کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان خوردن سنجد برای کاسکو مفید است یا نه ؟
    با عرض سلام خدمت شما عرض کنم که سنجد در برمانه غذای طوطی نباشه بهتره

اما اگر زمانی احساس کردین که فضله طوطی شما کمی شل شده اونم نه به خاطر بیماری بلکه به خاطر دادن غذای مثل دانه های جوانه زده

میتونید استفاده کنید قبل از استفاده حتما پوست سنجد رو بکنید و با اب خیسش کنید که سنجد نرم باشه فراموش نشود حتماخیس کنید

بعد استفاده کنید

موفق باشین

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    امروز 3بارکوتاه مدت تمرین کردم بیاد رودستم؛میره ازقفسش بالا یامیره گوشه قفسش 1پاشومیذاره رومیله ها؛ولی نوک نزداصلا

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4035
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    میشه بگین دقیقا چه سبزیجاتی رو میتونیم به خاکستری هامون بدیم
    شلغم خام بدیم بهتره یا پخته

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام ... دوستان خوبم ایا امکان داره طوطی که 6یا 7 روزه که خونه مییاد و غار میزنهمیری طرفشحرف بزنه مال 1 چیزی شبیه بابا میگه ولی واضه نیست.اگه دور را دور باهاش هی حرف بزنیم خوب هست به نظر شما .ممنونم از راهنماییهاتون مرسی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    خوب این سوال اگه خنده دار نباشه حتما تکراری هست اما امیوارم جواب داده بشه.
    تو خیلی از سایت ها می گن فلان طوطی نر و مادش از لحاظ استعداد یکی هستند. اما بعدا که کلی زمان صرف تحقیق می کنم می بینم همچنان گونه نر مستعد تر از ماده هست. یک مورد دیگر هم بحث استعداد "تیمنه" و "کنگو" هست که باز تو اکثر منابع گفته میشه که هر 2 یک استعداد دارند.!

حالا دوستانی که اینجا هر 2 گونه رو داشتند و از نزدیک تجربه کردند چه نظری دارند؟ ایا هوش و استعداد هر 2 گونه طوطی خاکستری "تیمنه" و "کنگو" یکسانه ؟! کدام سر تره یا محتمله باهوش تر باشه؟
    سلام
    همه دوستان در مورد سوال شما مسائلی را مطرح کردند که درست است

اما یک نکته بسیار مهم وجود داره که باعث میشه برخی افراد فکر کنند که پرنده نر بهتر حرف میزنه .... می دونید چرا این تصور وجود داره ....؟ به لحاظ علمی پرنده های نر آواز خوان هستند ... آواز می خونند تا قلمرو تعیین کنند.... آواز می خوانند تا جفت را به سمت خودشون جلب کنند...
    وقتی یاد میگیرن که حرف بزنن ، حرف زدن تا حد زیادی جای صداها و آواهای طبیعی آنها را میگیره ... بنابراین تمایل پرنده نر به تولید صدا بیشتر از ماده است اما این به این مفهوم نیست که توانایی تولید صداشون باهم فرق داشته باشه برای همین شما در بیشتر سایتها می خونید که توانایی تولید صدا در پرنده نر و ماده یکی است آنچه که باعث تفاوت این دوتا میشه اینکه که پرنده نر ذاتا تمایل به تولید سر وصدای بیشتری نسبت به پرنده ماده داره ... سایر تفاوتهایی که برای پرنده نر و ماده به لحاظ رفتار ذکر شده مانند لوس بودن و این حرفها از صحت علمی برخوردار نیست ...

من همین الان دارم از یک شاه طوطی ماده نگهداری می کنم که 25 کلمه حرف میزنه خیلی واضح و زیبا ... این طوطی در طول روز جمع بزنی سه ساعتی حرف میزنه ... و شاه طوطی نر هم داشتم که جز چند تا صدا ، صدایی دیگه ای از خودش در نمیاورد عوضش کل روز را به در آوردن این صداها مشغول بود ... ( حتما شاه پسر را در بخش معرفی پرندگانم دیده اید.. )

پس توانایی حرف زدن و یاد گیری یکی است ... اما تمایل به تولید صدا و شلوغ کاری در طوطی نر بیشتر است ...

