کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط athlantis نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییت بازم ممنون.فقط من کی باید ببرمش حموم؟
    معمولا توصیه میشه حداقل بعد از یک ماه طوطی رو حمام کنید که کمی اروم شده باشه و اشخاص و محیط رو امن بدونه.
    هر موقع خواستید طوطیتون رو حمام کنید حتما نکات لازم رو رعایت کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3435
    ج1 : قفس خودشه یعنی از همین قفس معمولیا چون فروشندش گفت بذار به قفسش عادت کرده تو همین باشه ، جاش هم انتهای پذیرایی هست خانواده رو می بینه تلویزیون هم می بینه و خیلی هم سر راه نیست که استرس بهش وارد بشه !!
    ج2 : ارتباط که اصلاً نداریم یعنی من که می رم به فاصله ی 1 متریش غر میزنه بعد از 1 دقیقه هم قار می کشه !!! کلاً صبح ها که آب و ظرف غذاشو عوض می کنم می رم سمتش و شب که ساعت 9:30 میرسم میشینم بغلش باهاش صحبت می کنم اکثراً بقیه ی اعضای خانواده رو می بینه البته اونها هم که نزدیک میشن قار می کشه . ولی خوب صبح ها انقدر برام سوت میزنه تا ظرف آب و غذاش و زیرشو عوض کنم (که تو این مدت قار میزنه) بعد شروع میکنه به تو قفس چرخیدن و خودشو به کنج قفس مالوندن .
    ج3 : نه ، نه در قفس رو باز گذاشتم نه بیرون آوردمش ، راستش چون پر نداره گفتم خودشو به در و دیوار نکوبه ترسیدم در قفس رو باز بذارم .
    ج4 : از پرنده فروشی امیر توی نواب البته به پرطلایی امیر تو شریعتی هم سر زدم ولی جوجه خوب نداشت این تازه جوجه خوبه بود بین 4 ،5 تا پرنده فروشی که سر زدم البته توی تهران دیگه .
    ج5 : به نظر میاد که بی ریشه باشه یعنی فکر کنم پر جوی داره چون دم پراش خیلی کوتاهه پس نکنده !!!
    عکس و فیلم هم در اولین وقتی که بتونم آپلود می کنم !!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    مرسی از همه دوستان که اینقدر لطف دارید ممنون/سپیده خانوم ببخشید .
    من کاملا جلوی قفس وایمیسم اصلا جیغ نمیزنه هی غرغر میکنه بعد با صدای اروم جیغ میزنه دیروزم شب یه بادوم بردم سمتش به سرعت گرفت ولی افتاد :smile (31): بعد کی باید فردم ببرم حموم؟ بازم مرسی از همه دوستان عزیز که رحمت کشیدن
    مرسی از راهنماییت بازم ممنون.فقط من کی باید ببرمش حموم؟
    سلام
    همکارانم خانم هانی و خانم سپیده به شما توضیحات کامل را دادند
    الان که هوا سرده اگر یک ماه بشه یک ماه و نیم هم اشکال نداره ... اگر طوطی تون خیلی کثیفه و احساس می کنید که به حمام نیاز داره می تونی فعلا بهش آب گرم اسپری کنی ( در حمام اول مجبور نیستی که پرنده را کاملا خیس خیس کنی پاشده شدن مقداری رطوبت به روی پرها رهم می تونه به شاداب بودن آنها کمک کنه و بلافاصله هم باید با سشوار خشکش کنی .... کم کم که به شرایط محیطی عادت کرد می تونی در هر نوبت میزان خیس کردن پرها را بیشتر کنی .... این فرایند ممکنه سه الی 5 ماه طول بکشه البته حتما نحوه حمام کردن طوطی را می دانی( سر ش نباید به هیچ عنوان خیس بشه و یا اینکه از سوراخی بینی اش آب وارد ریه هاش بشه ) طوطی ها به علت اینکه مدت طولانی در سفر بودند و از یک منطقه گرم به یک منطقه معتدل سر د آمدند بهتر است که در مورد اولین حمام کردنشان کمی احتیاط به خرج داد ....
    من در مورد حمام کردن طوطی در شش ماه اولی که طوطی وارد منزل کسی میشه خیلی حساسم برای اینکه بیش از ده ها مورد مرگ ناشی از حمام بد کردن و وارد شدن آب به ریه و عفونت ریه را دیده ام که نهایتا به مرگ حیوان بیپچاره منجر شده ... البته قصدم نگران کردن نیست هدف اینه که دوستان احتیاط لازم را به خرج بدهند که دیگه میزان صدمه رسیدن به طوطی به حداقل ممکن خودش برسه
    شاد باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط agha mamali نمایش پست ها
