صفحه 29 از 1238 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748791295291029 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    طوطی زیبایی داری
    دوست عزیز قفس طوطیت خالیه و این خیلی بده و می تونه باعث مشکلاتی بشه
    همین ور رفتن با پر ها ممکنه از سر بیکاری باشه
    در اولین فرصت براش اسباب بازی تهیه کن
    از نگرانیت هم کم کن دوست عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    حتما به فکرش هستم متاسفانه این جا اسباب بازی و قفس بزرگ نیست ...ولی به فکرش هستم...می دونم حتما قفس عوض می شه....برای چی می گین پر جوی داره بابا این اصلا با پرهاش ور نمی ره بعدشم فقط رو یه بالش اینقده بیشتره اونم پرهای درشته رو بالش.اقا تو رو خدا بیا نظر قطعی رو بده

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    در این عکس پرهاش کاملا معلومه...نامرتبه انگار جویده شده... ولی مطمئن هستم پرجوی نداره چون اصلا زیاد با پرهاش ور نمی ره..کاری می شه برا پرهاش بکنم؟ ضمنا چند تا عکس انداختم تا راحت تر بتونید رنگه چشمشو بگید. ممنون.
    با اجازه از آقا بابک فکر نمیکنم که این کاسکو پر جوی داشته باشه احتمالا تو اسارت اینجوری شده حالا شما یک زحمتی بکش ببین جاهایی هم که منقارش بهش نمیرسه اینجوریه؟؟ مثل بالای سرش. و بعدش هم دقت کن ببین پر آرایی میکنه یا پراش رو میجوه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    حتما به فکرش هستم متاسفانه این جا اسباب بازی و قفس بزرگ نیست ...ولی به فکرش هستم...می دونم حتما قفس عوض می شه....برای چی می گین پر جوی داره بابا این اصلا با پرهاش ور نمی ره بعدشم فقط رو یه بالش اینقده بیشتره اونم پرهای درشته رو بالش.اقا تو رو خدا بیا نظر قطعی رو بده
    دوست عزیز .اسباب بازی که خودت می تونی درست کنی لازم به خریدن نیست اگر در دسترس نیست.
    اصلا نگران پر جوی نباش با عشق ادامه بده انشاالله آقا هم میاد و نطر قطعی میگه به احتمال زیاد پر جوی نداره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    آرام جان
    جان لطف میکنه و میاد و نظر میده اما ایشون هم بر اساس حرفاتون و عکس ها احتمالات رو میگن این شماید که نقش اساسی رو دارید
    در هر صورت شما وظیفه دارین تمام سعیتونو بکنید
    اون حیوون نخواسته که پیش شما باشه شما خواستید که اون اونجا باشه پس بهترین شرایط رو هم براش فراهم کنید
    و از این نگرانی که خودش مشکل زاست کم کنید
    شک نکنید مشکلی نیست

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_137077 نمایش پست ها
    دوست عزیزم پرنده غریب

***** البته ببخشید ها.به موازات چوب کاسکو هیچی نگذارید.اگر ارتفاع قفس کاسکوتون زیاده به صورت مورب به کنج قفس بگزارید تا با هاش تفریح کنه.هرچیزی که در حرکت و حفظ تعادل کاسکو روی چوب تاثیر داره بده .

+++ و دادن تخم مرغ بخوصوص در این فصل برای کاسکو مضر هست.تخم مرغ بعلت داشتن کالری و چربی زیاد باعث می شه کاسکو چاغ بشه و اندام داخلیش چربی ببنده .معمولا برا کاسکو ها و پرنده های مولد قبل از دوران تخم گذاری .تحم مرغ می دن تا مصرف بشه در افزایش کیفیت تخم ها
    فلفل دلمه ای عالیه.اصلا کاسکو میمیره برا فلفل.

