کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    من کاسکویی رو که گرفتم چند روز پیش به نظرم اومد که یکی از انگستای پاش ناخن نداره اما دقت که کردم دیدم که ناخن داره اما خیلی کوتاس و یه ذره بیشتر نیست . میخواستم بدونم مشکل خاصیه؟؟ یا درست میشه؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    سلام
    از یکی از افراد بسیار با تجربه در نگهداری کاسکو شنیدم که میوه درخت بلوط برای بازی و همچنین بعنوان ضد اسهال بسیار عالیه و همچنین گفت که جویدن بلوط برای طوطی ها بسیار خوبه چون هم خیلی مقویه و هم اینکه ضد انگل و ضد میکربه کسی اطلاعی از این موضوع داره ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    من کاسکویی رو که گرفتم چند روز پیش به نظرم اومد که یکی از انگستای پاش ناخن نداره اما دقت که کردم دیدم که ناخن داره اما خیلی کوتاس و یه ذره بیشتر نیست . میخواستم بدونم مشکل خاصیه؟؟ یا درست میشه؟؟
    سلام
    نه اشکالی نداره ... مشکلی براش پیش نمیاد

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام
    از یکی از افراد بسیار با تجربه در نگهداری کاسکو شنیدم که میوه درخت بلوط برای بازی و همچنین بعنوان ضد اسهال بسیار عالیه و همچنین گفت که جویدن بلوط برای طوطی ها بسیار خوبه چون هم خیلی مقویه و هم اینکه ضد انگل و ضد میکربه کسی اطلاعی از این موضوع داره ؟

سلام
    من شنیده بودم که شاه بلوط اشکالی نداره اما بلوط خیر .........با این حال این چیزی که من گفتم هم جز شنیده ها بود باید بیشتر در موردش تحقیق کنم خواهشا فعلا این خوراکی را به طوطی ندهید تا من و همکارانم یک جستجو انجام بدهیم ببینیم در مراکز و سایتهای معتبر در این مورد چی نوشته اند و اینجا به اطلاع همه برسانیم
    ممنون از اینکه این مسئله را مطرح کردید

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه
    دادن نارگیل به کاسکو مشکلی ایجاد میکنه؟
    چون چرب هستش گفتم از اساتید سوال کنم بعد بدم
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    سلام:
    دوستان عزیز خواستم نظرتون رو در مورد سن مانی بدونم اما فقط دوستان خوبم
    yazdan6 و F&P77 نظرشون رو مرقوم فرمودند لطفا بقیه هم نظر بدن خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7662&page=1

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه
    دادن نارگیل به کاسکو مشکلی ایجاد میکنه؟
    چون چرب هستش گفتم از اساتید سوال کنم بعد بدم
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز تا جایی که می تونید از دادن خوراکی های چرب به طوطی خود داری کنید اگر در غذایی پرنده تون به هیچ عنوان از تخمه استفاده نمی کنید می تونید یک مقدار کم ( یکبار در هفته ) یه اندازه یک برش دو سانت در دو سانت به طوطی تون بدهید و روزی که نارگیل را می دهید دیگه خوراکی چرب دیکه ای در طول اون روز بهش ندهید
    ولی از آنجا که 90 در صد طوطی های ما خوراک اصلیشون تخمه است بهتره که این جور خوراکی را کمتر بدهید در عوض خوراکی هایی مانند ذرت خام، سیزیجات و میوه جات را بهش بدهید بهتر است

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759
    ممنون. ممنون. ممنون.!
    خیلی خوشحالم کردید. واقعا تشکر میکنم از این همه توجه و نظر .
    از شما دوستان چه جناب شیکرا خانم.! و دوست عزیزم یزدان جان.!

خیلی جواباتون عالی و کامل بود.!

تا حد بسیار زیادی خیالم رو راحت کردین.!!!!

اما این جمله ی آخرتون که در ایران چشم طوسی نیست و اکثرا چشم دودی و چشم سیاه موجوده و خطر مرگ و میرشون زیاده. منو نگران کرد.!

نه برای از دست دان پولم. نه نه نه

به خاطر اینکه مرگ یک پرنده ی به این با احساسی و با هوشی برای من خیلی ناگواره.! و اصلا دوست ندارم چنین اتفاقی براش بیافته.!!!

به نظر شما اگه شخصا بیام پایتخت از کجا و از کدام پرنده فروشی تهیه کنم بهتره.؟!!!

دوستی فرمودند که: آقای غبادی در تهران پرندگان خوبی داره و انسان شریفیه..........

ممنون میشم اگه چنین مواردی رو برام معرفی کنید.
    و قیمت نسبی تیمنه رو اگر براتون مقدوره بیان بفرمائید.

