کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام خدمت استاد گرام shikra الان چند روزی هست طوطیم از قفس بیرون میاید میره رو قفس سوت بازی از این کارا میکنه.ولی نمیتونه برگرده تو بال میزنه میگرده میخام پراشو قیچی کنم .چطور این کارو انجام بدیم هنوز کامل رام نیست. ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد گرام shikra الان چند روزی هست طوطیم از قفس بیرون میاید میره رو قفس سوت بازی از این کارا میکنه.ولی نمیتونه برگرده تو بال میزنه میگرده میخام پراشو قیچی کنم .چطور این کارو انجام بدیم هنوز کامل رام نیست. ممنونم
    سلام دوست عزیز
    شما تا زمانی که بال های طوطیتون رو قیچی نکردین نباید اون رو بیرون بیارین
    و برای قیچی کردن هم باید به دام پزشک یا به پرنده فروش مجرب مراجعه کنید
    و حتما شما هنگام قیچی کردن باید حضور نداشته باشید چون طوطی شما
    از شما خاطره ی بدی پیدا میکنه و در رام کردنش با مشکل مواجه میشوید
    در ضمن اگر طوطی که پراش قیچی نشده باشه و بیرون اورده بشه و یک جورایی
    بش استرس وارد بشه و یا به وسیله ی صدای پرندگان تحریک بشه و از قفس پر
    بزنه و به دیوار و یا پنجره برخورد کنه و دچار شکستگی جمجمه ویا خون ریزی مغزی بشه لطفا توصیه ها رو جدی بگیرین
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام . این اطلاعاتی که تا حالا تو این تالار دادی کافی نیست .به این سوالا جواب بده :

1.قفس طوطی شما چیه ؟ از بالا هم درش باز میشه ؟ یه عکس از قفسش بذار .
    2.قفس طوطی رو کجا و در چه ارتفاعی گذاشتی؟
    3.ارتباطش با شما چطوره ؟ وقتی کنار قفس می مونی چه عکس العملی نشون میده ؟ می تونی با دست بهش غذا بدی ؟یه عکس هم از خود طوطی و چشماش .

شما اصلا بیرونش نیار .به این سوالا کامل و دقیق جواب بده .هرچی توضیحاتت کامل تر باشه راحت تر میشه راهنمایی کرد . بعد از اینکه با این اطلاعاتی که می دی معلوم شد که می تونی بیاریش بیرون یا نه باید قبلش پراشو کوتاه کنی .که یزدان نکاتی که باید برای کوتاه کردن بالهاش رعایت کنی گفت.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759

کدام نوع از طوطی های سخنگو(مخصوصا کاسکو ها) به مراتب کمتر دچار پرکنی میشوند؟

سلام دوستان.!

سوال من این است که کدام نوع و نژاد و تیره از طوطی سانان سخنگو که به سخنگویی شهرت دارند مانند دو نوع کاسکوی تیمنه و کنگو یا شاه طوطی و ملنگو و یا ........ به مراتب کمتر نسبت به دیگر انواع طوطی دچار عارضه ی پر کنی میشوند.

بله. (البته که رفتار با پرنده و شرایط نگهداری پرنده هر کدام از عوامل اصلی این عارضه ی دلخراش هستند.)
    اما سوال بنده این است که با یک نگاه کلی. در کدام یک از انواع طوطی سانان سخنگو این عارضه کمتر مشاهده شده (مخصوصا کاسکو ها).؟

ممنون میشوم که اولا این موضوع باز در میان دیگر موضوع ها منتقل نشود.! :smile (97):

و اینکه مورد توجه شما اساتید قرار گیرد و جوابی درخور داده شود.!
    میدانم که این سوال بسیاری از بازدید کنندگان است و با جواب این سوال خیلی از این عزیزان بخ جواب خود میرسند.!

پیشا پیش از پاسخ های شما گرامیان متش****....

