کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    نحوه ی عوض کردن قفسش رو میگید ؟
    چون قسمت زیری قفس ش**** بود امروز داشتم عوض میکردمش انقدر خودشو زد به درو دیوار ، بعدش شروع کرد به بازی کردن البته
    سلام
    درب دو قفس را باز کن و قفس ها را از ناحیه درب ها که باز است بچسبون به هم .. یعنی قفس ها را از جهت درب ها ها رو به روی هم بذار منتها باید درها کامل باز کنی و عقب بکشی که وقتی دو قفس را به هم چسبانده ای جای فرار باقی نمونه خوراکی توی قفس قدیمی اش نذار توی قفس جدید بذار بعد صبر کن خودش میره توی قفس جدید .... وقتی رفت قفس قدیمی را بکش کنار و درب قفس جدید را ببند.... این بهترین راه است
    یادت باشه ممکنه به سرعت نره توی قفس جدید ... پس عجله نکن :smile (249):

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriya نمایش پست ها
    :smile (187):
    سنش 3به بالاس؛چشماش زرده؛لطفا پیشنهاد پس دادنشو ندید قبلا شنیدم

سلام
    خب پس باید خیلی صبوری به خرج بدهی.... شما باید دو یا سه برابر دیگران صبوری به خرج بدهی.... شاید رام بشه شاید هم نه ... خیلی خوبه که تصمیم دارید این طوطی را نگه دارید و پس ندهید به همتتون تبریک میگم :smile (111):
    لطفا بگید توی این سه ماه چه رفتاری باهاش داشتید....؟ چه کارها کردید و چه کارهایی نکردید.... تا اگر دوستان تونستند و تجربه ای در این زمینه داشتند بتونند راهنمایی تون کنند..... البته سه ماه زمان کمی برای یک طوطی سن بالا است تا رام بشه ... خواهشا تمام کارها ورفتارهایی که تاکنون داشتید شرح بدهید تا از دادن پیشنهاد تکراری های مثل رد کردنش را که می فرمایید قبلا شنیدید ، خود داری بشه .. لطفا چیزی را از قلم نندازید

جناب آقای کسری که فقط به زدن سپاس زیر پست شما سپاس اکتفا کرده اند و از پستتون تشکر کردند هم ید طولایی در تربیت کردن این جور طوطی ها دارند... به شما پیشنهاد می دهم در پروفایل ایشان هم پیامی بگذارید تا شاید از راهنمایی های ایشان هم بتونید استفاده کنید ...ایشان یکی از افراد با تجربه در سایت ما هستند :smile (111):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    دوستان براش قفس خریدم خیلی بزرگ ، بعدش که بردمش اون تو و چیزمیزاشو وصل کردم انقدر اینور انور زد خودشو داشتم سکته میکردم ... الانم که جاش باز شده همه ش بال میزنه و میخوره اینور اونور ، دارم میمیرم ، کمک کنید ...
    جیک جیک میکنه عین فنچ ، سک سکه ش گرفته ؟ خودشو داره خفه میکنه هی میخوره اینور انور جیغای ریز و کوتاه میزنه
    سلام دوست عزیز
    من احساس می کنم که شما در نگهداری از طوطیت صبوری به خرج نمی دهی.... وقتی بهت میگیم تا ده روز کاری به کارش نداشته باش بذار آروم بگیره میگی بی تابی می کنی و تحمل بی تابی اش را نداری .... میگی قفسش کوچیکه وقتی برای رفع این مشکل بهت میگیم که خب اگر قفسش کوچیکه و فکر می کنی به خاطر کوچیک بودن قفس بی تابی می کنه ... قفس را عوض کن ... میری قفس میخری قبل از اینکه جواب بگیری برای نحوه جابه جا کردن طوطی خودت این کار را انجام میدی .... این طوری میشه دیگه .... چه طوری جا به جاش کردی ؟ حتما بهش استرس وارد شده دیگه ... فکر کنم آخرش یا یه کاری دست خود میدی یا طوطی:smile (248):
    حالا ازت خواهش می کنم یه مدت حیوان را به حال خودش واگذار کن فقط روزی یکبار برای آب و غذا بهش نزدیک بشو توی این ده روز هیچ استرسی بهش وارد نکن ... حتی اگر شده مجبور باشی توی این ده روز به جز آب و تخمه چیزی بهش ندی ... اشکال نداره ..... با ده روز آب و تخمه طوریش نمیشه
    بهش نزدیک نشو .... اگر خواستی کاری برای خودت انجام بدهی بدون توجه بهش کار خودت را انجام بده نذار فکر کنه که ازش ترسیدی در عین حال بی توجه هم باش بهش... بذار طوطیت آروم بشه اگر این کار را نکنی .... طوطیت آروم نمیشه ٰ، هم خودت هم طوطیت عذاب می کشی .....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من احساس می کنم که شما در نگهداری از طوطیت صبوری به خرج نمی دهی.... وقتی بهت میگیم تا ده روز کاری به کارش نداشته باش بذار آروم بگیره میگی بی تابی می کنی و تحمل بی تابی اش را نداری .... میگی قفسش کوچیکه وقتی برای رفع این مشکل بهت میگیم که خب اگر قفسش کوچیکه و فکر می کنی به خاطر کوچیک بودن قفس بی تابی می کنه ... قفس را عوض کن ... میری قفس میخری قبل از اینکه جواب بگیری برای نحوه جابه جا کردن طوطی خودت این کار را انجام میدی .... این طوری میشه دیگه .... چه طوری جا به جاش کردی ؟ حتما بهش استرس وارد شده دیگه ... فکر کنم آخرش یا یه کاری دست خود میدی یا طوطی:smile (248):
    حالا ازت خواهش می کنم یه مدت حیوان را به حال خودش واگذار کن فقط روزی یکبار برای آب و غذا بهش نزدیک بشو توی این ده روز هیچ استرسی بهش وارد نکن ... حتی اگر شده مجبور باشی توی این ده روز به جز آب و تخمه چیزی بهش ندی ... اشکال نداره ..... با ده روز آب و تخمه طوریش نمیشه
    بهش نزدیک نشو .... اگر خواستی کاری برای خودت انجام بدهی بدون توجه بهش کار خودت را انجام بده نذار فکر کنه که ازش ترسیدی در عین حال بی توجه هم باش بهش... بذار طوطیت آروم بشه اگر این کار را نکنی .... طوطیت آروم نمیشه ٰ، هم خودت هم طوطیت عذاب می کشی .....
    شیکرا جان چون کارم فوری بود ، مجبور شدم از توی فروم ِ انگلیسی پیدا کردم و خوندم و دقیقا" هم مث ِ فرمایش ِ شما رفتار کردم . ولی چسبوندن ِ این قفس ها به همو ، جا بجا شدنشو بالا پایین شدنش باعث شد خودشو دیگه خفه کنه از اینور خودشو بزنه اونور و اینا ... بعدشم هی میره گوشه ی قفس ، پاهاشو عین ِ ترد میل میکشه روی زمین ...

