کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    آیا در هنگام انتخاب یک کاسکوی چشم دودی میان چندتا اینکه در حالتی که کاسکوها در مغازه تو حال خودشون هستند و یکی از بقیه بیشتر با خودش در حال سوت زدن و درآوردن صدا هست این میتونه دلیلی باشه که این کاسکو از دیگران بهتره؟
    البته در مورد چگونگی فهمیدن با هوش بودنش هم اگر ممکنه توضیح دهید.
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    آیا در هنگام انتخاب یک کاسکوی چشم دودی میان چندتا اینکه در حالتی که کاسکوها در مغازه تو حال خودشون هستند و یکی از بقیه بیشتر با خودش در حال سوت زدن و درآوردن صدا هست این میتونه دلیلی باشه که این کاسکو از دیگران بهتره؟
    البته در مورد چگونگی فهمیدن با هوش بودنش هم اگر ممکنه توضیح دهید.
    ممنون
    سلام
    اگه من بودم اول سالم بودن بدن و پرهای پرنده رو مد نظر قرار میدادم و بعد ....
    حالا بر فرض سالم و هم سن بودن بله , اونی که از خودش اشتیاق واسه تقلید صداهایی که تالا بیشتر شنیده رو انجام میداده رو انتخاب میکردم
    برای این که بفهمی چه میزان و کدومشون باهوشتر هستن یه برخورد و چند ساعت نگاهشون کردن و پیششون بودن خیلی کمک نمیکنه , همین که یه سالم و یه کی رو که حواس جمع تری به محیط اطرافش داشته باشه بیشتر از بقیه پرنده های اطراف رو انتخاب کنی خوبه
    دیگه این که چند وقته رام و سخنگو و .... بشن بیشتر به نحوه ی اموزش هایی که خودت بهش خواهی داد بر میگرده
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    سلام
    اگه من بودم اول سالم بودن بدن و پرهای پرنده رو مد نظر قرار میدادم و بعد ....
    حالا بر فرض سالم و هم سن بودن بله , اونی که از خودش اشتیاق واسه تقلید صداهایی که تالا بیشتر شنیده رو انجام میداده رو انتخاب میکردم
    برای این که بفهمی چه میزان و کدومشون باهوشتر هستن یه برخورد و چند ساعت نگاهشون کردن و پیششون بودن خیلی کمک نمیکنه , همین که یه سالم و یه کی رو که حواس جمع تری به محیط اطرافش داشته باشه بیشتر از بقیه پرنده های اطراف رو انتخاب کنی خوبه
    دیگه این که چند وقته رام و سخنگو و .... بشن بیشتر به نحوه ی اموزش هایی که خودت بهش خواهی داد بر میگرده
    موفق باشی
    سلام
    ممنون از شما بابت پاسخ
    منظور شما از سالم بودن پرها دقیقا چیست؟
    این چند کاسکویی که من سراغ دارم همگی یکی از بالهاشون را قیچی کردند.حالا بعضیها کم قیچی شده بعضی ها بیشتر.
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    سلام
    ممنون از شما بابت پاسخ
    منظور شما از سالم بودن پرها دقیقا چیست؟
    این چند کاسکویی که من سراغ دارم همگی یکی از بالهاشون را قیچی کردند.حالا بعضیها کم قیچی شده بعضی ها بیشتر.
    ممنون
    اول از همه باید هر 2 بال پرنده به یک اندازه کوتاه بشن نه یه طرف
    منظور از سالم بودن , صاف و براق و یک دست بودن تمام پرها به خصوص پرهای اطراف سینه ی پرندست
    نباید اثری از تیکه شدن یا جویده شدن یا کچلی در بدن پرنده دیده بشه حتی به اندازه ی بسیار کم

