کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    واقعا به این نتیجه رسیدم که کاسکوی من کم سروصداست؛خیلی هارو دیدم سروصداشون بیشتره؛تحرکشم محدوده به همان بال زدناش؛که زندگیمو پر پرکرده؛تمام اتاقم پر از پرزهاشه؛همش میگم کاش 1سخنگوگرفته بودم؛جدیدا 1قل قل هایی تو گلوش میکنه؛مثه کسی که توگلوش صدا دربیاره؛باآهنگ خاصی هم هست؛ بین انواع سوت هاش اینکارومیکنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام استاد امیدوارم خوب باشد .میشه اطلاعاتی در مورد پودر نکتون برای پرندگان بدید و نهوه استفادش برای کاسکو.میتونم بهش بدم؟ ممنون. راستی بعد از این مدت میتونم ببرمش هموم
    سلام دوست عزیز
    نکتون نام یک کمپانی تولید کننده ویتامین و مینرال مورد نیاز انواع پرندگان است.این شرکت ویتامین ها و المنت های مورد نیاز بدن انواع پرندگان مانند طوطی سانان قناری - پرندگان شکاری و یا به تفکیک گوشت خوار - حشره خوار - بذر خوار - گیاه خوار و ... تولید و به بازار عرضه میکند.معروف ترین داروی نکتون که تو ایران هم موجوده نکتون ام اس ا است و بیشتر مورد مصرف پرورش دهندگان قناری است تا طوطی

دوز و شیوه مصرف هر کدام از این ویتامین ها هم روی ظرف آن موجود است
    این لیست انواع محصولات این کمپانی به همراه دوز مصرفی آنها است
    http://nekton.de/download/Gebrauchsa...F/GE-TF--E.pdf

و اینم سایت رسمی کمپانی :
    http://www.nektonvitamins.com/

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    واقعا به این نتیجه رسیدم که کاسکوی من کم سروصداست؛خیلی هارو دیدم سروصداشون بیشتره؛تحرکشم محدوده به همان بال زدناش؛که زندگیمو پر پرکرده؛تمام اتاقم پر از پرزهاشه؛همش میگم کاش 1سخنگوگرفته بودم؛جدیدا 1قل قل هایی تو گلوش میکنه؛مثه کسی که توگلوش صدا دربیاره؛باآهنگ خاصی هم هست؛ بین انواع سوت هاش اینکارومیکنه
    دوست عزیز مطمئن باشید که به مرور به شرایط عادت میکنه و سر و صداش هم بیشتر میشه.و در ضمن بعضی از کاسکو ها خجالتی ترند که کاملا طبیعیه...تفاوت شخصیتی تو همه جانداران حتی حشرات هم وجود داره چه برسه به خاکستری که یکی از باهوش ترین مخلوقاته
    مهم اینه که شرطی بشه و بفهمه شما از صحبت کردنش احساس رضایت میکنید...شروع میکنه به تولید صدا و تقلید صدا
    عجله نکنید و بهش فرصت بدید خودش به سمتتون بیاد و کاملا اهلی بشه

آژیده

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام دوستان سال نو همتون مبارک و عرض پوزش بخاطر تاخیر طولانی مدت
    پوریای عزیز اگه 15-20 صفحه قبل پستهای منو ببینی میبینی که کاسکوی منم عین مال شما بود جوری که واقعا بعضی اوقان میترسیدم که تار صوتیش سالم نباشه و حتی از دکتر وقت گرفته بودم واسه عکس از هنجرش و اگه امیدواری دوستان گل مانند سپیده خانوم یا شیکرا یا ناتسی دوستان دیگه نبود تا الان قطعا فروخته بودمش!
    کاسکوی من 3.5 ماه بی صدای بی صدا بود و صدا از دلش در نمیومد اما با محبت و حوصله و درست کردن محیط شادتر الان جوری شده که روزا سر و صدا و سوتهاش از زنگ تلفن تا دزدگیر ماشین خونه رو بر میداره
    صبحها صدای هرکیو بشنوه اینقدر سوت میزنه تا بیاد بهش سلام کنه و واسه همه سیاست خاص خودش و اجرا میکنه و به قدری شیرین شده که دیگه نمیتونیم ازش دل بکنیم و میخوام از الان باهاش تمرین سخنگویی و شروع کنم
    منم حالم گرفته بود و میخواستم پسش بدم اما شما صبر کن ومطمئن باش اینجور کاسکوها اینقدر به صاحبشو وابسته میشن و شیرینکاری در میارن که حالشو ببری فقط کمی محبت صحبت کردن و صبر لازمه...

