کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با تشکر از این همه احساس مسئولیت و دلسوزی > من روزی که نیکی را آوردم هیچ اطلاعاتی نداشتم ولی با راهنمایی شما دوستان با زندگی و تغذیه و نگهداری کاسکوها آشنا شدم ، ممنونم که به فکر سلامتی نیکی هستید .البته همانطور که در جریان هستید نیکی چند وقتی است که هیچ چیزی جز تخمه نمی خوره مگر اینکه به زور بهش بدم . حتی به این غذای خشک نگاه هم نمی کنه فقط یک الی دوبار پاپ کورن های آن برداشت و خرد کرد .
    یک سوال شیکرای عزیز با توجه به تغذیه بد نیکی آیا می توانم این دانه های خشک را در آسیاب پودر کنم و داخل آبش بریزم شاید اینطوری مواد غذایی به بدنش برسد.
    البته هفته آینده یک مسافرت یک هفته ای دارم از اینکه از نیکی دور می شوم خیلی غصه دارم و خیلی از وضع غذا خوردنش نگران هستم .
    سلام
    با اجازه دوست خوبم خانم شیکرا
    کاسکوی شما اگر تو طول روز به اندازه یک سوم حجم ظرف غذاش تخمه بخوره براش کافیه...پس نیازی نیست که حتما همه روز ها ظرف تخمش جلوش پر باشه.این طبیعیه که با وجود تخمه چیز دیگه ای رو نخوره.پیشنهاد میکنم که صبح جلوش به اندازه یک سوم یا یک چهارم ظرف غذاش تخمه بزارید و بعد از اینکه همشو مصرف کرد ظرف غذاش رو از جلوش بر دارید و بع از 2-3 ساعت غذا های دیگری رو امتخان کنید
    جوانه حبوبات که تازه جوانه زده بهترین انتخابه چون کمی سفت هستن(نسبت به میوه و سبزی) میتونید 7-8 نوع حبوبات مختلف رو توی آب نگه دارید(24 ساعت) و بعد از اون تو محلی مرطوب (یک پارچه مرطوب) نگهداری کنید تا جوانه بزنه و بعد از اون جلوی طوطیتون بزارید.ممکنه روز های اول خوشش نیاد ولی به مرور شروع میکنه به خردن.میوه های مختلف رو هم به همین شکل امتخان کنید.

با تشکر
    آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام دوستان
    این رُشا جونه

فایل پیوست 1756
    من نمی دونم طبیعیه که رُشای من اکثرا با دهان نیمه باز می خوابه؟
    و مدفوعش همیشه نه اما بیشتر آبه ..نمی دونم حساسیت بی خودیه یا نه اما احساس می کنم صداش گرفته اما سوراخای بینیش تمیزو بدون ترشحه و من خس خسی نشنیدم ازش. عکس مدفوع و گذاشتم

فایل پیوست 1757

و یه سوال دیگه که خیلی خودشو مخصوصا پشت گردنشو می خوارونه که پر های اون قسمتم کمتر از بقیه قسمتهای بدنش شده که وقتی سر میده معلومه اما حالت عادی نه( تازه 4 روزه اومده پیشمون و حمام هم نکرده)ممکنه این باشه دلیلش؟
    ببخشید زیاد شد
    ممنون میشم راهنمایی کنید:91:

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ماهی
    شماره عضویت
    3881
    با سلام و خسته نباشید
    من تازه عضو شدم و امروز بربای اولین بار یک کاسکو خریدم فروشنده به من گفته که این کاسکو جوون و چشم سفید مایل به زردی داره اما من کمی شک کردم نکنه سنش بالا باشه؟؟؟؟؟؟/

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali@33 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من تازه عضو شدم و امروز بربای اولین بار یک کاسکو خریدم فروشنده به من گفته که این کاسکو جوون و چشم سفید مایل به زردی داره اما من کمی شک کردم نکنه سنش بالا باشه؟؟؟؟؟؟/
    سلام
    دوست عزيز يك عكس بدون فلاش از چشمهايش بگير تا دوستان بتوانند راهنماييتان كنند.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    دیروز بچمونو بردم حموم یک المشنگه ای به پا کرد تمیز شد اما بازم با منقارش پاشو تمیز میکنه قدیما اینکارو نمیکرد مشکلی داره؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام بچه ها خوبین طوطیم بالای دماغش دو تا لکه کوچیک قرمز مثل زخم هست تازه امروز دیدم
    دیزوز نبود به نظر شما خوب میشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . اینم عکسشه که استاد قبل ازم خواسته بود .با تشکر