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیر با تبریک سال نو ، مدتی بود بعلت مسافرت غیبت داشتم ولی خبرهای خیلی خوبی دارم اول اینکه امسال یک قفس مسافرتی برای نیکی گرفتم و سه تایی رفتیم شمال ، خیلی مراقبش بودم ولی نیکی هم از مسافرت خوشش آمده بود . چون صبح ها توی خونه تنهاست برایش جالب بود که آمده بود بیرون خیلی سرحال و شنگول شده بود . اول اینکه خودش با میل و رضایت آمد روی ساعد دستم و دیگه اینکه شوهرم خیلی ازش می ترسید اجازه داد تا بره روی پایش و سر شانه اش . واقعا صحنه جالبی بود نیکی کلی ذوق کرد حتی با نوکش آرام صورت شوهرم را ناز می کرد .
    وقتی هم آمدیم تهران ، تا ما لباس می پوشیم تا بریم بیرون نیکی هم سریع می ره توی قفس مسافرتیش تا اون را هم با خودمون ببریم . حالا که امروز آمدم سرکار خیلی نگرانشم یک وقت افسردگی پیدا نکنه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    سال خوبی همگی داشته باشین
    تصمیم دارم برم کاسکومو بفروشم خیلی خسته شدم هی قار میزنه الان بیشتر از 3ماهی میشه دارمش از اول بهتر شده اما هنوز تا ظرف اب و غذاشو عوض میکنیم قار میزنه حالمو گرفته حسابی 1 ساله هست پیرم نیست بگیم خنگه نمیدونم :smile (119): اگه راه حلی هست بگین وگرنه برم بفروشمش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیر با تبریک سال نو ، مدتی بود بعلت مسافرت غیبت داشتم ولی خبرهای خیلی خوبی دارم اول اینکه امسال یک قفس مسافرتی برای نیکی گرفتم و سه تایی رفتیم شمال ، خیلی مراقبش بودم ولی نیکی هم از مسافرت خوشش آمده بود . چون صبح ها توی خونه تنهاست برایش جالب بود که آمده بود بیرون خیلی سرحال و شنگول شده بود . اول اینکه خودش با میل و رضایت آمد روی ساعد دستم و دیگه اینکه شوهرم خیلی ازش می ترسید اجازه داد تا بره روی پایش و سر شانه اش . واقعا صحنه جالبی بود نیکی کلی ذوق کرد حتی با نوکش آرام صورت شوهرم را ناز می کرد .
    وقتی هم آمدیم تهران ، تا ما لباس می پوشیم تا بریم بیرون نیکی هم سریع می ره توی قفس مسافرتیش تا اون را هم با خودمون ببریم . حالا که امروز آمدم سرکار خیلی نگرانشم یک وقت افسردگی پیدا نکنه .
    سلام
    سال نوی شما هم مبارک باشه
    بهتون تبریک میگم ...
    بعییده که مشکلی برای طوطیتون به وجود بیاد ولی بهتره که توی قفسش رو پر از اسباب بازی و چیزایی که میدونید دوست داره بکنید
    گذاشتن آهنگ و ... هم بی تاثیر نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سال خوبی همگی داشته باشین
    تصمیم دارم برم کاسکومو بفروشم خیلی خسته شدم هی قار میزنه الان بیشتر از 3ماهی میشه دارمش از اول بهتر شده اما هنوز تا ظرف اب و غذاشو عوض میکنیم قار میزنه حالمو گرفته حسابی 1 ساله هست پیرم نیست بگیم خنگه نمیدونم :smile (119): اگه راه حلی هست بگین وگرنه برم بفروشمش
    سلام

دوست عزیز وقتی جوجه کاسکو میخرید حد اقل 6 ماه براش وقت بزارید کنار....
    در ضمن یک سوال دارم
    آیا در تمام این 3 ماه شما هیچ حرکتی که منجر به ناراحتی و عصبانیت کاسکتون بشه انجام ندادید؟
    آیا هیچ وقت سعی نکردید با دست بگیریدش؟یه با زور به سرش و بدنش دست بزنید؟

با تشکر
    آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    کاسکوی چشم دودی که درون مغازه هست و وقتی برای اینکه بری از نزدیک نگاهش بکنی میره کف قفس و مواظبت هست که تا ازش فاصله نگیری روی چوب نیاد دلیلش چیه؟و این نشون میده که باهوشه یا ترسو؟خریدنش خوب هست یا نه؟(البته از نظر سلامتی و پرها سالم هستش)

