صفحه 3 از 1238 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122531035031003 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 12376
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    میشه یه برنامه غذایی برای ارام بدید می دونم حبوبات مغزها و میوه. و سبزی جات خوبه ولی این مکمله مواد معدنی و مکمل ویتامینی رو همیشه باید بهش بدم؟ از اون مارک هایی که گفتید هر کدوم باشه خوبه؟ به جز اینا ویتامین ب نمی خواد؟ و یا چیزه دیگه ؟ اخه اول از همه باید به تغذیه اش رسید می خوام یه برنامه غذایی و ویتامینی براش درست کنم تا یادم بمونه.
    ممنون میشم با جزیات بنویسید .
    با سلام به دوست عزيز

در مورد برنامه غذايي بگم كه ممكنه كاسكو در چند هفته اول اين غذاهايي رو كه من ميگم نخوره اما نهايتا عادت مي كنه.راهش هم اين هست كه شما غذاي جديد رو براش بزاريد و تخمه هم كه روتين هر روز هست.....تخمه رو روزي فقط 2 قاشق براش بزاريد تا خودش رو با تخمه سير نكنه و در اثر گرسنگي يواش يواش بره سراغ غذاهاي جديد.
    و اما غذا هاي جديد:

1-گردو-پسته-بادام زميني روزانه خيلي خيلي كم فقط خام.

2-نخود+لوبيا+ ماش+عدس بصورت پخته بدون نمك و روغن و يا بصورت خيس خورده در آب و نرم شده كه ممكنه جوانه هم بزنه....بيشتر از روزي يك قاشق و نيم بهش ندين چون بقيش ميمونه و ترشيده و فاسد ميشه...اگر هم پخته ميدين اين حبوبات رو بپزيد و بزاريد داخل فريزر هر روز تكه اي از اون رو بشكنيد و بندازيد داخا لب داغ تا يخش وا بره بعد بدين به كاسكو...يه وقت با آب ندين.

3-ذرت بصورت بلال تكه تكه شده كه هر روز يك تكه از اون رو بهش ميدين.شما بلال بخريد و با چاقو اره اي ببريدش تا 4-5 تكه بشه و بزاريد داخل فريزر..هر روز يك تكه رو بندازيد داخل آب گرم تا يخش وا بره بعد بديد به كاسكو.

4-كلم بروكلي-كرفس-انواع ميوه بدون هسته مخصوصا سيب.

5-گاه گاهي كه منزل غذا مرغ داريد وقتي استخوان رانش رو خورديد و ديگه گوشتي بهش نبود ببريد زير شير بشوريدش و بزاريد براي كاسكو.

7-اينهايي كه ميگم به عنوان غذا نيستند بلكه مكمل غذايي هستند جهت جلوگيري از فقر ويتامين و مواد معدني:

-كف دريا كه حتما بايد مارك Trixie يا Vitacraft باشه مخصوص طوطي ها.بهتره كف درياي معمولي از عطاري نخريد.

-مكمل ويتامين كه بصورت پودر و قطره هست شامل انواع ويتامينهاي مورد نياز طوطي هست كه ماركهاي مختلفي داره و هر كدومش رو كه بخريد خوبه اما توصيه من به شما Trixie يا Vitacraft و يا يك مارك تركيه اي هست كه با avi شروع ميشهavi-vit

-مكمل مواد معدني كه فقط به صورت قطره هست و ماركهايي مثل مورد بالا داره.

دقت كنيد كه مكمل ويتامين با مكمل مواد معدني فرق ميكنه.....در مكمل ويتامين تمامي ويتامينهاي لازم وجود داره پس ديگه نفرماييد كه ويتامين ب هم بديد.

تمامي اين مكملها در آب حل ميشن طبق دستوري كه روي اون نوشته.

تمامي پرنده فروشيهاي تهران اينها رو دارن پس نپرسيد كه از كجا بايد خريد...اگر هم در شهر شما پيدا نميشه براي من پيام خصوصي بزاريد تا بگم بايد چكار كنيد.

