مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    [QUOTE=yaser_ir57;24058]:smile (127):
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .همونطور که سینای عزیز گفت .تخم مرغ زود خراب میشه.وقتی تو ظرفش تخم مرغ میذارید و بعد از دو ساعت نمی خوره بردارید حتما .

چشم سپيده خانم. البته الان ديگه به محض اينکه تخم مرغ رو براش ميذارم مياد ميخوره. شما خودتون در هفته چند بار تخم مرغ بهش ميديد؟
    يه سوال ديگه هم دارم. شما از استند تي شکل واسه آموزش طوطيتون استفاده مي کنيد؟ من طوطي رو روي قفسش ميذارم موقع آموزش. فکر نمي کنم نيازي به اين استند باشه.نظر شما چيه؟
    منم واسه جايزه به طوطيم تخمه ميدم. البته تخمه خيس دوس داره. تخمه ها رو ميريزم تو ظرف آبش مي گيرم جلوي منقارش که بخوره. خيلي دوس داره. ديشب واسه اولين بار اوردمش رو دستم. ولي خيلي هيجان داشت.به محض اينکه از قفسش فاصله مي گرفتم از رو دستم مي پريد. تا وقتي کنار قفسش هستم وقتي رو دستمه آرامش داره.:smile (127):
    سلام .من هفته ای یکبار یک چهارم تخم مرغ .

خیلی بهتره که برای آموزش بازی یا ترفند ، تمرین یه جایی جدا از چیزایی که بهش علاقه داره انجام بشه . استند Tشکل برای آموزش صحبت کردن، بای بای کردن ، دست دادن و یه سری از بازی های ساختگیه دیگه می تونه خیلی خوب باشه .من ازش استفاده نکردم .ولی موقعی که می خواستم این بازی یا ترفند هارو یادش بدم یه جایی گذاشتمش که مثل چوب نشیمن قسمت زیرش خالی باشه .که مثلابرای اینکه یادش بدم بچرخه دستم رو از زیر رد کنم که ببینه دارم جایزرو کجا می برم .اینجوری برای اینکه جایزه رو بگیره با نگاش دستمو دنبال می کرد و مجبور بود برگرده .... . برای بای بای کردن و دست دادن هم همینطور .فکر نکنم درست کردن یه استند Tشکل خیلی سخت باشه .ولی اگه طوطی شما روی چوب بالای قفس نشسته و حواسش به شماست و فرار نمی کنه اونجا هم می تونی انجام بدی .

ولی برای یاد دادن یه سری ترفندا و بازی های دیگه مثلا رد شدن از لوله که هانی عزیز تو بخش آموزش گذاشته یا برای بازی های فکری بهتره یه جایی باشه که دورو برش چیزی نباشه و حواسش پرت نشه مثلا روی یه میز یا یه جای مسطح .من چون این میزو نداشتم روی اپن باهاش تمرین می کردم . بازی حلقه یا توپ بازی رو اونجا یادش دادم . که روی قفس نمیشه اصلا .

تخمه خیس ؟ یعنی تخمه خشک نمی خوره ؟ نمی دونم والا اگه بعد از خوردن تخمه خیس ، 3 ساعت منقارشو با چوب نشیمن پاک نکنه و حواسش پرت نشه استفاده کن .من جایزه طوطیم پسته گردو و تخمست .

خیلی خوبه تبریک می گم .امیدوارم راحت بتونی بهش بازی و ترفند یاد بدی چون خیلی سرگرمش می کنه .

موفق باشی

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    [QUOTE=sepideh;24077][QUOTE=yaser_ir57;24058][B]:smile (127):

من چون این میزو نداشتم روی اپن باهاش تمرین می کردم . بازی حلقه یا توپ بازی رو اونجا یادش دادم . که روی قفس نمیشه اصلا .