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    امروز رفتم پرنده فروشی یکی از دوستان و از میان چند کاسکو به 3 عدد رسیدم که امشب میخام برم و یکی از اونها را بیارم.هر 3 سلامت هستند و همشون چشم دودی(چشم دودی سیرتر هست یا چشم طوسی؟)
    از لحاظ پر هم همشون پرهای صافی دارند یکی از اونها رنگ پر سیرتری داره و یکی هم نقره ای هس و از همه روشنتر.فکر میکنم اون پر رنگ تره انتخاب بهتری باشه چون اولا حواسش کاملا به دور و بر خودش هست و وقتی رفتم روی صندلی تا از نزدیک نگاهش کنم حالا به جز غار زدن رفت کف قفس و وقتی من پایین اومدم بازم یواشکی سرک میکشید که وقتی من دور شدم دوباره بیاد روی چوب.(این عادات میتونه خوب باشه؟)
    یکی دیگه هم که غار نمیزنه این یکی را آوردم پایین غار نزد و شروع کرد به قفس نوردی.
    مورد اولی در طول مدتی که من اونجا بودم صذاش در نیامد ولی دو مورد دیگه سوت میزدند و با خودشون تقلید صدا میکردند البته برعکس اولی که اصلا چرت هم نزد دومی و سومی چرت هم زددند.یه یک ساعتی پیششون بودم.
    اگر نکته ای به نظرتون میرسه بفرمایید واگرنه الهی به امید تو میرم یکیشون را میارم.
    ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام
    کاسکوی چشم دودی که درون مغازه هست و وقتی برای اینکه بری از نزدیک نگاهش بکنی میره کف قفس و مواظبت هست که تا ازش فاصله نگیری روی چوب نیاد دلیلش چیه؟و این نشون میده که باهوشه یا ترسو؟خریدنش خوب هست یا نه؟(البته از نظر سلامتی و پرها سالم هستش)
    سلام
    امروز رفتم پرنده فروشی یکی از دوستان و از میان چند کاسکو به 3 عدد رسیدم که امشب میخام برم و یکی از اونها را بیارم.هر 3 سلامت هستند و همشون چشم دودی(چشم دودی سیرتر هست یا چشم طوسی؟)
    از لحاظ پر هم همشون پرهای صافی دارند یکی از اونها رنگ پر سیرتری داره و یکی هم نقره ای هس و از همه روشنتر.فکر میکنم اون پر رنگ تره انتخاب بهتری باشه چون اولا حواسش کاملا به دور و بر خودش هست و وقتی رفتم روی صندلی تا از نزدیک نگاهش کنم حالا به جز غار زدن رفت کف قفس و وقتی من پایین اومدم بازم یواشکی سرک میکشید که وقتی من دور شدم دوباره بیاد روی چوب.(این عادات میتونه خوب باشه؟)
    یکی دیگه هم که غار نمیزنه این یکی را آوردم پایین غار نزد و شروع کرد به قفس نوردی.
    مورد اولی در طول مدتی که من اونجا بودم صذاش در نیامد ولی دو مورد دیگه سوت میزدند و با خودشون تقلید صدا میکردند البته برعکس اولی که اصلا چرت هم نزد دومی و سومی چرت هم زددند.یه یک ساعتی پیششون بودم.
    اگر نکته ای به نظرتون میرسه بفرمایید واگرنه الهی به امید تو میرم یکیشون را میارم.
    ممنون
    سلام
    خاکستریهای وحشی هر کدوم رفتار خاصی دارن یکی موقع ترس میاد کف قفس یکی میچرخه یکی فقط میشینه و قار میکشه و همه اینها نشونه ترس هست و به هوش و ... ربطی نداره ، شما باید به نکاتی مثل رنگ چشم ، ترشح نداشتن چشم و بینی ، پرهای خوب داشتن و پرکن نبودن طوطی و همونطور که خودتون فرمودین سلامت طوطی توجه داشته باشید و بهتره اگر خودتون تجربه کافی رو ندارید با یه فرد با تجربه برای خرید تشریف ببرید.
    موفق باشید.

صفحه 311 از 1238 نخستنخست ... 211261292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330361411811 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)