مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    رُشا امروز هرچی عصبانیت تو دلش بود رو دست من خالی کرد :smile (109):
    الان دیگه شده 28 روز که پیشمه از اولم که گرفتم رو دست میومد و تقریبا رام بود این اواخر هم خیلی خوب و مهربون شده بود که امروز تلافی کرد..قفسش رو یه پایه 90 سانتی هست و من وقتی میارمش بیرون قفس و میارم پیش خودم رو زمین میذارم از اول همین جوری عادتش دادم و مشکلی با این موضوع نداره مشکلش اینه که وقتی قفس و تمیز می کنم و آب و غذا جدید میذارم می فهمه باید بره داخل قفس شروع میکنه لج بازی. تا دیشب که وقتی می فهمید باید بره داخل قفس رو دست نمیومد و به اصرار من مجبور میشد بیاد و موقع بردنش به داخل قفس مجبور بودم دست دیگم و بگیرم رو سرش که میله بالای در قفس و در 0 ثانیه نگیره باز بره رو قفس امروز بعد 2-3 ساعت بیرون قفس بودن وقتی دستم و گرفتم که بیاد روش بره داخل قفس شروع کرد به نوک گرفتن و رو دست نمیومد اولش نوکاش آروم بود اما وقتی اصرار منو دید شروع کرد به گرفتن و فشار دادن انگشتم جوری که ول نمی کرد منم دستمو نکشیدم با انگشت شستم پایین نوکشو نگه داشته بودم که نتونه زیاد فشار بده نفسم بند میومد وسطش :smile (120): میدید سخت شده ول می کرد باز شروع می کرد نوک گرفتن خلاصه انگشت نذاشته برام بعد 15 مین مجبور شد بیاد رو دستمو بره داخل همراه با غر غر..الانم آوردمش بیرون قهره رفته اونور قفس نزدیکمم نمیاد چیکار کنم با این ؟نیارمش بیرون؟گاهی قبلا رو دستم بود (به میل خودش میومد)اون وسط ها یه نوک میگرفت از دستم که من تنبیهش می کرم میذاشتم رو قفسش ممکنه این کارم باعث این رفتارش شده باشه؟
    سلام .از این اتفاقا خیلی پیش میاد .حالا تازه اولین باره واسه شما پیش اومده .من اینقدر دستم زخمی شده :smile (22): میدونی چندبار تا حالا طوطیم بی دلیل دستمو گاز رفته ؟
    برای تو قفس بردن واسه طوطی هایی که خیلی از بیرون قفس بودن خوششون میاد باید یه راه پیدا کنی .اول اینکه دیگه با دست خالی نرو سمتش . یعنی همونطور که تو همین صفحه درباره گاز گرفتن طوطی به کاربر pouriya توضیح دادم .شما هم همونکار رو انجام بده .یعنی یه چیز دیگه تو دسته دیگت نگه دار و همزمان ببر سمت طوطی .از بین دستت و اسباب بازی اون رو انتخاب می کنه و گازش می گیره این اسباب بازی رو تا زمانی که داخل قفس نرفته نزدیک منقارش نگه دار .این یه راهه .راه دوم بازی کردنه .من خودم طوطیم اصلا از قفس خوشش نمی اومد واسه همین همیشه مثل شما یه دستم روی سرش بود که میله های قفس رو نگیره .تازه گرفتاریه من بیشتر هم بود .من پراش رو کوتاه نکردم .تو اون مدت همش باید دنبالش میرفتم چون اصلا یه جا بند نمیشد .تازگی یعنی یه 6 7 ماهی هست که قبل از بردنش به داخل قفس باهاش بازی می کنم .اینقدر ذوق بازی داره که وقتی می ذارمش توی قفس هم فکر می کنه ادامه بازیه .شما این بازی رو وقتی بیرون از قفسه باهاش تمرین کن . فکر کنم بیشتر صفحات این تالار رو خوندی و می دونی کدوم بازی رو می گم بازی نردبون یا قدم برداشتن .خیلی بازیه ساده و عالی ایه . من قبل از اینکه ببرمش داخل قفس این بازی رو می کنم باهاش . به نظر من راه خوییه .حالا شما باید اول بازی رو یادش بدی بعد ان روش رو انجام بدی . این لینکشه : (پست اول ، مرحله سوم )

آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up

چه تنبیه خوبی :smile (136): فکر می کنی بهش بد می گذره اگه که گازت بگیره بذاریش بالای قفس . من این روشو از کتاب خوندم که هر وقت که روی دست شماست و می خواد که گاز بگیره یکم دست خودتون رو بیارین پایین اینجوری تعادلش بهم می خوره و دیگه گاز نمی گیره . روی دو تا از طوطی هام که یکی اولی بوده یکی همین آخری انجام دادم . ولی خوب اینکارو انجام ندی بهتره .چون ممکنه نسبت به دستت بی اعتماد بشه .تو این مواقع با یه چیز دیگه سرگرمش کن .به این قهر کردناش هم توجه نکن .لوس شده :P توجه نکن .ولی وقتی می خوای بذاریش داخل قفس اینکارایی که گفتم رو انجام بده .

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام استاد عزیز چه خوب طوطی قبلیم یادتون هست .ان دست یکی از دوستام هست البته توضیحات کامل بهش دادم.این لینک تشخیص جنسیت طوطی رو که دیدم دقیقا همون چیز های هست که گفتم انتهای دمش نقرای است .اشکال نداره براش اب وغذا میذارم غاااار میزنه مشکلی براش پیش نمیاید.هر وقتم نزدیک قفس میشم دور قفس میچرخه این حالت طبیعی هست؟
    بازم ممنون
    سلام . آره یادمه .مگه میشه یادم بره .اولین پستت رو هم یادمه کجا زدی.البته نوع فونتی که همیشه انتخاب می کنی هم بی تاثیر نیست :smile (137): جواب سوالت : نه اشکالی نداره وقتی که ظرف غذا یا آب یا کف قفس رو تعویض می کنی ممکنه قار بزنه و دور قفس هم که بچرخه بخاطر ترسشه .مهم نیست .فقط کنار قفس توقف نکن. کارت که تموم شد بدون اینکه به قار زدنش توجه کنی و واکنشی دربرابرش نشون بدی .دور شو از قفس . اگه نیازه دوباره این لینک رو برات بذارم . دوباره خوندنش کمکت می کنه :

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

موفق باشی و در ضمن ممنون میشم که دیگه نگی استاد .

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    خوب این سوال اگه خنده دار نباشه حتما تکراری هست اما امیوارم جواب داده بشه.
    تو خیلی از سایت ها می گن فلان طوطی نر و مادش از لحاظ استعداد یکی هستند. اما بعدا که کلی زمان صرف تحقیق می کنم می بینم همچنان گونه نر مستعد تر از ماده هست. یک مورد دیگر هم بحث استعداد "تیمنه" و "کنگو" هست که باز تو اکثر منابع گفته میشه که هر 2 یک استعداد دارند.!

حالا دوستانی که اینجا هر 2 گونه رو داشتند و از نزدیک تجربه کردند چه نظری دارند؟ ایا هوش و استعداد هر 2 گونه طوطی خاکستری "تیمنه" و "کنگو" یکسانه ؟! کدام سر تره یا محتمله باهوش تر باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    تو خیلی از سایت ها می گن فلان طوطی نر و مادش از لحاظ استعداد یکی هستند. اما بعدا که کلی زمان صرف تحقیق می کنم می بینم همچنان گونه نر مستعد تر از ماده هست. یک مورد دیگر هم بحث استعداد "تیمنه" و "کنگو" هست که باز تو اکثر منابع گفته میشه که هر 2 یک استعداد دارند.!

حالا دوستانی که اینجا هر 2 گونه رو داشتند و از نزدیک تجربه کردند چه نظری دارند؟ ایا هوش و استعداد هر 2 گونه طوطی خاکستری "تیمنه" و "کنگو" یکسانه ؟! کدام سر تره یا محتمله باهوش تر باشه؟
    سلام دوست عزیز

از نظر هوشی تقریبا هر 2 پرنده نر و ماده یکسان هستند ولی در بیشتر طوطی ها نر تمایل بیشتری به تقلید صدا و صحبت کردن از خودش نشون میده....این توانایی تو طوطی خاکستری اونقدر بالاست که به سختی میشه فرقی بین پرنده نر و ماده قائل شد ولی چیزی که مسلمه اینه که تن صدای پرنده نر همیشه و همواره قوی تر و رسا تره

