کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ شما
    چیزی که درباره غذایی کاسکوهای مغازه دوستم باید بگم اینکه در ظرف غذا روزانه نصف تخمه و نصف بادام زمینی گذاشته میشه.در این باره چه نظری دارید؟
    با سپاس
    سلام
    دوست عزیز در بیشتر مغازه های پرنده فروشی فقط تخمه به طوطی می دهند بعضی هاشون هم ممکنه در طول روز یک تکه میوه هم بدهند... من چه نظری می تونم در مورد این خوراکی ها بدم ؟ مغازه های پرنده فروشی نمی تونند بیشتر هزینه کنند... در صورتی که طوطی در دراز مدت از این خوراکی ها تغذیه کنه قطعا سلامتش در خطر خواهد بود...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    پس چرا تجربه هاتون رو واسه خاروندن سر طوطی نمیگید ؛دارم ناراحت میشم دیگه:82:

دوست عزیز کمی کم لطف نیستی؟ من تا آنجا که می دونستم و بلد بودم به تک تک پستهای شما به صورت جداگانه و و مفصل پاسخ دادم .:smile (240):.. بقیه دوستان هم اگر فرصت کنند حتما این کار را انجام می دهند .. اصلا به پاسخ هایی که بهت داده شده نگاه کردی؟ می تونستی .. (حالا برای پاسخهای من که من هیچی) برای سایر دوستان یک سپاس زیر پاسخی که بهت دادن بزنی اون وقت میگی ناراحت شدی؟ :smile (165):خب کم لطفی دیگه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    کاسکوم جدیدا دیگه نمیمونه تو قفسش هرکارمیکنم بازم بازمیکنه به زورمیاد بیرون؛تاوقتی گرسنه ش نشه یعنی ازصبح تا شب میمونه رو قفس؛گرسنه ش که شد میره تو قفس
    فکر میکنم خانم شیکرا جوابتون رو داده ... در ضمن اینجا فرومه و نمیتونید توقع داشته باشید 24 ساعته دوستان کشیک بدن تا به هر پست در کسری از ثانیه پاسخ داده بشه!!
    اگر قصد دارید مجددا بیشتر وقت طوطیتون داخل قفس بگذره این کار رو ناگهانی نکنید چون باعث بروز افسردگی و اختلالات عصبی در طوطی میشه
    هر روز نیم ساعت به تایم سپری شده در قفس اضافه کنید تا به مدت زمان دلخواه برسید
    در مورد ناز کردن و به قول شما خاروندن سر طوطی متاسفانه خیل از دوستان راه کار ارائه دادن که به نظر من جز آسیب رساندن به طوطی کار دیگه ای نمیکنه
    اینکه طوطی شما از روی ترس بخواد سرشو بیاره جلو تا شما نازش کنید هم خوددخواهیه و هم کاملا بی ارزش
    سعی کنید رابطه ای صمیمی و عاطفی بین خودتون و پرنده ایجاد کنید.تنها راه جلب اطمینان طوطی و محبت کردن زیاده.با صرف وقت و توجه زیاد میتونید به راحتی وحشی ترین طوطی ها رو حد اکثر تو مدت 5-6 ماه به خودتون وابسته کنید
    در مورد طوطی های کم سن معمولا این مدت کمتر از 3 ماهه
    به هیچ عنوان عجله نکنید و از دست زدن زوری یا لمس کردن طوطی اکیدا خود داری کنید
    در روز چند ساعت از وقتتون رو با طوطی خودتون بگزرونید.باهاش با صدای مهربان صحبت کنید.مطئمن باشید که طوطی شما لحن آرام و مهربان شما رو کاملا درک میکنه
    با دست غذاهایی رو که دوست داره بهش بدید و وقتی که کاری رو انجام میده که شما میخواید با یک صدای واضح تشویقش کنید.به مرور میفهمه که منظور شما دقیقا چیه...
    بعد از مدتی خود طوطی میاد به سمتتون.و اولین کاری که میکنه دولا کردن سرش جلوی شماست!!!این قضیه خاروند سر یه رفتار دوستانست بین طوطی ها.معمولا تو طبیعت هم طوطی های نر و ماده و یا حتی هم جنس برای ابراز محبت به هم دیگه از جوریدن سر هم با منقار استفاده میکنند.
    طوطی که به زور به این رفتار تن بده قطعا دچار اختلالاتی میشه که بعد ها خودشو نشون میده.مانند اختلال عصبی پر کنی و ...