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با تشکر از این همه احساس مسئولیت و دلسوزی > من روزی که نیکی را آوردم هیچ اطلاعاتی نداشتم ولی با راهنمایی شما دوستان با زندگی و تغذیه و نگهداری کاسکوها آشنا شدم ، ممنونم که به فکر سلامتی نیکی هستید .البته همانطور که در جریان هستید نیکی چند وقتی است که هیچ چیزی جز تخمه نمی خوره مگر اینکه به زور بهش بدم . حتی به این غذای خشک نگاه هم نمی کنه فقط یک الی دوبار پاپ کورن های آن برداشت و خرد کرد .
    یک سوال شیکرای عزیز با توجه به تغذیه بد نیکی آیا می توانم این دانه های خشک را در آسیاب پودر کنم و داخل آبش بریزم شاید اینطوری مواد غذایی به بدنش برسد.
    البته هفته آینده یک مسافرت یک هفته ای دارم از اینکه از نیکی دور می شوم خیلی غصه دارم و خیلی از وضع غذا خوردنش نگران هستم .
    سلام سودابه جان
    آقای آژیده به شما پاسخ خوبی دادند، بنابراین جای نگرانی نداره ، در مورد پورد کردن هم خیر ، این روش به شما جواب نمیده، می تونید طبق توصیه آقای آژیده اول تخمه بذارید، بعد حبوبات ، میتونید اول حبوبات بذارید بعد تخمه ،
    آیا شما براش نخ سبزیجات درست کردی؟ معمولا درست کردن نخ سبزیجات جواب میده ها ، من دستور درست کردنش را در یک تاپیک جداگانه گذاشتم ،
    به نظرم زیاد نگران نباش

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این رُشا جونه

فایل پیوست 1756
    من نمی دونم طبیعیه که رُشای من اکثرا با دهان نیمه باز می خوابه؟
    و مدفوعش همیشه نه اما بیشتر آبه ..نمی دونم حساسیت بی خودیه یا نه اما احساس می کنم صداش گرفته اما سوراخای بینیش تمیزو بدون ترشحه و من خس خسی نشنیدم ازش. عکس مدفوع و گذاشتم

فایل پیوست 1757

و یه سوال دیگه که خیلی خودشو مخصوصا پشت گردنشو می خوارونه که پر های اون قسمتم کمتر از بقیه قسمتهای بدنش شده که وقتی سر میده معلومه اما حالت عادی نه( تازه 4 روزه اومده پیشمون و حمام هم نکرده)ممکنه این باشه دلیلش؟
    ببخشید زیاد شد
    ممنون میشم راهنمایی کنید:91:
    سلام محبوبه جان
    به نظرم جای نگرانی نیست ، تلفنی با هم صحبت کردیم ، این حیوان یه مسیر طولانی و جابه جایی داشته و از صاحب قبلی خودش هم جدا شده ، بهش حق بده که کمی طول بکشه تا به شرایط جدید عادت کنه ، مطئن باش 15 روز دیگه خیلی از امروز بهتر خواهد بود، کمی سیب به غذاییش اضافه کن، گاهی اوقات بر اثر استرس کمی مدفوعش شل میشه ، البته به نظرم مدفوع پرنده ات زیاد غیر طبیعی نیست ،کمی جاش را گرم نگه دار، علامت دیگه ای نداره دیگه ، گاهی اوقات خر خر کردن هم ناشی از ترسیدن است ، بهش مهلت بده ، بذار خودش باهات آشنا بشه ، کاری نکن که تحریک بشه گازت بگیره ، اون وقت یاد میگیره که با گاز گرفتن تو را از خودش دورکنه ، باهاش حرف بزن، قربون صدقه اش برو، محبت را خیلی خوب درک می کنند .
    با این حال اگر نگران هستی عکس هایی که اینجا گذاشتی را برای دکتر برهانی کیا هم بذار ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز بچمونو بردم حموم یک المشنگه ای به پا کرد تمیز شد اما بازم با منقارش پاشو تمیز میکنه قدیما اینکارو نمیکرد مشکلی داره؟
    سلام
    تما م طوطی ها با وسواس پاهاشون را تمیز می کنند و بهش ور میرن ، این طبیعی است ، به نظرم جای نگرانی نداره
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام بچه ها خوبین طوطیم بالای دماغش دو تا لکه کوچیک قرمز مثل زخم هست تازه امروز دیدم
    دیزوز نبود به نظر شما خوب میشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . اینم عکسشه که استاد قبل ازم خواسته بود .با تشکر
    سلام
    دوست خوبم سوالات این چنینی همراه با عکس را در بخش مشاوره دامپزشکی با دکتر برهانی کیا مطرح کنید
    امیدوارم چیز نگران کننده ای نباشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali@33 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    سلام
    همانطور که دوستان گفتند لطفا یک عکس ازش بذارید

صفحه 284 از 1238 نخستنخست ... 184234265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303334384784 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)