با تشکر
    آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها

مثل ِ این میمونه که بگید انگلیسی ها باهوش تر هستند یا آلمانی ها . هر دو بالاخره دارای توزیع نرمالی هستند که ممکنه در هر دو جامعه یک خنگ و یک نابغه وجود داشته باشه .
    در تیمنه ها و کنگو ها هم همینطوره . ممکنه یه کنگو خنگ باشه و تیمنه نابغه و برعکس ... و چون این "هوش ِ بالا" تعریف لازم داره و تعاریف نسبی هست ، اصلا" نمیشه مقایسه ای ایجاد کرد . بله همه میدونن کره ای اوریج ِ هوشیشون از مغول ها بالاتره . مثالی که در مورد ِ African Grey ها به نسبت ِ آرا ها میشه زد . اما نمیشه گفت کره جنوبی ها باهوش تر هستند یا کره شمالی ها ! اما چیزی که مسلمه ، چون نژاد تیمنه زودتر به بلوغ میرسه ، زودتر هم قابل ِ ترین شدن هست .
    گفته شده که تیمنه ها اجتماعی هستند ، و به همه ی افراد ِ خونواده خو میگیرن ، اما کنگو ها رابطه ی بهتری با صاحب ِ اصلیشون دارن .
    در مورد ِ نر و ماده هم ، ماده ها مهربون تر هستند ، نر ها وفادار تر هستند . ماده ها بیشتر قهر میکنند و نر ها مغرورن ... این هم به صورت ِ عمومی هست و ممکنه یه نر ، از یه ماده لوس تر باشه ولی خب به صورت کلی به اون شکلی که عرض کردم هستش ...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    خانم سپیده ، میخواستم در این باره تاپیکی بزنم ولی گفتم زیاد درست نیست ... من خیلی خیلی حیوون داشتم چون 10 سال از عمرم رو توی بندرعباس بودم ، حتی اسب ِ وحشی هم توی حیاطمون نگه داشتم ( اونجا حیاطا بزرگه ) از عروس هلندی بچه هم گرفته بودم ولی خب چون کاسکو هارو موجودات بیش از حد حساسی دیدم ، خواستم کمک بگیرم از دوستان .
    الان مارسِل یه پایی میخوابه ، ساعت ها خودشو پر آرایی میکنه ، اون حرکت ِ کندن ِ زمین هم در همه ی سایت های خارجی نشونه ی Playful و Chirpy بودنه و ربطی به استرس نداره . حتی وقتی آهنگ میذارم هم سوت میزنه و قرقر های با نمک میکنه . از طنابهای تریکسی ِ آویزون میشه و از سقف با یه پا آویزون میشه و سوت میزنه . من نمیگم الان طوطی ِ من سالمه و همه چیز حله . شاید خدایی نکرده فردا افتاد مرد . ولی حرف ِ من یک چیزیه ، اونه که شما نمیتونید ویزیت ِ کلی ارائه بدید ...
    مثلا" در همین سایت ها ، اعضای با تجربه ای که میرن از آفریقا طوطی زخمی میارن اروپا ، راجع به بال زدنش توی قفس میدونید چی میگفت ؟ میگفت اگه آرومه و ازت فرار نمیکنه ، در ِ قفس رو باز کن توی اتاقت پرواز کنه . گفتم طوطی ماکزیمم 6 ماهشه و 3 روزه خونمونه ، گفت مشکلی نداره ، اگه نمیترسه ازت و بازیگوشه ، اگه پف نمیده خودشو برای اینکه بدونه باید بالهاشو چجوری کنترل کنه توی اتاقت بذار پرواز کنه ...
    این نسخه ی عمومی ِ 10 روز کاریش نداشته باش خیلی خیلی خوبه . ولی برای همه ی طوطی ها شاید برای 30-40 درصدشون باشه ... طوطی ِ من سر من یک بار بیشتر قار نکشید . توی theafricangreyparrot یکی از مدیرا میگفت تا میتونی توی قفسش اسباب بازی بذار تا ذهنش باز بشه و به فکر کردن وادار بشه اما اینجا میگن گیجش نکن . فروم هارو که میخوندم میگفتن شخصیت ِ کنگو ها زود شکل میگیره ، تیمنه ها که زودتر ... واسه همین تا میتونید شرایطی که میخواید طوطیتون بهش عادت کنه رو از همون اول براش پیاده کنید ...
    و خیلی از مسائل ِ دیگه که در محدوده ی فروم نیست . تاپیکشو نزدم چون خیلی ها ممکنه روی همین حساب هر کاری با طوطیشون خواستن بکنن ! در صورتی که هر طوطیی شخصیت ِ خودشو داره و باید با توجه به شرایط ِ جسمی-روحیش باهاش برخورد کرد
    ببخشید اگه بر خلاف ِ نظر اساتید حرفی زدم ...
    سلام .خانم شیکرا جواب کاملی به شما دادن .چون مخاطب شما من بودم باید جواب بدم . منم قبلا جوجه ماشینی داشتم ولی به کاسکو ربطی نداره.

