کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    ممنون
    خیلی اطلاعات مفیدی توی این صفحه بود
    پس سنش انقدر زیاد نیست که دیگه توان یادگیری نداشته باشه؟؟
    سلام
    بالاخره هر طوطی می تونه یه چیزهایی یاد بگیره هیچ کدام از ما نمی تونیم با قطعیت به شما بگیم که طوطی شما چه طور طوطی از آب در میاد در مقایسه یا سایر طوطی هایی که دوستان دارند سنش بیشتر هست اما من طوطی مثل طوطی شما هم دیدم که با تمرینهای مداوم وصبوری یک صاحب مهربون و شکیبا مراحل رام شدن را پشت سر گذاشته ، طوطی ها با هم اختلاف شخصیتی هم دارند و همه این عوامل در کنار هم می تونه روی تربیتشون تاثیر بذاره اما
    یک نکته هست که همه دوستانی که طوطی داشتند اون را خوب می دونن
    محبت و صبوری دوتا کلید اصلی درتربیت طوطی است

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    ممنون
    2 تا سوال دیگه دارم :
    شبا برای خواب پارچه روش بندازم تا نور اذیتش نکنه؟؟یا زوده فعلا؟؟
    غذا فعلا فقط بهش تخمه بدم؟؟
    سلام
    پارچه شب را حتما استفاده کن .... نظر من کمی با کسری در این مورد متفاوت است .... معتقدم که از همان روز اول بهتره از ارچه استفاده کرد مگر اینکه احساس به نظر بیاد که طوطی ترس خاص از پارچه داره ..... اگر طوطی شما وقتی پاره میندازی روش کمی قر قر کنه اشکال نداره این طبیعی است کمی طول میکشه تا عادت کنه ولی هر چه زود تر به پارچه شب عادت کنه برای خودش بهتره ..... در مورد اینکه چه طوری پارپه را بکشی روی قفس و رنگش هم فکر کنم توی اون تاپیک مشخص باشه
    در مورد غذا حتما به تاپیکی که کسری جان گفتند نگاه کن و این را هم بگم در روزهای اول اشکال نداره ولی اگر می تونی یک ظرف غذای دیگه براش بذار که بشه داخلش خوراکی های تر را ریخت که کم کم بعد از یه مدت بشه غذایی اش را اصلاح کرد البته در هقته اول شاید نیازی نباشه وقتی طوطی عادت کرد راحت تر میشه این کار را انجام داد
    در این روزهای اول اون با قار کشیدن میخواهد شما را بترسونه .... شما اصلا واکنش ترسیدن از خودت نشون نده خیلی عادی کارهای خودت را انجام بده و وقتی قار میکشه بهش توجه نکن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    سلام به همه ی دوستان . من اولین پستمو دارم توی این انجمن میدم ممنون از همه
    میخواستم بپرسم سن کنگوم حدودا" چقدره ؟

فایل پیوست 1618فایل پیوست 1619

و چند تا سوال داشتم ،

1 - از پارچه استفاده کنم اصلا ؟ من یه هفته ست خریدمش و اصلا" پارچه استفاده نمیکنم براش . اگه باید بکنم کی و چجوری ؟
    2 - چراغ اتاقم خاموش باشه اشکالی نداره ؟ من اتاقم آخه خیلی تاریکه ، هم پرده هام ضخیمه هم رو شیشه مقوا زده م .
    3- دو سه روز اول جیغ میشکید اما 3 روزه که اصلا" جیغ نمیکشه و و فقط قرقر میکنه و وقتی خیلی برم سمتش یه پاشو میگیره به میله هایی که به سمت دیواره . چیکار کنم نترسه ؟ غیر از مسئله ی زمان البته
    4 - کلم بروکلی و سبزی اصلا" نمیخوره . وقتی میگیرم دستم ، از دستم میگیره ولی میندازه زمین . توی ظرفشم باشه بازم نمیخوره . ویتامین c رو چجوری بهش برسونم ؟ اگه تخمه و آجیل خام باشه که اصلا" سمت ِ سیب و ذرت هم نمیره ولی نباشه سمت سیب ذرت و فلفل دلمه ای میره فقط اونم کم
    5 - یه بار آوردمش بیرون و کلی جیغ کشید ولی نمیتونست درست پرواز کنه . هر چی بال میزد بالا نمیرفت :دی
    با زحمت نخورد پایین . لازم نیست وقتی اینجوریه پراشو کوتاه کنم که ؟
    ادیت : 6 - زیاد وول نمیخوره ، خیلی آرومو ساکته . فقط روزی نیم ساعت از قفسش بالا میره و ژانگولر بازی در میاره . عادیه ؟
    مرسی پیشاپیش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط manuelcalavera نمایش پست ها

