کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    سلام
    دوستان عزیز من 12 روز قبل یه طوطی خاکستری چشم طوسی خریدم از همون اول خیلی کم قار میزد و فقط غر غر میکرد بعدش یه ذره بهم عادت کرد 2 بار تا حالا حمامش دادم اصلا سر و صدا نکرد غذا بهش تخمه انار سیب پرتقال و یه ذره مغز پسته بادو و گردو میدم اما بیشتر انار میخوره مثلا سیبو که بهش میدم خورد میکنه اما نمیخوره بهم عادت کرده طوری که الان از دست غذا میگیره اما میندازدش و نمیخوره امروز واسش دونه تشویقی مکمل صحبت کردن خریدم با دست بهش دادم ولی خورد میکنه و می ریزه پایین میخواستم بدونم که باید چیکار کنم و اصلا این دونه ها رو چطوری و به چه مقدار میدن ؟البته بغدا حتما عکسشو میزارم

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    فکر کنم سرما خورده کمی عطسه میکنه چیکار کنم؟:46:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام ایننم چند تا عکس از روی دست اومدن سیلور به نظر شما قدم بعدی چیه ؟؟؟؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام
    بادام زمینی رو من جایی خوندم که خاصیت استرس زایی داره . من الان 5 روزه که کاسکوم رو گرفتم . بادام زمینی بدم بهش یا چون دانه چربه ندم بهش؟؟
    سلام
    بادام جز 5 غذایی هست که حتی در انسان ها خاصیت ارامش بخشی به وجود میاره اما همونطور که خودتون گفتید چون غذای چربی هست و چون این پرنده هایی که در منزل داریم تحرک بسیار کمی دارند و کلا به نوعی پرواز هم نمیکنند در منزل , نباید تعداد زیادی بهشون بادام یا هر نوع غذا و خشکبار چربی داد بهشون
    حداکثر 4 تا در روز بدید به پرندتون که اگه کمتر هم باشه بهتره
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز من 12 روز قبل یه طوطی خاکستری چشم طوسی خریدم از همون اول خیلی کم قار میزد و فقط غر غر میکرد بعدش یه ذره بهم عادت کرد 2 بار تا حالا حمامش دادم اصلا سر و صدا نکرد غذا بهش تخمه انار سیب پرتقال و یه ذره مغز پسته بادو و گردو میدم اما بیشتر انار میخوره مثلا سیبو که بهش میدم خورد میکنه اما نمیخوره بهم عادت کرده طوری که الان از دست غذا میگیره اما میندازدش و نمیخوره امروز واسش دونه تشویقی مکمل صحبت کردن خریدم با دست بهش دادم ولی خورد میکنه و می ریزه پایین میخواستم بدونم که باید چیکار کنم و اصلا این دونه ها رو چطوری و به چه مقدار میدن ؟البته بغدا حتما عکسشو میزارم
    ببخشید در فصول سرد چند بار باید حمام کرد پرنده رو و تقریبا هر چند روز ؟
    شما لطفا با دقت بیشتر بخش اموزش ها و صفحات این تاپیک رو مطالعه کن
    با چه هدفی تو 12 روز 2 بار حمام کردید پرندتون رو ؟؟؟
    انار فقط شیرین باید بهش بدید و حداکثر 7-8 تا دونه و پرتقال هم زیاد ندید بهش
    سب و غذا های جدید رو باید انقدر در ظرف غذاش به طور مداوم قرار بدید تا کم کم عادت به خوردن بکنه و البته همین که میگیره و خورد هم میکنه بسیار خوبه
    معمولا همینجوری هم غذا میخورند , یعنی بیشتر غذایی که در حال خوردنش هستند رو میریزند و خورد میکنند
    شما اونقدر با دست بهش غذا ی مورد علاقش رو بدید تا به مرور به میل خودش بگیره و ....
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه مطمئنی سرما خورده محیطش رو کمی گرم تر نگه دار و در ظرف ابش اب جوشیده یا چای بابونه ی ولرم بزار و غذا های سرد استفاده نکن تو غذاییش
    اگه به نظرت عطسه هاش بیشتر شد حتما با دامپزشک در تماس باش

