مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام سپیده جان ببخشید من زیاد سوال میکنم تقصیر خودتون سایت خوبی دارین من الان کاسکومو 20 روزه گرفتم 25 همین ماه میخام برم مسافرت تا اخر عیدم میمونم اونجا که میرم خونه داریم از این نظر مشکلی نداریم.به نظرتون ببرمش مشکلی پیش نمیاد؟ راستی پیشاپیش عیدتون مبارک:smile (253):
    سلام .ممنون نظر لطف شماست .

چون شما طوطی رو تازه خریدین جابجاش نکنید .مسافرت بردنش باعث میشه بهش استرس وارد بشه .بهتره که طوطی رو تا وقتی خیلی رام نشده مسافرت نبرید .اگه تونستین یکی رو پیدا کنید که بتونه خوب ازش نگهداری کنه خیلی بهتره . معمولا روزای اول ورود طوطی به خونه ( حداقل تا دو هفته ) روزایی هستن که طوطی باید به محیط و قفسش عادت کنه و احساس امنیت پیدا کنه تا وقتی که نزدیک قفس برید و طوطی قار بکشه یعنی هنوز احساس امنیت نمی کنه .بعد از این باید به شما اطمینان کنه. مسافرت بردنش این سیستمو بهم می زنه و باعث ترس و استرسش میشه . در نهایت اگه کسی رو پیدا نکردین ، چون اونجا خونه دارید و مکانتون ثابته می تونید ببریدش ( دیگه چاره ای نیست ) . تا چه حد رامه ؟ وقتی نزدیک قفس میرید چه واکنشی نشون میده ؟ قار می کشه ؟ تا چه حد تونستید باهاش ارتباط برقرار کنید ؟ از دست غذا می گیره ؟

از همه اینا مهمتر الان شرایطیه که طوطی شما داره و بهتره قبل از مسافرت واسه بیماریش یه فکری بکنید . دکتر برهانی کیا جواب شما رو داد و امیدوارم درباره داروهایی که بهش دارید میدید هم نظر بده ولی تا اون موقع شما باید به غذاییه طوطی خیلی توجه کنید .تغذیه ضعیف باعث تشدید بیماری میشه .

این لینکها رو حتما مطالعه کنید :

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

مواد طبیعی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی

مقالات جامع درباره تغذیه پرندگان

این سه تا لینکی که گذاشتم مهمتر هستن ولی اگه مقالات این قسمت رو هم مطالعه کنید بد نیست :

اصول تغذیه طوطی سانان

هر سوالی هم براتون پیش اومد بپرسید .خوندن صفحات قبل هم خیلی کمکتون می کنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    سلام به همگی ... خب من توسکام بخاطر ِ Chlamydia دار ِ فانی رو وداع گفت چند هفته پیش

کسی جایی رو میشناسه الان چشم طوسی ِ سرحال داشته باشه ؟

ممنون میشم کمک کنید ، دپرس شدم شدید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    سلام به همگی ... خب من توسکام بخاطر ِ Chlamydia دار ِ فانی رو وداع گفت چند هفته پیش

کسی جایی رو میشناسه الان چشم طوسی ِ سرحال داشته باشه ؟

ممنون میشم کمک کنید ، دپرس شدم شدید
    سلام .تسلیت می گم بهتون .امیدوارم طوطیه بعدی همیشه سالم بمونه .با آقای آژیده صحبت کنید ببینید تو فروشگاه پارسی پت طوطیه چشم طوسی دارن .

http://www.parsipet.ir/shop/

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .تسلیت می گم بهتون .امیدوارم طوطیه بعدی همیشه سالم بمونه .با آقای آژیده صحبت کنید ببینید تو فروشگاه پارسی پت طوطیه چشم طوسی دارن .

http://www.parsipet.ir/shop/
    از صبح زنگ میزنم ور نمیدارن سپیده خانم .
    بعد میشه رفت دید ؟ من همیشه با طوطیام باید ارتباط برقرار کنم چشمی ، it should get me in the first sight واقعا !

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    از صبح زنگ میزنم ور نمیدارن سپیده خانم .
    بعد میشه رفت دید ؟ من همیشه با طوطیام باید ارتباط برقرار کنم چشمی ، it should get me in the first sight واقعا !
    الان زنگ بزنید . من شرایط خرید رو نمی دونم بهتره از خودشون بپرسید .