و چند تا سوال داشتم ،

1 - از پارچه استفاده کنم اصلا ؟ من یه هفته ست خریدمش و اصلا" پارچه استفاده نمیکنم براش . اگه باید بکنم کی و چجوری ؟
    2 - چراغ اتاقم خاموش باشه اشکالی نداره ؟ من اتاقم آخه خیلی تاریکه ، هم پرده هام ضخیمه هم رو شیشه مقوا زده م .
    3- دو سه روز اول جیغ میشکید اما 3 روزه که اصلا" جیغ نمیکشه و و فقط قرقر میکنه و وقتی خیلی برم سمتش یه پاشو میگیره به میله هایی که به سمت دیواره . چیکار کنم نترسه ؟ غیر از مسئله ی زمان البته
    4 - کلم بروکلی و سبزی اصلا" نمیخوره . وقتی میگیرم دستم ، از دستم میگیره ولی میندازه زمین . توی ظرفشم باشه بازم نمیخوره . ویتامین c رو چجوری بهش برسونم ؟ اگه تخمه و آجیل خام باشه که اصلا" سمت ِ سیب و ذرت هم نمیره ولی نباشه سمت سیب ذرت و فلفل دلمه ای میره فقط اونم کم
    5 - یه بار آوردمش بیرون و کلی جیغ کشید ولی نمیتونست درست پرواز کنه . هر چی بال میزد بالا نمیرفت :دی
    ادیت : 6 - زیاد وول نمیخوره ، خیلی آرومو ساکته . فقط روزی نیم ساعت از قفسش بالا میره و ژانگولر بازی در میاره . عادیه ؟
    مرسی پیشاپیش
    سلام دوست عزیز
    به نظر من سنش حدود یک سال است ولی از روی عکس نمیشه دقیق گفت
    بله به نظر من از پارچه استفاده کنی خیلی بهتر است و وقتی که میخوابد خوابی بدون استرس دارد
    این که چراغ اتاق خاموشه فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه ولی بستگی به عادت طوطی داره ولی زیاد مهم نیست
    اینکه شما میگید که از من میترسه .شما باید تا حداقل 10روز فقط اب و غذا شو عوض کنی و این کارت هم اشتباه بوده که از قفس بیرون اوردیش باید بش اجازه بدی که بتونه خودشو با محیط وقف بده .
    و باید پر هاش کوتاه بشه و این کار هم حد المقدور توسط دامپزشک یا پرنده فروش انجام شود البته بدون حضور شما
    در مورد غذاییش هم نباید عجله کنی و کم کم غذا های جدید بهش بدی به طوری که اول طوط خودم بجز سیب نه میوه ونه سبزی
    میخور الان بهد 2ماه که در فکر رژِم غذاییش افتادم هر چیزی که خودم کم کم اونم میخواد البته اقدامات اولیه تغییر هم می تونی با نخ سبزیجات هم سر گرمش کنی وهم میوه وسبزیجات رو بخوره اینم لینکش که شیکرا خانم به کامل توضیح دادندhttp://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=7021&page=1
    ویتامن cم من خودم با دادن پرتغال یا اب پرتغال طبیعی بش میرسوندم
    در تکمیل حرم من اگه لازمه دوستان هم نظر بدن
    با تشکر yazdan

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

و چند تا سوال داشتم ،

مرسی پیشاپیش

سلام .خوش اومدی به پارسی پت

از نظر من تقریبا یکسال با توجه به طوطیه خودم .دوستان دیگه هم درباره سنش نظر می دن حتما.

تازه یه هفته شده آوردیش خونه پس بهتره تا 10 15 روز اول فرصت آشنایی با محیط و عادت کردن به قفس رو بهش بدی .پس جز برای تعویض ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس نزدیکش نرو .تنهاش بذار .بذار از دور شما رو زیر نظر داشته باشه فعلا . شما حداقل تا یکی دوماه اول نباید از قفس بیاریش بیرون و فعلا تا وقتی که از قفس بیرون نمیاد لازم نیست پرشو کوتاه کنی .اگه زیاد وول نمی خوره بخاطر اینه که هنوز از محیطی که توش هست می ترسه و وقتی براش عادی بشه شیطنتش شروع میشه حتی ممکنه روزای اول درست غذا نخوره .البته اینا وقتی طبیعیه که در طول روز خودش رو پف نکنه و مدفوعش غیر عادی نباشه .
    این تاپیک رو حتما مطالعه کنید :