سپاس از توضيحات کاملتون. توپ بازي که ياد طوطيتون داديد براي ما هم ميگيد روشتون رو يا اگه قبلا گفتيد لينکشو برامون بذاريد ممنون ميشم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4191
    آخه چرا کسی جواب نمی ده؟
    مغازه آقا بابک کجاست؟:smile (233):

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina samavat نمایش پست ها
    آخه چرا کسی جواب نمی ده؟
    مغازه آقا بابک کجاست؟:smile (233):
    دوست عزیز
    اقای اژیده فعلا مغازه ندارند و شما می تونید با شماره هایی که در فروشگاه سایت موجوده با ایشون تماس بگیرید
    ویرایش توسط shellman2008 : 12th April 2011 در ساعت 11:17 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    از میان سبزی خوردن کدومش برای خاکستریها خوبه؟
    تربچه اشکال نداره بدیم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    آیا دادن شیر برای کاسکو ضرر ندارد ؟

با تشکر

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4206
    نقل قول نوشته اصلی توسط DVM_Sarmadi نمایش پست ها
    سلام
    یکی از بیماری های مشترک انسان طوطی پسیتاکوز (کلامیدوفیلوز) هست که یه باکتری اجباری داخل سلولی عامل اون هست پرنده می تونه سالها حامل این باکتری باشه و در اثر یک استرس شروع به دفع باکتری کنه و دیگر پرنده ها و پستانداران و انسان رو آلوده کند.

در انسان ایجاد تب و سردرد می کنه و حتی می تونه عارضه قلبی ایجاد کنه

در طوطی بستگی به سن پرنده و گونه علائم فرق می کنه و این باکتری تیپ های مختلف داره پس علائم اون هم مختلفه .

در طوطی خاکستری بسیار حساسه و کشنده است و کاهش وزن و مرگ در پی داره

این تنها یکی از بیماری های مشترک بین پرندگان و انسان اما معروف ترین هست.

موفق باشید
    سینا
    براي پرهيز از انتقال بيماري هاي طوطي به انسان بهترين كار چيه؟ توضيح مبسوط رو از كجا بايد پيدا كنم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeki نمایش پست ها
    براي پرهيز از انتقال بيماري هاي طوطي به انسان بهترين كار چيه؟ توضيح مبسوط رو از كجا بايد پيدا كنم
    سلام
    اگر می خواهید درباره این مسائل اطلاعات خوبی کسب کنید باید کتابهای فارماکولوژی را بخونید مثلا یه کتابی هست به اسم بیماری های طوطی سانان مال دکتر مقدسی ... یا سایر کتابهای دامپزشکی ... تهران هستید می تونید این کتابها را از خیابان ا ن ق ل ا ب ، روبه روی دانشگاه تهران ، پاساژ فروزنده انتشارات دی یا انتشارات سپهر تهیه کنید ... اونجا که سر بزنید سایر عناوین را می بینید کتا هست تحت عنوان بیماری های طیور ... از توی اون هم می تونید اطلاعات خوبی پیدا کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    از میان سبزی خوردن کدومش برای خاکستریها خوبه؟
    تربچه اشکال نداره بدیم؟
    سلام
    تربچه یه مقدار کم مثلا یک دانه متوسط اشکال نداره ... جعفری به مقدار کم ، برگ اسفناج ( برگش نه ساقه ) ، خرفه ... را هم میشه به طوطی داد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    آیا دادن شیر برای کاسکو ضرر ندارد ؟

با تشکر
    سلام
    دوست خوبم قبلا در مورد این مسئله توی سایت خیلی بحث شده من به طور کلی میگم
    شیر یه قندی داره که اسمش لاکتوز هست .. لاکتوز برای پرنده ها غیر قابل هضم هست و سیستم گوارش آنها را دچار مشکل می کنه اگر شیر بدون لاکتوز و کم چرب پیدا کردی می تونی به طوطیت بدهی اون هم به مقدار کم ... اگر یه همیچین شیری را پیدا کردی بهتره که باهاش ماست درست کنی و به طوطی بدی ... تازه اون را هم زیاد نمیشه بهش داد
    چون کلسیم زیاد داره دادنش بد نیست ولی متاسفانه توی کشور ما این مدل شیر کم پیدا میشه ... اگر طوطی تون مشکل خاصی نداره از دادنش خود داری کنید می تونید مواد کلسیم دار و پروتین دار دیگه ای به طوطی تون بدهید

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    من چکار کنم خاکستریم قلم مرغ بخوره.هنوز رام نیست و وقتی میذارم تو ظرفش ازش میترسه؟

صفحه 317 از 1238 نخستنخست ... 217267298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336367417817 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)