کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام
    تیکو از دیروز تاحالا 5تا از پرهای قیچی شده اش را از ته کنده انگار کلافه اش کرده اما با بقیه پرها اصلا کاری نداره این اشکالی نداره؟
    دیروز یه مهمون داشتیم به محض اینکه میدید من دارم با مهمون صحبت میکنم شروع میکرد به سوت زدن و اگه توجه نمیکردم قار میزد و جلوی مهمون قشنگ اجازه داد یه همه تنش دست زدم حتی زیر بالش و خیلی اروم بود:smile (98): :smile (183):اما تا مهمون رفت نه سوت زد نه اجازه داد بهش دست بزنم:smile (151):
    جدیدا صبحها هم خیلی پر سر و صدا شده و همه جور شیرینکاری از خودش در میاره اما بعد از ظهرها ساکته
    اونجوری که فهمیدم به شدت حسوده چون امروز داشتم عکس عروس هلندی یکی از دوستان و تو سایت میدیدم تیکو این عکس و دید و به شدت پرید جلو و سرشو کج کرد و شروع کرد به نگاه کردن من و تا عکس و بستم برگشت سر جاش!!
    سلام
    در مورد پر های قیچی شده طوطی منم همینطور بود البته طوطی من پر کن هست ولی اینکار رو از روی عادت نکرد خودم داشتم نگاهش میکردم که داشت پر ارایی میکرد ولی این پر های قیچی شده مزاحمت ایجاد میکرد
    نوکش به اونا گیر میکرد و بانوکش فشار میورد و از جا در میورد
    درسته طوطی ها کلا حسود هستن و این کار ها هم یا از روی حسودی انجام میده یا از روی تعجب اخه این سیلور ماهم یه روز از قفس بیرون اومد که هم سر داد و اومد روی دستم و هم سر داد ولی بعدش هر کاری کردم این کارا رو انجام
    نداد ولی کم کم عادت کرد ولی شما نباید هیچ وقت عجله کنید چون ممکنه نتیجه یعکس بده و درضمن هر مهمونی که میاد اتاق سیلور و با تلفن صحبت میکنه چنان سوت و داد بیداد میکنه که از زنگ زدنش پشیمون میشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    این بچه ما جدیدا خیلی پر ارایی میکنه هی باد خودش میکنه و با نوکش پرهاشو میخارونه ایا به حمام احتیاج داره؟ و اگر حمامش نبریم تا هوا بهتر بشه مشکلی پیش میاید ؟ (هنوز وحشی هست)