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام
    بادام زمینی رو من جایی خوندم که خاصیت استرس زایی داره . من الان 5 روزه که کاسکوم رو گرفتم . بادام زمینی بدم بهش یا چون دانه چربه ندم بهش؟؟
    سلام .تو کدوم منبع خوندی ؟اگه میشه بذار ما هم ببینیم .چون من که تا حالا نشنیدم و جایی هم نخوندم که خاصیت استرس زایی داشته باشه .ممکنه طوطی بهش حساسیت داشته باشه ( مثل ما که ممکنه به یه غذایی حساسیت داشته باشیم ولی یکی دیگه حساسیت نداشته باشه ) و باعث واکنش های آلرژیک بشه خارش و خشکی پوست و ...که تو این حالت طوطی برای اینکه این خارش رو از بین ببره ممکنه پراشو بجوه یا حتی پرکنی کنه(نه فقط به بادوم ، داشتن آلرژی نسبت به بعضی از غذاها ممکنه باعث پرکنی یا پر جوی بشه )من وقتی طوطیم پر کن بود این مطالبو از یه مقاله خوندم و فهمیدم که طوطی هم ممکنه به بعضی از غذاها حساسیت داشته باشه .اینو که گفتم نه اینکه بترسی و کامل قطع کنی بادوم رو .من بعضی جاها خوندم که یکی مدتهاست داره به طوطیش بادوم می ده ولی هیچ مشکلی پیش نیومده البته کنترل شده، ولی یکی طوطیش به بادوم حساسیت داشته و از غذاییه طوطی حذفش کرده . غذاهایی مثل بادوم زمینی یا گردو و یا پسته و .. جز غذاهای اصلی نیستن و بهتره به عنوان جایزه و به اندازه یکی دوتا در روز داده بشه . اگه یه روز یه بادوم بیشتر هم دادی یکی مثلا پسته رو نده بهش ( البته این نظر منه و کاریه که خودم می کنم .من بادوم زمینی نمی دم چون اصلا طوطیم دوست نداره ولی اگه یه روز گردو رو کامل یا یکی و نصف به طوطیم بدم اون روز پسته نمی دم و برعکس ). الان که طوطی شما تازه وارد خونه شده و ممکنه هنوز نتونسته باشی تخمه رو کم کنی از غذای روزانه پس بهتره این غذاها رو کمتر بهش بدی .
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام
    سلام .دوست عزیز به توضیحات کسری اضافه کنم .که بهتره حداقل تا یک ماه بعد از خرید طوطی ، حموم نبریش .شما می تونی از این تاپیکی که لینکش رو می ذارم تمام مقالاتی که راحع به تغذیه هست رو بخونی :

