مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    غذای اصلی کاسکو من حبوبات خیس خوردس که روز قبل براش خیس میکنم و روز بعد بهش میدم که تقریبا 1 روزه تموم میشه واگه چیزی هم بمونه که معمولا نمیمونه چون بو میگیره میریزم بیرون شبا هم که تخمه میخوره البته همه چی میخوره ولی غذای اصلیش همینه یه سوال دارم من تقریبا 1 هفته نیستم ومجبورم پیش کسی بذارمش که میدونم نمیتونه هر روز این غذارو اماده کنه و چند بار در روز تمیز کنه و بهش بده چون همونطور که میدونین حبوبات خیس خورده هر 3-4 ساعت 1 بار باید شسته وتمیز بشن به نظر شما چی کار میتونم بکنم؟اگه تمام این 1 هفته رو بگم تخمه بهش بدن بد نیست براش؟
    ممنون
    سلام .خوب چرا حبوبات رو نمی پزی براش ؟ حبوبات اول خیس کن بعد بپزش و بگو بذارتش تو فریزر . هربار هم که می خواد بهش بده یه تیکه برداره و آب گرم بریزه روش یا با بخار بذاره که یخش آب شه . فقط مراقب باشه که داغ نشه خیلی .این خیلی آسونه که .

اگه اینم نتونست غذاهای دیگه ، میوه و سبزیجات ( سیب ، موز ، ذرت ، هویج ، کلم بروکلی و ... ) حالا یه هفته حبوبات نخوره هیچی نمیشه .ولی اینا رو که می تونه بهش بده.
    :smile (32)::7:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    2تا راهنمایی می خوام لطفا بازم مثل همیشه کمک کنید من قبلا طوطی ملنگو و شاه طوطی داشتم ولی هیچ کدوم مثل این لجباز نبودن واسه همین گیج شدم
    من رُشا رو برای بار دوم بردم حموم کلی باهاش حرف زدم تا شستن قفس تموم شد اینم روی چوب بالای قفسش نشسته بود نگاه می کرد بعد با دوش اول یکم کنار پاش رو قفس آب ریختم و آروم بردم نزدیکش که پرید پیرهنمو گرفت رفت رو شونم (پراش کوتاه شده اما یکم میتونه بپره)و یه گاز محکم از گردنم گرفت پایینم نمی یومد و پیرهنمو با عصبانیت میجویید با بد بختی اومد رو دستم گذاشتمش تو قفس (با اشتیاق رفت داخل برای اولین بار)از بیرون قفس هرچی آب من رو پشت این ریختم سر می خورد میومد پایین یه کوچولو هم خیس نمی شد اینقدر محکم پراشو چسبونده بود به خودش آخرش یکم با آب پاش خیسش کردم که اونم می خواد گازش بگیره و به هیچ عنوان نمی ذاره پشتشو خیس کنم اما روی سینشو و پاهاشو با آب پاش میشه خیس کرداما با دوش نه ..نظر می خوام اگه کسی با خاکستری لجبازی مثل این سرو کله زده که از حموم و آب متنفر باشه بگه چیکار کنم یکم بهتر بشه...

سئوال دومم راجب این خاک و پر ریزایی که از تنشون میریزه.. من خوندم که با تصفیه هوا بهتر میشه اگه کسی استفاده کرده لطفا راهنمایی کنه تا من خفه نشدم

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام دوستانم خوبید چه خبرها 1سوالی برام پیش امده طوطی من مدفوش یکم شل هست البطه اب خیلی خیلی میخوره میشه مال اونم باشه؟ یکم نگرام این حالت طبیه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    2تا راهنمایی می خوام لطفا بازم مثل همیشه کمک کنید من قبلا طوطی ملنگو و شاه طوطی داشتم ولی هیچ کدوم مثل این لجباز نبودن واسه همین گیج شدم
    من رُشا رو برای بار دوم بردم حموم کلی باهاش حرف زدم تا شستن قفس تموم شد اینم روی چوب بالای قفسش نشسته بود نگاه می کرد بعد با دوش اول یکم کنار پاش رو قفس آب ریختم و آروم بردم نزدیکش که پرید پیرهنمو گرفت رفت رو شونم (پراش کوتاه شده اما یکم میتونه بپره)و یه گاز محکم از گردنم گرفت پایینم نمی یومد و پیرهنمو با عصبانیت میجویید با بد بختی اومد رو دستم گذاشتمش تو قفس (با اشتیاق رفت داخل برای اولین بار)از بیرون قفس هرچی آب من رو پشت این ریختم سر می خورد میومد پایین یه کوچولو هم خیس نمی شد اینقدر محکم پراشو چسبونده بود به خودش آخرش یکم با آب پاش خیسش کردم که اونم می خواد گازش بگیره و به هیچ عنوان نمی ذاره پشتشو خیس کنم اما روی سینشو و پاهاشو با آب پاش میشه خیس کرداما با دوش نه ..نظر می خوام اگه کسی با خاکستری لجبازی مثل این سرو کله زده که از حموم و آب متنفر باشه بگه چیکار کنم یکم بهتر بشه...

سئوال دومم راجب این خاک و پر ریزایی که از تنشون میریزه.. من خوندم که با تصفیه هوا بهتر میشه اگه کسی استفاده کرده لطفا راهنمایی کنه تا من خفه نشدم

ممنون

یکی از دوستان خانوادگی دور دور ما یه طوطی خاکستری دارن که هیچ وقت با دوش حمام نمی برنش . براش ظرف بزرگ می ذارن با آب کافی . اون طوطی هم می پره تو اون و خیلی با مزه آب تنی می کنه . اصلا هم اذیت نمی کنه . به نظر من این راه رو هم امتحان کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه دوستان

من میخوام برای عسل یه دوست بیارم خونه.

