کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها

سلام
    کاملا با نظرت موافقم اما چون پرندشون سنش تقریبا نزدیک به بلوغه و کمی تو این سن رام کردن و برخورد اولیه با پرنده مهمه توصیه کردم بعد از چند روز که عادت کرد پرنشون از پارچه شب استفاده کنند
    اخه تو این سن خاکستری ها اگه بخوان به 1 چیز واکنش نشون بدند یا از اول به محیط اطراف و افرادش نخوان عادت کنند واقعا کار سخت میشه واسه صاحبش
    من که خودم بیشتر اوقات اذیت میشدم در نگهداریه خاکستری های سن بالا در روز ها و حتی ماه های اول:smile (107):
    سلام
    امشب پارچه روش انداختم . بر خلاف زمانی که برای تعویش آب نزدیکش میشم و خیلی شلوغ میکنه اصلا سر و صدا نکرد و خیلی خوب برخورد کرد . اصلا انتظار نداشتم انقدر خوب برخورد کنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها
    ممنونم خانم سپیده ،
    مسئله اینه که توی طول روز خیلی پف میده خودشو و خیلی چرت میزنه . از هر فرصتی هم استفاده میکنه که خودش رو تمیز کنه و پر آرایی کنه
    ادیت : و سوال دیگه غیر از پف دادن و چرت زدنش اینه که توسکا جاش توی اتاقمه، اولش ناراحت میشد از کنارش رد میشم الان که یه هفته گذشته انگار براش مهم نیست ، اگه توی پف هم باشه دیگه دراز نمیشه بره توی گارد، بده اوضاع ؟*
    سلام . هر پف کردن یا چرت زدنی مریضی نیست .در طول روز ممکنه به خاطر ساکت بودن محیط ، فعالیت کمی داشته باشه . یا ممکنه شما ساعتایی توجه کرده باشی بهش که وقته خوابه روزانشه . نور کم اتاق هم ممکنه باعث کم شدنه فعالیتش شده باشه . گاهی سرد بودن اتاق هم باعث میشه پراشو پف بده تو این حالتا هم ممکنه چرت بزنه .
    البته اگه این حالتها با بی حالی و کسلی و غیر عادی شدن مدفوع باشه میشه گفت که ممکنه مریض باشه .تو قسمت ادیت گفتی : اگه توی پف هم باشه دیگه دراز نمیشه بره تو گارد یعنی چی ؟ منظورت اینه که اگه تو همین حالت پف کرده هست و از کنارش رد شی ، همون حالت پف کرده باقی می مونه و عکس العملی نشون نمیده ؟ شما از مدفوعش و از این حالت پف کردنش عکس بذار حتما .

دمای اتاق باید بین 25 تا 30 درجه باشه (بهتره دماسنج داشته باشی )و در طول روز پرده اتاقت رو بکش و بذار نور وارد اتاق بشه اگه باز نور کمه چراغ رو حتما روشن کن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . هر پف کردن یا چرت زدنی مریضی نیست .در طول روز ممکنه به خاطر ساکت بودن محیط ، فعالیت کمی داشته باشه . یا ممکنه شما ساعتایی توجه کرده باشی بهش که وقته خوابه روزانشه . نور کم اتاق هم ممکنه باعث کم شدنه فعالیتش شده باشه . گاهی سرد بودن اتاق هم باعث میشه پراشو پف بده تو این حالتا هم ممکنه چرت بزنه .
    البته اگه این حالتها با بی حالی و کسلی و غیر عادی شدن مدفوع باشه میشه گفت که ممکنه مریض باشه .تو قسمت ادیت گفتی : اگه توی پف هم باشه دیگه دراز نمیشه بره تو گارد یعنی چی ؟ منظورت اینه که اگه تو همین حالت پف کرده هست و از کنارش رد شی ، همون حالت پف کرده باقی می مونه و عکس العملی نشون نمیده ؟ شما از مدفوعش و از این حالت پف کردنش عکس بذار حتما .

دمای اتاق باید بین 25 تا 30 درجه باشه (بهتره دماسنج داشته باشی )و در طول روز پرده اتاقت رو بکش و بذار نور وارد اتاق بشه اگه باز نور کمه چراغ رو حتما روشن کن .
    تشکر از پاسختون ...