سلام
    از دوستان اگر ممکنه عکس چشم کاسکو را از چشم سیاه بودن به بعد برای تعیین سن میخوام به عنوان مثال بعد از چشم دودی چه رنگی میشه(البته با عکس)وسن اون در این موقع چی هست؟
    راستش از میون چندتا کاسکو میخام یکی را انتخاب کنم که یکی از اولویتهام هم سن کاسکو هستش.
    ممنون
    دوست عزیز زیاد به این عکس ها توجه نکن.همشون به صورت نسبی نشون میدن.قاعدش اینه که تا 6 ماهگی دور چشم کاملا سیاهه و بعد از اون به مرور شروع میکنه به روشن شدن.کاسکو های 3-4 ساله ای هستند که چشمشون کاملا زرد شده....از طرفی مواردی وجود داره که در سن 7-8 سالگی همچنان دور چشم سفیده!
    عوامل زیادی تو این قضیه دخیل هستند که از جمله آنها میتوان به غذایی - محل زندگی و آب هوای محیط - نور آفتاب - مواد معدنی و ویتامین ها و ژن و عوامل ژنتیکی اشاره کرد
    من خودم تو بانگکوک جفتی رو دیدم که در سن 8 سالگی چشمشون کامالا سفیده

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 29th March 2011 در ساعت 02:53 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    از دوستان اگر ممکنه عکس چشم کاسکو را از چشم سیاه بودن به بعد برای تعیین سن میخوام به عنوان مثال بعد از چشم دودی چه رنگی میشه(البته با عکس)وسن اون در این موقع چی هست؟
    راستش از میون چندتا کاسکو میخام یکی را انتخاب کنم که یکی از اولویتهام هم سن کاسکو هستش.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    من سعی کردم که چند تا عکس متناسب با سوال شما پیدا کنم
    عکس زیر طوطی چشم سیاه هست

[/IMG]

عکس زیر طوطی چشم طوسی

[/IMG]

عکس زیر طوطی چشم طوسی روشن

[IMG][/IMG]

عکس زیر طوطی چشم سفید که داره کم کم نباتی رنگ میشه ( خود چشم نباتی کامل را نتونستم برات پیدا کنم .. ولی از این کرم تر هست )

[IMG][/IMG]

عکس زیر طوطی چشم زرد

[IMG][/IMG]

حالا برای سنشون نظرات مختلفی هست .... من یه طبقه بندی ساده برای خودم دارم که اون را برات میگم چون معتقدم که نمیشه خیلی دقیق سن را گفت ولی میشه از این تقسیم بندی کمک گرفت :
    اگر رنگ چشم مشکی بود این طوطی حدودا کمتر 8 ماه سن دارد.

اگر رنگ چشم طوطی خاکستری ازطوسی تیره تا طوسی روشن مایل به سفید بود این طوطی حدودا زیر دوسال سن دارد ( بسته به میزان کم رنگی یا پرنگی حدودا بین 9ماه تا دوسال و نیم سن خواهد داشت)

اگر رنگ چشم به غیر از اینها که گفتیم بود طوطی بیش از دوسال و نیم سن دارد.(یعنی نباتی رنگ و زرد )

تا وقتی طوطی زیر دوسال سن د اشته باشه برای تربیت کردن و رام شدن مناسب تر از سایر سن ها ست

حالا شما باید دقت کنی گاهی رنگها بین این رنگهایی است که اینجا آوردیم مثلا یک طوطی چشم زرد که تازه چشمش زرد شده ممکنه رنگ چشمش به لیمویی بزنه و به زردی که در عکس بالا گذاشتم نباشه اگر بری به یک مغازه پرنده فروشی و با این پیش زمینه که اینجا برات توضیح دادم به رنگ چشم ها دقت کنی مطمئن هستم که متوجه میشی من در بیشتر پرنده فروشی های اطرافم چشم سفید و نباتی را دیدم که به جای چشم طوسی می فروشند ... اگر هم چشم طوسی یه وقتی بیارند خیلی سریع فروش میره ..

