مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdilego نمایش پست ها
    سلام
    پرهای روی بال کاسکوی من بعد از دوره لک که ریخته بود دوباره در امد اما یه حاله ای از رنگ صورتی (قرمز) داره . ایا مشکل خاصی داره ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید .
    با تشکر
    سلام .3 4 صفحه پیش یکی این سوال رو پرسید .همون جوابی که بهش دادم رو برات کپی می کنم .

اگه از اول اون پرهای قرمز رو داشته مشکلی نیست و بخاطر جهش های ژنتیکی این اتفاق میوفته ولی اگه پرهاش اول خاکستری بوده ولی الان قرمز شده دلایلش می تونه این باشه :

آسیب دیدن فولیکولهای پر ( معمولا به خاطر پرکنی این اتفاق می افته )

استفاده از آنتی بیوتیک ها زمانی که پرنده تو لک رفته باعث تغییر رنگ موقت پر میشه که با تو لک رفتن بعدی پرای نرمال جایگزینش میشه

ممکنه نشونه ی بیماری ، سوء تغذیه ، استفاده بیش از حد از مکمل ها ، تغذیه نامناسب ،بیماری کبدی یا کلیوی باشه.

لینک این مطلب هم اینه :

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=6617&page=1

اینا یه دلایل کلی درباره قرمز شدن پرهاست .بهتره با دکتر درباره این موضوع صحبت کنی اون باید تشخیص بده که دلیلش چیه .اگه تهران هستی ببرش پیش دکتر برهانی کیا .

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام سپیده جان سال نو مبارک :smile (145):یه مدت نبودی من کاسکو مو اوردم مسافرت یه هفته میشه اینجا هوا خشک پراش زیاد شوره زده چیکار کنم من روزی دو بار بهش سر میزنم فقط در حد غذا عوض کردن بقیه اوقات هیچکس پیشش نیست تنهایی براش مشکلی بوجودد نمیاره؟ سولاخ دماقش تقریبا باز شده ولی بزرگتر از اونیکیه .باز دقت کردم دوتا پراش ریخته بود ولی نه از ریشه بود نه خودش کنده بود بعضی از پرای اصلیش حالت خرابی یا خرده شده .دکتر برهانی که جواب سوال همرو داد به جز ما.موفق باشی:smile (102):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام سپیده جان سال نو مبارک :smile (145):یه مدت نبودی من کاسکو مو اوردم مسافرت یه هفته میشه اینجا هوا خشک پراش زیاد شوره زده چیکار کنم من روزی دو بار بهش سر میزنم فقط در حد غذا عوض کردن بقیه اوقات هیچکس پیشش نیست تنهایی براش مشکلی بوجودد نمیاره؟ سولاخ دماقش تقریبا باز شده ولی بزرگتر از اونیکیه .باز دقت کردم دوتا پراش ریخته بود ولی نه از ریشه بود نه خودش کنده بود بعضی از پرای اصلیش حالت خرابی یا خرده شده .دکتر برهانی که جواب سوال همرو داد به جز ما.موفق باشی:smile (102):
    سلام .خانم شیکرا یک صفحه قبل جواب شما رو دادن .منم با ایشون موافقم .شما باید به مثل قبل بهش رسیدگی کنید ( مثل وقتی که تو خونه بهش رسیدگی می کردید )اگه قرار بود فقط همین 2 بار سر زدن در حد غذا تعویض کردن باشه خوب می تونستید یکی رو پیدا کنید که نگهش داره .این همه استرس بهش وارد نمی شد .حداقل در روز تنها نمی موند و رفت و آمد آدما رو میدید ..درباره سوراخ بینیش هم من گفتم با دکترش مشورت کنید . درباره پرش هم که دفعه پیش شما پرسیدین .گفتم عکس بذارید از پری که افتاده .اینجوری نمیشه چیزی گفت .

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    مولتی ویتامین رو کجا میشه خرید؛من چکارکنم نوک کاسکوم بلندترازین نشه؛سنگ داره ولی طرفش نمیره.:7:درضمن ازکی میشه کاسکو رو مسافرت ببریم باخودمون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    مولتی ویتامین رو کجا میشه خرید؛من چکارکنم نوک کاسکوم بلندترازین نشه؛سنگ داره ولی طرفش نمیره.:7:درضمن ازکی میشه کاسکو رو مسافرت ببریم باخودمون
    سلام
    منطورتون از سنگ ،بلوکهای معدنی است دیگه ؟ درسته ؟ می تونید بلوک معدنی طوطی تون را به اندازه های کوچک تقسیم کنید ( به اندازه حبه قندکمی بزرگتر ) و بندازید داخل غذاهای خشک ( داخل ظرف دانه ها ) تا باهاش سرگرم بشه
    اسباب بازی های چوبی هم که براش بذارید و بازی کردن و خرد کردن اونها باعث ساییده شدن منقارش میشه ببینید طوطی تون کدوم را بیشتر دوست داره
    اینکه چه زمانی می تونید طوطی را ببرید مسافرت به میزان رام شدن طوطی تون بستگی داره معمولا بعد از یکسال که رام رام بشه میشه بردش مسافرت ولی مسئله مهم اینه که در صورتی باید طوطی را به مسافرت برد که چاره دیگه ای نداشته باشید ... تا حد امکان باید طوطی را به کسی سپرد بعد رفت مسافرت...
    اگر هم یک وقت ناچار به انجام این کار شدید باید از قبل طوطی را آماده کرده باشید ... هر چه طوطی اجتماعی تر باشه راحت تر میشه بردش مسافرت .. در کل جابه جا کردن طوطی کار زیاد عاقلانه ای نیست خصوصا در کشور ما و با شرایطی که ما در سفرها مون داریم احتمال اینکه خدای نکرده اتفاقی برای طوطی بیفته زیاده برای همین توصیه میشه که تا حد امکان از بردن طوطی به مسافرت خود داری کنید

