مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام خوبین چطورین ممنون ازراهنمایهای خوبتون قفسش معمولی درش از بالا باز نمیشه ارتفاش تقریبا 50cm رابطش با من وقتی پیشش هستم دیگه غار نمیزنه از دستم غذا میگیره 1وقتا هم که باهاش بازی میکنم سربه سرش میزارم غار میزنه.البطه با مادرم راحت تره چون بیشتر پیشش هست.ممنونم
    سلام .

عکس از قفسش که نذاشتی . قفس مناسب برای کاسکو قفس 1033 هست که درش از بالا باز میشه وبرای طوطی شما که مشکل داری برای داخل قفس بردنش مناسبه .

ارتفاع قفس باید حداقل 60 سانت باشه .طوری که صورتش هم سطح چشمای شما باشه .پایین تر بودنش باعث ترس و استرسش میشه و ممکنه حتی باعث پرکنی هم بشه .اگه هم ارتفاعش بالا تر باشه احساس برتری نسبت به شما پیدا می کنه و تربیتش سخت میشه .

دوست عزیز طوطیه شما رام نیست .اون قارهایی هم که وقتی باهاش بازی می کنی میزنه نه از روی خوشحالی ، از روی ترسشه . شما فکر می کنی بازیه ولی واسه اون یه نوع تهدیده .دیگه اینکارو انجام نده .

قفس رو به نظر من حتما باید عوض کنی .ممکنه الان متوجه نشی ولی تو تمرینای دیگه مخصوصا وقتی می خوای بیاریش بیرون به مشکل بر می خوری .اگه در قفس از بالا باز بشه می تونی با دست هدایتش کنی که بره داخل . ولی میل خودته .ارتفاع رو هم حتما درست کن . در روز ( ساعتای مختلف ) تو فاصله مناسب از قفس بشین و باهاش حرف بزن با ملایمت و مهربونی ، که به وجودت کنار قفس عادت کنه ( اینا باعث میشه که ترسش ازت بریزه و دیگه قار نزنه ) .از بیرون قفس ( از بین میله ها ) بهش با دست غذا بده .وقتی داری با دست بهش غذا می دی ظرف غذاشو بردار . ولی بعدش حتما ظرف رو بذار سرجاش .ممکنه بگیره و بندازه غذا رو .ولی شما اینکار رو ادامه بده و دستت رو حرکت نده که بترسه .در قفس رو اصلا باز نکن و بیرونش نیار وقتی اینقدر به دستت اعتماد کرد که هر وقت غذا می بری سمتش راحت بیاد و بخوره ( نه اینکه بندازه ) اونوقت می تونی در قفس رو باز کنی و بهش غذا بدی با دست .چون قفس رو قلمرو خودشون می دونن (همونطور که قبلا بهت گفتم ) وقتی در قفس رو باز می کنی نباید با دست دنبالش کنی .دستت رو ثابت و بدون حرکت اضافه می بری سمتش تا خودش بیاد غذا رو بگیره .اگه از دستت فرار کرد .دنبالش نکن .دستت رو همونجا نگه دار که خودش بیاد بگیره ( داخل قفس نباید زیاد بهش گیر بدی )

شما جز این کارهایی که گفتم هر کار دیگه ای انجام بدی .باعث ترسش میشه و اعتمادش به شما کم میشه .بعد روی دست آوردن رو باهاش می تونی تمرین کنی که وقتی این مراحل رو طی کردی بهت توضیح می دم .

موفق باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    اگه خیلی سر و صدا کرد ایراد نداره؟؟ کارمو ادامه بدم؟؟ باعث نمیشه ناراحت شه از دستم؟؟؟
    سلام
    بالاخره ممکنه خوشش نیاد و کمی سر وصدا بکنه ، طوطی من هر بار بعد از حمام کردن باهام قهر می کنه اما اون قدر نازش را میکشم که دوباره آشتی میکنه، شما هم راهی نداری بالاخره باید حمامش کنی، فقط یادت باشه بار اول است ، نذار حمام کردن طولانی بشه، بعد هم بلافاصله خشکش کن، دیگه حتما خودت بلدی که چه جوری باید حمامش کنی،....