    سلام بر کلیه دوستان
    من یک ماهی هست که یه کاسکو گرفتم اسمش رو ساشا گذاشتم . یه 2 هفته ای هست که به یک مشکل جدی اصابت کردم . موضوع از این قرار است که این آقا ساشای ما پرکن شده اند . قصه از اونجا شروع شد که بعد از 1 هفته که ساشا اومد خونمون هی می رفت گوشه ی قفس خودشو می مالید به 3 کنج عقبی قفس اول فکر می کردم بازی می کنه ، ولی بعد چند روز دیدم نه خیلی جدی داره خودشو می خوارونه !!! منتظر شدم یک هفته ی دیگه هم گذشت و به عقل خودم گفتم لابد ده محیط عادت کرده بردمش حمام و طبق اصول با اسپری آب ولرم رو از گردن به پایینش پاشیدم خیلی قار زد ولی من به کارم ادامه دادم و بعد از اینکه کاملاً خیس شد با سشوار از دور جوری که نسوزه خشکش کردم که کلی حال می کرد قار هم نزد ، از حمام اومدیم بیرون گذاشتمش سر جاش . اون روز هرچی صداش می کردم برام صوت می زد ولی از 4 روز بعدش پرکنی شروع شد !! الان 1 ماه از خریدش می گذره و ساشا تقریباً همه پرهاشو کنده و فقط کرک باقی مونده !!
    من پیش دامپزشک رفتم ولی اول واکسن نیوکاسل بهش زد بعدشم یه قرص ب1 و یه قرص ب6 براش نوشت و گفت روزی یکی از هر کدوم تو آبش حل کنم ولی به نظرم فایده نداشته چون حس می کنم داره کرک هاشو هم می کنه .
    براش اسباب بازی 2 مدل گرفتم توپ پینگ پنگ هم تو قفسش گذاشتم کاج هم شستم گذاشتم تو قفس البته اینارو یکی یکی گذاشتم تو قفس بعد از اینکه 2 روز بغل قفس جلوی چشمش بود ولی بازم فایده نداره !!
    در مورد جاش هم وقتی رو چوب وایساده روبروی چشمم هست و غذاشم تخمه ، بادام زمینی ، سیب ، موز هست و کمی گردو حالا مشکل اینجاست که :
    1. با توجه به اینکه پر نداره (کرک داره) ولی هنوز خودشو به گوشه ی قفس می خوارونه و من هم همون 1 بار بردمش حمام یعنی ترسیدم بدتر بشه ، الان ببرمش حمام یا نه ؟؟؟
    2. چون بردمش پیش دکتر و داره دارو مصرف می کنه آیا اسپری ضد پرکنی نیاز هست ؟ با توجه به اینکه می گن اسپری جلوی غدد چربی زیر پرشو می گیره و تو دراز مدت اذیتش می کنه ضمن اینکه حلال مشکل هم نیست و برای مدتی کارسازه ؟؟
    از دوستان بابت پر حرفی پوزش می خواهم ولی اگر کمک فکری دارید دریغ نفرمایید پولش فدا سرش دارم دیوونه میشم حس می کنم داره اینجوری زجر می کشه که پرهاشو می کنه !!! راستی ساشا چشماش تقریباً دودیه یعنی حول و حوش 1 سالشه !! بازم ممنون از طرف پدری افسرده (آقا مملی)
    نقل قول نوشته اصلی توسط agha mamali نمایش پست ها
    ج1 : قفس خودشه یعنی از همین قفس معمولیا چون فروشندش گفت بذار به قفسش عادت کرده تو همین باشه ، جاش هم انتهای پذیرایی هست خانواده رو می بینه تلویزیون هم می بینه و خیلی هم سر راه نیست که استرس بهش وارد بشه !!
    ج2 : ارتباط که اصلاً نداریم یعنی من که می رم به فاصله ی 1 متریش غر میزنه بعد از 1 دقیقه هم قار می کشه !!! کلاً صبح ها که آب و ظرف غذاشو عوض می کنم می رم سمتش و شب که ساعت 9:30 میرسم میشینم بغلش باهاش صحبت می کنم اکثراً بقیه ی اعضای خانواده رو می بینه البته اونها هم که نزدیک میشن قار می کشه . ولی خوب صبح ها انقدر برام سوت میزنه تا ظرف آب و غذاش و زیرشو عوض کنم (که تو این مدت قار میزنه) بعد شروع میکنه به تو قفس چرخیدن و خودشو به کنج قفس مالوندن .
    ج3 : نه ، نه در قفس رو باز گذاشتم نه بیرون آوردمش ، راستش چون پر نداره گفتم خودشو به در و دیوار نکوبه ترسیدم در قفس رو باز بذارم .
    ج4 : از پرنده فروشی امیر توی نواب البته به پرطلایی امیر تو شریعتی هم سر زدم ولی جوجه خوب نداشت این تازه جوجه خوبه بود بین 4 ،5 تا پرنده فروشی که سر زدم البته توی تهران دیگه .
    ج5 : به نظر میاد که بی ریشه باشه یعنی فکر کنم پر جوی داره چون دم پراش خیلی کوتاهه پس نکنده !!!
    عکس و فیلم هم در اولین وقتی که بتونم آپلود می کنم !!

