مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این عکس امروز رُشاست

فایل پیوست 1849

من چند دقیقه برای شام رفتم بیرون اومدم دیدم کف اطاقه و خودکار استیلمو برداشته بازی کنه نوکش گیر کرده بود داشت خودشو میکشت نوکشو در بیاره با کمک من و به سختی بالاخره نوکشو در آورد (نفسم بند اومد خودش داشت سکته میکرد)هیچوقت پایین قفس نمیومد شانس آوردم کلی چیز خطرناکتر دورش بود خلاصه یه خط از برش فلز خودکار رو سر نوکش افتاد که با بازی کردنش با چوب اسباب بازیش کامل شکست و نوکش الان به جای /\ این شکلیه /_\ اما خداروشکر مشکل غذا خوردن نداره فقط منگنه نمی تونه بکنه :smile (7):
    به نظر من نوکش بلندم هست نظر شما چیه؟ کوتاهی میخواد؟
    وای چه کاری کردی ؟ وقتی که میری بیرون از اتاق رشا رو بیرون قفس میذاری ؟ هیچوقت اینکارو نکن .خدا رو شکر که هیچیش نشد .ولی همون جوهر خودکار هم خطرناکه براش . یه بار طوطیم داشت زیپ یکی از لباسمو داغون می کرد . اصلا حواسم نبود .چند روز بعد متوجه شدم یه چیزه فلزی کیپ منقارش شده . شانسی که آوردم اجازه می ده که به منقارش دست بزنم . به زور تونستم درش بیارم .یعنی اول خرش کردم که مثلا تو بغلم بخوابه .بعد که چشماشو بست .آروم آروم منقارشو ناز کردم بعد یهو درش آوردم .ولی مردم تا در اومد .:smile (132):

به نظر من منقارش بلند نیست .چون منقار طوطیه خودمم همین اندازست .مشکلی هم نداره .ولی اینکه می گی شکلش تغییر کرده ممکنه اذیتش کنه .اول به دامپزشکای خوبمون تو رشت:smile (186): زنگ بزن ببین منقار طوطی رو کوتاه می کنن ؟ اگه آره که ببرش .اگه هم که اینکارو نمی کنن . ببرش یه پرنده فروشی و بذار برات کوتاهش کنه یا گردش کنه طوری که مثل قبلش بشه . ولی اگه به اون پرنده فروش بگی بیاد تو ماشین خیلی خوب میشه .تو محیط پرنده فروشی وارد نشه خیلی خیلی بهتره .الان این عکس مربوط به بعد از شکستگیه منقارشه ؟

حالا عجله هم نکن بذار دوستای دیگه هم اگه نظری دارن بگن .چون من که تاحالا نبردمش که منقارشو کوتاه کنم :smile (111):.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    وای چه کاری کردی ؟ وقتی که میری بیرون از اتاق رشا رو بیرون قفس میذاری ؟ هیچوقت اینکارو نکن .خدا رو شکر که هیچیش نشد .ولی همون جوهر خودکار هم خطرناکه براش . یه بار طوطیم داشت زیپ یکی از لباسمو داغون می کرد . اصلا حواسم نبود .چند روز بعد متوجه شدم یه چیزه فلزی کیپ منقارش شده . شانسی که آوردم اجازه می ده که به منقارش دست بزنم . به زور تونستم درش بیارم .یعنی اول خرش کردم که مثلا تو بغلم بخوابه .بعد که چشماشو بست .آروم آروم منقارشو ناز کردم بعد یهو درش آوردم .ولی مردم تا در اومد .:smile (132):

به نظر من منقارش بلند نیست .چون منقار طوطیه خودمم همین اندازست .مشکلی هم نداره .ولی اینکه می گی شکلش تغییر کرده ممکنه اذیتش کنه .اول به دامپزشکای خوبمون تو رشت:smile (186): زنگ بزن ببین منقار طوطی رو کوتاه می کنن ؟ اگه آره که ببرش .اگه هم که اینکارو نمی کنن . ببرش یه پرنده فروشی و بذار برات کوتاهش کنه یا گردش کنه طوری که مثل قبلش بشه . ولی اگه به اون پرنده فروش بگی بیاد تو ماشین خیلی خوب میشه .تو محیط پرنده فروشی وارد نشه خیلی خیلی بهتره .الان این عکس مربوط به بعد از شکستگیه منقارشه ؟

حالا عجله هم نکن بذار دوستای دیگه هم اگه نظری دارن بگن .چون من که تاحالا نبردمش که منقارشو کوتاه کنم :smile (111):.