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    واقعا ممنون ازنظرات شما 2عزیز
    کاسکوی من سوت میزنه اما به نسبت بقیه کمتر؛الان 4ماهه دارمش؛چه بانمکه پس کاسکوی شما؛مال من چشم زرده؛واسه اولین تجربه قدم بزرگیه؛وای چه دل بزرگی داشتی صدا نمیداده و نگهش داشتی؛ایشالاموفق باشی؛چقدرتوروز واسش وقت گذاشتی

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    واقعا ممنون ازنظرات شما 2عزیز
    کاسکوی من سوت میزنه اما به نسبت بقیه کمتر؛الان 4ماهه دارمش؛چه بانمکه پس کاسکوی شما؛مال من چشم زرده؛واسه اولین تجربه قدم بزرگیه؛وای چه دل بزرگی داشتی صدا نمیداده و نگهش داشتی؛ایشالاموفق باشی؛چقدرتوروز واسش وقت گذاشتی
    خوبه واسه شما یه سوت میزنه واسه من عین یه همستر بود باور کن صدا از دلش در نمیومد
    من واسش وقتی نبودم رادیو میزاشتم و از دونه hallo استفاده کردم و همیشه با دست بهش میدادم باهاش زیاد صحبت میکردم و ساعتهای بیرون اومدنشو افزایش دادم و هر وقت صدا ازش در میومد تشویقش میکردم مجموع اینکارها باعث شد که یهو تو یه روز شروع کرد به زدن سوتهای مختلف و دیگه هرروز واسمون ساز و دوهل میزنه و الانم کلمه جان و با سوت میگه اتفاقا مال من هم جوجه نیست و چشماش سفید و شایدم کمی از سفید به نباتی هم بزنه
    مطمئن باش با چاشنی محبت و صبر هم به حرف میاد هم سرتو میخوره
    دون hallo l هم امتحان کن شاید واقعا بی تاثیر باشه و یه دروغ تجاری باشه اما به من که جواب داد شایدم اثر این دون نبوده اما ضرر نداره امتحان کردنش
    میدونی به نظر من چون کاسکو حیوون بینهایت باهوشیه بخدا گناه داره هی جاش و اون ارتباط عاطفی که با اطرافش داره رو هی بهم بزنیم تمام اینکارا تو روحیش تاثیر داره شاید کاسکو شما هم قبلا یه صاحب داشته که خیلی هم دوستش داشته و الان تو فکر اونه و شما هم پسش بدی یه شک عاطفی دیگه بهش وارد میشه این حیوون به خواست خودش به خونه ما نیومده و چون ما خریداریم از طبیعت صید شدن پس بهتره مثل فنچ باهاشون برخورد نکینم و هی بهشون شک عاطفی ندیم
    من مطمئنم با محبت و صحبت و کمی بیشتر بیرون قفس بودن واسه شما هم درست میشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    اتفاقا من هم چند روز پش یک کاسکوی چشم زرد دیدم که حیوونی وقتی میرفتی طرفش دهانش را باز میکرد که غار بزنه ولی از گلوش فقط صدای تنفس میامد بیرون.
    دلیلش چیه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپیده جان فکرکنم تمرینم کامل شد یادگرفته باگرفتن چوب جایزه داره؛مرحله ی بعدی چی هست؛لطف کنین راهنمایی کنین