در مورد سیب زمینی.خطرناکترین غذا برا کاسکو سیب زمینی خام هست.بهترین نوع اب پز کردن سیب زمینی برا کاسکو هست اونهم نه زیاد.
    سلام دوست عزیز
    ممنون از توجه شما ولی دوست عزیز فکر نمیکنم اون چوب باعث به هم خوردن تعادلش بشه تو این قفسای کوچیکم چاره ای جز این نیست در ضمن قرار نیست همیشه باشه چند روز بزارید بعد ور دارید دوباره چند وقت بعد تکرار سیب زمینی پخته با یه کم ماست شیرین تازه کم چرب بعضی وقتا نه زیاد و همیشه بد نیست بابا این طوطی ها ضعیفن به این زودی چاق نمیشن تازه نمیشینه که دو لپی بخوره یه زره فکر نمیکنم واسش بد باشه تخم مرغ آب پزم همینطور یه کمش براش خوبه چون اکثرا کمبود کلسیوم دارن پس احتیاج داره به یه کمش تازه اگه بخوره یه کم برگ کاهو هم تو این فصل براش خوبه
    باسلام خدمت آقا عزیز
    این هم یه عکس از آرام
    به نظر شما چشمهاش چه رنگیه؟
    راستی تو شهرستانی که ما ساکنیم اصلا وسیه بازی و قفس مناسب برای آرام موجود نیست چطور میتونم یه قفس بزرگ و مناسب و اسباب بازی براش تهیه کنم؟
    در این عکس پرهاش کاملا معلومه...نامرتبه انگار جویده شده... ولی مطمئن هستم پرجوی نداره چون اصلا زیاد با پرهاش ور نمی ره..کاری می شه برا پرهاش بکنم؟ ضمنا چند تا عکس انداختم تا راحت تر بتونید رنگه چشمشو بگید. ممنون.
    اقا اقا بابک می گن آرام پر جوی دارههههههههههههه.....
    والا از وقتی من آرام رو اوردم خونه به جز این کرک هاش که می ریزه اصلا پری نریخته...بعدشم زیاد با خودش مخصوصا با اون قسمت ور نمیره.رو گردنش هم همین جوری هتش فروشنده گفته بود تو اسارت این جوری شده... نظر شما چییه؟ راستی یک طرفش بیشتره .....خیلی نگران شدم
    (اون باله دیگش پرهاش خیلی کمتر نامرتبه )
    سلام دوست عزیز
    اول از همه والا به خدا نمیشه از رو عکس 100% نسخه پیچید نه سنو نه بیماری نه پر کنی تا حدودی یه چیزایی رو میشه و نه 100% نگرانی شما بی مورده چون اول از همه سنش چشم زرد از دور مشخصه پس تا وقتی که چشم زرد نباشه مشکلی نیست تازه چشم زردم به حرف میاد ولی سخت تر پس نگران چشمو سنش نباش بعدش داستان پر کنی طوطی پر کنم میشه خوب کرد خیلی ها تو همین تاپیک پر کن شدید گرفتن و خوبش کردن ولی ماله شما اینطور که میگید اصلا نه پر کنی داره نه پر جوی چون اولا شما چند وقته که اونو گرفتید از اول همینطور بوده و زیاد نشده بابا پر جوی و پر کنی زود خودشو نشون میده و شما متوجه میشید حالت عصبی و حرکاتش به کاراش دقت کنید به پر آراییش ببینید پرشو میجوه یا قیچی میکنه یا نه شما که میگید از اول همینطوریه و پریهم ریخته نمیشه پس مشکلی نداره ماله جابجاییه تو راهو ایناست یا قبله که الان مشکلی نداره و تو اولین لک رفتنش همش درست میشه ماله من شاه پراشم خراب شده بود انگار جویده شده بود اگه عکسشو میذاشتم فکر میکردید خودش جویده ولی اینطور نیست مجبور شدم قبول کنم که فروشندش شاه پرشو بزنه چون خیلی بد فرم بود البته نوکشو برای اثباب بازی هم دوست عزیز چند بار تو همین چند صفحه توضیح دادیم کسایی که به اثباب بازی دسترسی ندارن خیلی راحت میتونن درست کنن اگه شما برات مشکله برو نجاری بگو چند تا تیکه چوب تمیزو نو رو برات ببره به شکلای قشنگ بعد سوراخشون کنه یه زنجیره استیل بخر اونارو رد کن توش زنجیرم همه جا پره با قلابه خیلی راحت
    موفق باشی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahramkh نمایش پست ها
    سلام بر اساتید
    آقا من طبق فرمایشات شما چند روزی به کاسکو با دست غذا دادم که مشکلی هم نداشت جز یک مقدار قر قر حالا امشب ساعت 10 می خوام برم تو کار سر خاروندن همون موشک و ضد موشک خودمون دعا کنید خوب پیش بره
    راستی چند ساعت باید با کاسکو ور برم تا بزاره بخارونم؟
    مرسی
    ببين دوست عزيز براي از قار انداختن كاسكوت 2 راه هست:

1-به مرور باهاش رفيق بشي و به مرور بهش نزديك بشي و يه چيزي حدود 3-4 ماه هر روز باهاش كار كني تا بتوني آروم آروم به سر دادن بندازيش.

