کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    عسل من تقریبا چند کلمه مثل بیا . بابا. بیا بابا .رو که من خیلی تکرار میکنم میگه اما نمیتونه خیلی واضح بگه اما دقیقا متوجه میشی داره این کلماتو میگه. البته خودش خیلی تلاش میکنه که از تو گلوش بگه. آیا این مال سن کمشه ؟
    سلام
    مبارکه ... به به ... به سلامتی
    خب اولش واضح حرف نمی زنن ولی با تمرین بیشتر واضح میشه باید بیشتر باهاش تمرین کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    برای اینکه ارتباط نیکی با خوم بیشتر شود ، عصرها می اورمش توی پذیرایی و دائم باهاش حرف می زنم اما چند وقتی است از قفسش می آید پائین و می ره زیر مبل ها می ایستد ، جای تقریباً تاریکی است ولی احساس می کنم خودش را قایم می کند . دلیل این کارش چی می تونه باشه . دو تا سه ساعت توی این وضعیت می ماند بدون آب و غذا .
    سلام
    این می تونه نشانه ترس طوطی شما از جای جدیدش باشه .. یعنی اتاق پذیرایی ... بهتر بود ابتدا با مکان جدید آشناش می کردین بعد بهش اجازه میدادین که از قفس بیاد بیرون...یا اینکه خودتون کنارش می موندین ... ارتباطش با شما چه طوریه ؟ چه جوری از اونجا میاریدش بیرون؟ خودش میاد یا اینکه به زور میاردیش؟
    حالا باز هم صبر کن تا بقیه دوستان را نظرشون را اعلام کنند...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    سلام دوستان عزيز
    لطفا كمك كمك كمك
    با اينكه روزي 2-3 ساعت براي طوطيم وقت ميزارم ولي تازگي متوجه شدم اون به مامانم كه هميشه تو خونست عادت كرده آخه خودم به علت دانشگاه و كار نميتونم بيش از اين بهش برسم جالب اينجاست كه مامانم از طوطي ميترسه و فقط از دور باهاش زياد حرف ميزنه حالا شما به من بگيد چيكار كنم