    1اتفاقی انگارواسه طوطیم افتاده؛جدیداهمش سرشو بین بالش میذاره واسه خواب این یعنی تولک بودن؟؛تغییری نکرده مدفوعش؛وغذاخوردنش؛زیادی پرآرایی میکنه به نظرم؛بیشترهم دمشو؛1سربادمش ورمیره؛چشاشم بسته س و پرهارو میکشه بامنقارش تا بالا حالت عادی پرآرایی رو داره؛اما من رفتم جلو دیدم پرهای دمش بعضی هاش ریش ریشه ؛انتهای شاه پرهاش هم ریش ریشه ؛قبلا شب به کل سرحال بودالان پیش میاد چرتم بزنه شب یا اینکه با چشم بسته غذا بخوره؛تغذیه ش افتضاحه سپیده خانوم؛همش تخمه س؛ تخمه شو کم کردم هم نمیخوره سبزیجات؛نخ سبزیجات؛حبوبات پخته یا خیس خورده هرچی بگیدگذاشتم؛بازم تخمه میخوره
    سلام .خیلی عالیه . شما اون کلیپی که تو پست قبلی گذاشتم دانلود کردی ؟ باید مثل همون عمل کنی .تو یه دست باید چوب نشانگر و جایزه رو نگهداری و دست دیگتو بدون حرکت بذاری روی جایی که داری باهاش تمرین می کنی .حالا یا روی قفس یا روی میز یا هرجای دیگه که داری تمرین رو اونجا انجام می دی .دستت رو طوری می ذاری ( روی قفس ) که کف دستت رو به بالا باشه، ثابت و بدون حرکت .بعد باید چوب نشانگر رو بالای همین دستت نگه داری یعنی طوطی شما برای اینکه چوب نشانگرو لمس کنه باید به دستی که ثابت گذاشتی روی قفس نزدیک شه .اولش ممکنه وقتی دست دومت رو ببینه که روی قفس گذاشتی نزدیک نشه ولی این تمرینو اینقدر انجام می دی که بدون ترس به دستت نزدیک بشه.پس دقت کن قرار نیست پاشو بذاره رو دستت فقط به دستت نزدیک شه .وقتی به این مرحله رسیدی .چوب نشانگر رو از بالای دست دومت یکم دورتر می کنی یعنی طوطی برای رسیدن به چوب نشانگر مجبور می شه حداقل یک پاشو روی دستت بذاره .اولش میترسه و حتی ممکنه بخواد دستت رو گاز بگیره .تو این مواقع هر دو دستت رو ازش دور کن و ببر پشتت .این حرکت یعنی اگه گاز بگیری دیگه از بازی و جایزه خبری نیست .30 ثانیه بعد دوباره دستت رو بذار روی قفس و تمرین رو تکرار کن .پس کم کم باید چوب نشانگر رو به سمتی ببری که طوطی برای رسیدن بهش مجبور باشه روی دستت قدم بذاره .اولش ممکنه بترسه وقتی یک پاشو گذاشت دوباره برگرده عقب .خیلی خیلی خونسرد باشه و اصلا به اینکارش توجه نکن .برخوردت جوری باشه که انگار اینکارش یعنی ( برگشتن به عقب ) برات عادیه . دستت باید کاملا ثابت باشه وقتی یه پاشو گذاشت رو دستت ، اصلا دستت رو حرکت نده .این خیلی مهمه ها .اگه دستت حرکت کنه ممکنه بترسه .این مرحله از تمرین رو خیلی آروم آروم انجام بده و هیچ عجله ای نکن چون یه اشتباه کوچیک ممکنه بترسونتش . این تمرین رو تا وقتی ادامه بده که طوطیت بدون هیچ ترسی روی دستت بمونه ( بمونه یعنی برنگرده عقب ) به هیچ عنوان بلندش نکن .دستت انگار که میخ شده به قفس :smile (7): 4 روز یا بیشتر هم اگه شد مهم نیست این تمرین رو انجام بده بعد بیا از پیشرفتش بگو .