بد نيست كه هفته اي يكبار مقداري عسل درجه 1 داخل آبش بريزيد و 24 ساعت آبش رو عوض نكنيد تا كاسكو بخوره.

مکمله ویتامینی و معدنی رو از کجا باید خرید؟
    تهران هم اگه ادرس بدید ممنون می شم
    در تمامي پرنده فروشيهاي تهران پيدا ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط EMPEROR نمایش پست ها
    سلام
    عزیز فاصله سشوار کم نبوده آخه
    بادشو با دست می سنجیدم داغ هم نبود
    اما خیلی از رفتن آب تو بینی گفتی منم ترسیدم و یه طرفشو خیس کردم آخه همراه دستم میاورد سرشو
    چشم سه شب دیگه می برم باز
    از فردا هم برنامه از دست دادن
    ساشا اصلا با بادام و پسته حال نمیکنه اما ذرت هارو میبینم ریخته کف که یعنی ور میره
    راستی میشه بگی چرا تخمه خط دار توصیه میشه؟ چرا سیاه نه؟ واسه رنگ دادن سیاه؟ و اندازه تخمه فرقی داره؟
    تكرار مي كنم كه هر غذاي جديدي رو بايد 2-3 هفته براي كاسكو بزاريد تا بهش عادت كنه و بخوره.....تخمه هم فقط تخمه آفتابگردان قهوه اي و اگر نبود تخمه سياه دور سفيد...علت اينكه تخمه سياه نبايد داد رو من نمي دونم.