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .هانی عزیزم کاملا توضیح دادن به شما . منم این مشکل رو داشتم .یه مدت طوطیه من جز تخمه هیچ غذای دیگه ای نمی خورد .پسته و گردو رو هم هر وقت می دادم می خورد ولی میوه و سبزیجات و حبوبات اصلا .مجبور بودم واسه اینکه گرسنه نشه بهش تخمه بدم . شما کاری که هانی گفت انجام بده. چون منم همین کارو کردم .ولی تو این مدت غذاهای مختلف رو با دست بهش بده .اگه نمی خوره اول با غذا باهاش بازی کن مثلا من اگه خیلی راحت غذا رو بگیرم جلوش ممکنه با عصبانیت بگیر و بندازه ولی بعضی وقتا همون غذا رو راحت در اختیارش نمی ذارم یه جوری بهش می دم که برای رسیدن بهش تلاش کنه .مثلا تو فاصله بیشتر ازش نگه می دارم .تمام سعیشو می کنه تا به غذا برسه .بعد می خوره ( با یه غروری هم می خوره انگار که تو بازی پیروز شده ). غذاهای جدید بهش معرفی کن یا همون غذاهای قبلی رو به شکلای جدید در اختیارش بذار .مثلا اگه یه سیب رو به صورت یه تیکه بزرگ می ذاشتی اینبار ریز ریزش کن ، هویج رو هم همینطور .حبوبات رو با دست بهش بده. دو تا هم خورد بقیه رو انداخت اشکالی نداره .زیاد واسه خوردنش سخت نگیر .البته واسه روزای اول اگه غذای جدید معرفی کنی خیلی بهتره .کدو اگه داری به صورت پخته و ولرم بهش بده چون غذاهای گرم (داغ نه ) یا ولرم رو راحت تر قبول می کنن یا انار رو اگه می خوره براش بذار .اگه نخورد با دست بهش بده .هر غذایی که می خوره رو بهش بده .طوطیه من تو زمان بد غذاییش کدو رو قبول می کرد چون گرم بود دوست داشت .اینو من هیچوقت هر روز به طوطیم نمی دم ولی اون زمان چون تنها چیزی بود که می خورد مقدارشو کمتر کردم و هر روز دادم بهش . این مشکل چند باری واسه من پیش اومده .آخرین بار هم یه ماهی طول کشید تا دوباره برگشت به حالت اولش . بستگی به طوطیه شما داره .

اینجا غذاهایی که برای طوطی مناسب هست رو بخون و اونایی که تاحالا امتحان نکردی و ندادی ، بهش بده .

اصول تغذیه طوطی سانان

اگه مارک ویتاکرافت نیست می تونی غذاهای با مارک دیگرو بگیری ولی به تاریخ مصرفش دقت کن و از یه جای مطمئن بگیر .غذایی که من استفاده می کنم داخلش گندم ، جو پوست نکنده ، تخمه آفتاب گردان کوچیک ، ذرت خام ، ماش و پاپ کورن بدون نمک و ... هست که طوطیم خیلی خوشش میاد .اگه نمی تونی به اون مارک ها اعتماد کنی می تونی خودت اینا رو بگیری و یا میوه های خشک شده هم بگیری و با هم مخلوط کنی و بهش بدی .

موفق باشی
    با سلام و تشکر از شما که همیشه با راهنمایی های سودمندتان گره از مشکلات ما باز می کنید .
    من اصول تغذیه را مطالعه کردم وتصمیم گرفتم غذای تقویتی را خودم درست کردم ، یک سوال برایم پیش آمد عدس و ماش و گندم را بصورت خام بریزم ؟ و بجای مویز می توانم از کشمش استفاده کنم .
    دیگه اینکه نیکی سیب زمینی را بصورت سرخ کرده خیلی دوست داردالبته بدون روغن ، می توانم بجای پختن به این صورت بدهم . پاپ کورن بدون نمک از کجا تهیه کنم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط DoostDar نمایش پست ها
    سلام دوستان.!

سوال من این است که کدام نوع و نژاد و تیره از طوطی سانان سخنگو که به سخنگویی شهرت دارند مانند دو نوع کاسکوی تیمنه و کنگو یا شاه طوطی و ملنگو و یا ........ به مراتب کمتر نسبت به دیگر انواع طوطی دچار عارضه ی پر کنی میشوند.

بله. (البته که رفتار با پرنده و شرایط نگهداری پرنده هر کدام از عوامل اصلی این عارضه ی دلخراش هستند.)
    اما سوال بنده این است که با یک نگاه کلی. در کدام یک از انواع طوطی سانان سخنگو این عارضه کمتر مشاهده شده (مخصوصا کاسکو ها).؟

ممنون میشوم که اولا این موضوع باز در میان دیگر موضوع ها منتقل نشود.! :smile (97):

و اینکه مورد توجه شما اساتید قرار گیرد و جوابی درخور داده شود.!
    میدانم که این سوال بسیاری از بازدید کنندگان است و با جواب این سوال خیلی از این عزیزان بخ جواب خود میرسند.!

پیشا پیش از پاسخ های شما گرامیان متش****....