سلام سپیده جون
    معذرت خیلی مزاحمت دارم برات
    بله عکس مال امشبه اما زیاد معلوم نیست 1 عکس دیگه میذارم یکم بهتره اگه نه فردا یه عکس از منقارش میذارم

هیچ وقت پایین نمی اومد فکرشو نمی کردم به جوهر نرسیده بود خیلی شانس آوردم پر سیم و وسائل خطرناک براش بود کف اتاقم دیگه چشم ازش بر نمی دارم
    پرنده فروش که فکر نمی کنم من دیگه به هیچ کدومشون اعتماد ندارم سر خاکستری اولی که گرفتم اونی که 10 سال مشتریش بودم با اینکه روز اول گفته بودم این اسهاله گفت نه هرچی شد پا من سالمه آخرش زد زیره حرفش کاسکو قبلی مرد.. اینم رفتم تهران از آقای آژیده گرفتم.سر نوکش تیز نیست اون قسمت سوزنی شکلش پریده
    دامپزشک؟ من که نمیشناسم تا الان نشده من طوطی بدم دستشون سالم بمونه.این ناخونهاشم خیلی بلنده نشد اینجام بدم کسی کوتاه کنه.ترس خاکستری قبلم نمی ذاره بدمش دست هر کسی...نظری نداری؟چیکا کنم کلافه ام از این شهر هیچی ندار

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپیده جون
    بله عکس مال امشبه اما زیاد معلوم نیست 1 عکس دیگه میذارم یکم بهتره اگه نه فردا یه عکس از منقارش میذارم

هیچ وقت پایین نمی اومد فکرشو نمی کردم به جوهر نرسیده بود خیلی شانس آوردم پر سیم و وسائل خطرناک براش بود کف اتاقم دیگه چشم ازش بر نمی دارم
    پرنده فروش که فکر نمی کنم من دیگه به هیچ کدومشون اعتماد ندارم سر خاکستری اولی که گرفتم اونی که 10 سال مشتریش بودم با اینکه روز اول گفته بودم این اسهاله گفت نه هرچی شد پا من سالمه آخرش زد زیره حرفش کاسکو قبلی مرد.. اینم رفتم تهران از آقای آژیده گرفتم.سر نوکش تیز نیست اون قسمت سوزنی شکلش پریده
    دامپزشک؟ من که نمیشناسم تا الان نشده من طوطی بدم دستشون سالم بمونه.این ناخونهاشم خیلی بلنده نشد اینجام بدم کسی کوتاه کنه.ترس خاکستری قبلم نمی ذاره بدمش دست هر کسی...نظری نداری؟چیکا کنم کلافه ام از این شهر هیچی ندار
    سلام .این چه حرفیه می زنی . مزاحمت چیه . من خودم شرایط بدتر از این رو داشتم .اگه همین فروم ها نبودن اصلا نمی فهمیدم طوطیم چه مشکلی داره .پس همیشه هر سوالی که داره بپرس .

اگه این باشه منقارش .فکر نمی کنم مشکلی باشه .اسباب بازی جویدنی در اختیارش بذار . غذاهای کلسیم دار بهش بده . مولتی ویتامین هم بگیر چون ویتامین d3 داره برای جذب کلسیم .