من همچنان میگم این قاعده که گفتیم کلی است نمیشه گفت که صد در صدی است

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    صبح اگه ازخواب نپریده بودم کاسکوم خفه شده بود :63:
    نمیدونم خونه ی آشنامون چکارش کردن؛کاسکوم سرشو ازلای میله درقفسش سعی داشته بیاره بیرون که بتونه بیادبیرون؛سرش بین 2تامیله مونده بود و بال میزد!چه صحنه ای بود؛امیدوارم هیچکس نبینه توعمرش آن صحنه رو:63:؛درضمن انگارمنم نمیشناسه بعد6روز؛پس چرامن میشناسمش و هنوزعاشقشم گازاشو یواش ترمیگیره ولی خب میگیره دیگه؛تازه من دستمو میبرم نزدیک نوکش فرارمیکنه؛حتی بعداینکه غذا دادم ولی من دنبالش نمیکنم؛آخ دلم ضعف رفت کی میشه چلوندش؟!:X درضمن حرف میزنم باهاش پشت هر1باری که کلمه میگم 1سوت میزنه؛نه چندان شبیه؛اما به نظرم امیدوارکننده س:X؛من که دیگه شهید راه رام کردن این خانوم شدم :smile (132):
    سلام . دوست عزیز مگه قفس شما چه مدلیه که تونسته سرش رو از بین میله ها رد کنه ؟ شما آخرش نگفتی مدلش رو .گفته بودم یه عکس از خودش و قفسش بذار .این موضوع خیلی جدیه ها .اگه یه بار دیگه این اتفاق بیوفته و شما نباشی ... . قفس چه مدلیه و دقیقا بگو کدوم قسمت از قفس ،سرش گیر کرده بود بین میله ؟

توضیحات خانم شیکرا کامل بود درباره نوازش منقار و سرش .

درباره حرف زدنش عالیه .همین سوت جایزه داره .برای هر واکنش بعد از تمرین یک کلمه بهش جایزه بده ( هر صدایی که در جواب شما می ده ) .بعد سعی می کنه همون کلمه رو مثل شما بگه .

کاسکوم میاد سراغ دستم میگیرش آروم یا زبون میزنه؛ازم غذاهم به راحتی میگیره؛دیگه به هیچ عنوانم قارنمیکشه؛الان 2بار دست زدم به سرش؛درحین گرفتن تخمه بود که سریع هم سرشومیاره بالا واسه گازگرفتن
    اگه به حال خودش بذارمش که بیاد جلو و آنم نذاره نزدیک شم به سرش چی؛لطفا کامل تجربه هاتونو توضیح بدین ازاولین باری که کاسکوتون گذاشت اینکاروکنین
    باز هم توضیحات خانم شیکرا کامل بود و من کاملا موافقم. فقط من چندتا لینک برای شما گذاشتم راجع به تمرین روی دست آوردن .خوندی کامل ؟ ببین قرار بود مرحله بعدی رام کردنش ، روی دست آوردن باشه . نظر من اینه که قبل از اینکه سرش رو بخارونی اول روی دست آوردن رو باهاش کار کنی چون اینجوری اعتمادش به دست شما خیلی بیشتر میشه .چی کار کردی برای این مرحله ؟ خوندی لینکا رو ؟

واقعا کار به جایی داری میکنی؛تو مرحله خرید دقت کن؛چشم دودی ریسکش کمترازمشکیه؛اکثرا هم میگن اینو؛ چشم کرم ها و زردها هم همانطورکه سپیده جان گفتن کمتر به مشکلات پرکنی دچارمیشن خلق و خوشون ثابت تره؛آموزششون هم زمان بیشتری میبره ! فکرمیکنم علایم ظاهری 1چشم دودی رودرنظر بگیرو به آن فکرکن! قیمت چشم دودی و مشکی شو چقدرگذاشته؟
    من نگفتم چشم کرم یا زرد رنگ کمتر پرکن میشن .اصلا به رنگ چشم ربطی نداره :7: .
    شما گفتی طوطیم به من وابسته نیست . من گفتم اگه طوطی وابستگیش به صاحبش کمتر باشه و بدونه چجوری خودش رو سرگرم کنه وقتی صاحبش خونه نیست یا وقتی تنهاست کمتر به مشکلات رفتاری مثل پرکنی دچار می شه .