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    من بعد 6روزمسافرت اومدم و بالاخره کاسکومو آوردم خونه؛الان رفتارخاصی بایدباهاش داشته باشم؟
    تعجب میکنم توخونه ی آن آشنامون که پیشش بود روزمین راه میرفته ولی تواتاق خود من روزمین نیومده تاحالا!
    روش نازکردن سر رو هم اگه میشه توضیح بدید؛مرسی :smile (37):

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    صبح اگه ازخواب نپریده بودم کاسکوم خفه شده بود :63:
    نمیدونم خونه ی آشنامون چکارش کردن؛کاسکوم سرشو ازلای میله درقفسش سعی داشته بیاره بیرون که بتونه بیادبیرون؛سرش بین 2تامیله مونده بود و بال میزد!چه صحنه ای بود؛امیدوارم هیچکس نبینه توعمرش آن صحنه رو:63:؛درضمن انگارمنم نمیشناسه بعد6روز؛پس چرامن میشناسمش و هنوزعاشقشم گازاشو یواش ترمیگیره ولی خب میگیره دیگه؛تازه من دستمو میبرم نزدیک نوکش فرارمیکنه؛حتی بعداینکه غذا دادم ولی من دنبالش نمیکنم؛آخ دلم ضعف رفت کی میشه چلوندش؟!:X درضمن حرف میزنم باهاش پشت هر1باری که کلمه میگم 1سوت میزنه؛نه چندان شبیه؛اما به نظرم امیدوارکننده س:X؛من که دیگه شهید راه رام کردن این خانوم شدم :smile (132):

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    منطورتون از سنگ ،بلوکهای معدنی است دیگه ؟ درسته ؟ می تونید بلوک معدنی طوطی تون را به اندازه های کوچک تقسیم کنید ( به اندازه حبه قندکمی بزرگتر ) و بندازید داخل غذاهای خشک ( داخل ظرف دانه ها ) تا باهاش سرگرم بشه
    اسباب بازی های چوبی هم که براش بذارید و بازی کردن و خرد کردن اونها باعث ساییده شدن منقارش میشه ببینید طوطی تون کدوم را بیشتر دوست داره
    اینکه چه زمانی می تونید طوطی را ببرید مسافرت به میزان رام شدن طوطی تون بستگی داره معمولا بعد از یکسال که رام رام بشه میشه بردش مسافرت ولی مسئله مهم اینه که در صورتی باید طوطی را به مسافرت برد که چاره دیگه ای نداشته باشید ... تا حد امکان باید طوطی را به کسی سپرد بعد رفت مسافرت...
    اگر هم یک وقت ناچار به انجام این کار شدید باید از قبل طوطی را آماده کرده باشید ... هر چه طوطی اجتماعی تر باشه راحت تر میشه بردش مسافرت .. در کل جابه جا کردن طوطی کار زیاد عاقلانه ای نیست خصوصا در کشور ما و با شرایطی که ما در سفرها مون داریم احتمال اینکه خدای نکرده اتفاقی برای طوطی بیفته زیاده برای همین توصیه میشه که تا حد امکان از بردن طوطی به مسافرت خود داری کنید
    سنگ مینرال رو خورد کنم ؟! چطوری ؟ که پودرنشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    ميتونيد با اره مويي و يا چاقو اره اي خيلي تيز اينكارو بكنيد.من با اره مويي انجام ميدم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    سنگ مینرال بزرگ بگیرید ... من با قند شکن و یا قند خرد کن این کار را انجام می دهم .... قند شکن را بیشتر برای مینرال های بزرگ استفاده می کنم و قند خرد کن ( که مثل قیچی می مونه ) برای بلوکهای کوچکتر ... با کف دریا هم می تونید این کار را انجام بدهید ... کف دریا راحت خرد میشه :smile (248):

صفحه 305 از 1238 نخستنخست ... 205255286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324355405805 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)