من به پرنده فروش و دکترای رشت اعتماد ندارم .ولی بعضی مواقع ناچاریم که ببریمشون پیش همینا . از نظر من که نیازی نیست ببریش .خیلی ها حتی وقتی طوطی می گیرن نمی دونن فرق اسهال با مدفوع عادی چیه واسه همین پرنده فروشا خیلی راحت گولشون می زنن .شما که می دونستی ولی اشکالی نداره . مراقب رشا باش که همیشه سالم بمونه .

شما واسه منقار و ناخنش می تونی از تهران چوب نشیمن هایی که روکش مواد معدنی دارن بگیری . که برای ساییده شدن منقار و ناخنش حتما بدردت می خوره . تو این رشت خراب شده که اصلا هیچی نیست . من خودم همه اسباب بازی ها و کف دریا و هرچی که مربوط بهش میشه رو از تهران می گیرم . اول ببین شاپ خودمون داره .اگه نداشت خوبه اگه یکی داشتیه باشی که برات بگیره و بفرسته .

این لینک رو بخون :

كدام چوب نشيمن براي طوطي مناسب تر است ومشكلات پا در پرندگان و انواع چوب نشيمنگاه

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    نه خودش باز میره توقفس میترسم رام نشه؛وقتی بیرونه 5دقیقه وحشتناک بال میزنه که به نفس میفته و سوت میزنه فقط رو قفسشه ولی صبح ها من خواب باشم ممکنه گردش صبحگاهی هم داشته باشه بره رومیز پرهاشم کوتاه شده؛بله تو قفس 1اسباب بازی داره بیرون نه؛قفسش ساده س خودم ارتفاع دادم بهش فلز ساده
    من مداوم سلام رو تکرارمیکنم؛نشونه های حرف زدن چی میتونه باشه؛درضمن شماها توخونه با پرزهای تن ایناچکارمیکنیدخطرناکه واسه تنفس

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    نه خودش باز میره توقفس میترسم رام نشه؛وقتی بیرونه 5دقیقه وحشتناک بال میزنه که به نفس میفته و سوت میزنه فقط رو قفسشه ولی صبح ها من خواب باشم ممکنه گردش صبحگاهی هم داشته باشه بره رومیز پرهاشم کوتاه شده؛بله تو قفس 1اسباب بازی داره بیرون نه؛قفسش ساده س خودم ارتفاع دادم بهش فلز ساده
    من مداوم سلام رو تکرارمیکنم؛نشونه های حرف زدن چی میتونه باشه؛درضمن شماها توخونه با پرزهای تن ایناچکارمیکنیدخطرناکه واسه تنفس
    سلام . :P:P بعضی از طوطی ها وقتی از قفس میان بیرون شدیدا بال می زنن .این خیلی خوبه .انرژیشون تخلیه میشه . واقعا هم اینکار رو دوست دارن .می خوان تا حد به نفس افتادن اینکارو انجام بدن . طوطیه اول من وقتی 5 ماهش بود .صبحا برنامه همیشگیش این بود که من با روزنامه دنبالش میرفتم ( چون تو قفسش مدفوع نمی کرد به خاطر غریزه ای که دارن اینکارو انجام میدن .تا دشمنا پیداشون نکنن ) بعدش باید از یه میز آرایش که فرفورژه هست بالا میرفت و وسطاش که میرسید با شدت بال میزد .بعد در همون حالت میومد بالای میز .وقتی می رسید نفس نفس می زد بعد همون لحظه که بوسش می دادم از بس نفس کم میاورد یه صدای نازی از خودش درمیاورد .این جز برنامه یا بهتر بگم ورزش صبحگاهیه طوطیه من بود .اینقدر خوشش میومد اینجوری بشه .شما اصلا کارش نداشته باش .عالیه اینکارش .واسه طوطی های که که تو قفس هستن این کارها خیلی خوبه .توجه کن که اینا تو زیستگاه خودشون دایما پرواز می کنن .حالا این فرصت رو اینجا ندارن پس نباید از این کارشون ناراحت یا عصبانی بشیم .این علامت وحشی بودنشون نیست . اگه در روز هم به بال زدن تشویقش کنی براش خیلی خوبه .

