کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    امروز یه کنگو چشم نباتی تو پرنده فروشی دیدم که صاحبش می گفت دو سالشه. می گفت بعد از رنگ نباتی چشماش کم کم روشن تر میشه تا سفید بشه و بعد از سفید کرم و بعدش زرد میشه. می خواستم نظر دوستان رو بدونم که حرف اون پرنده فروش درسته یا نه؟ رنگ نباتی با کرم و زرد فرق داره؟
    اولا این که کاسکو 2 ساله ...رنگ چشمش سفیده.....................یعنی امکان نباتی بودن نداره..........
    شما خودتون فکر کند ....همچنین چبزی میشه ؟از سفید تا زرد همیشه رنگ نباتی وجود داره......پس دوبار چشم باید نباتی بشه که همچنین چیزی ممکن نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2تا راهنمایی می خوام لطفا بازم مثل همیشه کمک کنید من قبلا طوطی ملنگو و شاه طوطی داشتم ولی هیچ کدوم مثل این لجباز نبودن واسه همین گیج شدم
    من رُشا رو برای بار دوم بردم حموم کلی باهاش حرف زدم تا شستن قفس تموم شد اینم روی چوب بالای قفسش نشسته بود نگاه می کرد بعد با دوش اول یکم کنار پاش رو قفس آب ریختم و آروم بردم نزدیکش که پرید پیرهنمو گرفت رفت رو شونم (پراش کوتاه شده اما یکم میتونه بپره)و یه گاز محکم از گردنم گرفت پایینم نمی یومد و پیرهنمو با عصبانیت میجویید با بد بختی اومد رو دستم گذاشتمش تو قفس (با اشتیاق رفت داخل برای اولین بار)از بیرون قفس هرچی آب من رو پشت این ریختم سر می خورد میومد پایین یه کوچولو هم خیس نمی شد اینقدر محکم پراشو چسبونده بود به خودش آخرش یکم با آب پاش خیسش کردم که اونم می خواد گازش بگیره و به هیچ عنوان نمی ذاره پشتشو خیس کنم اما روی سینشو و پاهاشو با آب پاش میشه خیس کرداما با دوش نه ..نظر می خوام اگه کسی با خاکستری لجبازی مثل این سرو کله زده که از حموم و آب متنفر باشه بگه چیکار کنم یکم بهتر بشه...

سئوال دومم راجب این خاک و پر ریزایی که از تنشون میریزه.. من خوندم که با تصفیه هوا بهتر میشه اگه کسی استفاده کرده لطفا راهنمایی کنه تا من خفه نشدم

سلام .
    طوطیه منم وقتی دارم حمومش می کنم دوست داره بیاد روی شونه ها یا سرم بشینه ولی نمی ذارم یجوری وایمیستم بالا سرش که راهی برای پرواز کردن نداشته باشه .
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.M نمایش پست ها
    یکی از دوستان خانوادگی دور دور ما یه طوطی خاکستری دارن که هیچ وقت با دوش حمام نمی برنش . براش ظرف بزرگ می ذارن با آب کافی . اون طوطی هم می پره تو اون و خیلی با مزه آب تنی می کنه . اصلا هم اذیت نمی کنه . به نظر من این راه رو هم امتحان کنید
    سلام صبا جان
    ممنون وقت گذاشتی و برام توضیح دادی اگه فقط با صبر کردن حل بشه من کلی وقت دارم حالاها با منه این دختر بد چون تصمیمم تا آخر داشتنشه .. سئوالم برای این بود که اگه راهی برای کمتر شدن اذیت برای اون بعد من هست همون کارو کنم چشم ببینم این دختر شیطون تا کی میخواد بد اخلاق باشه من پر رو تر از اونم:smile (248):
    سلام .ببین 3 راه واسه حموم کردن وجود داره .یکی با دوش حموم .یکی با اسپری کردن آب از آبپاش یکی هم گذاشتن یه ظرف برای طوطی که خودش حموم کنه .