سلام

دوست عزیز لطفا سوالتون رو راحت و واضح و بدون پرداختن به مسائل حاشیه ای مطرح کنید

نوع تیمنه یا دم شکلاتی یا دم شرابی به مراتب آروم تر و اجتماعی تره.این پرنده در جمع بهتر صحبت میکنه.ارتباط راحت تری با غریبه ها برقرار میکنه و در مجموع خیلی به ندرت دچار اختلال پرکنی میشه
    نوع دم قرمز یا کنگو بد ترین نوع طوطی از نظر اختلال پرکنی محسوب میشه و مستعد انواع اختلالات عصبی و مشکلات روانیه

این از خاکستری ها(کاسکو)

در مور سایر طوطی سانان باید خدمتتون عرض کنم کل خانواده بزرگ طوطی سانان به دلیل داشتن هوش و احساسات قوی مستعد پرکنی هستند(بدون استثنا)
    نقطه اوج اون تو طوطی کاسکو دم قرمز دیده میشه ... به جز کاسکو دم قرمز طوطی هایی مانند کاکادو اکلکتوس ماکائو طوطی برزیلی(مرغ عشق واقعی!!) و ... شدیدا مستعد این اختلالات هستند.
    این مشکل در طوطی هایی که هوش و وابستگی کمتری نسبت به صاحبان خود دارند(طوطی های سرکش و خود مختار!!) کمتر دیده میشود.شاه طوطی و ملنگو جزو این گروه هستند

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    من کاسکوم بر خلاف چیزای دیگه که اصلا دست نمیزنه یا میندازه کف قفس از پاپ کورن خیلی استقبال کرد . هر روز بهش بدم ایرادی نداره؟؟روزی چند تا میشه داد؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از شما که همیشه با راهنمایی های سودمندتان گره از مشکلات ما باز می کنید .
    من اصول تغذیه را مطالعه کردم وتصمیم گرفتم غذای تقویتی را خودم درست کردم ، یک سوال برایم پیش آمد عدس و ماش و گندم را بصورت خام بریزم ؟ و بجای مویز می توانم از کشمش استفاده کنم .
    دیگه اینکه نیکی سیب زمینی را بصورت سرخ کرده خیلی دوست داردالبته بدون روغن ، می توانم بجای پختن به این صورت بدهم . پاپ کورن بدون نمک از کجا تهیه کنم ؟
    سلام . منم می خوام همین کار رو انجام بدم ولی قرار شد خانم شیکرا درصد موادی که باید با هم مخلوط بشن رو اینجا اعلام کنن .پس فعلا دست نگهدار تا ایشون بگن .عدس نباید بریزی .عدس حتما یا باید خیس خورده و جوونه زده و یا پخته به طوطی بدی و جز این موادی که باید مخلوط کنی نیست .ماش و گندم هم خام هستن . از کشمشی باید استفاده کنی که با مواد شیمیایی خشک نشده باشه .البته نباید زیاد بدی چون خیلی شیرینه و بیشتر از دو 3 تا نباید در روز بدی .
    برای پاپ کورن هم ذرت خام رو بدون روغن و نمک تو قابلمه حرارت بده .اصلا سخت نیست .فقط نسوزه.

تو این یه مورد یعنی سیب زمینی سرخ شده تازگی به خبر خوندم که می گفت که سرخ کردن غذاهایی که از سرشار از کربوهدرات هستن مثل سیب زمینی باعث تولید ترکیباتی به نام آکریلامید میشه که سرطانزاست و بهتره سیب زمینی رو به صورت سرخ شده مصرف نکنیم . از نظر من سیب زمینی پخته بهتره و خودم ترجیح میدم سیب زمینیه پخته به طوطیم بدم تا سرخ شده (بدون روغن و نمک ) .دوستان دیگه حتما راجع به این موضوع نظر می دن و شما تا وقتی که به مطمئن نشدی بهش نده .

موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    درسته به نظر خودمم یه کم ناخن داره .
    اینم یه عکس دیگه فکر کنم اینجا یه کم بهتر معلومه

توی روز بعضی مواقع حدود کمتر از 1 دقیقه انگشتای پاشو جمع میکنه و میاره بالا . بیشتر هم همین پاشه . اینم موردی نداره؟؟ البته خیلی این کارو نمیکنه
    مشکلی نداره .طبیعیه .بعضی از طوطی ها برای چند دقیقه پاهشون رو میارن بالا و تو همون حالت هم ممکنه بخوابن .البته اگه طوطیه من پای چپش رو میاره بالا :smile (14):.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من کاسکوم بر خلاف چیزای دیگه که اصلا دست نمیزنه یا میندازه کف قفس از پاپ کورن خیلی استقبال کرد . هر روز بهش بدم ایرادی نداره؟؟روزی چند تا میشه داد؟؟
    به عنوان غذای اصلی نیست و طوطی هم می خوره و هم باهاش سرگرم میشه . من خودم در روز یا یه روز در میون 2یا3 تا به طوطیم می دم .
    ویرایش توسط sepideh : 9th February 2011 در ساعت 04:42 PM

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    سلام به همه دوستان
    خواستم ببينم كسي از دوستان از دانه هاي تشويقي يا همان دانه هاي hello استفاده كرده و تاثيرش تا چه حد بوده كه بر روي او نوشته شده است.
    سپاسگذارم

صفحه 280 از 1238 نخستنخست ... 180230261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299330380780 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)