نقل قول نوشته اصلی توسط ali@33 نمایش پست ها
    سلام ازاین عکس بهتر نمیتونم ازش بگیرم چون اجازه نمیده اینو بگم رنگه چشمش زرد خیلی روشنه لطفا در مورد سنو ساله این طوطی نظر بدین آیا ارزش رسیدگی داره؟ممنون
    فایل پیوست 1773
    فایل پیوست 1774
    سلام
    دوست عزیز هیچ طوطی نیست که ارزش رسیدگی کردن نداشته باشه، طوطی شما بالای سه سال سن داره ،البته این را از اروی عکس نگفتم ، از روی رنگی که میگید گفتم، و بازهم مثل همیشه میگم که فقط میشه سن طوطی را حدس زد، نمیشه با قاطعیت گفت ... آنچه مسلمه اینه که هر چه طوطی سنش بیشتر بشه ، کمتر می تونه چیز یاد بگیره این در مورد همه موجودات صدق می کنه حالا دیگه بقیه اش به خودتون ، میزان علاقه ، شکیبایی و توقعی که از طوطی تون دارید بستگی داره، من دیدم که کسی با صبر و تحمل طوطی چشم زرد را هم رام کرده هم بهش حرف زدن یاد داده گفتم این به خود آدم بستگی داره ، مسلما کار کردن با یک طوطی سن بالا ، صبوری و حوصله بیشتر ی هم میخواد

کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    بهتره که دوتا طوطی سخنگو با هم نگهداری نشوند، نشدنی نیست ولی افراد باید خیلی با تجربه باشند که برای طوطی ها مشکلی پیش نیاد، حسودی کردن دو تا پرنده مهم ترین عاملی است که باعث ایجاد استرس در اونها میشه ، بهتره این کار را انجام ندهند ، هر چند که بازهم میگم نشدنی نیست ولی کار راحتی هم نیست خصوصا پرنده ای که تازه وارد هست داره به قلمرو پرنده دیگه وارد میشه ( منظورم خانه دوستتون هست) من این کار را توصیه نمی کنم

بینهایت سپاسگزارم
    اگه قفس و با یه قفس تو همون سایز اما با یه شکل و شمایل دیگه عوض کنه چی؟ بازم مشکل داره؟ اینجوری میتونه مشکل قلمرو طلبی طوطی قدیمیشو حل کنه؟
    کاسکوی فعلیش چشم سفید و رامه اما حرف نمیزنه خیلی هم لوس و تو دل برو هستش اینقدر که با اینکه حرف نمیزنه دلش نمیاد یه لحطه از خودش جداش کنه اما یه کاسکو سخنگو هم میخواد
    با تشکر از دوستان عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام
    من یه مشکل با خاکستریم دارم برای جایزه دادن. خاکستریم هم رو دست میاد هم سر میده. 6 روزه پیشمه و تقریبا همه جور خوردنی رو امتحان کردم که ببینم چی رو بیشتر دوست داره تا بتونم به عنوان جایزه ازش استفاده کنم اما نه سیب و نه پسته نه گردو و نه هیچ چیز دیگه جز میوه به و پرتقال براش جذاب نیست همه رو می خوره اما کم جز به و پرتقال که تا آخر می خوره .پرتقال و که نمی تونم تیکه ریز کنم بدم بهش به هم می دم یبوست می شه چیکار کنم ؟

