مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    آهای اهالی سایت پارسی پت ، آهای دوستان ترا بخدا به داد من برسید این دختره نیکی داره من را دق می دهد بجز تخمه چیز دیگه ای نمی خوره ، بدجوری لج کرده می ترسم سلامتیش به خطر بیفتد . از روزی که بحران و مشکلش را پشت سر گذاشت غذایش هم تغییر کرده . بادست هم بهش می دهم خرد می کنه می ریزه زمین چه کنم ؟!!!!!!:smile (250):
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون برای شما چه مدت طول کشید تا غذائیش تغییر کرد ؟
    نه غذای ویتاگرافت نگرفتم ، البته رفتم به پرنده فروشی امیر توی نواب ، داشت ولی گفت تاریخ گذشته است و نخریدم . حتما برایش می گیرم.
    با آقای آزیده هم تماس گرفتم ایشان گفتند فعلا غذای ویتا گرافت در بازار موجود نیست حالا چیکار کنم ؟
    سلام .هانی عزیزم کاملا توضیح دادن به شما . منم این مشکل رو داشتم .یه مدت طوطیه من جز تخمه هیچ غذای دیگه ای نمی خورد .پسته و گردو رو هم هر وقت می دادم می خورد ولی میوه و سبزیجات و حبوبات اصلا .مجبور بودم واسه اینکه گرسنه نشه بهش تخمه بدم . شما کاری که هانی گفت انجام بده. چون منم همین کارو کردم .ولی تو این مدت غذاهای مختلف رو با دست بهش بده .اگه نمی خوره اول با غذا باهاش بازی کن مثلا من اگه خیلی راحت غذا رو بگیرم جلوش ممکنه با عصبانیت بگیر و بندازه ولی بعضی وقتا همون غذا رو راحت در اختیارش نمی ذارم یه جوری بهش می دم که برای رسیدن بهش تلاش کنه .مثلا تو فاصله بیشتر ازش نگه می دارم .تمام سعیشو می کنه تا به غذا برسه .بعد می خوره ( با یه غروری هم می خوره انگار که تو بازی پیروز شده ). غذاهای جدید بهش معرفی کن یا همون غذاهای قبلی رو به شکلای جدید در اختیارش بذار .مثلا اگه یه سیب رو به صورت یه تیکه بزرگ می ذاشتی اینبار ریز ریزش کن ، هویج رو هم همینطور .حبوبات رو با دست بهش بده. دو تا هم خورد بقیه رو انداخت اشکالی نداره .زیاد واسه خوردنش سخت نگیر .البته واسه روزای اول اگه غذای جدید معرفی کنی خیلی بهتره .کدو اگه داری به صورت پخته و ولرم بهش بده چون غذاهای گرم (داغ نه ) یا ولرم رو راحت تر قبول می کنن یا انار رو اگه می خوره براش بذار .اگه نخورد با دست بهش بده .هر غذایی که می خوره رو بهش بده .طوطیه من تو زمان بد غذاییش کدو رو قبول می کرد چون گرم بود دوست داشت .اینو من هیچوقت هر روز به طوطیم نمی دم ولی اون زمان چون تنها چیزی بود که می خورد مقدارشو کمتر کردم و هر روز دادم بهش . این مشکل چند باری واسه من پیش اومده .آخرین بار هم یه ماهی طول کشید تا دوباره برگشت به حالت اولش . بستگی به طوطیه شما داره .

اینجا غذاهایی که برای طوطی مناسب هست رو بخون و اونایی که تاحالا امتحان نکردی و ندادی ، بهش بده .

اصول تغذیه طوطی سانان

اگه مارک ویتاکرافت نیست می تونی غذاهای با مارک دیگرو بگیری ولی به تاریخ مصرفش دقت کن و از یه جای مطمئن بگیر .غذایی که من استفاده می کنم داخلش گندم ، جو پوست نکنده ، تخمه آفتاب گردان کوچیک ، ذرت خام ، ماش و پاپ کورن بدون نمک و ... هست که طوطیم خیلی خوشش میاد .اگه نمی تونی به اون مارک ها اعتماد کنی می تونی خودت اینا رو بگیری و یا میوه های خشک شده هم بگیری و با هم مخلوط کنی و بهش بدی .

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه دوستان

من وقتی دستم رو نزدیک عسل میبرم با نوکش آروم دستم رو میزنه کنار و از خودش دور میکنه . اینجا باید چکاری انجام بدم ؟ ( بیرون از قفس از دستم همه چیز میگیره )

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من وقتی دستم رو نزدیک عسل میبرم با نوکش آروم دستم رو میزنه کنار و از خودش دور میکنه . اینجا باید چکاری انجام بدم ؟ ( بیرون از قفس از دستم همه چیز میگیره )

ممنون
    سلام
    شما چرا دست تون رو میبرید سمت نوکش؟
    الان شما باید تمرین روی دست امدن رو با عسل کار کنید
    و الان عسل توی این مرحله به دست شما اعتماد نداره به همین دلیل که دست تون رو کنار میزنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