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نه جای جدید نیست قبلا هم می اوردمش توی پذیرایی، ارتباطش با من : روی دستم می آید ، روی سر شانه ام می آید ، بهم بوس می ده ، ولی اصلا با من حرف نمی زنه و سوت نمی زنه ، ولی صبحها که من سرکارم خونه را می گذارد روی سرش و خیلی شلوغ می کنه .البته روزهای تعطیل که من خانه هستم باز هم سکوت می کنه .
    خودش از قفس می آید پائین و توی خانه قدم می زنه البته از بعد عید تا بحال اینکار را می کنه ، بعد هم با استفاده از نردبانش دوباره می ره توی قفسش . هیچ اجباری توی کار نیست .
    البته باید بگویم که اتاق پذیرایی را خیلی دوست داره چون خودش از توی اتاق نشیمن که همیشه انجاست می اید بیرون و می رود توی پذیرایی زیر مبلها می ایستد . گاهی اوقات هم می رود توی قفس مسافرتی اش و اونجا می ماند .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohabbat نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    لطفا كمك كمك كمك
    با اينكه روزي 2-3 ساعت براي طوطيم وقت ميزارم ولي تازگي متوجه شدم اون به مامانم كه هميشه تو خونست عادت كرده آخه خودم به علت دانشگاه و كار نميتونم بيش از اين بهش برسم جالب اينجاست كه مامانم از طوطي ميترسه و فقط از دور باهاش زياد حرف ميزنه حالا شما به من بگيد چيكار كنم
    دوست عزیز هیچ کاری نمی توانید بکنید ، چون من هم همین مشکل را یکسال است که دارم ، کاسکوی من به سمت شوهرم گرایش داره ، وقتی می بیندش انقدر هیجان زده می شود و شلوغ می کند که نگو ، اما اگر با من ساعتها تنها باشد جیکش در نمی آید . همسرم هر جا می نشیند میره کنارش و ساعتها آرام پیشش می ایسته ، تا می گم نازی نازی نوکش را آرام می کشه روی صورتش ، دیگه چی بهت بگم ، داغ دلم را تازه کردی دوست عزیز ، باید تحمل کنی البته این را هم بگویم که همسر من مثل مامان شما ازش خیلی می ترسید ولی کم کم رابطه عاطفی بینشون برقرار شده و حالا اجازه می دهد که بره روی پایش بنشیند .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نه جای جدید نیست قبلا هم می اوردمش توی پذیرایی، ارتباطش با من : روی دستم می آید ، روی سر شانه ام می آید ، بهم بوس می ده ، ولی اصلا با من حرف نمی زنه و سوت نمی زنه ، ولی صبحها که من سرکارم خونه را می گذارد روی سرش و خیلی شلوغ می کنه .البته روزهای تعطیل که من خانه هستم باز هم سکوت می کنه .
    خودش از قفس می آید پائین و توی خانه قدم می زنه البته از بعد عید تا بحال اینکار را می کنه ، بعد هم با استفاده از نردبانش دوباره می ره توی قفسش . هیچ اجباری توی کار نیست .
    البته باید بگویم که اتاق پذیرایی را خیلی دوست داره چون خودش از توی اتاق نشیمن که همیشه انجاست می اید بیرون و می رود توی پذیرایی زیر مبلها می ایستد . گاهی اوقات هم می رود توی قفس مسافرتی اش و اونجا می ماند .
    سلام
    خیلی جالبه ... این حرکتی که میگید خیلی شبیه حرکت طوطی های ماده است ... توی طبیعت طوطی های ماده بیشتر تمایل دارند که یک سوراخ تاریک برای خودشون پیدا کنند... خصوصا وقتهایی که میخوان تخم بذارن... در خارج از ایران یک کیفهایی طراحی کردن که توی لانه طوطی میذارن ترجمه اش به فارسی میشه غار... یا همچین چیزی .... برای بعضی طوطی ها میذارت که برن توش ... شاید این رفتار طوطی شما یک رفتار غریزی و طبیعی باشه ... اگر احساس نمی کنید که واکنشش از ترس هست ... به نظرم اشکال نداره ... این حرکتش باید خیلی بامزه باشه ....من سعی می کنم که بیشتر در موردش تحقیق کنم ... سایر دوستان هم حتما نظرشون را بهت میگن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    عسل من تقریبا چند کلمه مثل بیا . بابا. بیا بابا .رو که من خیلی تکرار میکنم میگه اما نمیتونه خیلی واضح بگه اما دقیقا متوجه میشی داره این کلماتو میگه. البته خودش خیلی تلاش میکنه که از تو گلوش بگه. آیا این مال سن کمشه ؟
    سلام .هرچی رو به صورت ناواضح گفت شما بهش جایزه بدید و چندبار بلند و واضح تکرار کنید اون کلمات رو قبل اینکه خودش بگه .وقتی که ببینه برای این کلمات جایزه می گیره با تکرار بیشتر سعی می کنه اون کلمه رو واضح تر بگه .
    سلام دوستان عزیز
    برای اینکه ارتباط نیکی با خوم بیشتر شود ، عصرها می اورمش توی پذیرایی و دائم باهاش حرف می زنم اما چند وقتی است از قفسش می آید پائین و می ره زیر مبل ها می ایستد ، جای تقریباً تاریکی است ولی احساس می کنم خودش را قایم می کند . دلیل این کارش چی می تونه باشه . دو تا سه ساعت توی این وضعیت می ماند بدون آب و غذا .
    سلام .من طوطیه اولم همیشه زیر تختم رو خیلی دوست داشت . چون تاریک بود خوشش میومد .بعضی وقتا می رفت ته ته .ما نمی تونستیم بیاریمش بیرون .همونجا می موند چرت می زد .بعد یه مدت دیدم اینجوری نمیشه .یه محدوده همون زیر تخت براش درست کردم که همون جلو بمونه و در دسترسم باشه .زیرشم یه روزنامه می ذاشتم که خرابکاری نکنه .یه ماهی همون جوری که می خواست عمل کردیم و گذاشتیم شاد باشه .ولی بعد دیدم داره رفتارش تغییر می کنه .اونجا رو قلمرو خودش در نظر گرفته بود .اینو بیشتر وقتی فهمیدم که خواهرش اومده بود مهمونی خونمون .رفت زیر تخت و اصلا نمی ذاشت که اون نزدیک بشه .بعد این رفتارو کم کم واسه ما داشت نشون می داد و نمی ذاشت ما نزدیک بشیم بهش.من چون خیلی رفتاراشو زیر نظر داشتم . تو کتابی داشتم خوندم که طوطی ها جاهای گرم و تاریک رو دوست دارن و می خوان که اونجا قلمروشون باشه . تو اون کتاب نوشته بود که نذارید این اتفاق بیوفته و یک جا رو قلمرو خودشون بدونن .منم اون موقع همین کارو کردم و نذاشتم که به اون قسمت وابسته شه چون کم کم متوجه تغییر اخلاقش شدم . من فکر کنم اگه این مکان تاریک و گرم رو براشون تو قفس فراهم کنیم بهتره تا اینکه جایی از خونه رو که متعلق به همست به عنوان قلمرو خودش بدونه . فکر کنم بهتره باشه اون راه رو ببندی که نذاری بره .این نظر من بود .شاید با یه دلیل قانع کننده نظرم عوض شه .