کاسکوم جدیدا دیگه نمیمونه تو قفسش هرکارمیکنم بازم بازمیکنه به زورمیاد بیرون؛تاوقتی گرسنه ش نشه یعنی ازصبح تا شب میمونه رو قفس؛گرسنه ش که شد میره تو قفس
    خودش در قفس رو باز می کنه ؟ شماقبلا گفته بودی که طوطیت دوست داره زیاد بیرون قفس باشه .اشکالی نداره شما همون کاری که آقای آژیده گفت رو انجام بده .بذار بیرون باشه ولی هربار نیم ساعت به زمان تو قفس موندنش اضافه کن . اگه بخوای زمان زیادی نگهش داری تو قفس اونم با این همه ذوقی که واسه بیرون اومدن داره حتما مشکلات روحی براش پیش میاد . همون غذاشم بذار تو قفس که هر وقت گرسنش شد بره تو قفس غذا بخوره .غذاهایی هم که می خوای بهش بدی تو قفس نگه دار که بیاد داخل قفس ازت بگیره .غذاهای خوشمزه و اونایی که بیشتر از همه دوست داره رو باز داخل قفس بهش بده .قفس رو براش جذاب کن .این ممکنه طول بکشه ولی اگه قفس براش جذاب بشه سعی می کنه وقت بیشتری رو اونجا بگذرونه .از اون آشناتون بپرس که وقتی طوطی شما پیش اونا بوده .در روز چقدر بیرون نگهش می داشتن ؟بال طوطیت رو کوتاه کردی ؟

:smile (251): توضیحات خانم شیکرا و آقای آژیده کامل بود راجع به سر خاروندن طوطی که من موافقم .بازم می گم که شما اول باید تمرین روی دست آوردن رو انجام بدی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    من دارم تخمه رو از غذای طوطیم حذف میکنم احساس میکنم لاغر شده نسبت به اولش اما نه زیاد البته کم کردم نه حذف.. الان طوری شده که برای گرفتن تخمه ناز میکنه و علاقه چندانی نشون نمی ده عوضش سیب زیاد می خوره روزی نصف سیب مشکلی نداره؟
    ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    من تک تک پست های شمارو بادقت میخونم خانوم شیکرا و شماهم بسیاراینجا برای ما زحمت میکشی؛حالاشما چرا ناراحت میشی؟! علت تشکر نزدن من هم مشکل لپ تاپمه؛اینارو که دیگه نباید اینجا گفت!حالا همه سر 1پست جبهه بگیرین؛من آن سوال سرخاروندن رو خیلی وقته پرسیدم و مسلما اینجا جای جواب دادن به من و امثال منه؛که مبتدی هستیم من منتظر تجربه های بقیه هم هستم نه پرخاش شما آقای آژیده!خانوم شیکراکه بسیارلطف میکنن همرو به سرعت جواب میدن منم به دقت میخونم حرفاشونو؛شما که اینجا استادماهستین دیگه چرا اول حرفاتون رو با پرخاش شروع میکنین ؛سر وسامان دادن به وضع ما اینجا با دعوا نیس با 4تا کلمه حرفه؛دیگه فکرکنم حد خودمو میدونم که ازبقیه انتظاربی جا نداشته باشم؛درهرصورت ازتون تشکرمیکنم آقای آژیده بابت پستتون و شما خانم شیکرا و سپیده خانونم؛سپیده خانوم من رو دست اومدنو خوندم اما زیاد سر در نیوردم؛طوطیم هم فرارمیکنه از دستم معمولا؛بال طوطیم هم تو هم پست ها گفته بودم خودم کوتاهش کردم خیلی وقته