ممنون
    سلام . همونطور که یزدان گفت هنوز به دستت اعتماد نداره و این بیشتر واسه طوطی هایی اتفاق می افته که تمرین های رام شدن رو کاملا انجام ندادن .غذا دادن با دست تازه یه قسمت از مراحل رام شدنه .بعد از این مرحله باید باهاش روی دست آوردن رو تمرین کنی . چون این تمرین تو اعتماد طوطی به شما خیلی تاثیر داره .بیرون قفس مشکلی نداره ولی قفس رو قلمرو خودش می دونه و دوست نداره که دست شما به اون محدوده وارد بشه . این رفتارش به مرور با تمرین بیشتر حل میشه.ممکنه طول بکشه ولی شما تو قفس خیلی کارش نداشته باش .اگه به دستت اعتماد کنه همه چی حل میشه .الان طوطیه من اینقدر به من و دستام اعتماد داره که وقتی میرم سمش و بهش می گم دستا بالا .دستاشو میبره بالا و میذاره من زیر بالش رو ناز کنم .حتی روی دست من کاملا بر می گرده . اصلا رفتاراش قابل گفتن نیست .واقعا اعتماد داره به من . همیشه اینجور نبوده یه مدته که این اجازه رو میده . تا قبل از یکسالگیش این اعتماد رو نداشت بهم .شما روی دست آوردن رو حتما شروع کن .اگه هم شروع کردی همینطور ادامه بده اونم بیرون از قفس .تو قفس کاری نداشته باش بهش .

موفق باشی

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    بله دوباره رشد میکنه ، ناخنش افتاده یا کلا خرابه؟
    زاستش نمیدونم .
    این عکسشه :

عکس از جلو : توی این عکس از سمت چپ انگشت اول

عکس از کنار : همون انگشتی که آورده جلو

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط DoostDar نمایش پست ها
    :smile (148):
    سلام.!
    والا دیگه نمیدونم چی بگم؟!
    :smile (63):
    بیشتر سر در گم شدم.
    چون به خاطر شغلم همون یه بار اومدن پیاتخت هم خیلی برام مشکله.!
    چه برسه به اینکه چند بار بیام و کشیک بکشم.

ممنونم از اینکه وقتتونو برام گذاشتید.!

اما وقتی میبینم مردم ما انقدر بی مطالعه برخورد میکنن که حالا که من بعد این همه تحقیق رسیدم به پرنده ی مورد علاقم. برای خریدنش هم باید.........!!!!!!!!

نمیدونم.!

یعنی در یک پرنده فروشی که 20 تا کاسکو کنگو میاره.! 5 تا تیمنه نمیاره که من یکیشو انتخاب کنم؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!!
    :smile (134)::smile (134)::smile (134):
    اصلا دوست ندارم وقتمو روی یک حیوونی بذارم که علاقه ی چندانی بهش ندارم.
    من کاسکوی تیمنه میخواهم نه هیچ طوطیه دیگری............................
    ..:smile (260):

سلام . دوست عزیز شما می تونید به فروشگاه پارسی پت هم سر بزنید .

اینم لینکش :

http://www.parsipet.ir/shop/

یا با آقای آژیده تماس بگیرید. ببینید که تیمنه داره یا نه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    زاستش نمیدونم .
    این عکسشه :

سلام ناخنش اینجا خیلی مشخص نیست .ولی انگار کمی در اومده . نگران نباش رشد می کنه .این عکس ها رو برای دکتر هم بذار .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    زاستش نمیدونم .
    این عکسشه :

دوست عزیز الکی ذهن خودت رو مشغول نکن طوطی بدون یک ناخن هیچ مشکلی براش پیش نمیاد
    من خودم کبوتر داشتم که از هر پاش یک انگشت رو نداشت و بدون مشکل چند سال پیشم بود
    در ضمن اون طوری هم که توی عکس معلومه ناخنش در حال رشد هستش

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام ناخنش اینجا خیلی مشخص نیست .ولی انگار کمی در اومده . نگران نباش رشد می کنه .این عکس ها رو برای دکتر هم بذار .
    درسته به نظر خودمم یه کم ناخن داره .
    اینم یه عکس دیگه فکر کنم اینجا یه کم بهتر معلومه

توی روز بعضی مواقع حدود کمتر از 1 دقیقه انگشتای پاشو جمع میکنه و میاره بالا . بیشتر هم همین پاشه . اینم موردی نداره؟؟ البته خیلی این کارو نمیکنه

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    دوست عزیز الکی ذهن خودت رو مشغول نکن طوطی بدون یک ناخن هیچ مشکلی براش پیش نمیاد
    من خودم کبوتر داشتم که از هر پاش یک انگشت رو نداشت و بدون مشکل چند سال پیشم بود
    در ضمن اون طوری هم که توی عکس معلومه ناخنش در حال رشد هستش
    حق با شماست . من خودم یه مینا داشتم که یه انگشتش ناخن نداشت و مشکلی هم نداشتم . اما طوطی چون یه مقدار پرنده حساسیه نمیشه به راحتی از کنار مشکلاتش گذشت

صفحه 279 از 1238 نخستنخست ... 179229260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298329379779 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)