ببین خوب الان این چه کاریه ؟ چرا وقتی شما خوابی باید بیرون قفس باشه ؟ الان تو همین صفحه اگه بخونی متوجه میشی که عاقبت بیرون نگه داشتن طوطی وقتی که خوابی یا بیرون از اتاقی چی میشه ... . وقتی بیارش بیرون که بتونی کاملا نظارت کنی بهش . بازم می گم 3 ساعت در کل روز که تقسیم میشه به سه قسمت 1 ساعته و زمانی باید بیارش بیرون که مدام جلو چشمت باشه ... .

خوبه که پراش کوتاهه .یه اسباب بازی هم کمه . شما باید چند نوع داشته باشی که مثلا اگه یه هفته دوتاشو گذاشتی تو قفس ، هفته بعد یا دو هفته بعد حداقل یکیشو تغییر بدی .الان قفس جذابیتی هم براش نداره .یه اسباب بازی اونم اگه مدت زیادی بمونه براش خسته کننده میشه و دیگه باهاش بازی نمی کنه .پس چندتا اسباب بازیه دیگه هم به عنوان هدیه ی عید براش بگیر :smile (264):قبل از اینکه تو قفس بذاری اسباب بازه جدید رو حتما بگو . تا بگم چجوری بذاریش تو قفس .

یعنی چی خودم ارتفاع دادم بهش فلز ساده ؟ قفسش فلز سادست :smile (39):؟؟؟؟؟ یه عکس از کل قفس بذار .از خود طوطی . و از ارتفاعی که قفس داره بذار حتما :smile (200):.

شما اون لینکی که من آدرسش رو تو صفحه قبل گذاشتم خوندی ؟ نشونه حرف زدن تقلید آهنگ اون کلمه با سوته . بعد با تکرار بیشتر شما ، اون آهنگ کلمه رو با صدای خودش می گه ( یعنی از حالت سوت میاد بیرون ) نا واضح هم هست .با تکرار بیشتر هم تبدیل میشه به کلمه مورد نظر شما و....

حموم کردن طوطی این گردها رو کمتر می کنه و اینکه وقتی صبح از خواب پا میشید روزنامه کف قفس رو سریعا عوض کن .تا وقتی که بیرون نیومده و بال نزده و همه گردها رو پخش نکرده .( یعنی وقتی تو قفسه اینکارو انجام بده ) .یه بار هم شب قبل از خواب روزنامه کف قفس رو عوض کن . میتونی سینیه کف قفس رو ببیری یه اتاقه دیگه و با جارو شارژی دورتا دورشو تمیز کنی .

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    طوطیم خوراکی هایی که دوست داره رو میبینه حواسش پرت آنامیشه تودستم تابه خودم نگاه کنه حرفاموگوش بده؛خصوصااینکه با پاش میادجلو که بگیرش

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام سپیده جون

سلام
    نگران نباش ... آسیب جدی ندید ه .:smile (91):... مشکلی هم براش پیش نمیاد ..:smile (91):. فقط دیگه وقتی نیستی طوطی را آزاد نذار...
    از اون چوب ها هم اگر گیر آمد خودم هم برای تو میگیرم هم برای سپیده گلم ... خوبه .... ؟ نگران نباش... مسئله اینجاست که یه مدت خیلی زیاد بود الان کم شده ... اندازه های کوچکترش هست ولی برای خاکستری مناسب نیست ...