در ضمن کاسکو من دهان به گوشت مرغ و حبوبات نمیزنه.به زور ...قفسشم عوض کردم از ترس مدل ۱۰۳۳ گرفتم
    ویرایش توسط sepideh : 29th March 2011 در ساعت 05:29 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دارم تخمه رو از غذای طوطیم حذف میکنم احساس میکنم لاغر شده نسبت به اولش اما نه زیاد البته کم کردم نه حذف.. الان طوری شده که برای گرفتن تخمه ناز میکنه و علاقه چندانی نشون نمی ده عوضش سیب زیاد می خوره روزی نصف سیب مشکلی نداره؟
    ممنون
    سلام . مگه در روز چقدر تخمه می خوره ؟ سیب رو یک چهارم در روز بهش بده .اگه زیاد یه غذایی رو بهش بدی بعد یه مدت زده میشه .اصلا غذاش چیه در روز ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من تک تک پست های شمارو بادقت میخونم خانوم شیکرا و شماهم بسیاراینجا برای ما زحمت میکشی؛حالاشما چرا ناراحت میشی؟! علت تشکر نزدن من هم مشکل لپ تاپمه؛اینارو که دیگه نباید اینجا گفت!حالا همه سر 1پست جبهه بگیرین؛من آن سوال سرخاروندن رو خیلی وقته پرسیدم و مسلما اینجا جای جواب دادن به من و امثال منه؛که مبتدی هستیم من منتظر تجربه های بقیه هم هستم نه پرخاش شما آقای آژیده!خانوم شیکراکه بسیارلطف میکنن همرو به سرعت جواب میدن منم به دقت میخونم حرفاشونو؛شما که اینجا استادماهستین دیگه چرا اول حرفاتون رو با پرخاش شروع میکنین ؛سر وسامان دادن به وضع ما اینجا با دعوا نیس با 4تا کلمه حرفه؛دیگه فکرکنم حد خودمو میدونم که ازبقیه انتظاربی جا نداشته باشم؛درهرصورت ازتون تشکرمیکنم آقای آژیده بابت پستتون و شما خانم شیکرا و سپیده خانونم؛سپیده خانوم من رو دست اومدنو خوندم اما زیاد سر در نیوردم؛طوطیم هم فرارمیکنه از دستم معمولا؛بال طوطیم هم تو هم پست ها گفته بودم خودم کوتاهش کردم خیلی وقته
    دوست عزیز پرخاشی در کار نبوده . شما نباید از حرف ایشون برداشت بدی داشته باشی .
    منم وقتی پست شما رو دیدم .تعجب کردم:43: .چون بچه ها شما رو خیلی خوب راهنمایی کردن .من خودمو می گم .اگه ببینم یکی از افرادی که مسئول جواب دادن به شماست(چه خانم شیکرا چه خانم هانی و چه کسری)و به خوبی شما رو راهنمایی کرده دیگه نظر نمیدم .گاهی اوقات چیزی رو شاید بخوام اضافه کنم فقط.ولی اکثرا جواب ها رو قبول دارم(حالا نه فقط به شما به همه کاربرا ) .

خوب حالا بریم سر بحث شیرین روی دست آوردن .کجاش برات نامفهوم بوده ؟ من فقط می خواستم یه تصویر کلی از روی دست آوردن داشته باشی .اینکه جایزه چی بدی ؟ چجوری بدی ؟ مکانی که انتخاب می کنی کجا باشه و ... . خب پس الان دیگه باید شروع کنی .بهترین روش برای روی دست آوردن کاسکو این پستیه که برات لینکشو میذارم .
    http://www.parsipet.ir/forum/showthr...0596#post10596

شما می تونی این روش رو تو دو تا مکان انجام بدی .یکی روی قفس یکی هم روی یک میز و بدور از قفسش .

شما دو موقعیت اگه قرار داشته باشی بهتره تمرین رو روی قفس انجام ندی : 1 .وقتی روی قفس می مونه از شما ارتفاعش بیشتر میشه 2.زمانی که برای تمرین میری سمتش حالت حمله به خودش می گیره یا شما رو گاز می گیره ( تو این موقعیت قفس رو قلمرو خودش می دونه و دوست نداره خیلی بهش نزدیک بشی) .

اگه با این موارد روبرو نباشی می تونی روی قفس تمرین کنی در غیر این صورت بهتره یک میز رو انتخاب کنی .قفس رو طوری بذار روش که طوطیت بیاد روی میز .وقتی از قفس خارج شد و روی میز واستاد شما قفس رو ببر یه اتاق دیگه و تمرین رو شروع کن .

اول این کلیپ رو ببین بعد بهم بگو چی از همه بیشتر دوست داره از بین غذاهایی که بهش میدی ؟ که بعد تمرین رو شروع کنی .فیلمش به اندازه کافی واضح هست .ولی وقتی دیدی کامل و متوجه نشدی برات توضیح میدم دوباره .

در ضمن کاسکو من دهان به گوشت مرغ و حبوبات نمیزنه.به زور ...قفسشم عوض کردم از ترس مدل ۱۰۳۳ گرفتم
    تازگی قفسش رو عوض کردی ؟ یعنی بعد از اینکه سرش گیر کرد ؟ یا نه این همون قفسیه که سرش گیر کرده ؟
    در روز چه غذاهایی بهش میدی ؟ حبوبات رو چجوری بهش میدی ؟ پخته ؟ خیس خورده یا جوونه زده ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    نظرتون راجع به یک کاسکو که در مغازه صبح تا شب به دیواره قفس چسبیده چیه؟

صفحه 308 از 1238 نخستنخست ... 208258289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327358408808 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)