2-همون روشي كه قبلا گفتم....بعضي ها اين روش دوم رو قبول ندارن و ميگن ممكنه كاسكو استرس بگيره و اون هم به اين دليل هست كه در فرايند از قار انداختن ، با كاسكو خيلي خشن رفتار مي كنند و حيوون وحشت ميكنه...من نمي گم خشن باشيد .....من ميگم سماجت كنيد...با آرامش بدون حركات تند آروم آروم به سرش نزديك بشيد و سرش رو بخارونيد....فقط با يك انگشت و فقط سرش نه جاهاي ديگه.....اونهايي كه با خشونت اين كار رو مي كنن و كاسكو هم گازشون ميگيره و عصباني ميشن كاسكو رو تنبيه مي كنند راهش اين نيست...در مورد زمانش هم بگم چيزي در حدود نيم ساعت يا كمي بيشتر.

باسلام خدمت آقا عزیز
    این هم یه عکس از آرام
    به نظر شما چشمهاش چه رنگیه؟
    راستی تو شهرستانی که ما ساکنیم اصلا وسیه بازی و قفس مناسب برای آرام موجود نیست چطور میتونم یه قفس بزرگ و مناسب و اسباب بازی براش تهیه کنم؟
    كاسكوتون جوجه هست با چشماني دودي روشن -طوسي....نهايتا 1.5 تا 2 سالشه ...اگر در شهرستان شما قفس و اسباب بازي نيست 2 راه بيشتر نداريد:

1-تشريف بياريد تهران بخريد و با خودتون ببريد.

2-كسي در تهران براتون بخره و با پست پيشتاز براتون بفرسته.

اقا اقا بابک می گن آرام پر جوی دارههههههههههههه.....
    والا از وقتی من آرام رو اوردم خونه به جز این کرک هاش که می ریزه اصلا پری نریخته...بعدشم زیاد با خودش مخصوصا با اون قسمت ور نمیره.رو گردنش هم همین جوری هتش فروشنده گفته بود تو اسارت این جوری شده... نظر شما چییه؟ راستی یک طرفش بیشتره .....خیلی نگران شدم
    (اون باله دیگش پرهاش خیلی کمتر نامرتبه )
    به دليل انتقال بسيار بد كاسكو ها به ايران...قفس تنگ.....و خشونتي كه باهاشون ميشه چيزي در حدود 70 درصد كاسكو ها اينطور پراشون خرابه و آدم فكر مي كنه جويده هست....شما اگر بريد يك مقازه پرنده فروشي كه كاسكو زياد داشته باشه ميبينيد كه اكثر كاسكو ها مثل كاسكوي شما پر هاشون به اين صورته....آيا همه اون كاسكو ها پر جوي دارن؟
    نگران نباش پر جوي نيست...تو لك كه بره و پر هاي جديد در بياره پرهاش مرتب ميشه...الان هم تا اين پر ها روي تنش هست هيچ چاره اي نداره...يعني فكر نكنيد كه اگر چيز خاصي بديد بخوره همين پر ها مرتب ميشه....اين كه ديگه معلومه.
    در يكسال گذشته چند تا از بچه ها پر هاي كاسكوشون به همين صورت بود و پر جوي هم نبود...حتي يكي از بچه ها پر هاي سر كاسكوش هم همينطور به نظر جويده ميومد..آيا كاسكو ميتونه با منقارش پر هاي سرش رو بجوه؟....با پاش هم چنين كاري نميكنه و پري كه با ناخونهاي پا كنده بشه قيافش اينطور نيست.....البته من پيغمبر نيستم كه حرفم حجت آخر باشه اما اگر رو و تجربياتش رو قبول داريد بنده ميگم اين پر جوي نيست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    خوب آرام عزیز آقا هم تایید کردن پس نگران هیچی نباش
    درضمن من میتونم کمکت کنم هر چی خواستی برات تهیه کنم و بفرستم من در خدمتم.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    يكي از دوستان راجع به روي دست آوردن كاسكو از من در پيام خصوصي سوالي كرده بودن كه بد نيست جوابش رو اينجا براي دوستان بزارم.....شايد مشكل شما هم باشه....در ضمن از دوستان عزيز خواهش مي كنم چنين سوالاتي رو در تاپيك از من بپرسيد نه در پيام خصوصي:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234
    آقا به غیر از اون روشی که گفتید (چوب و غذا) روش دیگه ای برای روی دست اومدن نیست ؟؟