اینم بگم که باید این تمرینو خیلی با حوصله انجام بدی. اون شخصی که تو فیلم هست و داره با طوطیش کار می کنه کمه کمش 3 هفته وقت گذاشته .پس اگه تو این 4 روز هم اینکارو انجام نداد اصلا نگران نباش .این روشو دوستانی هم که فکر می کردن هیچ وقت نمی تونن طوطی رو روی دست بیارن امتحان کردن و نتیجه گرفتن ;

نه این حرکتش که برای خواب سرش رو میذاره روی بالش کاملا طبیعیه .یه مدل خوابیدنه و یه طوطی زمانی اینکارو می کنه که تو قفسش و محیط احساس امنیت می کنه .نگران نباش .تو لک رفتن یعنی تو یه دوره از سال پرای قدیمی طوطی میریزه و بجاش پرای تازه درمیاد .

خوب این مدل پرآرایی که شما می گی کاملا طبیعیه . اگه پری دیدی که خراب شده و کف قفس افتاده بده .انتهای شاهپرش یا دمش که می گی ریش ریش هست از اول اینجوری بوده یا تازگی ریش ریش شده ؟ اگه بتونی عکس بذاری که خیلی خوب میشه .با این حال من فکر نمی کنم مشکلی باشه ولی اگه خیلی نگرانی می تونی ببریش دکتر که ببینی پرجوی داره یا نه .

درباره خوابش متوجه نشدم .خب شبا چرت می زنن دیگه ...:smile (81): بیشتر توضیح بده :smile (81): .

شما چه وقتای براش تخمه میذاری ؟و مقدارش تو هر نوبت چقدره ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-Bahal نمایش پست ها
    دوستان قرار هست کاسکوی دم شرابی خودم رو به یکی از دوستان به نام ریحانه خانم بفروشم که ایشون قبلا یه کاسکو داشتند به نام مسی که متاسفانه مریض شدند و تلف شدند
    حالا دو تا سوال از خدمتتون داشتم که خیلی دوست دارم همه جواب بدند:

1- یکی از دوستان به ریحانه خانم گفته که تیمنه یا باید ازاول صاحبش باشی یا نباشی! میخواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره؟!؟!؟ به نظر من که کاملا اشتباه هست

2- ریحانه خانم قفس مسی رو چگونه ضدعفونی کنه که کامی دچار بیماری نشه؟؟؟

سلام .

لطفا همه نظراتشون رو بگند

1.منم با mtm_m2008 موافقم .اینکه یه طوطی قبلا صاحب دیگه ای داشته خوب آره ممکنه براش سخت باشه که از صاحب قبلیش جدا شه و دوباره تو یه محیط جدید با آدمای جدید روبرو بشه .ولی طوطی معنی محبت رو می فهمه .مطمئنا اگه صاحب جدید باهاش با مهربونی رفتار کنه و بهش فرصت بده که کاملا با محیط جدید آشنا بشه و احساس امنیت کنه ، اونم چون نیاز به توجه داره و دوست داره با یکی یا چند نفر یه گروه تشکیل بده حتما خودش رو با شرایط جدید سازگار می کنه .

2.خانم شیکرا یه طوطی تیمنه داشتن که به خاطر یه بیماری ویروسی مرد .دکتر به بهش گفت تا چندماه طوطی جدید نیاره خونه

دقیقا حرف ایشون رو برای شما کپی می کنم ( که البته خودشون حتما به شما توضیح میدن )

دكتر بهم گفت كه بايد كل اتاقم و قفس و تمام ابزاري را كه طوطي باهاش تماس داشته را ضد عفوني كنم ...حتي تمام دانه هاي باقي مانده در معرض هوايي كه اين حيوان توش نفس كشيده را بريزم دور و تا يكماه كاملا قرنطينه باشم و هيچ موجود زنده اي را به خانه نيارم تا آثارش كامل از بين بره ... گفت كه عامل اين بيماري تا سه ماه مي تونه در بدن موجود زنده باقي بمونه