لیست مقالات مربوط به تغذیه و مکمل های مورد نیاز برای طوطی سانان

در باره انار اینم بگم که چون انار غذاییه که طوطی خیلی دوست داره ممکنه تو خوردنش زیاده روی کنه و تو این حالت ممکنه بالا بیاره .این اتفاق واسه من افتاد البته من یه روز درمیون بهش انار می دم (اگه باشه) .ولی مقدارشو کنترل نکردم و طوطیم بالا آورد .الان دیگه مقدارش رو کم می دم. همون اندازه که کسری گفت شما بده بهش (اگه روزانه بهش می دی ).در باره دونه های تشویقی من چیزی نمی دونم چون برای طوطیم استفاده نمی کنم .اگه دوستان دیگه چیزی می دونن حتما راهنماییت می کنن .ولی خودم از غذای آماده طوطی استفاده می کنم البته طبق دستور خاصی به طوطیم نمی دم .در روز به اندازه یه مشت کوچیک براش می ذارم. شبا فقط بهش تخمه می دادم ولی از مقدار اون تخمه کم کردم و الان علاوه بر تخمه ، این غذا رو تو ظرفش میذارم که خیلی هم دوست داره .یعنی به همون اندازه که تخمشو کم کردم اینو اضافه کردم.دوستان دیگه اگه نظری داشته باشن حتما شما رو راهنمایی می کنن
    موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام .اگه این عطسه ها با آبریزش بینی و چشم ، بی حالی ، بی اشتهایی ، پف کردن پرها ، یا نیمه باز بودن چشم باشه (علایم بیماری )می تونه نشونه سرما خوردگی باشه و باید حتما ببریش دکتر .
    ولی گاهی اوقات که طوطی داره پرآرایی میکنه ممکنه گرد و شوره های پر وارد بینی بشه و طوطی عطسه کنه . این که مشکلی نیست ولی شما چون طوطی در حالت عادی گرد تولید میکنه بهتره زود به زود روزنامه کف قفس رو عوش کنی مثلا هر روز صبح عوضش کن . گاهی هم ممکنه که به اسپری یا مواد خشبو کننده حساس باشه .بهتره جایی دور از محلی که طوطی رو نگه می داری از اسپری یا ادکلن استفاده کنی .
    طوطیه منم یه مدت در طول روز 7 یا 8 بار عطسه می کرد اگه با اون علایمی که گفتم همراه نیست جای نگرانی نداره.ولی به توصیه هایی که کسری کرد توجه کن حتما .

موفق باشی

[
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام ایننم چند تا عکس از روی دست اومدن سیلور به نظر شما قدم بعدی چیه ؟؟؟؟؟
    سلام .عالیه یزدان جان پیشرفتت خیلی خوبه . قدم بعدی در کار نیست فعلا . من نظرم اینه که یه هفته بدون اینکه جابجا شه فقط بیاد رو دستت (بدون اینکه نازش کنی و حرکت اضافه داشته باشی ) بعدش می تونی بازی قدم برداشتن رو انجام بدی .تو اعتماد سیلور به دستت خیلی کمک می کنه .این لینکشه که تو پست اول خانم شیکرا این بازی رو تو مرحله سوم به عنوان بازی نردبان توضیح داده .

آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up

بعد همونطور که تو پست قبلی هم گفتم که اگه که دستتو می بری سمتش و میاد رو دستت بدون اینکه بترسه و دودل باشه، می تونی کم کم تو فاصله های کوتاه جابجاش کنی و بعد تو فاصله های بیشتر . الان تنها کاری که باید بکنی اینه که اعتمادش رو جلب کنی تا وقتی دستت رو میبری سمتش و می گی بیا ( یا هر جمله دیگه ای که استفاده می کنی ) راحت بیاد .امیدوارم تو هیچ کدوم از این مراحل عجله نکنی :65:

:smile (82)::smile (82):می بینم که سرشم ناز می کنی:68: .گفتم که فعلا تا این حد که بیاد رو دستت کافیه . اینکارو نکن .البته این نظر منه و لازم دونستم بهت بگم .دیگه میل خودته .

موفق باشی
    ویرایش توسط sepideh : 30th January 2011 در ساعت 02:35 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    دوستان من احساس میکنم زیر چشمش گود افتاده ، مال خوابشه یا همه شون اینجورین و من تازه دقت کردم ؟ یا مشکلیه ؟

ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    با تشکر از دوست خوبم کسری عزیز و خانم سپیده
    امروز یک نکته جالب برخوردم و اینکه از وقتی اوردیمش به خونه فقط یک مدل سوت میزد الان در حدود 6 مدل سوت میزنه و صداهای عجیب در میاره
    این نشون از اون هست که اموزشش رو به پیشرفت هست؟

صفحه 270 از 1238 نخستنخست ... 170220251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289320370770 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)