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    من چند روزه که دارم تلاش میکنم با دست به پرنده ام غذا بدم . بعضی وقتا خیلی کم میاد جلو و بعضی وقتام ساکت وامیسته و بعضی وقتام یه کم غرغر میکنه.
    میخواستم بدونم وقتی یه چیزی رو از دست نمیگیره اون رو بذارم توی ظرف غذاش یا ندم بهش تا یاد بگیره که از دست بگیره؟؟
    و یه مورد دیگه اینکه باید دستم رو ببرم جلو و یه مدت بیحرکت نگه دارم تا بالاخره اقدام به گرفتن غذا کنه یا اینکه هر موقهع که آماده این کار باشه دستم رو ببرم میاد و غذا رو میگیره؟؟؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    این بچه ما جدیدا خیلی پر ارایی میکنه هی باد خودش میکنه و با نوکش پرهاشو میخارونه ایا به حمام احتیاج داره؟ و اگر حمامش نبریم تا هوا بهتر بشه مشکلی پیش میاید ؟ (هنوز وحشی هست)
    سلام
    شما طوطیتون رو چند وقته دارید و اخرین حمامش کی بوده؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من چند روزه که دارم تلاش میکنم با دست به پرنده ام غذا بدم . بعضی وقتا خیلی کم میاد جلو و بعضی وقتام ساکت وامیسته و بعضی وقتام یه کم غرغر میکنه.
    میخواستم بدونم وقتی یه چیزی رو از دست نمیگیره اون رو بذارم توی ظرف غذاش یا ندم بهش تا یاد بگیره که از دست بگیره؟؟
    و یه مورد دیگه اینکه باید دستم رو ببرم جلو و یه مدت بیحرکت نگه دارم تا بالاخره اقدام به گرفتن غذا کنه یا اینکه هر موقهع که آماده این کار باشه دستم رو ببرم میاد و غذا رو میگیره؟؟؟
    شما غذای مورد علاقه ش رو از لیست غذای روزانه ش حذف کن( داخل ظرف غذا نذارید) و فقط با دست بدید.
    شما غذا رو با فاصله بهش نشون بدید و از بین میله ها ببرید داخل ، طوری غذا رو در دستتون بگیرید که بیشتر غذا دیده بشه نه انگشتتون. بهتره که غذا رو داخل ظرف نذارید و مثلا نیم ساعت بعد دوباره و دوباره امتحان کنید .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    هانی جان راهنمایی لازم را به شما کردند ، به همون روش کار را انجام بدهید و فقط یادتون باشه که طوطی شما تازه وارده هنوز از شما می ترسه ، زمان زیادی نیست که گرفتیدش ، بنابراین بهش اجازه بدید که خودش کم کم با شما آشنا بشه و اون هر وفت که ترسش که از شما بریزه میاد غذا را میگره اینکار کمی زمان می بره شما هم کمی زود تر از حد موعد این تمرین را شروع کردی ولی خیلی خوبه اگر صبور و شکیبا باشی به نتیجه خوبی میرسی ...

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    شیکرای عزیز سلام
    طبق منوی که برای تهیه غذا داده بودی عمل کردم ، و از هر کدام 100 گرم گرفتم و پاک کردم و مخلوط کردم ،روز جمعه اصلا نگاهش هم نکرد ولی دیشب که رفتم خونه دیدم پاپ کورن را خرد کرده دیگه نمی دونم خورده یا نه ولی با این حال خیلی خوشحال شدم . باز هم تشکر از همه عزیزان .
    البته امروز شیر خشک گرفتم که به آن مواد اضافه کنم . البته به میزان کم ، می دونم که شیر خشک شیرین است و زیادی آن برای کاسکو ضرر دارد .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    شما طوطیتون رو چند وقته دارید و اخرین حمامش کی بوده؟
    بیشتر از 1 ماه
    نمیدونم چون تو این مدت که دست من بوده حمامش نکردم شدیدا هم بین انگشتهای پاهاشو میخارونه

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    امروز بالاخره کاسکوم از دستم غذا گرفت . خیلی لذت بخش بود . واقعا ممنون بابت راهنمایی های دوستان
    اول یه تیکه کلم بوکلی گرفت (که معمولا میندازه کف قفس) یه کم نوک بهش زد و انداخت
    بعدش چند تا تخمه و گردو هم که گرفت و خورد
    البته هنوز میترسه چون وقتی غذا رو میگیره غرغر میکنه

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    امروز بالاخره کاسکوم از دستم غذا گرفت . خیلی لذت بخش بود . واقعا ممنون بابت راهنمایی های دوستان
    اول یه تیکه کلم بوکلی گرفت (که معمولا میندازه کف قفس) یه کم نوک بهش زد و انداخت
    بعدش چند تا تخمه و گردو هم که گرفت و خورد
    البته هنوز میترسه چون وقتی غذا رو میگیره غرغر میکنه
    سلام
    بهتون تبريك عرض ميكنم خيلي خوبه به همين صورت از پشت ميله ها بهش غذا بدهيد تا ترسش از دستتون بريزه از غرغرشم كم ميشه .بعد كه غرغرش كمتر شد بايد درب جلويي را باز كنيد و بهش غذا بدهيد تا كاملا ترسش از دستتون بريزه.
    فعلا استارتش خورده بقيه مراحلم به خوبي ميگذرد.موفق و پيروز باشيد.

صفحه 282 از 1238 نخستنخست ... 182232263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301332382782 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)