کاسکوی من سر میده و هر و قت میرم سمتش سرشو میاره پایین تا براش بخارونم صداهای عجیب و شبیه به ربات بعضی وقتها در میاره اما تا دستمو میبرم سمت پاش ادای گاز گرفتن در میاره تو روش بالا هم تا میبینه دستم نزدیک سر چوب میشه در میره میره عقب به نظر شما چیکار کنم؟؟
    شما 5-6 روز هر روز حد اقل 15 دقيقه فقط بيارش رو چوب ...در اين حالت دستت خيلي دور از محل ايستادن كاسكو روي چوب باشه....برو عقب.....با چوب بيا جلو....ببر نزديك پاهاش....فشار بده تا بياد روي چوب...بلندش كن..يه دوري در اتاق بزن و دوباره از چوب پيادش كن...حالا 5-6 روز ديگه دستت رو نزديك محل نشستن كاسكو بكن و همين داستان رو تكرار كن..بعد از اون دوباره 5-6 روز داستان رو تكرار كن اما با اين روش:
    روز اول ، اولين باري كه چوب رو دستت ميگيري كاسكو رو بيار روي چوب..دستت دور باشه.....حالا آروم آروم هر بار دستت رو نزديك و نزديكتر كن ببين چي ميشه تا اونجا كه مي توني نزديك كن...البته نه اينكه كاسكو روي چوب باشه و دستت رو روي چوب ليز بدي و نزديك پاش كني...پيادش كن...كمي دستت رو روي چوب به محل نشستن كاسكو نزديك كن و دوباره كاسكو رو سوار كن....دوباره پياده كن و دستت نزديكتر و دوباره سوار....پياده.....برو عقب...بيا جلو.....سوار.....يه چرخي تو خونه...پياده.....و اين داستان رو بارها و بارها تكرار كن.
    حالا در نظر بگير كه چوب دستت هست و كاسكو هم در انتهاي چوب نشسته و دستت هم نزديك پاهاشه، حالا دست چپت رو نزديك كاسكو كن .....كاسكو از دستت ممكنه بترسه و روي چوب كمي جابجا بشه تا اينكه حواسش نباشه و بياد روي دستت...تا آمد روي دستت چوب رو يواشكي با دست چپت از دست راستت در بيار ....در اين حالت ميبيني كه كاسكو روي دستت هست ....يه 7-8 دقيقه اي بزار روي دستت بمونه تا عادت كنه...خلاصه بهت بگم كه من با همين روش كاسكوم رو آوردم روي دستم اما مي دوني چقدر طول كشيد؟.....1 ماه....شما الان چند وقته كه اين تمرين رو باهاش مي كني؟....من 3-4 روز بيشتر نيست كه اينجا اين روش رو توضيح دادم پس نهايتا 3-4 روزه نه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام آقا
    من میخواستم یه نکته ای از شما بپرسم شما از روی عکس آرام طوطی دوستمون تشخیص دادید که 1.5 تا 2 سالشه و ماله منو 3 3.5 ساله در صورتی که چشم هر دویه اینها دقیقا یک رنگه ته دم هر دو هم مثل هم و منم که طوطیمو نشون چند نفر خبره دادم بدون گفتن سنش به اونها خودشون 1.5 تخمین زدن مثل سنی که شما به دوستمون گفتید حتی من اوایل عکسشو به چند نفر نشون دادم اونها هم همون 1.5 رو گفتن یعنی به غیر از شما هیچ کسه دیگری نگفت سنش بالاست من به طور یقین به شما اطمینان دارم و نمیگم که اشتباه تشخیص دادید میگم از روی عکس نمیشه گفت بازم ممنون میشم توضیح بدید

صفحه 29 از 1238 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748791295291029 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)