کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    ببخشید من زیاد سئوال می پرسم
    پشت گردن خاکستریم جایی که خودش دسترسی نداره بهش پراش یه قسمتیش جویده شده و یه قسمتهایی خالی از پره (از اول که گرفتمش همین جوری بود الان 22 روزه)که بعضی جاهاش ریشه زده اما ریشه هاش مثل اینکه زیر پوستش گیر کرده باشنه و کاملا پوست اون قسمت معلومه البته نه تموم قسمتها که نمی دونم طبیعیه یا نه خیلی هم می خارونه این قسمت بالای گردنشو.امروزم وقتی داشتم سر خاکستریمو می خاروندم متوجه یه زخم کوچیک زیر گردنش شدم که وقتی خواستم ببینم زخمه یا چیز دیگه نذاشت و شروع کرد به خاروندن همون قسمت . چیزی که من دیدم مثل یه جوش کوچیک بود که خون روش خشک شده باشه .تو یک نگاه تونستم همین قدر ببینم پرهای اون قسمتو جویده و بهم ریخته کرده راستش مطمئن نیستم زخم بود یا نه شک کردم شاید کک باشه من کک رو تو تن سگ دیدم شبیه اون بود یکم.:smile (101):میتونه تو تن طوطی هم باشه؟نمی دونم چقدر تونستم منظورمو برسونم نمی ذاره دست بزنم تا ببینم چیه .میشه اگه تجربه ای در این مورد دارید کمکم کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید من زیاد سئوال می پرسم
    پشت گردن خاکستریم جایی که خودش دسترسی نداره بهش پراش یه قسمتیش جویده شده و یه قسمتهایی خالی از پره (از اول که گرفتمش همین جوری بود الان 22 روزه)که بعضی جاهاش ریشه زده اما ریشه هاش مثل اینکه زیر پوستش گیر کرده باشنه و کاملا پوست اون قسمت معلومه البته نه تموم قسمتها که نمی دونم طبیعیه یا نه خیلی هم می خارونه این قسمت بالای گردنشو.امروزم وقتی داشتم سر خاکستریمو می خاروندم متوجه یه زخم کوچیک زیر گردنش شدم که وقتی خواستم ببینم زخمه یا چیز دیگه نذاشت و شروع کرد به خاروندن همون قسمت . چیزی که من دیدم مثل یه جوش کوچیک بود که خون روش خشک شده باشه .تو یک نگاه تونستم همین قدر ببینم پرهای اون قسمتو جویده و بهم ریخته کرده راستش مطمئن نیستم زخم بود یا نه شک کردم شاید کک باشه من کک رو تو تن سگ دیدم شبیه اون بود یکم.:smile (101):میتونه تو تن طوطی هم باشه؟نمی دونم چقدر تونستم منظورمو برسونم نمی ذاره دست بزنم تا ببینم چیه .میشه اگه تجربه ای در این مورد دارید کمکم کنید
    سلام می تونی از این قسمتایی که میگی عکس بذاری ؟

اینکه ریش ریش شده ممکنه به خاطر این باشه که با پاش سرش رو زیاد خارونده باشه .گاهی اوقت هم بد نوازش کردن سرش ممکنه باعث بشه پر او قسمت خراب بشه ( خراب که نه ولی از ریخت بیوفته :71 نه اینکه شما اینکارو کرده باشیا .شاید صاحب قبلیش اینکارو کرده :smile (142):وقتی پر داره در میاد از پوست همونجوریه .انگار که زیر پوست گیر کرده .ولی بعد کم کم در میاد . اگه تو لک رفته باشه .این در اومدن پرش غیر عادی نیست .معمولا هم وقتی پر داره در میاد اون قسمت ممکنه خیلی خارش دار بشه .
    این عکس رو ببین .اولین باری بود که طوطیم رفته بود تو لک .پر جدیدش که داشت در میومد خیلی نگران شدم چون اولین بار بود پر جدید رو میدیدم که داره از زیر پوست رشد می کنه .حالا این چیزی که می گی زیر پوسته ،این شکلیه ؟ البته این یکم از پوستش در اومده .

از قسمت زیر گردنش هم باید عکس بذاری . اینجوری نمیشه گفت .معمولا زیر گردنشون رو بخارونی خودشون همون قسمت رو می خارونن . ولی اگه واقعا زخم رو دیدی اون فرق می کنه . حتما باید عکس بذاری.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام می تونی از این قسمتایی که میگی عکس بذاری ؟

اینکه ریش ریش شده ممکنه به خاطر این باشه که با پاش سرش رو زیاد خارونده باشه .گاهی اوقت هم بد نوازش کردن سرش ممکنه باعث بشه پر او قسمت خراب بشه ( خراب که نه ولی از ریخت بیوفته :71 نه اینکه شما اینکارو کرده باشیا .شاید صاحب قبلیش اینکارو کرده :smile (142):وقتی پر داره در میاد از پوست همونجوریه .انگار که زیر پوست گیر کرده .ولی بعد کم کم در میاد . اگه تو لک رفته باشه .این در اومدن پرش غیر عادی نیست .معمولا هم وقتی پر داره در میاد اون قسمت ممکنه خیلی خارش دار بشه .
    این عکس رو ببین .اولین باری بود که طوطیم رفته بود تو لک .پر جدیدش که داشت در میومد خیلی نگران شدم چون اولین بار بود پر جدید رو میدیدم که داره از زیر پوست رشد می کنه .حالا این چیزی که می گی زیر پوسته ،این شکلیه ؟ البته این یکم از پوستش در اومده .