سلام اقا عزیز
    یه سوال داشتم چند نفر به من گفتند که باید با طوطی یه آقا تمرینه سخن گویی کنه چون باید صدا بم باشه ایا این حرف درسته ؟یا می شه گفت تاثیر داره؟
    خير اصلا اينطور نيست....من به كاسكوم اول سلام رو ياد دادم بعد كاسكو و بعد حالت خوبه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    فکر می کنم حرف ایشون این بود که بعد از حمام روزانه بیشتر به طوطی نزدیک شید و کنارش باشید نه خیلی که غار بکشه و کم کم سعی کنید ار دست غذا بدبن بنده تا اینجا با فرمایش های آقا جلو اومدم و
    و طوطیم دیشب با غرغر آروم از دستم غذا میگیره بی نهایت خوشحالم کرد خیلی لذت بخشه
    و فعلا قصد دارم بیشتر با دست بدم تا اعتماد و عادت کنه
    البته منتظر نظر استادم جان واسه مرحله بعدی هستم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    البته طوطی من از همون روز اول که آوردمش خونه از دستم غذا میگرفت خدا رو شکر با این قضیه مشکلی ندارم فقط مونده از غار انداختنش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    بعضی وقتا که با آرام تمرین می کنم یا صدای ضبط شده می زارم یه صدا هایی مثله قدقد تو گلویی در می یاره این صدا معنی خاصی داره؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    قفس طوطیم و عوض کردم و از این چینی ها خریدم که درش لنگه اییه (طبق نظر آقا ) دو تا اسباب بازی سه ظرف
    زمانی جان به نظر من طوطیت احتیاج به زمان داره با دست بیشتر بهش غذا بده
    آرام جان فکر نمی کنم البته نمی دونم چند وقتهذداریش و چند وقته کار میکی اما معمولا در شروع صداشون مثل آدم آهنی خشک و تیکه تیکه هست
    وقتایی کار کن که گوش بده اگه شبا پارچه میزاری چند بار بای بای بگو بعد ها گذاشتی بگه
    موفق باشی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بالاخره بعد از 12 روز نانا رودیشب بردم حمام (در مورد اسمش دستور اکید رئیس بود)
    حسابی خیسش کردم معلوم بود خوشش میومد ولی خیلی غار کشید تا رسید به سشوار کردنش اونجا یه مقدار آروم شد تا کاملا خشک شدولی موقعی که میخواستم بزارمش سر جاش بازم غار میکشید .
    حالا به نظر شما آقا اون مرحله سر خاروندنشو روش اجرا کنم یا بعد 2و3 دفعه حمام کردنش این کارو بکنم.
    دوست عزيز شما 3-4 روز بعد از حمام اولش دوباره حمامش كن و سعي كن در اين حمام آروم به نوكش و سرش دست بزني...بزار جيغ بزنه اشكالي نداره شما به كارت ادامه بده...بعد از حمام دوم حدود 3-4 شب ساعت 10 شب غذاش رو بردار و تا ساعت 3 بعد از ظهر فردا بهش غذا نده و ساعت 3 تخمه مغز شده و كمي سيب با دوانگشت دستت ببر داخل قفس نزديك نوكش ...ممكنه در اوايل بترسه و يا بگيره بندازه اما شما سماجت كن بالاخره ميگيره.....يه مقداري بهش با دست غذا بده(كف دست نريز فقط با دو انگشت) بعد از اينكه مقداري غذا دادي ظرف تخمش رو براش بزار تا ساعت 10 شب كه بخوره و سير بشه و دوباره ساغت 10 شب بردار....اين داستان رو فقط 3-4 روز تكرار كن و بعد از اين 3-4 روز ميبيني كه ترسش ازت ميريزه و از دستت غذا ميگيره ...اين كار رو بكن و بعد بيا اينجا نتيجش رو به من بگو تا بگم بعد چكار كني.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    فکر می کنم حرف ایشون این بود که بعد از حمام روزانه بیشتر به طوطی نزدیک شید و کنارش باشید نه خیلی که غار بکشه و کم کم سعی کنید ار دست غذا بدبن بنده تا اینجا با فرمایش های آقا جلو اومدم و
    و طوطیم دیشب با غرغر آروم از دستم غذا میگیره بی نهایت خوشحالم کرد خیلی لذت بخشه
    و فعلا قصد دارم بیشتر با دست بدم تا اعتماد و عادت کنه
    البته منتظر نظر استادم جان واسه مرحله بعدی هستم
    استاد عزيز كاري كه شما الان بايد حدود 3-4 روز انجام بديد همون كاري هست كه در بالا به دوستمون آقاي زماني گفتم.....بايد با دست بهش غذا بدي...در حين غذا دادن سعي كن آروم نوكش و سرش و صورتش رو با انگشت نوازش كني ....نترس ....اگر هم جيغ زد توجه نكن شما تا اين كار رو نكني كاسكو بهت اطمينان نميكنه و ترسش ازت نمي ريزه ...خلاصه بايد هدف پروژت اين باشه كه بتوني سرش رو بخاروني و ميبيني كه كاسكو از اين كار لذت ميبره و از اون روز به بعد ديگه خبري از جيغ نيست و باهات رفيق ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    بعضی وقتا که با آرام تمرین می کنم یا صدای ضبط شده می زارم یه صدا هایی مثله قدقد تو گلویی در می یاره این صدا معنی خاصی داره؟
    اون چيزي نيست نگران نباش فقط يادت باشه فقط 2-3 كلمه بيشتر بهش ياد نده يعني زماني كه باهاش حرف ميزني و زماني كه صداي خودت رو براش پخش ميكني فقط 2-3 كلمه باشه....وقتي اين كلمات رو تقليد كرد برو سراغ يك كلمه جديد...بايد هر كلمه رو 10-20 بار پشت سر هم با فاصله زماني 1 ثانيه براش تكرار كني.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    تا چند روز پیش تا دستو می بردم تو آرام سر می داد چند روزی هستش که نمی دونم چرا گاز می گیره...بعدش باکلی التماس سر می ده.امروز 2بار دستمو زخمی کرد. نمی دونم از چی هستش انگار احساس قدرت می کنه...به نظرتون چه کار کنم مثله قبل بشه؟؟؟؟؟؟؟ به خاطر این نیست که 1ساعتی ازاده؟
    راستی من همچنان مشغوله اموزشه سخن گویی آرام هستم.هر روز 2 یا 3 بار 20دقیقه خوبه؟نیمه اهلی باشه به حرف می یاد؟

