مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه طوطی من روی زمین نمیاد وقتی بیرون از قفسه من برای سرگرم کردنش تو ساعتهایی که بیرونه چه کاری میتونم انجام بدم؟اسباب بازی داره بیرونه قفس اما وقتی بیرونه فقط میخواد رو دستم باشه و من بچرخونمش با خودم( میاد لبه قفس میشینه جیغ و داد که بیا منو ببر بگردون) منم به جیغاش توجه نمی کنم شاید آروم بشه اما تا حالا که فایده نداشته کافیه از جام تکون بخورم اینقدر بال میزنه که یا بیفته از روی قفس یا من ببرمش با خودم..تا حالا چند بار که توجه نکردم بهش و رفتم از روی قفس پریده پایین به نظر شما چطور سرگرمش کنم؟؟؟؟:smile (214):
    الان دیگه نمیزاره نازش کنم سرشو میاره پایین تا میام نازش کنم انگشتمو با نوکش میگیره که فرار نکنم میاد رو دستم بریم بگردیم دوباره میزارمش سر جاش باز تکرار میکنه کارشو بیخیال نمیشه نمی دونم حوصلش از اتاقم سر رفته یا چی؟؟:smile (261):
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام هانی جان
    ممنون از توجهت.. در مورد اتاق. رفت و آمد توش کمه اما خودم معمولا پیششم جز 4-5 ساعت در طول روز که تنهاست اونم تلویزیون و براش روشن میذارم و کلی اسباب بازی تو قفسش هست که باهاشون بازی هم میکنه..اما راجب آموزش اصلا آروم نمی گیره تا من بخوام بهش آموزش بدم 1متر مونده برسم به قفسش پاش بالاست که بیاد رو دستم. رو دستمم که هست کلی خوشحاله صوت میزنه چند کلمه ای که یاد گرفته رو میگه جز دستمم هیچ جا نمیره نه روی شونه نه زمین دستم خسته میشه تا میخوام بیارمش سمت قفس غر غر و نوک نوش جان میکنم.. من لوسش کردم حالا کنترلش سخت شده سعی میکنم ببینم میتونم بازی یادش بدم شما و دوستان دیگه هم اگه کمک و راهنمایی دیگه ای برام دارید ممنون میشم بهم بگید:smile (177):
    سلام محبوبه جان .طوطی منم مثل طوطی شماست .شما نباید توجه کنی .اگه اومد پایین از قفس بدون توجه بهش فقط ببرش بذار روی قفس. تا وقتی که دستت رو ول نکرده همونجا کنارش بمون که انتظار نداشته باشه ببریش و بگردونیش .البته یکی دوبار در روز بگردونش کل خونه ( اگه نمی ترسه ) مطمئن باش خیلی زیاد نمی تونه جایی بغیر از اتاق خودش دووم بیاره و زود خسته میشه .فقط زمانی اینکار رو بکن که این حرکات رو انجام نمیده یعنی وقتی که برای روی دست اومدن اصرار می کنه و می خواد که ببریش بیرون از اتاق .منم کافیه از روی صندلی پاشم .فورا طوطیم می فهمه که قراره من برم بیرون .تا آخرین لحظه ای که من تو اتاقم حواسش به من هست و داد و قریاد می کنه که داری میری منم می خوام بیام . من قبل از اینکه بفهمه دارم میرم بیرون میرم سمتش و میبرمش بیرون از اتاق . وقتی جیغ و داد می کنه اصلا نمی برمش .البته تاثیری نداشته چون همیشه می خواد بیاد با من . ولی بهتره که شما خیلی توجه نکنی با این حرکاتش .