دوست عزیز شما چی فکر می کنی .یعنی اون سایتا چجوری فهمیدن که یه طوطی وقتی کار خاصی انجام میده منظورش چیه . من اصلا دوست ندارم مرتب تکرار کنم که چندتا کاسکو داشتم ( خواهشا توجه کن چندتا کاسکو نه حیوونه دیگه .من باجریگار هم دارم ولی هیچوقت دربارش اونقدری که واسه کاسکو تحقیق کردم ، تحقیق نکردم و ارتباط نزدیکی که با کاسکو داشتم هیچوقت با باجریگارهام نداشتم) .پس من هیچ وقت به خودم اجازه نمی دم راجع به چیزی که نمی دونم اظهار نظر کنم . می تونی بری تو تالارهای طوطی های دیگه ببینی میزان فعالیتم رو . منظورم اینه که با داشتن این طوطی ها تک تک حرکاتشون رو می فهمم معنیش چیه .سرشون رو بچرخونن می فهمم چی می خوان .اینو من با تجربه فهمیدم .اون مطالبی هم که شما خوندی با همین تجربه ها به دست اومده . یه طوطی خودش نمیره بگه من اینکارو می کنم منظورم اینه . من هم بازم می گم چیزی که اینجا می گم فقط تجربه خودم تنها نیست . منم مثل شما خیلی از سایتای خارجی اسفاده می کنم و چیزایی که می گم تلفیقی از تجربه خودم و مطالب و اطلاعاتیه که از سایتهای خارجی می خونم .و اگه خوب بخونی متوجه می شی که همه حالتهای یه موضوع رو می گم که بگم نشونه هاش چیزهای دیگه هم می تونه باشه .درباره طوطیه شما هم با توجه به چیزی که خود شما توصیف کردی جواب دادم . من اینو با توجه به طوطیه خودم گفتم .اگه جایی نخوندی واسه این نیست که من غلط گفتم .خیلی از اون رفتارهایی که میگن طوطی چه منظوری داره از انجام دادنش .من با دیدن رفتار طوطی هام چیزای دیگه ای بهش اضافه کردم .من خیلی زود طوطیم رو به قفس جدیدش منتقل کردم (به اشتباه ) و این کار یعنی کشیدن پاش روی میله های قفس .اونم گوشه قفس بعد از کوبیدن خودش به در و دیوار برای بیرون رفتن از قفسی که ازش وحشت داشت رو انجام داد . اینکه یه طوطی شخصیت منحصر به فرد خودش رو داره .از اول این تالار تا همین صفحه که من الان دارم پست می دم همیشه این جمله تکرار شده .ولی باید بدونی یه سری رفتارها بین طوطی ها یکسانه . وگرنه همین منابعی که شما می فرمایید نمی تونستن درباره همین رفتارا اظهار نظری کنن و بگن که چه مفهومی داره . حداقل 4 ،5 بار به شما گفتم که طوطی های وارداتی در معرض بیماری هایی هستن که ناشی از استرسه .همین جواب رو دکتر برهانی کیا هم به شما داده .می تونی بری ببینی .خیلی از طوطی ها هم تو ایران به خاطر همین مریضی ها مردن .پس طوطی های ما رو با طوطی های فروم theafricangreyparrot مقایسه نکن همون طوطی های زخمی هم که شما می گی با امنیت کامل منتقلشون می کنن برای درمان نه مثل وارد کننده های ما . بعدشم اونی که به عنوان مدیر داره بهت جواب میده اونم داره نظر شخصیه خودش رو می گه و چیزی رو که همیشه تو اون فرومها مطرح کرده و نتیجه گرفته . ما با این روش تا 300 صفحه بچه ها رو راهنمایی کردیم همشون هم نتیجه گرفتن .پس طبیعیه که بخوایم همیشه از همین روش استفاده کنیم .بعدش کی گفته این روش فقط واسه ماست ؟ من خودم این رو تو یکی از آموزشهای برادرای womatch خوندم .که در زمینه تربیت طوطی ها خیلی قبولشون دارم . البته خیلی چیزهایی که می گن رو اینجا نمی گم چون اجرا شدنی نیست تو ایران .همیشه برای فهمیدن چیزی به نظر یکی اکتفا نکن .اون فرومها همیشه نظر شخصیه خودشون رو می گن و من شده جواب های غلط هم تو فرومهاشون ببینم در حالی که خلافش رو با دلیل کاملا مشخص و علمی جایی دیگه خوندم . واسه همین همیشه به یه منبع اکتفا نمی کنم . اگه شما دنبال چیزی غیر از این حرفا هستید .عالیه خب می تونید از همون فرومهای خارجی استفاده کنید .