با تشکر از همه ی شما عزیزان.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط DoostDar نمایش پست ها
    ممنون. ممنون. ممنون.!

اما این جمله ی آخرتون که در ایران چشم طوسی نیست و اکثرا چشم دودی و چشم سیاه موجوده و خطر مرگ و میرشون زیاده. منو نگران کرد.!

به خاطر اینکه مرگ یک پرنده ی به این با احساسی و با هوشی برای من خیلی ناگواره.! و اصلا دوست ندارم چنین اتفاقی براش بیافته.!!!

به نظر شما اگه شخصا بیام پایتخت از کجا و از کدام پرنده فروشی تهیه کنم بهتره.؟!!!

دوستی فرمودند که: آقای غبادی در تهران پرندگان خوبی داره و انسان شریفیه..........

برای خرید پرنده نباید صرفا بیاید از یه مغازه ببینید و تهیه کنید ، چند تا مغازه برید هم قیمتها دستتون بیاد و هم رنگ چشمها رو قشنگ ببینید تا نتونن پرنده بالغ رو به جای جوجه بهتون بدن ( این اتفاق خیلی میافته پس حواستون رو جمع کنید و اصلا به حرف فروشنده اطمینان نکنید.)، به سلامت پرنده هم توجه داشته باشید ، مثلا فضله ش رو ببینید که نرمال باشه یا پر کن نباشه و ترشح چشم و بینی نداشته باشه .
    در مورد پرنده فروشی اگر منظورتون اقای امیر قبادی هست من از ایشون خرید نکردم اما دوستانی که خرید کردن میگن قیمتهاشون به نسبت جاهای دیگه کمی بالاست ، اما بازم همونطور که گفتم چند تا مغازه برید تا قیمتها دستتون بیاد و راحت تر و با اطمینان تر بتونید یه پرنده خوب بگیرید.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط DoostDar نمایش پست ها
    ممنون. ممنون. ممنون.!

سلام
    ما همه دوست داریم کسانی که طوطی میخرند با اطمینان خرید کنند و تا جایی که می تونند احتمال تلف شدن هزینه و وقتشون کم بشه با این حال من همیشه میگم باز هم میگم خریدن طوطی در ایران مثل قمار کردن می مونه ............قمار می کنی یا بردی یا باختی همیشه توی ذهنتون این مسئله را داشته باشید امیدوارم که پرنده خوب پیدا کنید
    در مورد پرنده فروشها با عرض معذرت باید بگم تنها در صورتی می تونید یک خرید خوب از پرنده فروشهای تهران داشته باشید که با یه آشنا برید خرید کنید وگرنه من خودم شخصا به هیچ پرنده فروشی اعتماد ندارم خصوصا که اگر بدونن بی اطلاع هستی که دیگه هر کاری دلشون بخواهد می کنند ..... لطفا اینجا از کسی نام نبرید
    تازه اگر هم با یک آشنا برید خرید نهایتش اینه که یک پرنده کم سن که ظاهری سالم داره را براتون بخره و این ریسک هست که پرنده ناقل یک بیماری باشه در کشورهای اروپایی پرنده ها سه ماه قرنطینه میشن بعد فروخته میشن ولی در ایران اینطور نیست بنابراین ممکنه پرنده شما ناقل باشه ( این بلا سر خودم آمده ها ... می تونید یه سر برید به بخش معرفی پرنده های اعضا یه نگاهی به تاپیک پرنده های من بندازید تا کاملا متوجه بشید چی میگم )
    اینها را نمیگم که ناامیدتون کنم میگم که حواستون جمع باشه یه وقت توی ذوقتون نخوره .... اینها را میگیم که چشم و گوشتون به بازار پرنده فروشی باز بشه .... بسیاری از دوستان هم هستند که طوطی خریدند شما الان می بینی که توی سایت میان و از طوطی شون میگن .... مراحل پیشرفتشون را هم می بینی .... میگم دقیقا مثل قمار کردن می مونه
    اگر زیاد برای شما فرق نمی کنه یک طوطی خاکستر دم قرمز چشم طوسی روشن بگیر.... تیمنه همیشه توی بازار نیست چون به خاطر همون تفکر اشتباهی که در موردش وجود داره خواهانش کمتره ..... اگر هم حتما دلت تیمنه میخواد باید یه مدت کشیک بکشی ..... حتی لازم باشه رفت و آمد کنی تا یکی خوبش پیدا بشه
    خلاصه بیشتر از این کمکی از دست ما بر نمیاد
    اگر باز هم فکر کردی کاری از دست ما بر میاد بگید ....
    شاد و موفق باشید

صفحه 277 از 1238 نخستنخست ... 177227258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296327377777 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)