کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام دوستان عزیز
    داستان تیکوی من که بعد از خرید بهش واکسن زدم وبالشو کوتاه کردم و همین باعث شد که مدتها تو سکوت مطلق باشه و چقدر دردسر کشیدم تا خوب شه شاید خاطرتون باشه
    الان دیگه یه طوطی حرف گوش کن و مهربون شده و به شدت خودش داره با ماها ارتباط برقرار میکنه مثلا اگه کسی از بیرون بیاد اینقدر سوت میزنه تا بیاد بهش سلام کنه وگر نه ول کن نیست یا وقتی قفسش کنارمه مید نوکشو بهم میماله و یه جورایی دیگه اعتماد کرده و معنی سوت بزن و خوب میدونه تا میگیم سوت بزن سوت میزنه و منتظر تشویق میشه به دقت هم به کلمات گوش میده و احتمالا به حرف بیاد تا چند وقت دیگه و همه جور صدای جک و جونور و دزدگیر و در میاره
    خالا مشکلم اینه که بالهاش بلند شده البته زیاد اهل پرواز نیست و همیشه رو قفسش میشینه و منم به شدت میترسم بدم پرهاشو کوتاه کنن که یه وقت دوباره گوشه گیر نشه از یه طرفم میترسم یه وقت کسی بی احتیاطی کنه توری بالکن اتاق و نبنده و این بیاد رو زمین و....:smile (129)::89:
    خواهشا راهنمایی کنید که بالهاشو چکار کنم
    ممنون از همه دوستان عزیز

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4259

خرید کاسکو

سلام من قصد خرید کاسکو دارم.
    میخوام در محدوده 500 هزار تومن بخرم. امروز رفتم پرنده فروشی محلمون دیدم 9 ماهه داره 450 تومن. جالب اینجاس که تازه اورده بود و ظرف 1 ساعت 8 تا جوجه رو فروخت. گفتم میگن جوجه ریسکه گفت نه اگه باد نخوره و اول که میخری سالم باشه هیچ چیش نمیشه. به نظر شما چیکار کنم؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4259
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladio2 نمایش پست ها
    میخوام در محدوده 500 هزار تومن بخرم. امروز رفتم پرنده فروشی محلمون دیدم 9 ماهه داره 450 تومن. جالب اینجاس که تازه اورده بود و ظرف 1 ساعت 8 تا جوجه رو فروخت. گفتم میگن جوجه ریسکه گفت نه اگه باد نخوره و اول که میخری سالم باشه هیچ چیش نمیشه. به نظر شما چیکار کنم؟
    کسی نیست که جواب بده؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    داستان تیکوی من که بعد از خرید بهش واکسن زدم وبالشو کوتاه کردم و همین باعث شد که مدتها تو سکوت مطلق باشه و چقدر دردسر کشیدم تا خوب شه شاید خاطرتون باشه
    الان دیگه یه طوطی حرف گوش کن و مهربون شده و به شدت خودش داره با ماها ارتباط برقرار میکنه مثلا اگه کسی از بیرون بیاد اینقدر سوت میزنه تا بیاد بهش سلام کنه وگر نه ول کن نیست یا وقتی قفسش کنارمه مید نوکشو بهم میماله و یه جورایی دیگه اعتماد کرده و معنی سوت بزن و خوب میدونه تا میگیم سوت بزن سوت میزنه و منتظر تشویق میشه به دقت هم به کلمات گوش میده و احتمالا به حرف بیاد تا چند وقت دیگه و همه جور صدای جک و جونور و دزدگیر و در میاره
    خالا مشکلم اینه که بالهاش بلند شده البته زیاد اهل پرواز نیست و همیشه رو قفسش میشینه و منم به شدت میترسم بدم پرهاشو کوتاه کنن که یه وقت دوباره گوشه گیر نشه از یه طرفم میترسم یه وقت کسی بی احتیاطی کنه توری بالکن اتاق و نبنده و این بیاد رو زمین و....:smile (129)::89:
    خواهشا راهنمایی کنید که بالهاشو چکار کنم
    ممنون از همه دوستان عزیز
    سلام
    اینکه بخواهید پرهاش رو کوتاه کنید بستگی به خودتون داره ، اگر فک میکنید ممکنه پرواز کنه و از پیشتون بره یا اینکه پرواز کنه و به خودش اسیب بزنه بهتره که ببرید پیش یه متخصص که براتون پرها رو کوتاه کنه . اگر قصدتون واقعا کوتاه کردن پرها هست زودتر اقدام کنید که هنوز پرواز نمیکنه چون اگر یه مدت پرواز کنه و دوباره پرهاش کوتاه بشه بازم تا مدتی دپرس میشه.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladio2 نمایش پست ها
    سلام
    طوطی سن پایین به نسبت اونایی که سنشون بالا هست خیلی حساستر هستن و مراقبت بیشتری نیاز دارن و اگر خوب ازشون نگهداری بشه مشکلی پیش نمیاد.
    اما راجب سنش به پرنده فروش ها اعتماد نکنید شما هر جا برید و بخواید طوطی بخرید نهایت سنی که بهتون بگن 2 سال هست و اکثرا در مورد سن راستش رو نمیگن. بهتره با یه فرد وارد برید خرید یا اینکه خودتون به رنگ چشمش نگاه کنید و از بابت سنش مطمئن بشید و بعد بخرید( سن 9 ماهه باید رنگ چشم طوطی دودی باشه) ، البته باید حواستون باشه که علائم بیماری هم نداشته باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خر
    شماره عضویت
    4274
    سلام
    به نظر شما این طوطی خاکستری من چند سالشه؟(البته به اسم 1.5 ساله بهم فروختن)
    با تشکر