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    درود بر دوستان گرامی
    پس از مدتهای مدید بالاخره برگشتم. تو این مدت مارچی خانومه ما حرف زدن یاد گرفته. حالا دیگه سرمو میخوره. بیش از اندازه به من وابسته شده، و با خانومم پدر کشتگی داره، به هیچ کس اجازه نمیده که نوازشش کنه.
    یادمه چندی پیش یه مطلب خوندم در مورد پرهای قرمز رنگ که خاکستری رو بدنش در میاره، تا اونجایی که یادمه زیاد هم خوشایند نبود الان هرچی میگردم اون مطلب رو پیدا نمیکنم، کسی میتونه اون مطلب رو بهم نشون بعده. یا دلیل این پرهای قرمز و راه حلشو بگه؟؟؟
    مارچی کماکان پراشو میجوه،پرکن نداره، اما میجوه دکتر هم بردمش میگن کمبود ویتامینه، بهش ویتامین دادن، اما تاثیری نکرده. این تنها مشکلیه که باهاش دارم، دیگه بقیه چیزش همه چیز عالیه.
    خیلی هم شیطون و شلوغ شده. خوب این یعنی افسرده نیست و سر هاله.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام به همه دوستان
    غذای اصلی کاسکو من حبوبات خیس خوردس که روز قبل براش خیس میکنم و روز بعد بهش میدم که تقریبا 1 روزه تموم میشه واگه چیزی هم بمونه که معمولا نمیمونه چون بو میگیره میریزم بیرون شبا هم که تخمه میخوره البته همه چی میخوره ولی غذای اصلیش همینه یه سوال دارم من تقریبا 1 هفته نیستم ومجبورم پیش کسی بذارمش که میدونم نمیتونه هر روز این غذارو اماده کنه و چند بار در روز تمیز کنه و بهش بده چون همونطور که میدونین حبوبات خیس خورده هر 3-4 ساعت 1 بار باید شسته وتمیز بشن به نظر شما چی کار میتونم بکنم؟اگه تمام این 1 هفته رو بگم تخمه بهش بدن بد نیست براش؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی
    پس از مدتهای مدید بالاخره برگشتم. تو این مدت مارچی خانومه ما حرف زدن یاد گرفته. حالا دیگه سرمو میخوره. بیش از اندازه به من وابسته شده، و با خانومم پدر کشتگی داره، به هیچ کس اجازه نمیده که نوازشش کنه.
    یادمه چندی پیش یه مطلب خوندم در مورد پرهای قرمز رنگ که خاکستری رو بدنش در میاره، تا اونجایی که یادمه زیاد هم خوشایند نبود الان هرچی میگردم اون مطلب رو پیدا نمیکنم، کسی میتونه اون مطلب رو بهم نشون بعده. یا دلیل این پرهای قرمز و راه حلشو بگه؟؟؟
    مارچی کماکان پراشو میجوه،پرکن نداره، اما میجوه دکتر هم بردمش میگن کمبود ویتامینه، بهش ویتامین دادن، اما تاثیری نکرده. این تنها مشکلیه که باهاش دارم، دیگه بقیه چیزش همه چیز عالیه.
    خیلی هم شیطون و شلوغ شده. خوب این یعنی افسرده نیست و سر هاله.
    سلام .اگه از اول اون پرهای قرمز رو داشته مشکلی نیست و بخاطر جهش های ژنتیکی این اتفاق میوفته ولی اگه پرهاش اول خاکستری بوده ولی الان قرمز شده دلایلش می تونه این باشه :

آسیب دیدن فولیکولهای پر ( معمولا به خاطر پرکنی این اتفاق می افته )

استفاده از آنتی بیوتیک ها زمانی که پرنده تو لک رفته باعث تغییر رنگ موقت پر میشه که با تو لک رفتن بعدی پرای نرمال جایگزینش میشه

ممکنه نشونه ی بیماری ، سوء تغذیه ، استفاده بیش از حد از مکمل ها ، تغذیه نامناسب ،بیماری کبدی یا کلیوی باشه.

اون مطلب هم لینکش اینه :

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=6617&page=1

دوست عزیز .اگه نشون نمیده که افسردست دلیل نمیشه که پراشون نجوه یا نکنه . ممکنه این براش عادت شده باشه .
    وقتی پرجوی یا پرکنی شروع میشه اگه همون اول کنترل نشه به صورت یه عادت میشه براش .شما چه غذاهایی بهش میدی ؟ چجوری سرگرمش می کنی ؟ چی وقتایی پراشو می جوه ؟ از چه مکمل هایی استفاده می کنی ؟

صفحه 301 از 1238 نخستنخست ... 201251282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320351401801 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)