عکس ها رو اتچ کردم ، پیشاپیش عذر میخوام بخاطر نامناسب بودن عکس ها :دی

وقتی توی پف هست ( یکم پف هاش از این عکسی که گذاشتم بیشتره ) و من بلند میشم از پای پی سی که برم مثلا توی سالن ، توجه ش کاملا" به سمت من جلب میشه و مسیر حرکتم رو دنبال میکنه ، اما زیاد به خودش زحمت نمیده که کش بیاد و باریک بشه و همونجوری پرهاشو پوش داده شده نگه میداره ... در عکس ِ پف کردنش ، یک سوم مواقع هم چشماش رو میبنده ... اما کاملا" به صدای محیط حساسه و با کوچیکترین صدا برمیگرده منبع صدارو دنبال میکنه

نکته ی دیگه ای که اذیتم میکنه خیلی اینه که توسکا اصلا ورجه وورجه نمیکنه ، باز روزای اول قار میزد ، الان همون کار رو هم نمیکنه . ( من قبلا" عروس هلندی داشتم همه ش وول میخوردن ) چی کار کنم ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    تشکر از پاسختون ...

عکس ها رو اتچ کردم ، پیشاپیش عذر میخوام بخاطر نامناسب بودن عکس ها :دی

وقتی توی پف هست ( یکم پف هاش از این عکسی که گذاشتم بیشتره ) و من بلند میشم از پای پی سی که برم مثلا توی سالن ، توجه ش کاملا" به سمت من جلب میشه و مسیر حرکتم رو دنبال میکنه ، اما زیاد به خودش زحمت نمیده که کش بیاد و باریک بشه و همونجوری پرهاشو پوش داده شده نگه میداره ... در عکس ِ پف کردنش ، یک سوم مواقع هم چشماش رو میبنده ... اما کاملا" به صدای محیط حساسه و با کوچیکترین صدا برمیگرده منبع صدارو دنبال میکنه

نکته ی دیگه ای که اذیتم میکنه خیلی اینه که توسکا اصلا ورجه وورجه نمیکنه ، باز روزای اول قار میزد ، الان همون کار رو هم نمیکنه . ( من قبلا" عروس هلندی داشتم همه ش وول میخوردن ) چی کار کنم ؟
    سلام
    مدفوعش طبیعی است فکر کنم که پف کردنش هم طبیعی باشه از مدفوعش مشخصه که عذای اصلی اش تخمه است فقط تخمه مدفوع طوطی خاکستری را اینفدر حجیم می کنه در کنار مدفوعش هم بادام زمینی می بینم در روزای اول که وحشی هست شاید نتونی که غذایی اش را عوض کنی ولی از دادن سایر دانه های چرب مثل بادام زمینی هم خود داری کن ... می تونی به جای بادام زمینی یک عدد انجیر خشک بهش بدی ( البه به صورت یک روز درمیان) یک برش سیب را براش بذار ... کم کم با طعم های جدید آشنا میشه شما بذار کاری نداشته باش که میخوره یا نه اگر نخورده بود شب برش دار که خراب نشه البته اگر هنوز از شما می ترسه و قار می کشه می تونی صبر کنی تا کمی آرام تر شه
    قبلا در مورد تغذیه توضیحات کامل را دوستان به شما داده اند لینک اش را هم براتون گذاشتند شما مراحل را به ترتیب اجرا کن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد به نظر میاد این رفتارهایی که میگی طبیعی است با این نشانه ها چیز بیشتری نمیشه فهمید بر فرض که طوطی شما بیمار هم که باشه ببری دکتر با این نشانه ها تشخیصی نمی تونه بده یا میگه صبر کن با می بره میده یه عکس رادیو گرافی بندازند کمی صبر کن ... از مدفوعش مشخصه که اشتهاش خوبه .... به نظرم زیاد حساس شدی البته خیلی خوبه که این هم دقت می کنی اما کمی به خودت و به طوطی مهلت بده که به محیط عادت کنه
    به نظر طوطی خوبی میاد امیدوارم سالم باشه و مشکلی براش پیش نیاد
    حالا صبر کن ببین نظر دوستان با تجربه تر چیه
    شاد باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    مدفوعش طبیعی است فکر کنم که پف کردنش هم طبیعی باشه از مدفوعش مشخصه که عذای اصلی اش تخمه است فقط تخمه مدفوع طوطی خاکستری را اینفدر حجیم می کنه در کنار مدفوعش هم بادام زمینی می بینم در روزای اول که وحشی هست شاید نتونی که غذایی اش را عوض کنی ولی از دادن سایر دانه های چرب مثل بادام زمینی هم خود داری کن ... می تونی به جای بادام زمینی یک عدد انجیر خشک بهش بدی ( البه به صورت یک روز درمیان) یک برش سیب را براش بذار ... کم کم با طعم های جدید آشنا میشه شما بذار کاری نداشته باش که میخوره یا نه اگر نخورده بود شب برش دار که خراب نشه البته اگر هنوز از شما می ترسه و قار می کشه می تونی صبر کنی تا کمی آرام تر شه
    قبلا در مورد تغذیه توضیحات کامل را دوستان به شما داده اند لینک اش را هم براتون گذاشتند شما مراحل را به ترتیب اجرا کن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد به نظر میاد این رفتارهایی که میگی طبیعی است با این نشانه ها چیز بیشتری نمیشه فهمید بر فرض که طوطی شما بیمار هم که باشه ببری دکتر با این نشانه ها تشخیصی نمی تونه بده یا میگه صبر کن با می بره میده یه عکس رادیو گرافی بندازند کمی صبر کن ... از مدفوعش مشخصه که اشتهاش خوبه .... به نظرم زیاد حساس شدی البته خیلی خوبه که این هم دقت می کنی اما کمی به خودت و به طوطی مهلت بده که به محیط عادت کنه