درباره آموزش با هانی موافقم .بیرون از قفس دیگه کجاها می مونه ؟ روی تخت ؟ دیگه کجا ؟؟ مثلا ممکنه یه طوطی بترسه و هرجایی نره .اگه روی قفس نمی خواد که تمرین کنه باید یه جای دیگه واسه تمرین در نظر بگیری .چون مطمئن باش اصلا حواسش به شما نیست .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    سلام.من كار خودم برنامه نويسي وطراحي سايته.به همين دليل بيشتر اوقات توخونه پشت سيستمم.هر وقت هم پا ميشم از پشت سيستم يه سري بهش مي زنم و كنارش مي شينم چند دقيقه.خانومم هم سر كار ميره غروب مياد.يعني تا غروب من و تي تي تنهاييم.فقط مشكلم الان اينه كه برخلاف ديروز كه كلي از قفس بالا پايين رفت و بازيگوشي در آورد و با اسباب بازي هم ور رفت امروز كلا كف قفس يه گوشه واستاده وكاري نمي كنه.فقط چند بار واسه غذا رفت بالا و دوباره برگشت پايين
    سلام دوستان.
    خوشبختانه امروز من و تي تي روز بسيار خوبي رو پشت سر گذاشتيم.اول اينكه گندم و جو و ذرت و نخود براش خيس كرده بودم خورد.دوم اينكه كلي از وقتشه روي چوب هاي قفس گذروند و كمتر اومد پايين وكلي هم با تاب و اسباب بازي آدمكي بازي كرد.(تقربيبا تمام مدت.حتا زد سر اسباب بازي آدمكي رو خرد كرد ) سوم اينكه رفتم جلوش و سوت مي زدم و صداي بوس در مياوردم و اسمشو صدا مي كردم ثابت جلوم واستاد و نگام مي كرد هي كلشو اينور اونور مي كرد جوري كه نشون ميداد داره توجه مي كنه.بعدش وقتي تو ژذيرايي بودم سوت مي زدم و صداي بوس در مياوردم جوابمو پشت هم ميداد.
    فقط دو سوال:متوجه شدم كه وقتايي كه مياد پايين(كف قفس) واسه چرت طول روز مياد.كلا كاسكوها چرت روزشون كي هاست و زمانش چقدره؟و زياد چرت بزنه خطرناكه؟
    دوم هر چي تخمه ميذارم مي خوره.خستم كرده اينقدر پشت هم جاشو پر كردم.اينقدر تخمه ضرر نداره؟با توجه به اينكه سيب مي خوره و امروز هم چيزاي خيس كرده اي كه خط اول گفتمو خورد.
    سلام.امروز به يه مساله اي برخورد كردم.از اسباب بازيهاي آدرس زير يه تاب رنگي ويه آدمك رو واسه تي تي گرفتم.مشكل اينه كه اينقدر روشون رو جويده و خورده مدفوعش كاملا رنگيه و توش رنگ كاملامشخصه. خوبه حالا جنس خوبشو گرفتم.حالا چيكاركنم؟اسباب بازيهاروبردارم؟آخه خيلي دوسشون داره و بيشتروقتشو با اونها مشغوله.ممنون
    http://www.parsipet.ir/shop/59-parrot-toys
    سلام .خیلی عالیه که همه غذاهایی که گفتی رو میخوره و هم با اسباب بازیاش بازی می کنه .
    چرت همه طوطی ها همزمان نیست .هر وقت زمان برای چرت زدن پیدا کننو هر وقت خسته باشن از فعالیت روزانه ، اینکارو انجام میدن .طوطی من معمولا ساعت 12 یا 1 ظهر و 4 تا 6 چرت میزنه . بین غذا خوردن هم ممکنه خوابشون بگیره . زمانی هم که خونه ساکت باشه و تحرکی نبینن ممکنه بخوابن . زمانی این چرت زدنا غیر طبیعی میشه که علاوه بر پف دادن پرها که یکی از نشونه های چرت زدنه .مدفوعش هم غیر عادی باشه و نشونه های بیماری رو داشته باشن ... . این لینک پایین که گذاشتم نشونه های مریضی در طوطی هاست :

نشانه های اولیه بیماری در پرندگان

پس هر چرت زدن و هر پف کردنی نشونه ی بیماری نیست. مثلا ساعت 4 تا 6 خونه ما کاملا ساکته چون همه خوابن طوطی منم می خوابه و تا زمانی که کسی صداش در نیومده در همون حالت می مونه .حالا ممکنه آروم پر آرایی هم بکنه .

شما که طوطیت غذاهای دیگرو خوب میخوره پس ظرف غذاشو با تخمه پر نکن .چون ممکنه سیرش کنه و غذاهای دیگرو نخوره .تخمه جز غذاهای چرب هست و نباید غذای اصلی طوطی باشه .البته اکثرا طوطی هایی که تازه وارد یه محیط جدید می شن خیلی نباید سخت گرفت براشون. بعد به مرور مقدار این تخمه رو کم می کنن . ولی شما که طوطیت غذاهای دیگرو میخوره سعی کن کمتر براش تخمه بذاری .مثلا در روز یه بار به اندازه یه مشت براش تخمه بریز و شب هم همینطور . بعد همین تخمه روزانه رو هم کاملا می تونی حذف کنی و از تخمه فقط به عنوان جایزه استفاده کنی.

همون طور که دوستان گفتن بهتره اسباب بازی ها رو بجشونی که رنگشون بره .چون این رنگا می تونه طوطی رو مسموم کنه . علاوه بر این اسباب بازی می تونی خودت هم اسباب بازی خونگی براش درست کنی با نی یا با چوب بستنی یا چوب درختای مجاز ( که قبل از استفاده حتما باید بجوشونیش ).

