کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    حبوبات پخته از صبح توی طرف غذا بود چند تا دونه انداخت کف قفس اما اصلا نخورد ازش . ولی الان از دستم گرفت و خورد
    حتی عدس هم از دستم گرفت و خورد!!!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    شیکرای عزیز سلام
    طبق منوی که برای تهیه غذا داده بودی عمل کردم ، و از هر کدام 100 گرم گرفتم و پاک کردم و مخلوط کردم ،روز جمعه اصلا نگاهش هم نکرد ولی دیشب که رفتم خونه دیدم پاپ کورن را خرد کرده دیگه نمی دونم خورده یا نه ولی با این حال خیلی خوشحال شدم . باز هم تشکر از همه عزیزان .
    البته امروز شیر خشک گرفتم که به آن مواد اضافه کنم . البته به میزان کم ، می دونم که شیر خشک شیرین است و زیادی آن برای کاسکو ضرر دارد .
    سلام سودابه جان
    برای چی شیر ؟ ما که بارها گفتیم پرنده ها برای هضم شیر مشکل دارند ؟ سیستم گوارش طوطی ها برای هضم شیر آفریده نشده.... اون وقت شما میگی شیر خشک شیرین است؟
    کی گفته که شیر خشک مخلوط غذاش کنی؟ :smile (141): من گفتم؟ من کجا گفتم ؟ :smile (109): من کی گفتم شیر خشک قاطیش کنی؟ :smile (205):
    بعضی ها فکر می کنند گرد سفید که در بسته بندی های خارجی وجود داره شیره؟ خیر شیر نیست ، روی ترکیب هیچ کدام از مارکهای معتبر هم ننوشته شیر؟ اون گرد معمولا ترکیبات معدنی است خواهش می کنم این کار را نکن
    ....:smile (264):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    بیشتر از 1 ماه
    نمیدونم چون تو این مدت که دست من بوده حمامش نکردم شدیدا هم بین انگشتهای پاهاشو میخارونه
    سلام
    خب اگر یکماه شده می تونی ببریش حالا به هر شیوه ای که حمامش می کنی مراقب باش البته حتما اینها را بلدی من صرفا جهت یاد آوری میگم :
    حمام را قبل از اینکه طوطی را ببری توش گرم کن
    اول قفسش را بشور بعد طوطی را
    سرش خیس نشه
    بالافاصله بعد از حمام با سشوار کامل خشکش کن
    بذار کمی توی حمام بمونه چون هوا گرم تره بعد بیارش بیرون
    هنگام ظهر اینکار را انجام بده که هوای خانه در گرم ترین حالت خودش باشه
    الان زمستانه و هوا سرده و طوطی ها هم زود سرما می خورن

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    امروز بالاخره کاسکوم از دستم غذا گرفت . خیلی لذت بخش بود . واقعا ممنون بابت راهنمایی های دوستان
    اول یه تیکه کلم بوکلی گرفت (که معمولا میندازه کف قفس) یه کم نوک بهش زد و انداخت
    بعدش چند تا تخمه و گردو هم که گرفت و خورد
    البته هنوز میترسه چون وقتی غذا رو میگیره غرغر میکنه
    سلام
    تبریک میگم خیلی خوبه ، ادامه بده اینکه میگیره و میندازه نشانه خوبیه
    خوشحالم

