کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .به این سوالا جواب بده .می تونی قبلش امتحان کنی همه ی این حالتهایی که گفتم رو بعد جواب بدی .

قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟ یعنی وقتی روی چوب نشیمنش می مونه و شما هم کنار قفس واستادی ، پایین تر از سطح چشم شماست ؟

فقط برای تعویض آب و غذا قار می زنه ؟

اگه کنار قفس بمونی ( ایستاده )و بدون اینکه به قفسش دست بزنی باز قار می زنه ؟

اگه کنار قفس بشینی بدون اینکه به قفس دست بزنی یا دستتو ببری سمتش بازم قار می زنه ؟

اگه کنار قفس بشینی و دستتو ببری سمتش ،قار می زنه ؟

تو چه فاصله ای می تونی کنار قفس بمونی ( ایستاده )؟

تو چه فاصله ای می تونی کنار قفس بشینی ؟

فقط واسه شما قار می زنه یا برای افراد دیگه ای که سمتش می رن هم قار می زنه ؟

رادیو برای چی می خوای روشن کنی براش ؟
    1 متر و 30 بله پایین تر از چشم من هست
    نه تا کسی میره به طرفش که نگاش بکنه قار میزنه اب و غذا که دیگه هیچی خونه را میگذاره رو سرش میپره گوشه قفس
    بله باز قار میزنه
    کنار قفس هم بشینیم باز قار میزنه
    بله دستمو ببرم سمتش قار میزنه
    دو متری
    یک متری
    برای همه قار میزنه
    که وقتی صحبت میکنه نکنه حرف بیاد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    1 متر و 30 بله پایین تر از چشم من هست
    نه تا کسی میره به طرفش که نگاش بکنه قار میزنه اب و غذا که دیگه هیچی خونه را میگذاره رو سرش میپره گوشه قفس
    بله باز قار میزنه
    کنار قفس هم بشینیم باز قار میزنه
    بله دستمو ببرم سمتش قار میزنه
    دو متری
    یک متری
    برای همه قار میزنه
    که وقتی صحبت میکنه نکنه حرف بیاد
    سلام .:smile (13):خوشم میاد اندازه گیریات دقیقه :smile (186):

اگه شما اون راهی که ما گفتیم و همه رفتن و نتیجه گرفتن رو درست انجام داده باشی نباید هنوز تا این حد طوطیت قار بزنه .پس این وسط یه چیزی اشتباهه .تو این جوابایی که شما به من دادی یا به دوستان دیگه ، چیزی که من فهمیدم اینه که شما این مرحله رو درست و اونطور که ما گفتیم انجام دادی .پس تنها چیزی که میشه گفت اینه که ارتفاع قفس رو طوری تنظیم کن که وقتی طوطیت روی چوب نشیمنش میشینه هم سطح چشمات باشه ( تو این مورد خاص اگه بالاتر هم شد از نظر من موردی نداره .می خوایم امتحان کنیم دیگه ببینیم این ارتفاع چقدر تو قار زدنش یا ترسش از شما تاثیر گذار بوده ) .نه اینکه اینو درست کنی همین فردا دیگه قار نزنه نه .باید فعلا به همون روشی که ما قبلا گفتیم عمل کنی .چون پایین بودن طوطی از شما زمانی که تو قفسه باعث میشه بترسه و چون راه فراری هم نداره تنها سلاحش همون قار زدنه که می تونه دور کنه شما رو .

طوطی های وحشی زمانی که میری سمتشون یه فاصله ای رو امن میدونن .اگه نزدیک تر بری قار می زنن .بعد از اینکه اون فاصله واسه ما روشن شد ( یعنی فهمیدیم که تا چه حد می تونیم نزدیک شیم) از همون فاصله باید شروع کنیم .بشینیم باهاش حرف بزنیم بعد کم کم بهش نزدیک بشیم جوری که اعتماد کنه به ما و بفهمه ما هیچ خطری براش نداریم .من نمی دونم مشکل کجا بوده یا شما این راهو درست نرفتی یا اینکه برای اینکار خیلی عجله کردی طوری که نذاشتی بهت اعتماد کنه یا همون بد بودن ارتفاع قفس ترسوندتش .من این 3 تا حالت رو میبینم فقط البته اینم باید در نظر گرفت که همه طوطی ها که مثل هم نیستن .همونطور که آقای آژیده گفت تا 6 ماه هم براش وقت بذاری خوبه . حالا خودت بسنج اگه می تونی دوباره با زیاد کردن ارتفاع قفس همین مراحل رو طی کنی و آروم بری سمتش و بهش فرصت بدی که اطمینان کنه بهت که هیچی نگهش دار .اگه نه پس ردش کن ( هر چند که دوست ندارم اینو بگم )