هر کی با توجه به روحیات طوطی خودش باید یه راه رو انتخاب کنه .من هر 3 راه رو امتحان کردم .طوطی من از اسپری کردن و گذاشتن ظرف خوشش نیومد .الان با دوش حمومش می کنم .اونم فقط دوست داره بیاد روی شونم یا روی سرم . ممکنه خیلی جدی لباسامو بگیره و ازش بیاد بالا طوری که می دونم اگه بیاد بالا حتما یه گاز محکم میگیره .ولی تا به یه جایی میرسه خودم میارمش روی دستم و تشوبقش می کنم .می گم آفرین جوجو :smile (268): فکر می کنه بعد کار بزرگی انجام داده که خودشو رسونده به دستم .بعد عصبانیتش یادش میره .در کل با بازی میشه حموم کردن رو براشون جذاب کنیم .ولی شما اول باید یه راه واسه حموم کردن پیدا کنی .من فکر کنم دلیلی نداره بیرون قفس نگهش داری وقتی داری حمومش می کنی .بذار تو قفس بمونه . یعنی اینو هم امتحان کن .بذار دفعه بعد تو قفس بمونه .اول قفس و میله هاشو بشور بعد خودشو .یه روز با دوش امتحان کن .اگه نتونستی و نذاشت که خوب حمومش کنی با آبپاش امتحان کن ( که فکر کنم تا حالا با آبپاش موفق تر بودی ) . چون پرشون چربه آب رو جذب نمی کنه و روی پرشون سر می خوره .البته اوایل که آب میریزی اینجوریه .یکم که بیشتر ادامه بدی می بینی که پرش خیس میشه . دو بار تا حالا حمومش کردی .حالا چند بار باید بشه تا دستت بیاد چی کار کنی .باور کن که منم تازه فهمیدم طوطیم دوست داره چطوری حموم کنه . دمای آب رو کنترل کن که یه وقت زیادی داغ یا سرد نباشه .اسپری هم وقتی می کنی .اول روی دست خودت امتحان کن چون اگه آب ولرم بریزی تو آبپاش وقتی داری اسپری می کنی سرد میشه .پس اینو خیلی بهش دقت کن .

درباره گردها و پرای ریزی که میریزن من دستگاه تصویه هوا نگرفتم ولی اگه بذاری خیلی خوبه . یکی از راه های دیگه ی کم کردن این گردها یا پرا،اینه که زود به زود روزنامه کف قفس رو عوض کنی .یه بار صبح یه بار هم شب .قبل از اینکه بهش فرصت بدی که بال بزنه باید اینکارو انجام بدی .حموم کردن مرتب طوطی هم حتما موثره .
    .
    ویرایش توسط sepideh : 17th March 2011 در ساعت 10:50 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام دوستانم خوبید چه خبرها 1سوالی برام پیش امده طوطی من مدفوش یکم شل هست البطه اب خیلی خیلی میخوره میشه مال اونم باشه؟ یکم نگرام این حالت طبیه ؟
    سلام از مدفوعش عکس بذار .
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من میخوام برای عسل یه دوست بیارم خونه.

به نظزتون با چه پرنده ای میتونه دوست باشه حالا خیلی هم صمیمی نشد اشکال نداره ولی همدیگه رو نکشن.

تو یک قفس قرار نیست که باشن.

قیمتش هم گرون نباشه.

درضمن برای عسل از این خاکهای طوطی گرفتم ولی هنوز باز نکردم.

فایل پیوست 1857
    میخواستم با خاک آفریقا تعویض کنم . کسی میتونه کمکم کنه ؟

فایل پیوست 1858

ممنون از راهنمائیتون
    سلام .بهتره که همراه با کاسکو طوطیه دیگه ای نگهداری نکنی. چون پرنده های حساسی هستن و خیلی هم حسود و اگه توجه شما کم بشه بهش ممکنه بهش ضربه هم وارد بشه .مگه اینکه شما جوری بارش آورده باشی که زیاد وابسته به شما نباشه و بلد باشه خودش رو چجوری سرگرم کنه .ولی بازم به ریسکش نمی ارزه .اگه هم بخوای نگهداری دوتاشون رو باید حتما تو اتاقای جداگانه نگهشون داری .البته بعدها میشه کم کم اینا رو باهم آشنا کرد . ولی بهتره به فکرش نباشی .من باجریگار هم دارم ولی جدا نگهشون می دارم .با این حال طوطیم صداشون رو تقلید می کنه .خوب اونا که صداشون زیاد بلند نیست ولی کاسکوی من صدای اونا 10 برابر بلند تر تقلید می کنه . بعد برات عذاب آور میشه .

درباره خاک هم نمیدونم .خانم شیکرا یا هانی عزیز شما رو راهنمایی می کنن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .ببین 3 راه واسه حموم کردن وجود داره .یکی با دوش حموم .یکی با اسپری کردن آب از آبپاش یکی هم گذاشتن یه ظرف برای طوطی که خودش حموم کنه .