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    حبوبات پخته از صبح توی طرف غذا بود چند تا دونه انداخت کف قفس اما اصلا نخورد ازش . ولی الان از دستم گرفت و خورد
    حتی عدس هم از دستم گرفت و خورد!!!
    آفرین ، عالیه .... چه خبرخوبی....:smile (264):
    ویرایش توسط Shikra : 13th February 2011 در ساعت 08:41 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    سلام به همه خصوصا آقا بابک - شیکرا جان . بعد تجربه ی بد خرید خاکستری قبلی بالاخره دیروز یه خاکستری خوشگل و لوس از آقا بابک گرفتم که اسمشم شیکرا جان زحمت کشید و شد rosha .که هم سر میده هم رو دست میاد و بوس میده فقط ناخونهاش خیلی بلنده الان کوتاه کنم زوده؟ کی بهترین وقت برای حمام کردنشه؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th February 2011 در ساعت 01:36 AM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام به همه خصوصا آقا بابک - شیکرا جان . بعد تجربه ی بد خرید خاکستری قبلی بالاخره دیروز یه خاکستری خوشگل و لوس از آقا بابک گرفتم که اسمشم شیکرا جان زحمت کشید و شد rosha .که هم سر میده هم رو دست میاد و بوس میده فقط ناخونهاش خیلی بلنده الان کوتاه کنم زوده؟ کی بهترین وقت برای حمام کردنشه؟
    سلام
    اولا بهت خوش آمد میگم که به جمع ما پیوستی
    تبریک میگم بهت خانمی، من که کاری نکردم ، خب پس روشا آمد که روشنایی دلت باشه ، امیدارم از داشتنش لذت ببری ، در مورد حما م کردن عجله نکن اصلا عجله نکن فعلا یه ده یا پانزده روزی صبر کن بذار به محیط عادت کنه ، در مورد کوتاه کردن ناخن هم همینطور ده روز صبر کن بذار بهت عادت کنه بعد ناخنش را بگیر اگر رامه فکر نکنم مشکلی داشته باشی
    بلدی ناخن کوتاه کنی ؟
    هر چند روز یه بار هم یه گزارش ازش بده باید به غذاییش هم رسیدگی کنی احتمالا الان بیشتر تخمه می خوره باید خوراکی های خوب بخوره ...
    شا د باشی عزیزم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری
    شماره عضویت
    3811
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    اولا بهت خوش آمد میگم که به جمع ما پیوستی
    تبریک میگم بهت خانمی، من که کاری نکردم ، خب پس روشا آمد که روشنایی دلت باشه ، امیدارم از داشتنش لذت ببری ، در مورد حما م کردن عجله نکن اصلا عجله نکن فعلا یه ده یا پانزده روزی صبر کن بذار به محیط عادت کنه ، در مورد کوتاه کردن ناخن هم همینطور ده روز صبر کن بذار بهت عادت کنه بعد ناخنش را بگیر اگر رامه فکر نکنم مشکلی داشته باشی
    بلدی ناخن کوتاه کنی ؟
    هر چند روز یه بار هم یه گزارش ازش بده باید به غذاییش هم رسیدگی کنی احتمالا الان بیشتر تخمه می خوره باید خوراکی های خوب بخوره ...
    شا د باشی عزیزم

ممنون شیکرا جان چشم صبر می کنم. یه جورایی آره یه چند تا ملنگو و 1دونه شاه طوطی داشتم قبلا اما با ناخنگیر معمولی ناخوناشونو گرفتم حالا نمی دونم خاکستریم میشه اینجوری یا برم ناخنگیر مخصوص بگیرم؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th February 2011 در ساعت 01:36 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام سودابه جان
    برای چی شیر ؟ ما که بارها گفتیم پرنده ها برای هضم شیر مشکل دارند ؟ سیستم گوارش طوطی ها برای هضم شیر آفریده نشده.... اون وقت شما میگی شیر خشک شیرین است؟
    کی گفته که شیر خشک مخلوط غذاش کنی؟ :smile (141): من گفتم؟ من کجا گفتم ؟ :smile (109): من کی گفتم شیر خشک قاطیش کنی؟ :smile (205):
    بعضی ها فکر می کنند گرد سفید که در بسته بندی های خارجی وجود داره شیره؟ خیر شیر نیست ، روی ترکیب هیچ کدام از مارکهای معتبر هم ننوشته شیر؟ اون گرد معمولا ترکیبات معدنی است خواهش می کنم این کار را نکن
    ....:smile (264):
    سلام شیکرا جان
    چشم من این کار را نمی کنم ولی در صفحه 280 سپیده جان برایم اصول تغذیه را گذاشتند وقتی آن را مطالعه کردم توی همان صفحه اول شهرزاد خانم مطلبی گذاشته بود که عین آن را برایتان کپی کردم
    - لبنیات :
    چون لاكتوز (قند شیر) برای كاسكو مضر است. لبنیاتی كه دارای لاكتوز است برای كاسكو مناسب نیست.
    در بین لبنیات ها ماست یكی از لازم ترین مواد مورد نیاز كاسكوهاست. مخصوصأ كاسكوهایی كه به هر دلیل آنتی بیوتیك مصرف می كنند حتمأ باید به مقدار زیاد ماست بخورند.
    - شیر خشك یك غذای مقوی است كه دربعضی از مطالب بعنوان غذای كمكی به كاسكو توصیه شده است كه گزینه بدی نیست ولی باید در صورت مصرف به مقدار بسیار كم استفاده می شود چون بعلت داشتن لاكتوز فراوان كاسكو را دچار ناراحتی های گوارشی (اسهال)می نماید.
    - گهگاه مصرف نان تست آغشته به شیر هم برای كاسكو مفید است.