پس من نظرم اینه که این دوست شما فعلا طوطی نگیره . یا قبلش با دکترش مشورت کنه که آیا صلاح هست که یه طوطی دیگه بگیره ؟

ولی برای ضدعفونی کردن قفس :

قفس رو ببره حموم و ظرف غذا ، چوب نشیمن های قفس و اسباب بازی ها رو خارج کنه .بعد قفس رو کاملا بشوره .از صابون استفاده نکنه چون ممکنه تکه های صابون روی قفس بمونه . یه محلول می تونه درست کنه که اینجوری درست شده 10 تا فنجون آب و یه فنجون مایع ضد عفونی کننده .یعنی 10/1 آب، مایع ضد عفونی کننده باشه ( حالا می خواد این مقدار رو بیشتر بگیره )اگه اسباب بازی های پلاستیکی داشته برای 30 دقیقه بذاره توش .بعد این محلول رو خالی کنه دوباره با آب داغ پر کنه .دوباره 10 دقیقه بذاره تو این آب داغ و بعد از اون برای یه دقیقه زیر شیر آب بشورتش .بعد بذاره تو آفتاب که خشک شه .حالا سینا هم گفت از مایع دتول هم میشه ( اونطور که دامپزشکا گفتن )بعضی جاها می گن از سرکه هم میشه استفاده کرد .البته یا مایع ضد عفونی کننده یا سرکه، باهم نباید استفاده کنه .از کلر هم میشه استفاده کرد .

همه قسمتای قفس رو باید کاملا بشوره کوچیکترین تکه های غذا یا مدفوع نباید رو قسمتای مختلف قفس باشه .به نظر من بهتره ظرف آب و غذا و چوب نشیمن و اسباب بازی های جدید بذاره و از قدیمیا استفاده نکنه .البته این نظر منه .بهتره که تمام جوانب رو در نظر بگیره .ولی باز من فکر کنم بهتره با دکترش مشورت کنه حتما .

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقا من هم چند روز پش یک کاسکوی چشم زرد دیدم که حیوونی وقتی میرفتی طرفش دهانش را باز میکرد که غار بزنه ولی از گلوش فقط صدای تنفس میامد بیرون.
    دلیلش چیه؟
    سلام
    آیا دلیلش لینکه لال هست یا اینکه تنگه نفس داره؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .خیلی عالیه . شما اون کلیپی که تو پست قبلی گذاشتم دانلود کردی ؟ باید مثل همون عمل کنی .تو یه دست باید چوب نشانگر و جایزه رو نگهداری و دست دیگتو بدون حرکت بذاری روی جایی که داری باهاش تمرین می کنی .حالا یا روی قفس یا روی میز یا هرجای دیگه که داری تمرین رو اونجا انجام می دی .دستت رو طوری می ذاری ( روی قفس ) که کف دستت رو به بالا باشه، ثابت و بدون حرکت .بعد باید چوب نشانگر رو بالای همین دستت نگه داری یعنی طوطی شما برای اینکه چوب نشانگرو لمس کنه باید به دستی که ثابت گذاشتی روی قفس نزدیک شه .اولش ممکنه وقتی دست دومت رو ببینه که روی قفس گذاشتی نزدیک نشه ولی این تمرینو اینقدر انجام می دی که بدون ترس به دستت نزدیک بشه.پس دقت کن قرار نیست پاشو بذاره رو دستت فقط به دستت نزدیک شه .وقتی به این مرحله رسیدی .چوب نشانگر رو از بالای دست دومت یکم دورتر می کنی یعنی طوطی برای رسیدن به چوب نشانگر مجبور می شه حداقل یک پاشو روی دستت بذاره .اولش میترسه و حتی ممکنه بخواد دستت رو گاز بگیره .تو این مواقع هر دو دستت رو ازش دور کن و ببر پشتت .این حرکت یعنی اگه گاز بگیری دیگه از بازی و جایزه خبری نیست .30 ثانیه بعد دوباره دستت رو بذار روی قفس و تمرین رو تکرار کن .پس کم کم باید چوب نشانگر رو به سمتی ببری که طوطی برای رسیدن بهش مجبور باشه روی دستت قدم بذاره .اولش ممکنه بترسه وقتی یک پاشو گذاشت دوباره برگرده عقب .خیلی خیلی خونسرد باشه و اصلا به اینکارش توجه نکن .برخوردت جوری باشه که انگار اینکارش یعنی ( برگشتن به عقب ) برات عادیه . دستت باید کاملا ثابت باشه وقتی یه پاشو گذاشت رو دستت ، اصلا دستت رو حرکت نده .این خیلی مهمه ها .اگه دستت حرکت کنه ممکنه بترسه .این مرحله از تمرین رو خیلی آروم آروم انجام بده و هیچ عجله ای نکن چون یه اشتباه کوچیک ممکنه بترسونتش . این تمرین رو تا وقتی ادامه بده که طوطیت بدون هیچ ترسی روی دستت بمونه ( بمونه یعنی برنگرده عقب ) به هیچ عنوان بلندش نکن .دستت انگار که میخ شده به قفس :smile (7): 4 روز یا بیشتر هم اگه شد مهم نیست این تمرین رو انجام بده بعد بیا از پیشرفتش بگو .