یه سوال دیگم دارم.قبل اینکه این خاکستری رو بگیرم یه خاکستری چشم دودی گرفتم که بعد 10 روز به علت بیماری (به گفته دامپزشک از نوع ویروسی)از غذا خوردن افتاد که چون وحشی بودو از توانم خارج به زور بهش غذا و دارو بدم بردم جایی که گرفته بودم و خواستم اونا این کارو کنن..حالا امروز رفتم و دیدم به غذا افتاده ولی هنوز اسهال داره و خیلی ضعیفه که گفتن تا چند روز دیگه بهتر میشه چون دوره بیماری رو گذرونده.. این حرف درسته؟بیارمش خونه یا بگم بفروشنش؟برای این یکی خطر نداره؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    بینهایت سپاسگزارم
    اگه قفس و با یه قفس تو همون سایز اما با یه شکل و شمایل دیگه عوض کنه چی؟ بازم مشکل داره؟ اینجوری میتونه مشکل قلمرو طلبی طوطی قدیمیشو حل کنه؟
    کاسکوی فعلیش چشم سفید و رامه اما حرف نمیزنه خیلی هم لوس و تو دل برو هستش اینقدر که با اینکه حرف نمیزنه دلش نمیاد یه لحطه از خودش جداش کنه اما یه کاسکو سخنگو هم میخواد
    با تشکر از دوستان عزیز
    سلام دوست خوبم
    به نظر من هر کسی نمی تونه دوتا پرنده را با هم نگه داره ، ضمنا طوطی دوم که میاد در ابتدا وحشی است و ممکنه روی تربیت طوطی دیگه تاثیر بذاره ، بحث سر قفس و این حرفها نیست ، بحث بر سر نگهداری دو موجود حسود کنار یکدیگر است، من این کار را به هر کسی توصیه نمی کنم
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکل با خاکستریم دارم برای جایزه دادن. خاکستریم هم رو دست میاد هم سر میده. 6 روزه پیشمه و تقریبا همه جور خوردنی رو امتحان کردم که ببینم چی رو بیشتر دوست داره تا بتونم به عنوان جایزه ازش استفاده کنم اما نه سیب و نه پسته نه گردو و نه هیچ چیز دیگه جز میوه به و پرتقال براش جذاب نیست همه رو می خوره اما کم جز به و پرتقال که تا آخر می خوره .پرتقال و که نمی تونم تیکه ریز کنم بدم بهش به هم می دم یبوست می شه چیکار کنم ؟

یه سوال دیگم دارم.قبل اینکه این خاکستری رو بگیرم یه خاکستری چشم دودی گرفتم که بعد 10 روز به علت بیماری (به گفته دامپزشک از نوع ویروسی)از غذا خوردن افتاد که چون وحشی بودو از توانم خارج به زور بهش غذا و دارو بدم بردم جایی که گرفته بودم و خواستم اونا این کارو کنن..حالا امروز رفتم و دیدم به غذا افتاده ولی هنوز اسهال داره و خیلی ضعیفه که گفتن تا چند روز دیگه بهتر میشه چون دوره بیماری رو گذرونده.. این حرف درسته؟بیارمش خونه یا بگم بفروشنش؟برای این یکی خطر نداره؟
    سلام محبوبه جان
    خوراکی که باید به عنوان جایزه انتخاب بشه باید یه چیزی مثل تخمه ، گردو یا ... باشه ، هنوز زوده که شما بفهمی طوطی شما به چه خوراکی علاقه مند است، عزیزم هنوز به خانه و شرایط شما عادت نکرده ، بهش مهلت بده طوطی شما شرایطش عوض شده ، شما هم هی خوراکی های مختلف را امتحان می کنی، به نظرم داری خیلی عجله به خرج میدی ..یادمه تلفنی که با هم صحبت کردیم حرف سر این بود که طوطیت کمی مدفوعش شله، گاهی اوقات درسته ؟ اون وقت شما بهش پرتقال دادی؟ سعی کن کمی این روزها تنوع غذایی خیلی شدید بهش ندی، طوطیت قاطی می کنه ها( شوخی کردم) بهش مهلت بده ... قبلا هم گفتم طوطی شما به ده الی 15 روز مهلت نیاز داره.... :smile (249):
    طوطی قبلی را به هیچ عنوان به خانه نیاز، به هیچ عنوان ، فکر نگهداری اش را هم از سرت بیرون کن، اولا معلوم نیست که مشکلش چی بوده ، بعد هم معلوم نیست زنده بمونه یا نه ، و از همه بد تر ممکنه طوطی شما را هم بیمار کنه، و دیگه اینکه یا این عجله ای که من می بینم شما داری، بهتره با همین طوطی نیمه رام کار کنی تا یک طوطی کاملا وحشی ..ببخشید رک گفتم ... دیگه :71:

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    امروز بالاخره کاسکوم رو حموم کردم
    خیلی زیاد غار کشید و شلوغ کرد اما آخرش یه کم بهتر شدیه 1 ساعتی هم بعدش شاکی بود اما یه کم که گذشت بهتر شد و داره به حالت عادی برمیگرده
    فقط یه سوال : میتونم دستم رو ببرم توی قفس و فضولات چسبیده به میله های کف قفس رو تمیز کنم؟؟ با آب پاشیدن کامل پاک نمیشه . البته امروز این کارو نکردم برای دفعات بعد سوال میکنم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    امروز بالاخره کاسکوم رو حموم کردم
    خیلی زیاد غار کشید و شلوغ کرد اما آخرش یه کم بهتر شدیه 1 ساعتی هم بعدش شاکی بود اما یه کم که گذشت بهتر شد و داره به حالت عادی برمیگرده
    فقط یه سوال : میتونم دستم رو ببرم توی قفس و فضولات چسبیده به میله های کف قفس رو تمیز کنم؟؟ با آب پاشیدن کامل پاک نمیشه . البته امروز این کارو نکردم برای دفعات بعد سوال میکنم.
    سلام
    خب به سلامتی ، چشمت روشن ... :smile (96):
    دوست عزیز فکر کنم در دفعات قبل من یه توضیح کوچولو بهتون دادم ،گفتم اول قفس را تمیز کنید بعد، طوطی را بشورید ، معمولا اول کف قفس را خیس می کنند، بدون اینکه طوطی را خیس کنند، ده دقیقه حدودا خیس بخوره به راحتی کنده میشه، اگر هم نشه بالاخره باید در قفس را به آهستگی باز کرد و با یک برس تمیز کرد، بعد که قفس تمیز شد ، میشه طوطی را حمام کرد، حمام کردن خود طوطی نباید بیشتر از 5 دقیقه طول بکشه،
    حالا برای دفعه بعد می تونید کف قفس را تمیز کنید، مهم این که در فاصله تمیز کردن قفس ،طوطی خیس نشه،
    سلامت باشی

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    خب به سلامتی ، چشمت روشن ... :smile (96):
    دوست عزیز فکر کنم در دفعات قبل من یه توضیح کوچولو بهتون دادم ،گفتم اول قفس را تمیز کنید بعد، طوطی را بشورید ، معمولا اول کف قفس را خیس می کنند، بدون اینکه طوطی را خیس کنند، ده دقیقه حدودا خیس بخوره به راحتی کنده میشه، اگر هم نشه بالاخره باید در قفس را به آهستگی باز کرد و با یک برس تمیز کرد، بعد که قفس تمیز شد ، میشه طوطی را حمام کرد، حمام کردن خود طوطی نباید بیشتر از 5 دقیقه طول بکشه،
    حالا برای دفعه بعد می تونید کف قفس را تمیز کنید، مهم این که در فاصله تمیز کردن قفس ،طوطی خیس نشه،
    سلامت باشی
    من همین کار رو کردم اما چون خیلی کثیفی چسبیده بود یه کمش کنده نشد. پس ایرادی نداره که در قفس رو باز کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام به همه دوستان
    کاسکو من حموم کردنو خیلی دوست داره یه جوری که تو تابستون هفتهای دوبار میبردمش تا بهش میگم کاسکو بریم حموم یا ظرفشو میبینه خودشو میکشه که ببرمش وقتی هم میره تو حموم زود میره لب ظرفش میشینه اب بازی میکنه و تمام هیکلشو خیس میکنه و تا موقعی که خودش خسته نشه من نباید بیارمش بیرون :smile (70):مشکل من اینه که الان که هوا سرده مجبورم هفتهای یه بارو حتما ببرمش و چون بعد از اب بازی عین موش اب کشیده میشه حتما باید حسابی خشکش کنم ولی به شدت از سشوار بدش میاد وقتی هوا خوبه مشکل ندارم چون با حوله از حموم میارمش یکم ابش گرفته میشه بعدشم کلی بال بال میزنه خوب خشک میشه از سشوار استفاده نمیکنم ولی الان تو سرما هر چی میخوام خشکش کنم حتی اگه خیلی دورم بگیرم باز همش میخواد به سشوار حمله کنه دلش میخواد خودش انقدر بشینه تا خشک بشه بال بالم نمیزنه نمیدونم چیکارش کنم همش میترسم سرما بخوره:7:

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام وقت بخیر ممنون از راهنمای خوبت استاد عزیز چشم من با همین روش میرم جلو .فقط عکسو چه جوری بزارم .ممنونم متشکرم.

صفحه 287 از 1238 نخستنخست ... 187237268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306337387787 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)