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام استاد امیدوارم خوب باشد .میشه اطلاعاتی در مورد پودر نکتون برای پرندگان بدید و نهوه استفادش برای کاسکو.میتونم بهش بدم؟ ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ماهی
    شماره عضویت
    3881
    سلام خدمت دوستان عزیز
    آقا 1 نکته ای نظرمو جلب کرده که چرا رنگه منقار طوطیه ی تیمنه ی من مشکی نیست و قهوه ای روشنه آیا این بخاطره سنشه؟یا تیمنه ها اینطورن؟ممنون میشم جواب بدین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali@33 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    آقا 1 نکته ای نظرمو جلب کرده که چرا رنگه منقار طوطیه ی تیمنه ی من مشکی نیست و قهوه ای روشنه آیا این بخاطره سنشه؟یا تیمنه ها اینطورن؟ممنون میشم جواب بدین
    سلام.
    دوست خوبم رنگ منقار تمینه ها قهوه ای روشن و رنگ منقار کنگو ها مشکی هستش.مشکل خاصی نیست.تفاوت ظاهریه دیگه.:smile (249):

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    سپیده جان فکرکنم تمرینم کامل شد یادگرفته باگرفتن چوب جایزه داره؛مرحله ی بعدی چی هست؛لطف کنین راهنمایی کنین
    1اتفاقی انگارواسه طوطیم افتاده؛جدیداهمش سرشو بین بالش میذاره واسه خواب این یعنی تولک بودن؟؛تغییری نکرده مدفوعش؛وغذاخوردنش؛زیادی پرآرایی میکنه به نظرم؛بیشترهم دمشو؛1سربادمش ورمیره؛چشاشم بسته س و پرهارو میکشه بامنقارش تا بالا حالت عادی پرآرایی رو داره؛اما من رفتم جلو دیدم پرهای دمش بعضی هاش ریش ریشه ؛انتهای شاه پرهاش هم ریش ریشه ؛قبلا شب به کل سرحال بودالان پیش میاد چرتم بزنه شب یا اینکه با چشم بسته غذا بخوره؛تغذیه ش افتضاحه سپیده خانوم؛همش تخمه س؛ تخمه شو کم کردم هم نمیخوره سبزیجات؛نخ سبزیجات؛حبوبات پخته یا خیس خورده هرچی بگیدگذاشتم؛بازم تخمه میخوره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4156
    دوستان قرار هست کاسکوی دم شرابی خودم رو به یکی از دوستان به نام ریحانه خانم بفروشم که ایشون قبلا یه کاسکو داشتند به نام مسی که متاسفانه مریض شدند و تلف شدند
    حالا دو تا سوال از خدمتتون داشتم که خیلی دوست دارم همه جواب بدند:

1- یکی از دوستان به ریحانه خانم گفته که تیمنه یا باید ازاول صاحبش باشی یا نباشی! میخواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره؟!؟!؟ به نظر من که کاملا اشتباه هست

2- ریحانه خانم قفس مسی رو چگونه ضدعفونی کنه که کامی دچار بیماری نشه؟؟؟

لطفا همه نظراتشون رو بگند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-Bahal نمایش پست ها
    دوستان قرار هست کاسکوی دم شرابی خودم رو به یکی از دوستان به نام ریحانه خانم بفروشم که ایشون قبلا یه کاسکو داشتند به نام مسی که متاسفانه مریض شدند و تلف شدند

1- یکی از دوستان به ریحانه خانم گفته که تیمنه یا باید ازاول صاحبش باشی یا نباشی! میخواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره؟!؟!؟ به نظر من که کاملا اشتباه هست

سلام علی جان.

1-نه بابا این حرفا کدومه؟!به نظر من فقط یه دلال پرنده برای اینکه پرنده های مریض خودش رو بندازه به این و اون میتونه این حرفو بزنه.وگر نه این همه تیمنه توی پرنده فروشی ها هست....
    2-اول خوب قفس رو بشورن با مواد شوینده.بعدش هم قشنگ اب بکشن.بعدش هم یکم تو افتاب بمونه.

حالا بازهم دوستان با تجربه نظرشون رو میگن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-Bahal نمایش پست ها

من در مورد ضد عفونی کردن قفس روشی رو که دامپزشکا استفاده می کنند رو می گم. استفاده از مایع دتول . می تونید از داروخانه ها بخرید . طرز استفاده اش هم روش نوشته شده . بعد که بوش پرید از قفس استفاده کنید .
    روش دیگه آتش هست . این رو هم دامپزشکا استفاده می کنند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام استاد امیدوارم خوب باشد .میشه اطلاعاتی در مورد پودر نکتون برای پرندگان بدید و نهوه استفادش برای کاسکو.میتونم بهش بدم؟ ممنون. راستی بعد از این مدت میتونم ببرمش هموم

صفحه 314 از 1238 نخستنخست ... 214264295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333364414814 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)