خوب با این تفاسیر که این سایت منبع اطلاعاتی من است به همین دلیل از شیرخشک استفاده کردم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام شیکرا جان
    چشم من این کار را نمی کنم ولی در صفحه 280 سپیده جان برایم اصول تغذیه را گذاشتند وقتی آن را مطالعه کردم توی همان صفحه اول شهرزاد خانم مطلبی گذاشته بود که عین آن را برایتان کپی کردم
    - لبنیات :
    چون لاكتوز (قند شیر) برای كاسكو مضر است. لبنیاتی كه دارای لاكتوز است برای كاسكو مناسب نیست.
    در بین لبنیات ها ماست یكی از لازم ترین مواد مورد نیاز كاسكوهاست. مخصوصأ كاسكوهایی كه به هر دلیل آنتی بیوتیك مصرف می كنند حتمأ باید به مقدار زیاد ماست بخورند.
    - شیر خشك یك غذای مقوی است كه دربعضی از مطالب بعنوان غذای كمكی به كاسكو توصیه شده است كه گزینه بدی نیست ولی باید در صورت مصرف به مقدار بسیار كم استفاده می شود چون بعلت داشتن لاكتوز فراوان كاسكو را دچار ناراحتی های گوارشی (اسهال)می نماید.

خوب با این تفاسیر که این سایت منبع اطلاعاتی من است به همین دلیل از شیرخشک استفاده کردم

سلام .اون تاپیک اشتباهاتی داره که بزودی ویرایش میشه .

تو این تاپیک راجع به لبنیات صحبت شده که کاملا درسته .حتما خوندین ولی باز می ذارم که همه بخونن :

مواد طبیعی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی

تو سایتهای معتبر لبنیات جز غذاهایی ذکر شده که باید به مقدار خیلی کم به طوطی داده بشه از این گروه ، شیر (به هر شکلی که هست ) ، خامه و کره اصلا نباید داده بشه و ماست ( کم چرب )و پنیر(بدون نمک) به مقدار کم .که تو اون تاپیکی که گذاشتم کاملا توضیح داده شده .فقط یه سایت علاوه بر ماست و پنیر، شیر خشک رو هم جز غذاهایی ذکر کرده که میشه به مقدار کم به طوطی داد . بقیه منابع فروم ها و انجمن هایی هستن که نظرات شخصی خودشون رو درباره اضافه کردن شیر خشک (بدون لاکتوز ) به مقدار خیلی کم به غذاهایی خونگی گفتن (که بیشتر تو فرمولهای غذایی برای جوجه های سرنگی استفاده می شه ) تو غذایی که خانم شیکرا دستورش رو گذاشتن از شیر خشک استفاده نمی کنن .شما اگه شیر خشک رو هم اضافه کنید یعنی از لبنیات بطور روزانه استفاده کردین چون تقریبا هر روز دارین این غذا رو به طوطی میدین .چون منابع خیلی کمی شیر خشک رو تایید کردن بهتره ندید یا اگه میدین به مقدار خیلی خیلی کم.من با توجه به منابعی که خوندم ترجیح می دم از لبنیات ماست و پنیر رو با ویژگی هایی که گفتم و تو اون تاپیک توضیح داده شده ،بدم به طوطیم و شیر خشک رو حتی به مقدار خیلی کم به طوطیم ندم .

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    ممنون شیکرا جان چشم صبر می کنم. یه جورایی آره یه چند تا ملنگو و 1دونه شاه طوطی داشتم قبلا اما با ناخنگیر معمولی ناخوناشونو گرفتم حالا نمی دونم خاکستریم میشه اینجوری یا برم ناخنگیر مخصوص بگیرم؟
    سلام
    خب اینطور که میگی خودت استادی ،اگر ناخن گیرت تیز باشه در حد دو یا سه میل نوکش را کوتاه کنی کافی است منتها هنوز زوده شما صبر کن تا بیشتر باهات آشنا بشه حالا یکی یا دو هفته طوری نمیشه مگر اینکه اون قدر بیش از حد بلند باشه که هنگام راه رفتن به جایی گیر کنه

سلام شیکرا جان
    - لبنیات :

سلام
    سوادبه جان دادن مواد لبنی فقط به صورت بدون لاکتوز آن هم نه به صورت روزانه ، بلکه به صورت موردی به طوطی داده میشه ، بیشتر هم در تغذیه جوجه طوطی ها ، نه به صورت ر وزانه برای طوطی های سالم،

یکی دیگر از موارد استفاده شیر ، به صورت ماست آن هم ( نه به صورت شیر) وجود کمبود کلیسم شدید ونبود ماده مناسب برای جبران این معضل هست ، به هر حال در بیشتر مجامع علمی معتبر ذکر کرده اند که از دادن مطالب لبتی به طوطی خود داری بشه،