در مورد سایر رفتارهای اجتماعی همینطور است ... طوطی نر تمایل به جنگیدن، خود نمایی و غیره داره برای همین اگر مثلا یک حرکت آکروباتیک یاد بگیره به جای حرکات طبیعی که نشانه تعیین قلمرو و یا سایر رفتار های اجتماعی اون حرکات آکروباتیک را تکرار می کنه این نشانه با هوش بودن طوطی نر نسبت به ماده نیست باز هم یک مثال میزنم ... مثلا شما به طوطی ات یاد دادی معلق بزنه ( مثال هست دیگه ) طوطی ماده هم همینطور این را یاد میگیره ... طوطی نر ممکنه این حرکت را 10 دفعه تکرار کنه طوطی ماه 5 بار ... طوطی ماده نیازی نداره که این کار را بیشتر تکرار کنه چون ذاتا نیازی به جلب طوطی نر با حرکات را نداره ولی طوطی نر بیشتر این حرکت را تکرار می کنه ... یادتون باشه این آخری فقط یک مثال بود نه بیشتر
    امیدوارم این توضیحات مفید بوده باشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    امروز 3بارکوتاه مدت تمرین کردم بیاد رودستم؛میره ازقفسش بالا یامیره گوشه قفسش 1پاشومیذاره رومیله ها؛ولی نوک نزداصلا
    سلام
    داری عجله به خرج میدی الان زمان مناسبی برای تمرین روی دست آمدن نیست ... چه مدته که طوطی خانه شما است؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان خوردن سنجد برای کاسکو مفید است یا نه ؟
    سلام سودابه جان
    سنجد به میزان دو تا سه عدد در هفته اشکالی نداره که به طوطی تون بدهید اما یادتون باشه که سنجد قابض هست یعنی باعث یبوست میشه ... تاثیرش در سفت شدن مدفوع طوطی خیلی بیشتر از سیب هست در دادنش تعادل را رعایت کنید ... روزی که این خوراکی را می دهید حواستون باشه که ازدادن سایر خوراکی های قابض خود داری کنید ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    این عکس امروز رُشاست

فایل پیوست 1849

من چند دقیقه برای شام رفتم بیرون اومدم دیدم کف اطاقه و خودکار استیلمو برداشته بازی کنه نوکش گیر کرده بود داشت خودشو میکشت نوکشو در بیاره با کمک من و به سختی بالاخره نوکشو در آورد (نفسم بند اومد خودش داشت سکته میکرد)هیچوقت پایین قفس نمیومد شانس آوردم کلی چیز خطرناکتر دورش بود خلاصه یه خط از برش فلز خودکار رو سر نوکش افتاد که با بازی کردنش با چوب اسباب بازیش کامل شکست و نوکش الان به جای /\ این شکلیه /_\ اما خداروشکر مشکل غذا خوردن نداره فقط منگنه نمی تونه بکنه :smile (7):
    به نظر من نوکش بلندم هست نظر شما چیه؟ کوتاهی میخواد؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی دوس داره بیادبیرون ورمیداره ظرف هاشو بانوک درمیاره میخواد بکنه ؛حتی بال هاشو بازمیکنه به سمت بالا به نظرتون توقفس بمونه رام ترشه بهترنیس؟چون این 3ماه اکثرابیرون قفس بوده؛گذاشتم دستموگازبگیره وحشتناک درد داشت دیگه جرأت ندارم ببرم دستمو جلوش بانوکش فلزم له میکنه چه برسه به گوشت واستخون؛تادستموبااسباب بازی آوردم بالا ول کرد دستمو؛من دیگه پس جزواسه غذادست نمیبرم جلوش؛1باربابدبختی ازروشونه م گردوشو ورداشت که عشقشه؛دهنم کف میکنه ولی جواب نمیده حرف زدن باهاش؛این به بقیه قارمیکشه هنوز ها؛ولی آروم تراز زمان اومدنشه؛لینک رودست آمدنم لطف کنیدبذارید؛آن سوالمو هم بسیارلطف میکنید جواب بدین سپیده جان؛ممنون اززحمتاتون
    سلام . درسته جز برای غذا دستت رو سمتش نبر .

از روی شونه ی شما گردو ورداشت ؟:smile (1): اجازه بده اول از دست شما خوب خوب غذا بگیره بعد راه های دیگرو امتحان کن .بعدش اینکار خطرناک هم هست .طوطی شما که خیلی تو گاز گرفتن ماهره یهو ممکنه گوش شما رو گاز بگیره .پس دیگه اینکار رو نکن.با همین انگشت دست فعلا غذا بده .

درباره بیرون آوردنش از قفس . خب شما می گی 3 ماهه که اکثرا بیرون بوده .حالا یهو می خوای دیگه بیرونش نیاری .یکی از دلایل بوجود اومدن مشکلات رفتاری مثل پرکنی .همین کاریه که شما می خوای انجام بدی . همیشه باید زمان بیرون بودن طوطی از قفس رو کنترل کرد که اگه زمانی نتونی یا بنا به دلایلی نخوای بیرونش بیاری دچار مشکلات رفتاری نشه . شما باید زمان بیرون موندن از قفس رو کم کنی نه اینکه اصلا بیرونش نیاری .اینقدر هم که شما می گی دوست داره بیاد بیرون و بخاطرش ظرف غذاشو می خواد از جا بکنه پس تو قفس نگه داشتنش در تمام طول روز درست نیست . فکر کنم گفتم .در روز 3 ساعت بیارش بیرون .ولی تقسیمش کن به 3 قسمت 1 ساعته . ولی زمانی بیارش بیرون که خودش تلاشی واسه بیرون اومدن نمی کنه .مثلا وقتی ظرف غذاشو داره از جا می کنه یا سرو صدا ایجاد می کنه بهش توجه نکن .چون یاد می گیره هر وقت سرو صدا ایجاد کنه یا اینکه خودشو عصبی نشون بده .شما میاریش بیرون و همیشه اینکار رو انجام میده . پس شما وقتی بیارش بیرون که حواسش پرته و سر و صدایی ایجاد نمی کنه .