هنگامی که یک طوطی را به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

1. پارچه شب برای خواب نیازه .البته دوستان تو همین صفحه کاملا توضیح دادن .چون طوطی مخصوصا یه طوطی وحشی که تازه وارد یه محیط جدید شده شدیدا به سر و صداها و حرکاتی که اطرافش انجام میشه حساسه .این باعث میشه مدام از خواب بپره و تو خوابش اختلال ایجاد بشه .اگه طوطی 10 تا 12 ساعت خواب شب نداشته باشه .در روز عصبی میشه و اینم باعث میشه تا رفتارای خشونت آمیز داشته باشه مثل گاز گرفتن .شما باید شبا پارچه یا کاور مخصوص قفس رو ساعت خاصی تو شب مثلا ساعت 10 بذاری روی قفس . من از کاور استفاده نکردم ولی برای پارچه ای که می خوای استفاده کنی باید از 3 طرف جلو و دو تا پهلوهاش رو بپوشونه و پشت قفس باز باشه .سعی کن همیشه ساعت خاصی رو برای وقت خوابش تعیین کنی .طوطی من ساعت 9 وقت خوابشه .این ساعت بستگی به طوطیه خودت هم داره .فقط 10 12 ساعت باید باشه حتما .اگه طوطی بعد از گذاشتن پارچه شدیدا ترسید و قار کشید و خودش رو به دیواره های قفس کوبید و این ترسش از نظرت طولانی شد بهتره که فعلا استفاده نکنی .کم کم با عادت کردن به این محیط می تونی به پارچه شب عادتش بدی.اگه هم کمی غرغر زد مهم نیست عادت می کنه .

2.واسه چی اتاقت اینقدر تاریکه .یعنی در روز هیچ نوری وارد اتاق نمیشه .این که خیلی بده .اگه منظورت اینه که تو شب چراغا رو خاموش میکنی که این همراه با استفاده از پارچه تو شب خیلی هم خوبه چون راحت تر می خوابه ولی در روز اتاق باید نور کافی داشته باشه .اگه این نور اینقدر کمه پس جای قفس رو تغییر بده .

3.اینکه وقتی میری سمتش یه پاشو می ذاره روی میله واسه اینه که آمادست تا اگه جلوتر اومدی تا اونجا که می تونه ازت دور بشه .این بخاطر ترسشه و هیچی غیر از زمان دادن بهش این مشکل رو حل نمی کنه .پس شما همون 10 15 روزی که گفتم بهش فرصت بده تا به محیط عادت کنه و اصلا نزدیکش نرو

4.شما اصلا نباید با دست الان بهش غذا بدی .به همون دلایلی که بالا گفتم .تو همین صفحه خانم شیکرا هم توضیح دادن .این روزای اول بهتره زیاد سخت نگیری براش سیب و میوه های دیگه بذار ولی اگه نخورد نگران نشو و بعد که عادت کرد به محیط راحت تر میشه تو رژِیم غذاییش تغییرات بدی .در ضمن از پسته و بادوم و گردو و امثال این در روز فقط یکی یا دوتا می تونی بدی .اینا نباید جز غذای اصلی طوطی باشن .

این تاپیک رو هم حتما مطالعه کن که تمام مقالات مربوط به تغذیه طوطی توش هست:

لیست مقالات مربوط به تغذیه و مکمل های مورد نیاز برای طوطی سانان

5.در مورد سوال 5 هم که توضیح دادم فعلا نباید بیرون بیاریش .تا قبل از بیرون آوردن هم نیازی به کوتاه کردن پرش نیست .

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    ممنونم خانم سپیده ،
    مسئله اینه که توی طول روز خیلی پف میده خودشو و خیلی چرت میزنه . از هر فرصتی هم استفاده میکنه که خودش رو تمیز کنه و پر آرایی کنه
    ادیت : و سوال دیگه غیر از پف دادن و چرت زدنش اینه که توسکا جاش توی اتاقمه، اولش ناراحت میشد از کنارش رد میشم الان که یه هفته گذشته انگار براش مهم نیست ، اگه توی پف هم باشه دیگه دراز نمیشه بره توی گارد، بده اوضاع ؟*