شاد باشی
    خوشبختانه غیر از هویج و کلم بروکلی همه چی خورده . سیب و بلال و تخمه و مخلوط اجیل که براش میذارم کامل میخوره . بادوم زمینی و گردو . پسته ی باز نشده رو خیلی دوس داره و دوس داره هی بازشون کنه . امروزم انار دون کردم دادپ بهش شیرجه زد روش . قار هم اصلا نمیزنه و خیلی مهربون نگام میکنه و فقط وقتی خیلی وایسم دم قفسش قرقر میکنه ، فقط همین بی تحرکیش منو ترسونده

مرسی از جوابتون

یه سوال دیگه ، وقتی پارچه میندازیم روشون نباید دیگه کاری کنیم ؟ سر و صدا نباید کرد ؟ من توی اتاقمه توسکا ، نمیتونم شب فیلم و سریال ببینم ؟ چراغا خاموش باشه حتما ؟
    ویرایش توسط sepideh : 28th January 2011 در ساعت 09:13 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خوشبختانه غیر از هویج و کلم بروکلی همه چی خورده . سیب و بلال و تخمه و مخلوط اجیل که براش میذارم کامل میخوره . بادوم زمینی و گردو . پسته ی باز نشده رو خیلی دوس داره و دوس داره هی بازشون کنه . امروزم انار دون کردم دادپ بهش شیرجه زد روش . قار هم اصلا نمیزنه و خیلی مهربون نگام میکنه و فقط وقتی خیلی وایسم دم قفسش قرقر میکنه ، فقط همین بی تحرکیش منو ترسونده

مرسی از جوابتون

یه سوال دیگه ، وقتی پارچه میندازیم روشون نباید دیگه کاری کنیم ؟ سر و صدا نباید کرد ؟ من توی اتاقمه توسکا ، نمیتونم شب فیلم و سریال ببینم ؟ چراغا خاموش باشه حتما ؟
    سلام .دوست عزیز مدفوعش همونطور که خانم شیکرا گفتن مشکلی نداره .پف کردنش هم می تونه به خاطر همون دلایلی که گفتم باشه .در مورد غذا هم فعلا سخت نگیر .چون فعلا غذای اصلیش تخمست تو دادن گردو و پسته و بادوم زمینی احتیاط کن (مثلا یه پسته و نصفه گردو و ... )تو این 10 15 روز که الان یه هفتش گذشته کنار قفسش نمون فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس .کنار قفسش توقف نکن .تو پستای قبلی توضیح دادم .