لینک عکس ها:
    http://robo20.persiangig.com/10001.jpg
    http://robo20.persiangig.com/10002.jpg
    http://robo20.persiangig.com/10003.jpg
    http://robo20.persiangig.com/10004.jpg

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط robo20 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما این طوطی خاکستری من چند سالشه؟(البته به اسم 1.5 ساله بهم فروختن)
    با تشکر

لینک عکس ها:
    http://robo20.persiangig.com/10001.jpg
    http://robo20.persiangig.com/10002.jpg
    http://robo20.persiangig.com/10003.jpg
    http://robo20.persiangig.com/10004.jpg
    سلام دوست خوبم
    کمی کیفیت عکس ها مناسب نیست خصوصا نوری که وجود داره اجازه نمیده که رنگ اصلی چشم دیده بشه ... حدس من اینه که رنگ چشماش نباتی است ... اگر نباتی باشه دوسال را داره با این حال صبر کن تا سایر دوستان نظر بدهند .... اگر هم تونستی عکس های بهتری بذار ... برای آپلود عکسها تون از سنتر خود فروم استفاده کنید در تولبار بالای صفحه سمت چپ مشخصه ...
    راستی چند خریدی؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4079
    سلام
    می خواستم بدونم جنسیت هم در صحبت کردن کاسکو تاثیری داره
    یا توی سرعت یادگیری؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4079
    من می خواهم یه کاسکو بگیرم و توی مغازه نگه دارم مغازه حدود 13 14 متره با توجه به اینکه مغازه کوچیکه و در باز و بسته میشه و من هم می خوام جوجه بگیرم باعث استرس نمیشه؟
    در ضمن اینجا صدا هم زیاده پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hector 6889 نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم جنسیت هم در صحبت کردن کاسکو تاثیری داره
    یا توی سرعت یادگیری؟
    سلام
    نه دوست خوبم ... فرفی نمی کنه در این مورد بارها توی این تاپیک بحث شده احتمالا شما صفحات قبل را نخوانده اید .... اگر بخوام به طور کلی براتون توضیح بدم اینطوری باید بگم که فرقی در توانایی یاد گیری سخنگویی وجود نداره فرقی که هست اینه که چون تمام پرنده های نر به طور ذاتی سر وصدای بیشتر ایجاد می کنند ( برای جلب جفت و تعیین قلمرو و غیره ) مسلما وقتی حرف زدن یاد بگیرن به جای سر وصدا واژه های یاد گرفته شده را تکرای می کنند و برای همین این طور به نظر میرسه که طوطی نر بهتر حرف میزنه در حالی که اینطور نیست ... طوطی ماده هم به خوبی حرف زدن یاد میگیره و تکرار می کنه این بستگی به میزان صبر و حوصله صاحب پرنده داره و این که چه قدر با پرنده سر و کله بزنه

نقل قول نوشته اصلی توسط hector 6889 نمایش پست ها
    من می خواهم یه کاسکو بگیرم و توی مغازه نگه دارم مغازه حدود 13 14 متره با توجه به اینکه مغازه کوچیکه و در باز و بسته میشه و من هم می خوام جوجه بگیرم باعث استرس نمیشه؟
    در ضمن اینجا صدا هم زیاده پیشاپیش از راهنماییتون ممنون
    خب مسلما طوطی در جای بزرگتر راحت خواهد بود خصوصا در مراحل اولیه که میخواد رام بشه ... اما اگر چار ه ای ندارید نمیشه کاریش کرد من دیدم بعضی ها طوطی را در مغازه نگهداری می کنند اما خب مسلما اگر جای طوطی ناراحت باشه حیوان خوشحال نخواهد بود ... این دیگه بیشتر به شرایط شما بستگی داره

صفحه 320 از 1238 نخستنخست ... 220270301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339370420820 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)