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    سلام ایجوری که حساب میکنم مجبورم ببرمش چاره ای ندارم ولی تا قبل رفتنم دوره درمانش کامل میشه.وقتی میرم جلو قفسش غداشو عوض کنم قار میکشه صبها بیشتر ولی شبا ارومتره ولی شبا میرم جلوش میشینم یه قار میکشه بد که میبینه کارش ندارم اروم میشه فقط یی کم قر میزنه من فکر میکنم از روزای اول خیلی بهتر شده قبلا رو اپن اشپز خونه بود جاش بد بود از وقتی بردمش تو اتاقم احساس میکنم ارومتر شده.دوبار گشنش گذاشتم ولی از دستم غذا نگرفت فقط قار میزد این دوبار اونقد غذا رو با دستم نگر داشتم جلوش که دیگه دستام خشک میشد همه مقالات سایت شما و بقیه سایتارو خوندم اطلاعات عمومیم در باره کاسکو بد نیست ولی تجربه امسال شما فکر میکنم یه چیز دیگست راهنمایم کنید چتوری رامش کنم.قار زدنش برام قابل تحمله ولی خیلی دوست دارم قار نرنه هوشیاریش خیلی بالاست هتا کوچکترین حرکات و صداهارو دمبال میکنه.الان که بردمش تو اتاق کمتر از خودش صداهای مختلف در میاره قبلا که رو اپن بود زیاد صدا در میاورد.در اخر بازم ممنون:smile (61):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    الان زنگ بزنید . من شرایط خرید رو نمی دونم بهتره از خودشون بپرسید .
    ممنونم ، هماهنگ کردم

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    خسته نباشین یک چند مدت نبودم
    این کاسکو من هنوزقار میزنه کمتر شده ها اما بازم هی قار میزنه این 2 ماه شد خوب نمیشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط teymor نمایش پست ها
    سلام ایجوری که حساب میکنم مجبورم ببرمش چاره ای ندارم ولی تا قبل رفتنم دوره درمانش کامل میشه.وقتی میرم جلو قفسش غداشو عوض کنم قار میکشه صبها بیشتر ولی شبا ارومتره ولی شبا میرم جلوش میشینم یه قار میکشه بد که میبینه کارش ندارم اروم میشه فقط یی کم قر میزنه من فکر میکنم از روزای اول خیلی بهتر شده قبلا رو اپن اشپز خونه بود جاش بد بود از وقتی بردمش تو اتاقم احساس میکنم ارومتر شده.دوبار گشنش گذاشتم ولی از دستم غذا نگرفت فقط قار میزد این دوبار اونقد غذا رو با دستم نگر داشتم جلوش که دیگه دستام خشک میشد همه مقالات سایت شما و بقیه سایتارو خوندم اطلاعات عمومیم در باره کاسکو بد نیست ولی تجربه امسال شما فکر میکنم یه چیز دیگست راهنمایم کنید چتوری رامش کنم.قار زدنش برام قابل تحمله ولی خیلی دوست دارم قار نرنه هوشیاریش خیلی بالاست هتا کوچکترین حرکات و صداهارو دمبال میکنه.الان که بردمش تو اتاق کمتر از خودش صداهای مختلف در میاره قبلا که رو اپن بود زیاد صدا در میاورد.در اخر بازم ممنون:smile (61):
    سلام . با چه وسیله ای میرید مسافرت ؟
    خوب هنوز به وجود شما کنار قفس عادت نکرده . برای تعویض ظرف آب و غذا اگه قار کشید مهم نیست شما توجه نکنید ولی وقتی کارتون تموم شد از قفس دور شید . غیر از این مورد دیگه کنار قفس توقف نکنید یا اونقدر نزدیک نشینید .شما امتحان کنید برید سمت قفس .هر جا که احساس کردید داره می ترسه دیگه جلوتر نرید . همونجا بمونید و آروم و با مهربونی باهاش صحبت کنید . در طول روز چندین بار این کار رو انجام بدید.اینکار باعث میشه بفهمه که شما اگه نزدیکتر هم برید خطری تهدیدش نمی کنه . بعد هربار یکم به قفس نزدیک بشید .اینجوری براش قابل تحمل تره تا اینکه شما یهو برید نزدیک قفس .بعد اگه نزدیک قفس هم برید قار نمی زنه یا حداقل ترسش خیلی خیلی کمتر میشه .

شما نباید گرسنش بذارید .چون هنوز از شما می ترسه اصلا از دست شما غذا نمی گیره .اگه اون مراحلی که بالا گفتم رو طی کنید ترسش میریزه و بعد باید غذا دادن با دست رو شروع کنید .فعلا تا وقتی هنوز قار می زنه با دست بهش غذا ندید .

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشین یک چند مدت نبودم
    این کاسکو من هنوزقار میزنه کمتر شده ها اما بازم هی قار میزنه این 2 ماه شد خوب نمیشه؟
    دوست گلم نگران نباش اصلا غیر طبیعی نیست .بعضی از طوطی ها ممکنه تا 2 3 ماه هم قار بکشن .شما با آرامش فقط باهاش صحبت کنید . جواب بالا مربوط به شما هم میشه . می تونید بیشتر توضیح بدید که در روز چی کار می کنید برای کم شدن قارش ؟این مراحلی که بالا گفتم رو کاملا انجام دادید ؟ نسبت به قار زدنش عکس و العمل نشون میدید ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    4003
    با ماشین میرم.سپیده جان ممنون از راهنمایت موفق باشی:smile (46):

صفحه 291 از 1238 نخستنخست ... 191241272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310341391791 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)