نه دیگه پارچه بذار روی قفس که بخوابه .بهتره که چراغا خاموش باشه و سر و صدا هم نباشه تو این حالت خیلی راحت تر می خوابه و آرامش بیشتری داره(این بهترین حالته ).اگه همه اینا رو به حداقل برسونی عالی میشه . اگه فیلمی چیزی هم می خوای نگاه کنی صداشو زیاد نکن که باعث استرس و ترسش بشه .اگه نیازی هم به چراغ نداری خاموش کن .این بهترین کاریه که می تونی انجام بدی .

موفق باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

مرسی از جوابتون

سلام
    دوست خوبم وقتی که میگیم غذای اصلی یک پرنده تخمه است به این معنی نیست که چیز دیگه نخوره بذار اینطوری برات توضیح بدم الان طوطی من در طول روز ده عدد تخمه بیشتر نمی خوره .... غذای اصلی طوطی من حبوبات است حالا وقتی طوطیت به تدریج غذاییش اصلاح شد خودت تغیییر حالت مدفوعش را متوجه میشی من از تخمه به عنوان جایزه برای تربیت کردنش استفاده می کنم ..... ون عاشق تخمه است تخمه را از خوراکی که فکر کنی بیشتر دوست داره ......
    این خیلی خوبه که طوطی شما همه چیز می خوره معمولا طوطی های تازه به منزل آمده خوش خوراک نیستند .....