درباره اسباب بازی اینجوری بهتون جواب داده ؟ خیلی جالبه . بهتره بدونی من تو چندین منبع خوندم وتجربش رو دارم که نباید یهو براشون گذاشت حتی به همون جوجه گوشتی هم نباید یهو یه چیز رو نشون بدی باید یواش یواش بهش معرفی کنی.حالا این بستگی به خودت داره .همه اعضای که الان اینجا هستن با نسخه ای که ما براشون پیچیدیم ( چه از روی تجربه چه از روی منابع مختلف ) اسباب بازی رو به طوطی معرفی می کنن . همه راه ها به شما گفته میشه .اصلا اینترنت برای همینه .فقط به یه فروم نباید استناد کنی .از بین جواب هایی که بهت داده میشه بهترینش رو انتخاب کن .

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    دعوا نداریما ...
    من اشتباه کردم ، فک نمیکردم به کسی بخواد بر بخوره*

بابک اینا منو دعوا میکنن :دی
    ویرایش توسط sepideh : 14th March 2011 در ساعت 02:28 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    چشم نمگم استاد .استاد بهر حال من دارم ازتون راهنمايي ميگيرم ديکه

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان خوردن سنجد برای کاسکو مفید است یا نه ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024

hi

خیلی دوس داره بیادبیرون ورمیداره ظرف هاشو بانوک درمیاره میخواد بکنه ؛حتی بال هاشو بازمیکنه به سمت بالا به نظرتون توقفس بمونه رام ترشه بهترنیس؟چون این 3ماه اکثرابیرون قفس بوده؛گذاشتم دستموگازبگیره وحشتناک درد داشت دیگه جرأت ندارم ببرم دستمو جلوش بانوکش فلزم له میکنه چه برسه به گوشت واستخون؛تادستموبااسباب بازی آوردم بالا ول کرد دستمو؛من دیگه پس جزواسه غذادست نمیبرم جلوش؛1باربابدبختی ازروشونه م گردوشو ورداشت که عشقشه؛دهنم کف میکنه ولی جواب نمیده حرف زدن باهاش؛این به بقیه قارمیکشه هنوز ها؛ولی آروم تراز زمان اومدنشه؛لینک رودست آمدنم لطف کنیدبذارید؛آن سوالمو هم بسیارلطف میکنید جواب بدین سپیده جان؛ممنون اززحمتاتون

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    دستموباخوراکی بردم زیرپاش؛قارنکشید؛با1دست دیگه م خوراکی هارو نشونش دادم اول میخواست باکشیدن سروگردنش بگیره غذارو؛نذاشتم؛بعددستموبردم نزدیکتر شروع کرد بالارفتن ازقفس

صفحه 299 از 1238 نخستنخست ... 199249280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318349399799 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)