مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtm_m2008 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت همگی.
    میتونیم به خاکستری هامون چای و پاستیل بدیم؟
    اخه جایی خوندم یه خانم مثلا با تجربه که خیلیم ادعاشون میشه به طوطی شون چای و پاستیل دادن.
    سلام .همونطور که هانی عزیز گفت و شما هم می دونید هر دو جز غذاهایی هستن که نباید به طوطی داده بشه .چای کافئین داره که باعث بیماری های قلبی تو پرنده ها میشه .پاستیل هم هیچ ارزش غذایی نداره .هم از لحاظ شیرین بودنش و هم اینکه برای درست کردنش از رنگهایی استفاده می کنن که ممکنه برای طوطی حساسیت زا باشه پس برای طوطی مناسب نیست.به بچه ها هم نباید پاستیل داد چون دستگاه گوارششون ممکنه به این رنگها (حتی رنگ مجاز ) حساس باشه .تو ایمیلی که یکی از سایتهای مربوط به طوطی بهم داده بود نوشته بود که سعی کنید غذاهایی رو که به بچه ها نباید داد ،به طوطی هم ندید .

ببین تو این فروم همه می تونن درباره غذاهایی که شک دارن سوال کنن . ما هم هیچ سوالی رو بدون جواب نمی ذاریم .اگه دربارش مطمئن نباشیم حتما تحقیق می کنیم و درباره مضراتش ( اگه داشته باشه ) هشدار می دیم تا قبل از اینکه مطمئن نشدیم ازشون می خوایم که فعلا ازش استفاده نکنن .ولی اینکه یکی بخواد این غذاها رو به طوطیش بده بدون توجه به مضراتش ، این دیگه به خود شخص بستگی داره .اینجا هر کی هر چقدر هم با تجربه باشه .نباید این مسایل رو مطرح کنه .چون یه کاربر ممکنه اون شخص رو به عنوان الگو قبول داشته باشه و ممکنه بعد از استفاده از اون مواد غذایی برای طوطیش مشکلی پیش بیاد و چون اینجا مطرح شده مقصر ما هستیم .پس من اصلا اجازه نمی دم یه کاربر این مسایل رو تو این تالار مطرح کنه .اگه مضراتش رو نمی دونه که ما حتما می گیم بهش ولی اگه بدونه که برای طوطی مضره حتما پاک میشه پستش .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام و خسته نباشید خدمت همگی.
    میتونیم به خاکستری هامون چای و پاستیل بدیم؟
    اخه جایی خوندم یه خانم مثلا با تجربه که خیلیم ادعاشون میشه به طوطی شون چای و پاستیل دادن.
    ممنون میشم اگه اقای اژیده عزیز .شیکران جان و خانم سپیده هم نظرشون رو بگن.
    مرسی.
    سلام
    هر دو جز خوراکی ها ممنوعه هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستانه عزیز....
    بعد از یه غیبته طولانی امدم.
    اول از آرام براتون بگم که چقدر پیشرفت کرده.کلی حرفهای جدید یاد گرفته مثلا(سلام چطوری قربونت برم....)توانا بود.الله اک (اکبر رو می گه اک...تکرار می کنیم تا کامل بگه.خلاصه قاطی شده ...

یه سوال هم داشتم اینکه شاید عید مسافرت بریم و کسی نیست که آرام رو نگه داره ایا جایی هست که بشه آرام رو انجا بذاریم ...مثلا مرکزی که تمیز باشه و چند ساعتی هم ازاد بذارنش یکم بازی کنه؟
    سلام
    تبریک میگم بهت ، خیلی خوب پیشرفت کرده، متاسفانه من جای مطمئن سراغ ندارم ،اگر می توی به دوست یا فامیلی بده که خودش هم علاقه مند باشه و در ضمن قابل اعتماد هم باشه ، .... شاید سایر دوستان جایی را بشناسند و بهتون معرفی کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام:
    دوستان خوبم پرهای مانی رو قبل از اینکه بیاد پیش من خودشون یکی در میان کوتاه کردن آیا اشکالی نداره؟

فایل پیوست 1766
    سلام
    بهتر است بدهید که همه را یکدست کوتاه کنند، این طوری در دور بعدی رویش همه پرها به طور منظم در می آیند و دیگه اینکه وقتی پرها یک در میان کوتاه و بلند باشند امکان شکستن پر بلند تر وجود داره و اگر پر از محل بدی بشکنه برای طوطی تون مشکل ساز میشه ،