از قسمت زیر گردنش هم باید عکس بذاری . اینجوری نمیشه گفت .معمولا زیر گردنشون رو بخارونی خودشون همون قسمت رو می خارونن . ولی اگه واقعا زخم رو دیدی اون فرق می کنه . حتما باید عکس بذاری.

سلام سپیده جان ممنون وقت میذاری و جواب میدی:smile (177):.
    آره دقیقا همین شکلیه اما کامل زیر پوسته.راجب گردنش بعید می دونم بذاره انگشتم نزدیک اون قسمت میشد با نوکش میگرفت انگوشتمو میکشید یک طرف دیگه اما فردام سعی میکنم ببینم چیه اگه زخم باشه چون سرش بسته شده ممکنه بازم خطر داشته باشه؟راجب پشت گردنش همون جور که گفتم میشه گفت خالی از پره.اما حالت عادی معلوم نیست وقت سر دادن معلوم میشه.ببینم میتونم عکس بگیرم.راجب تو لک رفتن فکر نمی کنم تو این 22 روز 2تا پر فقط ازش افتاده اما از این پر ریزا روزی 100 تا :smile (227): حمام هم نبردمش هنوز

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام سپیده جان ممنون وقت میذاری و جواب میدی:smile (177):.
    آره دقیقا همین شکلیه اما کامل زیر پوسته.راجب گردنش بعید می دونم بذاره انگشتم نزدیک اون قسمت میشد با نوکش میگرفت انگوشتمو میکشید یک طرف دیگه اما فردام سعی میکنم ببینم چیه اگه زخم باشه چون سرش بسته شده ممکنه بازم خطر داشته باشه؟راجب پشت گردنش همون جور که گفتم میشه گفت خالی از پره.اما حالت عادی معلوم نیست وقت سر دادن معلوم میشه.ببینم میتونم عکس بگیرم
    پس اگه همون شکلیه .نگران نباش به زودی در میاد از زیر پوست .حالا از اون زخم عکس بذار اینجوری نمیشه هیچی گفت .

من دوتا طوطیه اولم فرقای زیادی داشتن باهم یکیش این بود که طوطیه اولم پراش اونقدر زیاد بود که می خواستیم گردنشو بخارونیم براش ،کلی پر تو دستمون میومد یعنی اصلا پوستش معلوم نمیشد .ولی دومی پراش خیلی کم بود .نمی دونم این رو چه جوری توجیه کنم :86:.ولی اینجوری بود :smile (81):. این طوطیم که عکس از پر تازه در اومدش برات گذاشتم هم همینجوره فاصله پرهاش یکم زیاده واسه همین پوسته زیرش مخصوصا موقع خاروندن سرش معلوم میشه .نمی دونم عکس طوطی هامو دیدی؟ نگاه کنی کاملا معلومه پرای دوتاشون فرق می کنه باهم .یعنی طوطیه دومم .فاصله پراش از هم زیادتر بود . من معمولا روی این چیزا خیلی دقت می کنم :smile (81):. اینجا رو ببین :

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=6000&page=7

این طوطیه اولمه این پراش رو باز می کرد از هم ( خودشو پف می کرد ) قسمت گردنش با فاصله های کم ،پر بود . ولی طوطیه دومم از همون بچگیش هم پراش کم به نظر می رسید اگه خودش رو پف می کرد قسمت گردنش پوستش کاملا مشخص میشد . من منظورم اینه که ممکنه چون فاصله پرهاش از هم یکم دورتره اینجوری به نظر می رسه .پوسته اون قسمت خیلی صاف و یه دسته دیگه نه ؟ اگه آره فکر نکنم مشکلی باشه .اینجوری که شما داری توضیح میدی . از نظر من جای نگرانی نداره:smile (263): .
    حالا با عکس بیشتر میشه راهنمایی کرد:smile (91):

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    وقتی غذا بهش میدم و ابشو عوض میکنم اینجوری قار میکشه بعد از ظهرها کمتر قار میکشه یک مدت خیلی خوب شده بود اما باز برگشته به حالت سابقش

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    وقتی غذا بهش میدم و ابشو عوض میکنم اینجوری قار میکشه بعد از ظهرها کمتر قار میکشه یک مدت خیلی خوب شده بود اما باز برگشته به حالت سابقش
    شما وقتی در حال گذاشتن ظرف غذا و ابش هستید و طوطیتون قار میکشه چیکار میکنید؟ ( عکس العمل شما چیه؟)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    پس اگه همون شکلیه .نگران نباش به زودی در میاد از زیر پوست .حالا از اون زخم عکس بذار اینجوری نمیشه هیچی گفت .