به نظزتون با چه پرنده ای میتونه دوست باشه حالا خیلی هم صمیمی نشد اشکال نداره ولی همدیگه رو نکشن.

تو یک قفس قرار نیست که باشن.

قیمتش هم گرون نباشه.

درضمن برای عسل از این خاکهای طوطی گرفتم ولی هنوز باز نکردم.

فایل پیوست 1857
    میخواستم با خاک آفریقا تعویض کنم . کسی میتونه کمکم کنه ؟

فایل پیوست 1858

ممنون از راهنمائیتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من میخوام برای عسل یه دوست بیارم خونه.

به نظزتون با چه پرنده ای میتونه دوست باشه حالا خیلی هم صمیمی نشد اشکال نداره ولی همدیگه رو نکشن.

تو یک قفس قرار نیست که باشن.

قیمتش هم گرون نباشه.

ممنون از راهنمائیتون
    سلام
    به نظر من این کارو نکنی بهتره............
    دوستان بهتر بهت توضیح میدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون
    سلام دوست عزیز
    طوطی منم اوایل خیلی لجباز بود اخلاقشم واقعا بد بود یعنی طوری بود که وقتی درباره کاسکوهای دیگه میشنیدم یا میدیدم افسرده میشدم که چرا این این طوریه خیلی باهاش مدارا کردم نزدیک به 1 سال واقعا برام سخت بود چون دوسش داشتم صدام در نمیومد اگه حرف میزدم همسرم فوری میگفت بفروشیمش بره منم خودمو راضی نشون میدادم و همیشه فکر میکردم این هیچوقت خوب نمیشه از دست غذا میگرفت حرف زدنشم عالیه ولی خیلی لجباز بود با اینکه همیشه من کاراشو میکردم یک گازایی ازم میگرفت به همه میگفتم دستم بریده:smile (205):الان که تقریبا 2 ساله دارمش فقط با صبر و حوصله و کمک بچه های اینجا خیلی بهتر شده هم روی دستم میاد هم خودش میره حموم اب بازی میکنه سرشو میده ناز کنم بعضی وقتا کل بدنشم ناز میکنم اگه دستمو بگیره فقط تو دهنش نگه میداره بخدا هیچوقت فکر نمیکردم اینطوری بشه الان بعضی از بچه ها رو میبینم اینجا که مثلا 1 ماهه طوطی گرفتن توقع دارن زود اهلی شه خوب بعضی از طوطیا زود اهلی میشن بعضیا مثل مال من دیربرای من که خیلی طولانی شد خب چون وقتی گرفتمش 2 سالش بود همه اینارو مدیون دوستای خوبم تو پارسی پتم مخصوصا سپیده جون شما هم اگه طوطیتو دوست داری و میخوای نگهش داری باید بهش فرصت بدی باهاش مدارا کنی مطمئن باش خوب میشه به نظر من اگه از حموم بدش میاد با دوش نشورش از این سم پاشای کوچیک بگیر اونا ابو پودر میکنه خیلی خوبه چون میتونی بذاری زمین پمپشو که بزنی خودش ابو پودری میده بیرون مثل بارون جاهایی که وسائل باغبونی دارن هست ببخشید طولانی شد چون میخاستم قشنگ وضعیتمو بدونی در مورد تصویه هوا منم چون مشکل تنفسی دارم یکی گرفتم خیلی عاله واقعا اثر داره
    موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام صبا جان
    ممنون وقت گذاشتی و برام توضیح دادی اگه فقط با صبر کردن حل بشه من کلی وقت دارم حالاها با منه این دختر بد چون تصمیمم تا آخر داشتنشه .. سئوالم برای این بود که اگه راهی برای کمتر شدن اذیت برای اون بعد من هست همون کارو کنم چشم ببینم این دختر شیطون تا کی میخواد بد اخلاق باشه من پر رو تر از اونم:smile (248):

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    سلام
    امروز یه کنگو چشم نباتی تو پرنده فروشی دیدم که صاحبش می گفت دو سالشه. می گفت بعد از رنگ نباتی چشماش کم کم روشن تر میشه تا سفید بشه و بعد از سفید کرم و بعدش زرد میشه. می خواستم نظر دوستان رو بدونم که حرف اون پرنده فروش درسته یا نه؟ رنگ نباتی با کرم و زرد فرق داره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    امروز یه کنگو چشم نباتی تو پرنده فروشی دیدم که صاحبش می گفت دو سالشه. می گفت بعد از رنگ نباتی چشماش کم کم روشن تر میشه تا سفید بشه و بعد از سفید کرم و بعدش زرد میشه. می خواستم نظر دوستان رو بدونم که حرف اون پرنده فروش درسته یا نه؟ رنگ نباتی با کرم و زرد فرق داره؟
    سلام
    همونطور که میدونین و دوستان چندین بار در این فروم گفتن پرنده فروشها معمولا واقعیتو نمیگن رنگ چشم کاسکوها به ترتیب مشکی.دودی طوسی. سفید. کرم. نباتی و زرده چطور میشه چشم کاسکو نباتی باشه بعد کم کم سفید بشه؟:71: واقعا این پرنده فروشهام حرفایی میزننا:smile (158):

صفحه 302 از 1238 نخستنخست ... 202252283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321352402802 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)