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ermika نمایش پست ها
    :smile (240):سلام به همه عشق طوطي ها
    الان دو روزه كه دارم با طوطيم كار ميكنم كه بهم سر بده به ابن صورت كه اول بهش با دست غذا ميدم بعد سعي ميكنم آروم دستم رو به صورتش نزديك كنم طوطيم اجازه ميده دستمو به نوكش بزنم ولي همين كه ميخوام زير گلو يا سرش رو لمس كنم دستم رو رد ميكنه البته گاز نميگيره همينطوري فقط دستمو تو دهنش ميزاره و رد ميكنه.
    لطفا بهم بگيد اين روش خوبه؟ يا شما روش بهتري پيشنهاد ميكنيد
    سلام . دوست گلم شما سعی کن اول با دست بهش غذا بدی . طوطی تا وقتی کاملا به دست شما اعتماد نکنه نمی ذاره شما سرش یا تنش رو ناز کنی یا دست بزنی بهش .می تونی منقارش رو ناز کنی ولی فقط تا همین حد .من معمولا به همه می گم که اول با دست غذا بدید به طوطی. دوم روی دست آوردن رو کار کنید باهاش و سوم نوازش سر و گردن .چون با دست غذا دادن و روی دست آوردن طوطی باعث میشه به دست شما اعتماد کنه و بذاره نازش کنی . پس توصیه من اینه که شما فعلا با دست بهش غذا بده تا وقتی که بدون ترس از دستت غذا بگیره منقارشم می تونی ناز کنی .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط citrine نمایش پست ها
    salam,,*****e man 6 mah hast ke ba mane,,3 kalame sohbat mikone,,roze jome pishesh nabodam tanha bood,,parae sinasho kande,,chikar konam??
    نقل قول نوشته اصلی توسط citrine نمایش پست ها
    alan kheili kam mire soraghe parash,,albate kamel lokht nashode,,khub misheeee??
    سلام .دوست گلم .خواهشا فارسی تایپ کن . چون تایپ انگلیسی پاک میشه .

یه عکس برام بذار از سینش جایی که پر کنده . پراش با ریشه بوده یا بدون ریشه ؟؟اگه از پری که افتاده هم عکس بذاری عالی میشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام.دوستان امكانش هست از روي عكس هاي زير حدود سن تي تي من رو تشخيص بديد و نظرتون رو هم در موردش بگيد؟ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام.دوستان شديدا منتظر نظر شما دوستان گلم در مورد سن تي تي هستم.ممنون

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4259
    فکر می کنم 2/5 تا 3 سال

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام.ممنون ميشم چند نفر از دوستان زحمت بكشند و نظر خودشون رو در مورد سن كاسكوي بالا بگن.چون بار اوله طوطي دارم مي خوام در مورد قرار گرفتنش در سن ياد گيري مطمئن باشم.اگه هم سن بالا بود ميرم عوضش مي كنم.ولي چيزي كه منو به شك انداخته نظر هاي شديدا پراكنده هست.يكي از دوستان اطمينان ميده چشم طوسيه و ديگري ميگه نباتي.مي خوام با اجتماع چندين نظر در موردش قضاوت كنم.ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    سلام.ممنون ميشم چند نفر از دوستان زحمت بكشند و نظر خودشون رو در مورد سن كاسكوي بالا بگن.چون بار اوله طوطي دارم مي خوام در مورد قرار گرفتنش در سن ياد گيري مطمئن باشم.اگه هم سن بالا بود ميرم عوضش مي كنم.ولي چيزي كه منو به شك انداخته نظر هاي شديدا پراكنده هست.يكي از دوستان اطمينان ميده چشم طوسيه و ديگري ميگه نباتي.مي خوام با اجتماع چندين نظر در موردش قضاوت كنم.ممنون
    سلام یاسر جان منم با نظر دوستمون موافقم فکر میکنم سن طوطی شما بین5/2تا3سال باشه ولی بهتر بود چند تا عکس هم از دم اون می انداختی تا ببینیم چند تا از دماش سرش دودی رنگه! این سن مناسبی برای یاد گیری و به حرف آوردن طوطی شماست پس زیاد باهاش تمرین صحبت کردن کن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    سلام
    کاسکو من 2روزه غذایی که از دستم میگیره رو اول میندازه داخل ظرف آبش بعد از تو اون بر میداره و میخوره؟
    ایا این دلیل خاصی داره؟

صفحه 328 از 1238 نخستنخست ... 228278309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347378428828 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)