هر کی با توجه به روحیات طوطی خودش باید یه راه رو انتخاب کنه .من هر 3 راه رو امتحان کردم .طوطی من از اسپری کردن و گذاشتن ظرف خوشش نیومد .الان با دوش حمومش می کنم .اونم فقط دوست داره بیاد روی شونم یا روی سرم . ممکنه خیلی جدی لباسامو بگیره و ازش بیاد بالا طوری که می دونم اگه بیاد بالا حتما یه گاز محکم میگیره .ولی تا به یه جایی میرسه خودم میارمش روی دستم و تشوبقش می کنم .می گم آفرین جوجو :smile (268): فکر می کنه بعد کار بزرگی انجام داده که خودشو رسونده به دستم .بعد عصبانیتش یادش میره .در کل با بازی میشه حموم کردن رو براشون جذاب کنیم .ولی شما اول باید یه راه واسه حموم کردن پیدا کنی .من فکر کنم دلیلی نداره بیرون قفس نگهش داری وقتی داری حمومش می کنی .بذار تو قفس بمونه . یعنی اینو هم امتحان کن .بذار دفعه بعد تو قفس بمونه .اول قفس و میله هاشو بشور بعد خودشو .یه روز با دوش امتحان کن .اگه نتونستی و نذاشت که خوب حمومش کنی با آبپاش امتحان کن ( که فکر کنم تا حالا با آبپاش موفق تر بودی ) . چون پرشون چربه آب رو جذب نمی کنه و روی پرشون سر می خوره .البته اوایل که آب میریزی اینجوریه .یکم که بیشتر ادامه بدی می بینی که پرش خیس میشه . دو بار تا حالا حمومش کردی .حالا چند بار باید بشه تا دستت بیاد چی کار کنی .باور کن که منم تازه فهمیدم طوطیم دوست داره چطوری حموم کنه . دمای آب رو کنترل کن که یه وقت زیادی داغ یا سرد نباشه .اسپری هم وقتی می کنی .اول روی دست خودت امتحان کن چون اگه آب ولرم بریزی تو آبپاش وقتی داری اسپری می کنی سرد میشه .پس اینو خیلی بهش دقت کن .

درباره گردها و پرای ریزی که میریزن من دستگاه تصویه هوا نگرفتم ولی اگه بذاری خیلی خوبه . یکی از راه های دیگه ی کم کردن این گردها یا پرا،اینه که زود به زود روزنامه کف قفس رو عوض کنی .یه بار صبح یه بار هم شب .قبل از اینکه بهش فرصت بدی که بال بزنه باید اینکارو انجام بدی .حموم کردن مرتب طوطی هم حتما موثره .
    .

سلام سپیده جون ممنون
    من با دوش و اب پاش نتیجه نگرفتم که باز آب پاش و بهتر قبول می کنه ایندفعه می خوام ظرف بذارم براش ببینم چه می کنه این دختر ..معمولا روزی 2 بار روزنامه رو عوض می کردم تو یکی از پستای قبلیت خوندم که گفتی قبل بال زدن عوض کنید که انجام دادم و به لطفت بهتر شده اما چون داره برام حساسیت میاره می خوام زودتر یه کاری کنم که صدای کسی در نیاد :smile (249):

میشه اینارو ببینی یه نظر بدی که مشکلی توش هست یا نه

فایل پیوست 1870

فایل پیوست 1871

اگه یادت باشه قبلا گفته بودم پرای گردنش کمه حالا با این عکسا می خوام نظرتو بدونم
    خیلی ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپیده جون
    من با دوش و اب پاش نتیجه نگرفتم که باز آب پاش و بهتر قبول می کنه ایندفعه می خوام ظرف بذارم براش ببینم چه می کنه این دختر ..معمولا روزی 2 بار روزنامه رو عوض می کردم تو یکی از پستای قبلیت خوندم که گفتی قبل بال زدن عوض کنید که انجام دادم و به لطفت بهتر شده اما چون داره برام حساسیت میاره می خوام زودتر یه کاری کنم که صدای کسی در نیاد :smile (249):
    سلام .خوب حالا دفعه دیگه از همون آبپاش استفاده کن داخل قفس .ببین نتیجه چی میشه . وقتی ظرف آب می ذاری خیلی باید مراقب باشیا .حتما بعدش خوب خوب با سشوار خشکش کن مخصوصا سرشو .هوا سرد هم هست .پس حتما دستگاه تصفیه هوا بگیر اگه داره برات مشکل بوجود میاره.