یک سوال : چه نشونه هایی هست که میگه طوطی آرومه و مشکلی نداره ؟ یه پایی وایسادن ؟ تمیز کردن خودش ؟ چی ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    دوستان من آوردمش آن 10روزو رعایت نکردم؛چون نمیدونستم؛تغذیه ش درست و طبق اصوله؛پرهاشو کوتاه کردم و 10روزسراغش نرفتم؛اصلا انگاربمن وابستگی نداره واسه خودش خوشه؛اسباب بازی داره؛به هیچ عنوان بدرفتاری ندیده ازم؛باهاش حرف زیادمیزدم الان کمتر؛وقتی گازمیگیره پامیشم ازکنارش میرم؛ازدستم غذامیگیره گازنمیگیره؛ناخودآگاهم دستمو میکشم موقع گازگرفتنش؛به تخمه زیادی وابسته س؛میوه اینارو بادست باید بهش بدم تو 1ظرف دیگه باشه نگاهشم نمیکنه؛1وقتا انگشتمو میزنم توظرف آب میبرم نزدیک نوکش قطره های آب دستمو میخوره؛حتی 1بارنوکشو نازکردم طولانی؛که همون جا یهو آنچنان گازی گرفت ازم که تاعمردارم یادم نمیره چون ول نمیکرد دستمو دیگه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    البته ما دو تا آدم متفاوتیم ، طوطیامونم فرق داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    They are ground feeders so this is a normal behavior for them

کشیدن ِ پاها روی زمین مخصوصا" در گوشه ها کاملا برای بچه کاسکو ها طبیعی است ، این لینک اطلاعات کامل تری داره ...

http://theafricangreyparrot.com/foru...p?topic=1947.0

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    البته ما دو تا آدم متفاوتیم ، طوطیامونم فرق داره
    سلام دوست عزیز بهت تبریک می گم که بهترین انتخاب را کردی و یک کاسکوی ناز را به خانه آوردی ، ولی دوست عزیز عجله شما همه کارها را خراب می کند ، من یکسال است که کاسکو دارم ، ولی هنوز باهاش دارم مدارا می کنم و فقط با دل اون راه می آیم . باور کن روزهای اول دلم می خواست باهاش بازی کنم و نوازشش کنم ، ولی با راهنمایی دوستان و اساتید محترم فقط صبر کردم و حالا دارم نتیجه اش را می بینم . پس شما هم اصلا عجله نکن و خودت را برای یک صبر طولانی مدت آماده کن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام خوبين خدمت استاد گرام من5 روزهکه 1 دم قرمز چشم طوسي اوردم خانه که غاررررر ميکشه شديد که گزاشتم گوشه اطاق فقط اب و غذا ميزارم براش البطه نسبت به روز اول خيلي بهتره همين روش رو پيش بگيرم ؟ سوال بعديم در مورد دمش هست که انتهاش نقرهاي هست اين طوطي ماده است؟ ممنون از راهنمايهاتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    شیکرا جان چون کارم فوری بود ، مجبور شدم از توی فروم ِ انگلیسی پیدا کردم و خوندم و دقیقا" هم مث ِ فرمایش ِ شما رفتار کردم . ولی چسبوندن ِ این قفس ها به همو ، جا بجا شدنشو بالا پایین شدنش باعث شد خودشو دیگه خفه کنه از اینور خودشو بزنه اونور و اینا ... بعدشم هی میره گوشه ی قفس ، پاهاشو عین ِ ترد میل میکشه روی زمین ...