من دوتا طوطیه اولم فرقای زیادی داشتن باهم یکیش این بود که طوطیه اولم پراش اونقدر زیاد بود که می خواستیم گردنشو بخارونیم براش ،کلی پر تو دستمون میومد یعنی اصلا پوستش معلوم نمیشد .ولی دومی پراش خیلی کم بود .نمی دونم این رو چه جوری توجیه کنم :86:.ولی اینجوری بود :smile (81):. این طوطیم که عکس از پر تازه در اومدش برات گذاشتم هم همینجوره فاصله پرهاش یکم زیاده واسه همین پوسته زیرش مخصوصا موقع خاروندن سرش معلوم میشه .نمی دونم عکس طوطی هامو دیدی؟ نگاه کنی کاملا معلومه پرای دوتاشون فرق می کنه باهم .یعنی طوطیه دومم .فاصله پراش از هم زیادتر بود . من معمولا روی این چیزا خیلی دقت می کنم :smile (81):. اینجا رو ببین :

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=6000&page=7

این طوطیه اولمه این پراش رو باز می کرد از هم ( خودشو پف می کرد ) قسمت گردنش با فاصله های کم ،پر بود . ولی طوطیه دومم از همون بچگیش هم پراش کم به نظر می رسید اگه خودش رو پف می کرد قسمت گردنش پوستش کاملا مشخص میشد . من منظورم اینه که ممکنه چون فاصله پرهاش از هم یکم دورتره اینجوری به نظر می رسه .پوسته اون قسمت خیلی صاف و یه دسته دیگه نه ؟ اگه آره فکر نکنم مشکلی باشه .اینجوری که شما داری توضیح میدی . از نظر من جای نگرانی نداره:smile (263): .
    حالا با عکس بیشتر میشه راهنمایی کرد:smile (91):

سلام سپیده جان
    خاکستری رو بردم حمام با اینکه وقتی خریدمش تقریبا رام بود اما مثل اینکه اولین بار بود حمام می کرد یا شاید دوست نداره.روی قفس نشست من قفسو شستم بعد با آب پاش یکم اسپری کردم روی پرای سینش که خوشش نمیامدو می خواست آب پاشو نوک بگیره.با دوش امتحان کردم اونم خوشش نیومد همش جابجا میشد که آب نریزه روش خلاصه یکم خیسش کردم و بعد با سشوار خشکش کردم
    یکم که آروم شد خودش اومد سرشو بخارونم منم آروم رفتم سراغ اون زخمی که دیشب دیده بودم .خون روش آب خورده بود یکم جدا شده بود کندمش خون خشک شده بود و زخم زیرش خوب شده بود. پرای گردنشم از کثیفی چسبیده بود بهم من فکر می کردم خالیه الان اصلا اونطوری نیست خیالم راحت شد.
    ممنون از راهنماییات

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1675
    سلام خدمت دوستان. من مدت بیشتر از 1 سال هست که یک خاکستری دارم که بالای 50 کلمه هم صحبت میکنه اما یه نکته هست که نگرانم کرده اونم در رابطه با این مسئله هست که فقط با خودم خوبه و روی دستم میاد و اجازه میده سرشو نوازش کنم به قول معروف یکه شناسه. میخوام کاری کنم که با همه خوب باشه و به همه سر بده. لطفا راهنماییم کنید .با تشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام سپیده جان این رسمشه من یه مطلب برای برهانی کیا نوشتم چرا پاکش کردید مگه چی نوشته بودم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام سپیده جان این رسمشه من یه مطلب برای برهانی کیا نوشتم چرا پاکش کردید مگه چی نوشته بودم؟
    سلام .دوست عزیز من پست شما رو برگردوندم ولی مجبور شدم ویرایشش کنم چون قسمت آخرش یکم لحنتون تند بود .ببینید دکتر برهانی کیا به دعوت آقای آژیده به سایت ما اومدن .اون تالار رو ایشون ایجاد نکرده فقط لطف می کنن و به سوالات بچه ها تا اونجایی که بتونن جوب میدن . اون دکتری که طوطی شما رو از نزدیک دیده بهتر می تونه درباره وضعیتش تصمیم بگیره و دارو تجویز کنه .من شرایط شما رو درک می کنم چون خودم تهران نیستم .شاید منم ممکن بود این سوال رو از ایشون بپرسم و این جواب رو بگیرم ولی باید بهشون حق بدید ایشون نمی تونن وقتی طوطیه شما رو ندیدن درباره داروهایی که دکتر دیگه داده اظهار نظر کنن . منم این انتظار رو داشتم که شما جواب سوالتون رو بگیرید ولی اگه با این دید به قضیه نگاه کنید حتما بهشون حق میدید .:smile (180):
    ویرایش توسط sepideh : 8th March 2011 در ساعت 11:37 AM

صفحه 292 از 1238 نخستنخست ... 192242273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311342392792 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)