چندتا نقطه سفید روی پوستشه:26: ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام مجدد سپیده جان
    اون نقطه های سفید مثل جای پر کنده شده می مونه یا جوش ریز که روش خشک شده باشه...پرای قسمت گردنش خیلی بی جون ریششون و داره بعضی قسمتاش پر جدید در میاره که پرهای جدید تیره تر هم هستن..پوستشو دیدی خشکو چروکیدیه؟ مال همه خاکستریها اینجوریه؟ امروزم دیدم کف قفس یه پر بود با ریشه که ریششو جویده بود ممکنه کمبود کلسیم داشته باشه؟ امروز دوره مولتی ویتامینش شروع شد با هماهنگی شیکرا جان قرار شد بعد تموم شدن این دوره کلسیم بدم بهش..چیکارش کنم زیاد حالیم نیست اما حس میکنم طبیعی نیست حالت پراش
    ویرایش توسط sepideh : 18th March 2011 در ساعت 05:19 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام مجدد سپیده جان
    اون نقطه های سفید مثل جای پر کنده شده می مونه یا جوش ریز که روش خشک شده باشه...پرای قسمت گردنش خیلی بی جون ریششون و داره بعضی قسمتاش پر جدید در میاره که پرهای جدید تیره تر هم هستن..پوستشو دیدی خشکو چروکیدیه؟ مال همه خاکستریها اینجوریه؟ امروزم دیدم کف قفس یه پر بود با ریشه که ریششو جویده بود ممکنه کمبود کلسیم داشته باشه؟ امروز دوره مولتی ویتامینش شروع شد با هماهنگی شیکرا جان قرار شد بعد تموم شدن این دوره کلسیم بدم بهش..چیکارش کنم زیاد حالیم نیست اما حس میکنم طبیعی نیست حالت پراش
    آره من فکر میکنم دکتر حتما باید ببینتش .اون نقطه های سفید نگرانم کرده .تو قسمت مشاوره حتما با همین توضیحات یا بیشتر برای دکتر توضیح بده .فکر کنم حتما باید ببینه . ممکنه انگل پوستی باشه .من نمی دونم چی بگم واقعا .هرچی بگم ممکنه غلط باشه و بیشتر نگرانت کنه .پس بهتره حتما با دکتر برهانی کیا مشورت کنی .

زمانی که از مولتی ویتامین استفاده می کنی حتما غذاهای کلسیم دار بهش بده .به توصیه های خانم شیکرا درباره مصرف مکملا توجه کن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام خوبید استاد مدفوش خوب شده دیگه غاررررر نمیزنه خیلی خیلی کم شده راهای بعد چی کار کنم؟ الان رو چوبش میشینه ماهارو میبینه جلوش میرم غارم نمی کشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    آره من فکر میکنم دکتر حتما باید ببینتش .اون نقطه های سفید نگرانم کرده .تو قسمت مشاوره حتما با همین توضیحات یا بیشتر برای دکتر توضیح بده .فکر کنم حتما باید ببینه . ممکنه انگل پوستی باشه .من نمی دونم چی بگم واقعا .هرچی بگم ممکنه غلط باشه و بیشتر نگرانت کنه .پس بهتره حتما با دکتر برهانی کیا مشورت کنی .

زمانی که از مولتی ویتامین استفاده می کنی حتما غذاهای کلسیم دار بهش بده .به توصیه های خانم شیکرا درباره مصرف مکملا توجه کن .

سلام ممنون از لطفت سپیده جان عکسهارو گذاشتم تو قسمت بیماریها برای آقای دکتر برهانی کیا اگه بیماری باشه :smile (109):می برمش تهران..فقط امیدوارم قبل عید جواب بدن که به تعطیلی نخوره

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام خوبید استاد مدفوش خوب شده دیگه غاررررر نمیزنه خیلی خیلی کم شده راهای بعد چی کار کنم؟ الان رو چوبش میشینه ماهارو میبینه جلوش میرم غارم نمی کشه
    سلام
    الان میتونید کنارش بشینید و باهاش کمی صحبت کنید و غذای مورد علاقه ش رو هم با دست از پشت میله ها بهش بدید و همینطور میتونید اموزش سخنگویی رو هم شروع کنید.

صفحه 303 از 1238 نخستنخست ... 203253284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322353403803 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)