اون ماده ای که به صورت گرد سفید رنگ در داخل غذاهای بسته بندی وجود داره ، پودر موادمعدنی است ، این پودر را به صورت جداگانه هم می فروشند، این پودر را من خودم خریداری کردم ، حتی یکبار برای خانم سپیده هم خریدم و فرستادم ، باید با دانه خشک طوطی مخلوط بشه ،

درست است که شما منبع تان همین سایت هست ، ولی باید خودتان یه حساب دو دوتا چهارتا ی ساده انجام بدهید ، در بسیاری جاها مسئله دادن مواد لبنی به طوطی بارها و بارها مطرح شده ، اگر احساس کردید مطلب گفته شده براتون مشکوکه ، سوال کنید ، حتی اگر اون حرف را من زده باشم ، فرقی نمی کنه ، درسته که سعی می کنیم که مطالب را در درست ترین حالتش اینجا بگیم اما شاید در رساندن مطلب خطاهایی هم صورت بگیره، من اگر جای شما بودم وقتی این همه مطلب ضد و نقیض می دیدم سوال می کردم مثلا می پرسیدم خانم شیکرای پر مدعا ، برای صحت حرفت دلیلی بیار،:smile (22): اون وقت من موظف میشدم که بگردم ، و برای جوابم دلیلی منطقی و منبع معتبر ذکر کنم اگر من تجربه های شخصی خودم را در قالب علم به همه بگم و اصرار داشته باشم که اون مطلبی که میگم صد در صد درسته ، خب اول از همه به خودم ظلم کردم ، و بعد هم به کسانی که اینجا مسوولشون هستم و جواب سوالم به سلامتی طوطیشون مربوط میشه ، من همیشه در دادن پاسخ به دوستان بیشترین احتیاط را به خرج می دهم و اگر احساس کنم دادن ماده ای به طوطی شبه داره از توصیه دادنش به طوطی خود داری می کنم ، دلیل نمیشه که چون من مثلا مسوول بخش پرندگان هستم بخوام سلامت پرنده های کاربران را دچار مشکل کنم ، شاید هم من سخت میگرم ، ولی به هر حال نمی تونم به خودم اجازه بدم که طوطی سودابه خانم گل دچار سوهاضمه بشه ، اگر می بینی وسواس به خرج میدم برای اینه :smile (249):

به هر حال ما مورد درست را به شما گفتیم ، اگرباز هم سوالی بود بگید ، این شما کاربرای خوب هستید که می تونید ماها را به چالش بکشید و ازمون بخواهید که مطلب را به بهترین شکل براتون روشن کنیم ،

حالا من برای شمایه پیشنهاد دارم، اگر مخلوطی را که درست کردی زیاد نیست ، ازش استفاده نکن، اگر مخلوطی که درست کردی زیاده ، یک مخلوط دیگه بدون شیر خشک درست کن ، از اون بهش بده ، دو بار در هفته هم از مخلوط شیر خشک دارش بهش بده ، اصلا دلم نمیخواد طوطیت دار سو هاضمه بشه ، اون هم طوطی که می دونم براش زحمت کشیدی تا به اینجا برسه ، من هم لحظه به لحظه شاهد مراحل رام شدن طوطی شما بودم ، در ضمن شما از کاربران حساس دقیق ما هستی،
    اگر باز هم کاری از دست من بر میاد بگو در خدمتم

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    با تشکر از این همه احساس مسئولیت و دلسوزی > من روزی که نیکی را آوردم هیچ اطلاعاتی نداشتم ولی با راهنمایی شما دوستان با زندگی و تغذیه و نگهداری کاسکوها آشنا شدم ، ممنونم که به فکر سلامتی نیکی هستید .البته همانطور که در جریان هستید نیکی چند وقتی است که هیچ چیزی جز تخمه نمی خوره مگر اینکه به زور بهش بدم . حتی به این غذای خشک نگاه هم نمی کنه فقط یک الی دوبار پاپ کورن های آن برداشت و خرد کرد .
    یک سوال شیکرای عزیز با توجه به تغذیه بد نیکی آیا می توانم این دانه های خشک را در آسیاب پودر کنم و داخل آبش بریزم شاید اینطوری مواد غذایی به بدنش برسد.
    البته هفته آینده یک مسافرت یک هفته ای دارم از اینکه از نیکی دور می شوم خیلی غصه دارم و خیلی از وضع غذا خوردنش نگران هستم .

صفحه 283 از 1238 نخستنخست ... 183233264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302333383783 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)