یک سوال : چه نشونه هایی هست که میگه طوطی آرومه و مشکلی نداره ؟ یه پایی وایسادن ؟ تمیز کردن خودش ؟ چی ؟
    They are ground feeders so this is a normal behavior for them

کشیدن ِ پاها روی زمین مخصوصا" در گوشه ها کاملا برای بچه کاسکو ها طبیعی است ، این لینک اطلاعات کامل تری داره ...

http://theafricangreyparrot.com/foru...p?topic=1947.0

سلام .خوب به سلامتی تا می تونستی بهش استرس وارد کردی یعنی به عبارت دیگه سکتش دادی .

دوست عزیزم .اون روشی که خانم شیکرا گفتن یکی از روش هاییه که میشه طوطی ای که هنوز کاملا رام نشده ( به دلیل نامناسب بودن قفس ) به قفس جدید منتقل کرد .ولی همینجوری که سریع قفس رو نباید بچسبونی بهم .اول باید قفس رو ببینه کم کم از روبرو به قفس قدیمی نزدیکش کنی .یعنی اول دور باشه طوری که قفس جدید رو فقط ببینه .بعد کم کم میاریش میچسبونی به قفس قدیمی .این کار ممکنه یه چند روزی طول بکشه .درباره طوطیه شما اصلا وقتش نبود .الان یکی از بچه های همین سایت هم می خواد طوطیش رو به قفس جدید منتقل کنه با اینکه طوطیش رامه و خیلی وقته که دارتش ، طوطیش از قفس جدید میترسه و داره کم کم بهش معرفی می کنه .الان فکر کنم 3 4 هفته باشه که قفس جدید رو گرفته و طوطیش تازه داره قبولش می کنه ولی هنوز داخل قفس نمیره و تو قفس قدیمیش میمونه .حالا که دیگه منتقلش کردی پس دیگه کارش نداشته باش تا 10 15 روز .بذار به همین قفسش عادت کنه .فقط تعویض ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس .
    اون کاری هم که انجام میده .پاهاشو می کشه روی میله ها و شما خوندی که طبیعیه .آره طبیعیه ولی نه درباره طوطیه شما چون به خاطر استرسشه با کم شدن استرسش قطع میشه.درباره بچه طوطی ها هم فقط نیست تو هر سنی ممکنه باشه ( بچه طوطی های اونا هم معمولا رام رام هستن چون احتمالا خودشون بزرگشون کردن ).طوطی ها معمولا اینکارو انجام میدن و پاهاشون رو روی میله ها یا اگه روی زمین باشن روی زمین میکشن ( مثل مرغا که انگار دارن خاکو میریزن عقب ) این زمانی عادیه که در درجه اول طوطیه شما رام باشه و بعد قفسش رو امن بدونه و برای بازی کردن و سرگرم شدن اینکارو انجام بده و یا اینکه اصلا قفسی نباشه و وقتی شما میذاریش تو قفس برای بیرون اومدن این اداها رو از خودش دربیاره . طوطی شما هیچکدوم از این ویژگی ها رو نداره .

آروم بودن طوطی رو الان نباید ازش انتظار داشته باشی .تا زمانی که محیط و قفس رو امن ندونن نشونه های راحت بودن رو از خودشون نشون نمیدن . هم پر آرایی با آرامش ، هم یه پایی خوابیدن ، تو قفس بازی کردن ... .

خواهش می کنم از این به بعد قبل از انجام هر کاری اینجا مطرح کن و تا وقتی جواب نگرفتی انجامش نده
    ویرایش توسط sepideh : 12th March 2011 در ساعت 03:00 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    چرا به 2تاسوال 1جا جواب داده میشه؛بالاخره کی بایدچکارکنه.آخه خانوم 3ماهه هست و رام نشده با 15روز رام میشه؟آخه نمیشه که؛هی من نرم و نرم دیگه صاحب نمیبینه که؛این همه وقت گذاشتم براش؛واقعا عصبانیم من؛دیگه نمیذارم پاشو ازقفس بذاره بیرون؛انگاروحشی تر میشه میاد؛نه من بعدآن 10روزنرفتم دستمو بکنم توچشمش که؛درحد غذا دادن فقط و حرف زدن؛میترسم نه رام شه نه به حرف بیفته

صفحه 297 از 1238 نخستنخست ... 197247278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316347397797 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)