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من الان چند روزه که دارم از پشت میله قفس به کاسکوم غذا میدم و از دستم میگیره
    از کی میتونم در قفس رو باز کنم و توی قفس بهش غذا بدم؟؟
    سلام
    به نظرم یک یا دو هفته دیگه ادامه بده ، باید طوری بشه که وقتی میری سمت قفس و خوراکی هم در دستت نیست ، دیگه ازت نترسه و بیاد به سمتت، چند روز خیلی کمه ...
    یک نکته را هم یادت باشه ، طوطی ها معولا داخل قفسشون را قلمرو خودشون می دونند ، بعضی طوطی ها که حتی خیلی رام هستند هم دوست ندارند که کسی دستش را داخل قفسشون کنه ، باید بهش بیشتر مهلت بدهی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستانه عزیز....
    بعد از یه غیبته طولانی امدم.
    اول از آرام براتون بگم که چقدر پیشرفت کرده.کلی حرفهای جدید یاد گرفته مثلا(سلام چطوری قربونت برم....)توانا بود.الله اک (اکبر رو می گه اک...تکرار می کنیم تا کامل بگه.خلاصه قاطی شده ...

یه سوال هم داشتم اینکه شاید عید مسافرت بریم و کسی نیست که آرام رو نگه داره ایا جایی هست که بشه آرام رو انجا بذاریم ...مثلا مرکزی که تمیز باشه و چند ساعتی هم ازاد بذارنش یکم بازی کنه؟

سلام فهیمه جان .خیلی خیلی خوش اومدی .چقدر پیشرفت کرده آرام .تو شهر خودتون باید بپرسی . من خودم همیشه این مشکل مسافرت رو دارم .منم هیچکسو ندارم که طوطیمو بذارم پیشش.اگه اینبار تو این عید با خونوادم نرم منو می کشن :smile (82):.واسه همین براش کیف مسافرتی گرفتم .یک ماه فرصت دارم عادتش بدم به این کیف . تو هم اگه بخوای می تونی این کیف رو بگیری .من از فروشگاه پارسی پت گرفتم (البته اگه تو مسافرت جای ثابتی داشته باشی خوبه ).من خودم می خوام تو راه از این کیف استفاده کنم .یه قفس مسافرتی دارم .می خوام اونو هم ببرم که واسه فعالیت و بازی کردن و غذا خوردن جاش مناسب باشه .ولی میل خودته . اگه فکر می کنی که ممکنه بهش استرس وارد بشه حتما یکی رو پیدا کن که برات نگهش داره . اینم در نظر داشته باش ممکنه جایی که می خواین برین هوا سرد باشه .پس اول از جایی که قرار مستقر بشید مطمئن شو بعد تصمیم بگیر .

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali@33 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    این عکس طوطیه منه البته ببخشید وضوح خوبی ندارهفایل پیوست 1760
    فایل پیوست 1761
    سلام .عکسا خیلی بی کیفیته . یه عکس واضح تر بذار بدون فلش .

کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    سلام یکی از دوستان بنده یه کاسکوی تقریبا رام داره و تو یه قفس بزرگ که فکر کنم مخصوص ارا هستش
    حالا به سرش زده که یه کاسکوی رام وسخنگوی دیگه هم بخره
    به نظر شما عزیزان مشکلی واسش پیش نمیاد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    سلام:smile (22):
    حالا که حرف سفر پیش اومد باید بگم که من عید میرم خارج از کشور چون اونجا جای ثابتی دارم میتونم مانی رو با خودم ببرم و بزارمش توی هتل ؟
    اگه میشه چطوری اینکارو بکنم و چه قوانینی داره اصلا باید به چه مراکزی مراجعه کنم و آیا این کار خوبیه یا اینکه کسی رو پیدا کنم که ازش نگهداری کنه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام یکی از دوستان بنده یه کاسکوی تقریبا رام داره و تو یه قفس بزرگ که فکر کنم مخصوص ارا هستش
    حالا به سرش زده که یه کاسکوی رام وسخنگوی دیگه هم بخره
    به نظر شما عزیزان مشکلی واسش پیش نمیاد؟
    سلام
    بهتره که دوتا طوطی سخنگو با هم نگهداری نشوند، نشدنی نیست ولی افراد باید خیلی با تجربه باشند که برای طوطی ها مشکلی پیش نیاد، حسودی کردن دو تا پرنده مهم ترین عاملی است که باعث ایجاد استرس در اونها میشه ، بهتره این کار را انجام ندهند ، هر چند که بازهم میگم نشدنی نیست ولی کار راحتی هم نیست خصوصا پرنده ای که تازه وارد هست داره به قلمرو پرنده دیگه وارد میشه ( منظورم خانه دوستتون هست) من این کار را توصیه نمی کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام:smile (22):
    حالا که حرف سفر پیش اومد باید بگم که من عید میرم خارج از کشور چون اونجا جای ثابتی دارم میتونم مانی رو با خودم ببرم و بزارمش توی هتل ؟
    اگه میشه چطوری اینکارو بکنم و چه قوانینی داره اصلا باید به چه مراکزی مراجعه کنم و آیا این کار خوبیه یا اینکه کسی رو پیدا کنم که ازش نگهداری کنه؟
    سلام
    می تونید طوطی تون را ببرید ولی دردسر و هزینه اش خیلی زیاده، به شما که اجاز نمی دهند طوطی را با خودتان به داخل هوا پیما ببرید، و متاسفانه محل نگهداری حیوانات در بار هواپیمایی اصلا برای پرنده مناسب و استاندارد نیست، و احتمال مریض شدنش زیاده ، علاوه بر اینکه باید طوطی شما شناسنامه سلامت و شناسنامه بین المللی داشته باشه ( شناسنامه واقعی یا بین المللی برای حیواناتی است که چیپ در بدنشون کار گذاشته شده وگرنه شناسنامه سلامت زیاد معتبر نیست)
    از همه اینها گذشته شاید کشور مقصد هم بخواد طوطی تون را قرنطینه کنه ... اون وقت دیگه حسابی به دردسر میافتید
    بهتره که پرنده تون را اینجا به یک دوست امین بسپرید، حالا شاید اگر سفرتون زمینی باشه بتونید با خودتون ببریدش ولی با اینحال بازهم ریسک این ماجرا زیاده ....

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    من از چند روزه دیگه حدود 20 روز خونه نیستم و برادرم از طوطیم نگهداری میکنه
    چون میخوام خوذم برای اولین بار حمامش کنم میخواستم بدونم الان که حدود 25 روزه پیشمه حمامش کنم بهتره ؟؟ یا صبر کنم وقتی برگشتم اینکارو بکنم ؟؟ اگه حدود 50 روز پرنده حمام نکنه مشکلی براش پیش میاد؟؟؟
    توی اتاق دستگاه بخور سرد هم برای ایجاد رطوبت گذاشتم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من از چند روزه دیگه حدود 20 روز خونه نیستم و برادرم از طوطیم نگهداری میکنه
    چون میخوام خوذم برای اولین بار حمامش کنم میخواستم بدونم الان که حدود 25 روزه پیشمه حمامش کنم بهتره ؟؟ یا صبر کنم وقتی برگشتم اینکارو بکنم ؟؟ اگه حدود 50 روز پرنده حمام نکنه مشکلی براش پیش میاد؟؟؟
    توی اتاق دستگاه بخور سرد هم برای ایجاد رطوبت گذاشتم
    سلام
    میتونید حمامش کنید ، سعی کنید این کار را ظهر انجام بدهید که هوای خانه در گرمترین حالت خودش باشه، بعد از حمام کردن صد در صد با سشوار خشکش کنید، هنگام حمام آب به سرش ریخته نشه ،
    بعد از حمام ممکنه کمی بیحال یا کم حوصله بشه ، حتما مراقبش باشید...

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    میتونید حمامش کنید ، سعی کنید این کار را ظهر انجام بدهید که هوای خانه در گرمترین حالت خودش باشه، بعد از حمام کردن صد در صد با سشوار خشکش کنید، هنگام حمام آب به سرش ریخته نشه ،
    بعد از حمام ممکنه کمی بیحال یا کم حوصله بشه ، حتما مراقبش باشید...
    اگه خیلی سر و صدا کرد ایراد نداره؟؟ کارمو ادامه بدم؟؟ باعث نمیشه ناراحت شه از دستم؟؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ماهی
    شماره عضویت
    3881
    سلام ازاین عکس بهتر نمیتونم ازش بگیرم چون اجازه نمیده اینو بگم رنگه چشمش زرد خیلی روشنه لطفا در مورد سنو ساله این طوطی نظر بدین آیا ارزش رسیدگی داره؟ممنون
    فایل پیوست 1773
    فایل پیوست 1774

صفحه 286 از 1238 نخستنخست ... 186236267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305336386786 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)