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام به دوستان
    یک چند هفته ای از اوردن بچه به خونه میگذره چون بیشتر مادر اب و غداشو عوض میکنه و باهاش حرف میرنه بیشتر به اون عادت کرده از کنارش که رد میشیم غار نمیزنه ولی وقتی خواسته باشیم اب و غذاشو عوض کنیم باز غار میزنه ایا به نظر شما پیشرفت کرده؟ چون کنار شوفاژ هست البته درجه شوفاژ خیلی کم هست چند روز پیش کمی اب اسپری کردم روی بدنش خیلی کم میگین بازم این کارو انجام بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    یک چند هفته ای از اوردن بچه به خونه میگذره چون بیشتر مادر اب و غداشو عوض میکنه و باهاش حرف میرنه بیشتر به اون عادت کرده از کنارش که رد میشیم غار نمیزنه ولی وقتی خواسته باشیم اب و غذاشو عوض کنیم باز غار میزنه ایا به نظر شما پیشرفت کرده؟ چون کنار شوفاژ هست البته درجه شوفاژ خیلی کم هست چند روز پیش کمی اب اسپری کردم روی بدنش خیلی کم میگین بازم این کارو انجام بدم؟
    سلام بله پیشرفت خوبی داشته که مثل قبل قار نمیزنه . ولی اگه خودت اب و غذا رو تعویض کنی بهتره
    دوست عزیز اسپری کردن اب باعث استرس طوطی میشه چون خودم هم اول این کار رو میکردم و چون طوطیم پر کن هست پر کنیش تشدید میشد وخودتون میدونید شوفاژ باعث خشکی پوست و پر طوطی میشه به نظر من اگه از دستگاه بخور سرد استفاده کنی خیلی بهتره
    موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    CAG
    شماره عضویت
    3724
    ممنونم خانم سپیده ،
    مسئله اینه که توی طول روز خیلی پف میده خودشو و خیلی چرت میزنه . از هر فرصتی هم استفاده میکنه که خودش رو تمیز کنه و پر آرایی کنه
    ادیت : و سوال دیگه غیر از پف دادن و چرت زدنش اینه که توسکا جاش توی اتاقمه، اولش ناراحت میشد از کنارش رد میشم الان که یه هفته گذشته انگار براش مهم نیست ، اگه توی پف هم باشه دیگه دراز نمیشه بره توی گارد، بده اوضاع ؟*
    کسی نظری نداره ؟
    راجع به سنش چطور ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    پارچه شب را حتما استفاده کن .... نظر من کمی با کسری در این مورد متفاوت است .... معتقدم که از همان روز اول بهتره از ارچه استفاده کرد مگر اینکه احساس به نظر بیاد که طوطی ترس خاص از پارچه داره ..... اگر طوطی شما وقتی پاره میندازی روش کمی قر قر کنه اشکال نداره این طبیعی است کمی طول میکشه تا عادت کنه ولی هر چه زود تر به پارچه شب عادت کنه برای خودش بهتره ..... در مورد اینکه چه طوری پارپه را بکشی روی قفس و رنگش هم فکر کنم توی اون تاپیک مشخص باشه
    در مورد غذا حتما به تاپیکی که کسری جان گفتند نگاه کن و این را هم بگم در روزهای اول اشکال نداره ولی اگر می تونی یک ظرف غذای دیگه براش بذار که بشه داخلش خوراکی های تر را ریخت که کم کم بعد از یه مدت بشه غذایی اش را اصلاح کرد البته در هقته اول شاید نیازی نباشه وقتی طوطی عادت کرد راحت تر میشه این کار را انجام داد
    در این روزهای اول اون با قار کشیدن میخواهد شما را بترسونه .... شما اصلا واکنش ترسیدن از خودت نشون نده خیلی عادی کارهای خودت را انجام بده و وقتی قار میکشه بهش توجه نکن

سلام
    کاملا با نظرت موافقم اما چون پرندشون سنش تقریبا نزدیک به بلوغه و کمی تو این سن رام کردن و برخورد اولیه با پرنده مهمه توصیه کردم بعد از چند روز که عادت کرد پرنشون از پارچه شب استفاده کنند
    اخه تو این سن خاکستری ها اگه بخوان به 1 چیز واکنش نشون بدند یا از اول به محیط اطراف و افرادش نخوان عادت کنند واقعا کار سخت میشه واسه صاحبش
    من که خودم بیشتر اوقات اذیت میشدم در نگهداریه خاکستری های سن بالا در روز ها و حتی ماه های اول:smile (107):

صفحه 268 از 1238 نخستنخست ... 168218249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287318368768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)