اینم بگم که باید این تمرینو خیلی با حوصله انجام بدی. اون شخصی که تو فیلم هست و داره با طوطیش کار می کنه کمه کمش 3 هفته وقت گذاشته .پس اگه تو این 4 روز هم اینکارو انجام نداد اصلا نگران نباش .این روشو دوستانی هم که فکر می کردن هیچ وقت نمی تونن طوطی رو روی دست بیارن امتحان کردن و نتیجه گرفتن ;

نه این حرکتش که برای خواب سرش رو میذاره روی بالش کاملا طبیعیه .یه مدل خوابیدنه و یه طوطی زمانی اینکارو می کنه که تو قفسش و محیط احساس امنیت می کنه .نگران نباش .تو لک رفتن یعنی تو یه دوره از سال پرای قدیمی طوطی میریزه و بجاش پرای تازه درمیاد .

خوب این مدل پرآرایی که شما می گی کاملا طبیعیه . اگه پری دیدی که خراب شده و کف قفس افتاده بده .انتهای شاهپرش یا دمش که می گی ریش ریش هست از اول اینجوری بوده یا تازگی ریش ریش شده ؟ اگه بتونی عکس بذاری که خیلی خوب میشه .با این حال من فکر نمی کنم مشکلی باشه ولی اگه خیلی نگرانی می تونی ببریش دکتر که ببینی پرجوی داره یا نه .

درباره خوابش متوجه نشدم .خب شبا چرت می زنن دیگه ...:smile (81): بیشتر توضیح بده :smile (81): .

شما چه وقتای براش تخمه میذاری ؟و مقدارش تو هر نوبت چقدره ؟
    ممنونم سپیده خانوم؛نه انگارسرحاله و هیچ مشکلی خداروشکرنداره؛;دیشب کلی باهم حرف زدیم طوری که باز ازهرجای خونه صدامو میشنید جیغ میزد:smile (7)::33:؛من صبح به قفسش میرسم؛آب وغذاوروزنامه تازه؛تاشب به هیچ عنوان غذانمیخوره؛تخمه رو اندازه دوقاشق میریزم توظرفش؛همراه زردآلو خشک شده زردآلو رو میزنه کنارنمیخوره؛1ظرف دیگه براش؛سبزی جات میذارم؛ازگرسنگی پوست تخمه میخوره ولی سراغش نمیره؛سیب و بلال دوس داره؛پرتقال روبا احتیاط بهش میدم بامنقارش میگیره 1گازمیزنه دیگه نمیخوره؛استخون مرغ میخوره؛ماکارونی نمیخوره؛اسفناج هم این سری نخورد؛نون هم که نمیخوره؛بیشتر دنبال غذاهای کلسیم دارهستم براش؛اینه عادت غذاییش

صفحه 315 از 1238 نخستنخست ... 215265296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334365415815 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)