چندتا سوال :

1.مشکلت با بیرون آوردنش از قفس چیه ؟ یعنی نمی تونی دوباره برگردونیش تو قفس ؟ واسه اینه که نمی خوای بیاریش بیرون ؟

2.وقتی بیرونه قفسه چی کار می کنه ؟ و شما چی کار می کنی ( البته قرار شد فقط بهش با دست غذا بدی وقتی بیرونه ) ؟

3.داخل و خارج از قفس براش اسباب بازی گذاشتی ؟ چندتا ؟

4. و سوال مهمتر اینکه قفسش چه نوعیه ؟ اگه یه عکس از خودش و قفسش بذاری عالیه .

خوب خوبه دیگه .دیدی یه راه پیدا کردیم که اگه گازت گرفت سریع دستت رو ول کنه .نه دیگه نگو جرات ندارم .باید بگی فعلا تصمیم دارم جز برای غذا دادن بهش دستم رو سمتش نبرم (این درسته )

غذای مورد علاقشو هم که می دونی چیه پس .گردو .خب عالیه .از این به بعد برای تمرین از همین گردو استفاده کن .قبل از شروع تمرین گردو رو تیکه تیکه کن و بذار کنار دستت .

شما یه کلمه رو انتخاب کن .یه کلمه ساده مثل بابا . در روز مدام براش تکرار کن .من خودم تکرار با صدای خودمون رو قبول دارم و به صدای ضبط شده خودمون برای تمرین صحبت کردن اعتقادی ندارم .ولی شما این رو هم می تونی امتحان کنی . یعنی زمانی که نیستی صدای ضبط شده ی خودت رو براش بذاری .من مراحل یادگیری کلمات رو برای طوطیه خودم اینجوری فهمیدم که قبلا یه جا پست داده بودم لینکش رو میذارم :

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...2046#post12046

اگه جواب نداد اصلا نگران نشو .همه این مراحل زمانی که شما تمرین رو شروع می کنی اتفاق نمی افته .کوچیکترین نشونه ای دیدی بهش جایزه بده و تشویقش کن .گاهی حرفایی که ما تو خونه زیاد بکار می بریم رو هم خودشون یاد می گیرن و یا با سوت ممکنه تکرارش کنن .اینم جایزه داره و شما باید به تغییراتش دقت کنی .

دستموباخوراکی بردم زیرپاش؛قارنکشید؛با1دست دیگه م خوراکی هارو نشونش دادم اول میخواست باکشیدن سروگردنش بگیره غذارو؛نذاشتم؛بعددستموبردم نزدیکتر شروع کرد بالارفتن ازقفس
    شما اول این لینک :

راهنماي آموزش

و بعد این دوتا لینک رو کاملا بخون و کلیپ هاشو دانلود کن :

استفاده از چوب نشانگر به عنوان وسيله كمك آموزشي در تربيت طوطي

آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up

قبل از اینکه روی دست آوردن رو شروع کنی می خوام یه دید کلی از کاری که باید انجام بدی داشته باشی .فقط ازت می خوم کامل کامل بخونی اینا رو و سرخود کاری نکنی که خیلی زود نامید شی حتی اگه یکیشو خوندی اونای دیگرو هم حتما بخون ( یعنی فعلا دست نگه دار و تمرین نکن باهاش )و اینکه هم پستایی که در جواب به شماست و هم پستایی که در جواب بچه های دیگه داده میشه رو خوبه خوب بخون .

اول از همه باید یاد بگیره که جایزه چیه ؟ تشویق کردن چیه ؟بعد مرحله به مرجله میریم جلو و باهاش تمرین می کنیم :smile (22):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط XoXoX نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    میشه بگین دقیقا چه سبزیجاتی رو میتونیم به خاکستری هامون بدیم
    شلغم خام بدیم بهتره یا پخته
    سلام .شما به این لینک ها یه نگاهی بنداز :

مواد طبیعی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی

مقالات جامع درباره تغذیه پرندگان

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام ... دوستان خوبم ایا امکان داره طوطی که 6یا 7 روزه که خونه مییاد و غار میزنه میری طرفش حرف بزنه مال 1 چیزی شبیه بابا میگه ولی واضه نیست.اگه دور را دور باهاش هی حرف بزنیم خوب هست به نظر شما .ممنونم از راهنماییهاتون مرسی
    سلام . نه دیگه قرار شد 10 15 روز کاریش نداشته باشی .بذار خودش کلماتی که بلده رو تمرین کنه .شما هیچ کاری به کارش نداشته باش. تا وقتی که طوطی از قار نیوفتاده نباید باهاش صحبت کردن تمرین کنی . فعلا باید به محیط خونه و قفسش عادت کنه .پس فقط رفت و آمدهای شما رو ببینه کافیه .

صفحه 300 از 1238 نخستنخست ... 200250281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319350400800 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)