نقل قول نوشته اصلی توسط mohabbat نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    لطفا كمك كمك كمك
    فکر کنم هینجوری برای طوطی شما بهتر باشه .چون شما وقت کافی برای رسیدگی نداری بهتره به شما وابسته نشه .2 یا 3 ساعت زمان کمیه . اصلا وابستگی به یه نفر هم خوب نیست .اگه بتونید تو همه کارها شریک بشید بهتره .شما گفتی تو ظرف آبش عسل میریزی .اینکارو نکن . عسل رو زمانی استفاده می کنن که طوطی ضعیف شده باشه .نیازی به دادن عسل نیست .شما که طوطیت هنوز رام نیست نباید دستت رو ببری توی قفس . از همون فاصله که می بینی قار نمی زنه بشین و باهاش حرف بزن .کم کم فاصلت رو کم کن در عرضه دو 3 روز ( طوری که خودش متوجه نشه ) .بعد از اون باید از بیرون قفس و از لای میله هابهش با دست غذا بدی . بهیچ وجه دستت رو داخل قفس نبر .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    بعد از 4 ماه الان خیلی بهتر شده میتونم بگم خیلی کم قار میزنه الان باید چیکار کنم؟ ولی هنوز میدونم کمی میترسه و این ترس از چی هست من نمیدونم قدم بعدی چی هست؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعد از 4 ماه الان خیلی بهتر شده میتونم بگم خیلی کم قار میزنه الان باید چیکار کنم؟ ولی هنوز میدونم کمی میترسه و این ترس از چی هست من نمیدونم قدم بعدی چی هست؟
    باید تو فاصله مناسب بشینی و باهاش حرف بزنی .بعد کم کم به قفسش نزدیک شی طوری که خودش متوجه نشه داری به قفس نزدیک میشی ( اینو نمی دونم تا چه حد انجام دادی و چقدر به قفس نزدیک میشی الان .واسه همین دوباره گفتم ).وقتی کاملا به قفس نزدیک شدی . ظرف غذاشو بردار و با دست از لای میله ها بهش غذا بده . حالا یا سیب یا هر چی که خیلی دوست داره .از بیرون میله ها اگه بتونی غذا بدی و ازت بگیره یعنی خیلی خیلی پیشرفتت عالی بوده . اوایل ممکنه از دستت غذا بگیره و بندازه ولی بعد می خوره حتما . فقط دستت رو اصلا حرکت نده و ثابت یه جا نگه دار .وقتی غذا دادن با دستت تموم شد ظرف غذاشو بذار براش و برو .هر روز چندین بار این تمرین رو انجام بده .ولی زمان تمرین رو طولانی نکن .خونسرد باش و هرکاری که کرد خیلی عادی برخورد کن که انگار اصلا برات مهم نیست این حرکاتی که ازخودش نشون میده .فقط اصلا اصلا عجله نکن .یکی دو هفته هم طول کشید اشکالی نداره .از دستت غذا بگیره نصفه راهو رفتی .

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    سپیده خانم
    این کاری که گفتی رو انجام دادم ولی مثلا به عسل میگم بیا اون این کلمه رو بصورت سوت جواب میده . اما وقتی داخل یه اتاق دیگه میرم اون سعی میکنه از تو حلقش بگه.

این کارو ادامه بدم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    سپیده خانم
    این کاری که گفتی رو انجام دادم ولی مثلا به عسل میگم بیا اون این کلمه رو بصورت سوت جواب میده . اما وقتی داخل یه اتاق دیگه میرم اون سعی میکنه از تو حلقش بگه.

این کارو ادامه بدم ؟

آره .این خیلی خوبه .اگه میری اتاق دیگه و سعی می کنه با گفتن درست کلمه شما رو به سمت خودش بکشونه خیلی عالیه .شما وقتی دیدی کلمه رو درست گفت حالا هر جا که هستی .فورا بیا پیشش و یه جایزه بده بهش .اینجوری می فهمه .گفتن این کلمه چقدر تو جلب توجه شما تاثیر داره که حاضری به خاطرش بیای و بهش جایزه بدی . وقتی جایزه دادی و آفرین گفتی بهش ( تشویقش کردی ) دوباره برو همونجایی که بودی .از همون جایی که هستی هم می تونی کلمه رو خودت با صدای بلند و واضح تکرار کنی .حتما گوش میده .نزدیکش نمون .فقط هربار که کلمه رو گفت دوباره پاشو برو پیشش جایزه بده .من واسه طوطی خودم اینکارو می کنم .جایزشم می تونی تخمه بدی یا اینکه غذاهای دیگه مثل پسته اینا رو به تیکه های کوچیک تقسیم کنی .درسته بهش نده چون حواسشو پرت می کنه

موفق باشی
    .
    ویرایش توسط sepideh : 30th April 2011 در ساعت 06:50 PM

صفحه 322 از 1238 نخستنخست ... 222272303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341372422822 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)