سلام . دوست عزیز ممنون میشم که عکس و فیلم رو هم بذاری .

چون رام نیست کار شما خیلی مشکل میشه .شما باید اول تا یه حدی رامش کنی .تا بتونی امیدوار باشی که کنترلش کنی .

شما خیلی زود بردیش حموم و فعلا دیگه نبرش چون رامش نکردی .هنوز هم وقتی یه متریش میمونی قار میکشه و این اصلا شرایطی نیست که طوطی رو بشه حموم کرد .

دوم اینکه من حرف یا کار دکتر قبلی رو قبول ندارم چون به نظرم واکسن تو اون شرایط اصلا نباید زده می شد .واسه همین فکر کنم شما اگه یه دکتر خوب ببریش می تونه اولا بهت بگه که این پرجویه یا پر کنی و دوما بگه این مشکل دلیلش فیزیکیه یا روحی و روانی .
    همینطور طوطی شما رو از نزدیک می بینه و میگه که آیا اسپری می تونی استفاده کنی یا نه . من هنوز طوطیه شما رو ندیدم و نمی دونم تا چه حد پرکنه .نمی تونم بگم که اسپری تو این شرایط کارساز هست . البته نظر شخصیه خودم اصلا اسپری سودی نداره .چون من خودم برای یه چند روزی استفاده کردم و نتیجه عکس داشت و گذاشتمش کنار .چون بعضی از طوطی ها از اسپری کردن آب روی خودشون (مثلا برای حموم کردن ) بدشون میاد اینکار باعث استرسشون میشه و شدید تر پراشون رو می کنن .همینطور جایی خوندم که اسپری کردن (یعنی استفاده از اسپری ضد پرکنی ) باعث میشه طوطی تلاش کنه اون ماده رو به هر صورت که هست از روی پرش پاک کنه و این در مورد طوطی من صدق می کرد .هم استرس هم پاک کردن پرش از اون مواد .تو این شرایط با خشونت بیشتری پرش رو پاک می کنه.واسه همین می گم اول ببرش دکتر که اون نظر بده .

من خودم دکتر برهانی کیا رو پیشنهاد می کنم که دامپزشک فروم ما هم هست .آدرسش اینه :بزرگراه صدر (غرب)، ورودی کامرانیه، 50 متر بعد از پل زیر گذر بزرگراه، سمت چپ، بیمارستان دامپزشکی تهران.شماره :2151 (البته اگه قبلا اینجا نبردیش:smile (268)

وقتی معلوم شد که دلایلش فیزیکی نیست ما اینجا کمک می کنیم به شما که رامش کنی و بعد سعی کنی که پرکنی یا پرجویش رو از سرش بندازی.در مورد تغذیه هم دکتر حتما غذایی درستی به شما میده با توجه به وضعیتش .

منتظر فیلم و عکسش هم هستم .ولی دکتر بردن در درجه اول:smile (22): .