در مورد پارچه همانطور که سپیده خانم گفتند عمل کنید ایده آل ترین حالت است .... منتها طوطی ها عادت می کنند مثلا طوطی خودم را هر شب حدوادای ساعت 9 الی 10 با کشیدن پارچه می خوابونم و خودم تا ساعتی که کار دارم توی اتاقم هستم نمیگم که اصلا سر و صدا نمی کنم اما کار های خودم را انجام میدم .... طوطیم کاملا عادت کرده و من می دونم که میخوابه تا صبح شما هم به تدریج طوطیت عادت می کنه ..... شما با توجه به شرایط زندگی خودت طوطی ات را عادت بده .... اگر بتونی شرایط ایده آل قراهم کنی خیلی خوبه منتها اگر خیلی به سکوت و تاریکی مطلق عادت کنه اگر یک شب این شرایط براش مهیا نباشه ناراحت میشه
    مهم ترین نکته در خواباندن طوطی با پارچه ، رد نشدن نور از پارچه است اگر نور از پارجه رد نشه به نحوی که سایه ها و حرکت ها از پشتش دیده نشه و طوطی نتونه سایه ها را ببینه خیلی خوبه اینطوری اگر کمی سر وصدا هم باشه و شما به کارهای روزمره تون برسید طوطی برای خوابش دچار مشکل نمیشه
    شاد باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان گرامی و اساتید محترم
    بعد از قهر طولانی مدت نیکی و حرف نزدنش ، از روزی که به حالت عادی برگشته غذایش تغییر کرده ، قبلا حبوبات ، سبزیجات ، ذرت ، کلم بروکلی ، تخم مرغ ، لوبیا سبز ، سیب و انواع میوه ها را می خورد ولی الان فقط به تخمه رو آورده . یکی دو روز که تعطیل بود از صبح برایش ذرت یا سبزیجات گذاشتم تا اخر شب حتی بهشون نک هم نزد ، بادست هم که بهش می دهم خرد می کنه و با نارضایتی پرت می کنه این ور و آن ور . آخر شب موقع خواب کمی تخمه توی ظرفش ریختم تا حداقل صبح بیدار شد بخوره ولی خیلی برای من عجیب بود چون نصفه شب که تمام برقها خاموش بود توی تاریکی آمده بود و تخمه می خورد .
    یکی دوبار مرغ پختم خوشبختانه استخوان مرغ را خوب می خوره ، ولی چیکار کنم تا دوباره حبوبات و سبزیجات را بخوره .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی و اساتید محترم
    بعد از قهر طولانی مدت نیکی و حرف نزدنش ، از روزی که به حالت عادی برگشته غذایش تغییر کرده ، قبلا حبوبات ، سبزیجات ، ذرت ، کلم بروکلی ، تخم مرغ ، لوبیا سبز ، سیب و انواع میوه ها را می خورد ولی الان فقط به تخمه رو آورده . یکی دو روز که تعطیل بود از صبح برایش ذرت یا سبزیجات گذاشتم تا اخر شب حتی بهشون نک هم نزد ، بادست هم که بهش می دهم خرد می کنه و با نارضایتی پرت می کنه این ور و آن ور . آخر شب موقع خواب کمی تخمه توی ظرفش ریختم تا حداقل صبح بیدار شد بخوره ولی خیلی برای من عجیب بود چون نصفه شب که تمام برقها خاموش بود توی تاریکی آمده بود و تخمه می خورد .
    یکی دوبار مرغ پختم خوشبختانه استخوان مرغ را خوب می خوره ، ولی چیکار کنم تا دوباره حبوبات و سبزیجات را بخوره .
    سلام
    متاسفانه این اتفاق برای منم در چند ماهه گذشته افتاد و هانی از حبوبات زده شد ، البته هانی فقط از حبوبات زده شده بود.من راههایی رو که رفتم خدمتتون میگم.
    مثلا همینکه یکی از دوستان گفت براش تخمه نذار و حبوبات رو بذار تا گشنه بشه و حبوبات رو بخوره اما باید بگم این اتفاق نیافتاد و هانی بازم طرف حبوبات نرفت و باید بگم تو راههایی که امتحان کردم 2 راه خیلی تاثیر بدی داشته یکی همینکه فقط براش حبوبات گذاشتم و یکی اینکه یکی از دوستان گفتن اصلا با دست بهش حبوبات رو نده و این شد هانی من که لااقل با دست حبوبات رو میخورد دیگه بعد از اون از دستم حبوبات هم نگرفت. چون نمیخواستم هانی گشنه بمونه براش تخمه و بلال و غذهای ویتا کرفت
    رو میذاشتم.توی یه ظرف همیشه حبوبات رو میریختم.
    براش خاک گرفتم که شاید مشکلش هضم غذا باشه و حل شه اما بازم نتیجه ایی نداشت ، خلاصه اینکه تصمیم گرفتم یه مدت کلا حبوبات رو از لیست غذاییش حذف کنم و اینکار رو کردم تا اینکه بعد از یکی دو هفته باز براش حبوبات گذاشتم دیدم اومد سمتش و یکی دو تا هم خورد بعد از اون با احتیاط تر غذا براش میذاشتم مثلا باز یکی دو روز حبوبات نذاشتم و بعد باز گذاشتم تا اینکه بالاخره راه افتاد ، الان هنوزم مثل سابق حبوبات رو نمیخوره اما همینکه میخوره خوبه.
    به نظر من شما این غذاها رو به صورت روتین و روزانه براش قرار میدادید و طوطیتون خسته شده. میتونید براش غذاهای ویتا کرفت رو امتحان کنید ، و اینکه با دست بهش غذا بدید رو قطع نکنید من که خودم خیلی پشیمون شده بودم. هانی من که شلغم و به رو خیلی دوست داره اگر از این مواد غذایی استفاده نکردید امتحان کنید ، همینطور خرمالو و انار و پرتقال خلاصه اینکه به نظر من همینطور که غذاهای قبلی رو به صورت کمتر براش قرار میدید با غذاهای جدید بیشتر اشناش کنید.
    استخوان مرغ رو نباید زیاد برای پرندتون قرار بدید هفته ایی یکبار کافیه.
    امیدوارم مشکلتون زودتر حل شه چون واقعا میدونم چقدر این مشکل سخته .

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    شاد باشی
    سلام
    بادام زمینی رو من جایی خوندم که خاصیت استرس زایی داره . من الان 5 روزه که کاسکوم رو گرفتم . بادام زمینی بدم بهش یا چون دانه چربه ندم بهش؟؟

صفحه 269 از 1238 نخستنخست ... 169219250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288319369769 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)