یه سواله دیگه وقتی من با آرام تمرینه سخن گویی می کنم یه پاش رو می گیره بالا و بعد از 4دقیقه شروع می کنه به چرت زدن یا می خواد بخارونه خودشو یا یه جای دیگه رو نگاه می کنه.... یعنی گوش نمی ده یا علاقه نداره گوش کنه؟ اگه روش پارچه بندازم چطوره؟ برا این که حواسش پرت نشه؟ بازم ممنون

یه سواله دیگه بلال یا ذرته تازه رو بعد از جدا کردنه پوستش باید خام بدیم به طوطی مون یا بذاریم با اب بپذه؟
    ویرایش توسط ARAM : 25th May 2010 در ساعت 11:11 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    آرام جان مهربون باش آروم میشه سعی کن وقتی کار کنی که دقت میکنه مثل صبح یا هر وقتی که حس می کنی حالشو داره ذرت هم تیکه کن تمیز کن اگه تازست بده اگه سفته آبپز و فریز واسه بعد

عزیز باشه سعی می کنم با غذا برم رو سرش اما عجیب بد بینه و فقط وقتی میشینم یعنی ازش پایین ترم آرومه
    راستی و دوستان سر و صدای صبح و غروب خاکستری همینطور میمونه؟
    یعنی به اهلی شدن و یادگیریش بی ربطه؟ عوض این صداها کلمه نمیگه؟ منظورم اینه که بادگیری لغت و اهلی شدن این جیغ ها صداهای عجیب تغییری می کنه؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    156
    با سلام خدمت همكار و دوست عزيزم
    شما هر جا كه باشيد دوست داريم كه در خدمتتون باشيم و از اطلاعات مفيد شما استفاده كنيم. ممنون از زحماتي كه در سايت قبلي كشيديد.همراه هميشگي شما،نيما. با تشكر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط EMPEROR نمایش پست ها
    آرام جان مهربون باش آروم میشه سعی کن وقتی کار کنی که دقت میکنه مثل صبح یا هر وقتی که حس می کنی حالشو داره ذرت هم تیکه کن تمیز کن اگه تازست بده اگه سفته آبپز و فریز واسه بعد

عزیز باشه سعی می کنم با غذا برم رو سرش اما عجیب بد بینه و فقط وقتی میشینم یعنی ازش پایین ترم آرومه
    راستی و دوستان سر و صدای صبح و غروب خاکستری همینطور میمونه؟
    یعنی به اهلی شدن و یادگیریش بی ربطه؟ عوض این صداها کلمه نمیگه؟ منظورم اینه که بادگیری لغت و اهلی شدن این جیغ ها صداهای عجیب تغییری می کنه؟
    سلام.می بخشید که من جواب می دم.درباره اینکه کاسکوی شما دوست داره از خودش پایین تر باشین ،کاسکوی من هم همینطوره ولی این رفتارش فقط واسه افرادیه که ازشون متنفره یا افراد جدیدی که می بینه.اگه پایین تر از اونا باشه عصبی میشه و پراشو میکنه (کاسکوی من پرکنه) .من تو یه مقاله درباره پرکنی خوندم که می گفت طوطی رو تو شرایطی قرار بدین که از شما بالا تر باشه چون این باعث میشه که فکر کنه در برابر شما هیچ دفاعی نداره.منم جای طوطیمو عوض کردم .الان دیگه اگه غریبه نزدیکش بشه فقط از بالا نگاش میکنه.شاید اگه شما بیشتر باهاش جور بشی این رفتارش تغییر کنه.سرو صدای صبح و غروبش که خیلی قشنگه من عاشق صداشم.طوطی من اولش فقط سرو صداهای عجیب و غریب داشت(همون صبح و غروب که شما میگید) ولی الان صوت های آهنگی میزنه و اسمشو تقریبا میگه یعنی اون صداهایی که ما دوست داریم بشنویم رو درمیاره. حالا شاید کاسکو های دیگه اینطوری نباشن .اگه اشتباه گفتم معذرت می خوام.اینا فقط نظر منه.

صفحه 3 از 1238 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122531035031003 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)