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    یادتونه من گفتم اون روز که سیلور وقتی از قفسش دور شد اتفاقی اومد روی دستم و گذاشت نازش کنم حالا هم وقتی دستم رو جلوش می گیرم نمیاد ولی وقتی روی قفس نشسته یه دستم رو میگیرم پشت سرش و ساعدم رو میگیرم جلوش
    یکم بی تابی میکینه ولی یه پاش رو میاره بالا میاره و بعد چند ثانیه میاد روی دستم و به محض اینکه میاد رو دستم میزاره هم نازش کنم و هم سرش رو بخارونم ولی دفعه ی اول از روی دستم پر زد و پرید روی فرش ولی از دیروز تازه وقتی اومد روی دستم کم کم بالارفت وچند دقیقه ای نشست روی شونم حالا سوال من اینه که روش من درسته یا اشتباه؟؟؟؟؟؟در ضمن وقتی میخواد بیاد روی دستم روی قفس کمی فرار میکنه ولی چند بار که این کار رو انجام میدم میاد روی دستم
    با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یادتونه من گفتم اون روز که سیلور وقتی از قفسش دور شد اتفاقی اومد روی دستم و گذاشت نازش کنم حالا هم وقتی دستم رو جلوش می گیرم نمیاد ولی وقتی روی قفس نشسته یه دستم رو میگیرم پشت سرش و ساعدم رو میگیرم جلوش
    یکم بی تابی میکینه ولی یه پاش رو میاره بالا میاره و بعد چند ثانیه میاد روی دستم و به محض اینکه میاد رو دستم میزاره هم نازش کنم و هم سرش رو بخارونم ولی دفعه ی اول از روی دستم پر زد و پرید روی فرش ولی از دیروز تازه وقتی اومد روی دستم کم کم بالارفت وچند دقیقه ای نشست روی شونم حالا سوال من اینه که روش من درسته یا اشتباه؟؟؟؟؟؟در ضمن وقتی میخواد بیاد روی دستم روی قفس کمی فرار میکنه ولی چند بار که این کار رو انجام میدم میاد روی دستم
    با تشکر

سلام
    من خودم همیشه از این روش برای رو دست اوردن خاکستری هام استفاده کردم
    دقیقا زمانی که روی قفس بوده پرنده یه دست رو از پشت پاهاش و دست دیگه رو جلوی پاش قرار میدادم تا بیاد رو دستم
    معمولا همون روز اول موفق میشدم و تعداد از دوستانمم که از این روش استفاده کردند نتیجه گرفتند تا به حال
    شما به محض این که رفت رو شونت جایزه بده بهش و سعی کن به مرور زمانی که رو شونته قسمت های مختلف خونه رو بهش نشون بدی
    بعد هم که دوباره نزدیک قفس شی به راحتی خودش بر میگرده از شونت روی قفسش
    تکرار کلمه هایی که وقت اومدن رو دستت به کار میبری میتونه بعد از مدتی و بنا به تکرار و تمرین زیاد باعث شرطی شدن پرنده هم بشه
    موفق باشی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3435
    سلام بانو سپیده ، با تشکر از راهنمایی های مفیدتون باید خدمتتون عرض کنم که :
    نه، پیش دکتر برهانی کیا نبردمش یه کلینیک بود تو پارک وی بردمش اونجا در ضمن
    ترجیح میدم دیگه اصلا نبرمش پیش دامپزشک چون همون یه دفعه که بردمش انقدر
    تو گرفتنش اذیت شد که تا ۲ ،۳ روز آروم و قرار نداشت تو خونه . تازه ۲ روزه که
    حس می کنم باهام رفیق تر شده نمی خوام دوباره بهش استرس وارد کنم !! اگه راه دیگه ای هست
    بهتره اول اونو انتخاب کنم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    میخاستم بدونم یه کاسکو که وحشی بوده و پرکن شده و بعد از اینکه از قار افتاده و شاید 3 4 روزه که پر کف قفسش نیست
    اگه باش کار شه تا چه حد میشه گفت پر کنیش متوقف میشه و حدوده چقدر طول میکشه
    البته هیچ جایه بدنش خالی نیست ولی از همه جا یه پری کنده مثلا 3-4 تا از دمش و یکی در میون از سینش
    و شاه پرهای بالشم جویده و کلا زشت شده ولی الان خیلی ارومه و از دست تخمه میگیره

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    میخاستم بدونم یه کاسکو که وحشی بوده و پرکن شده و بعد از اینکه از قار افتاده و شاید 3 4 روزه که پر کف قفسش نیست
    اگه باش کار شه تا چه حد میشه گفت پر کنیش متوقف میشه و حدوده چقدر طول میکشه
    البته هیچ جایه بدنش خالی نیست ولی از همه جا یه پری کنده مثلا 3-4 تا از دمش و یکی در میون از سینش
    و شاه پرهای بالشم جویده و کلا زشت شده ولی الان خیلی ارومه و از دست تخمه میگیره
    سلام
    مطمئنید طوطی پرکن بوده؟ شاید در دوران پرریزی بوده.
    خودتون مشاهده کردید که پر رو میکنه یا فقط پرها رو کف قفس دیدید؟
    به هر حال مدت درمان پرکنی بستگی به حاد بودن پرکنی داره و بعد اینکه شما چقدر براش وقت میذارید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام به دوستان عزیز
    این بچه من نه سیب میخوره نه فلفل دلمه ای نه کلم بروکلی برنج استخوان مرغ هیچی یک روزم بهش تخمه ندادم که مجبور بشه اینهارو بخوره اما پشتشو میکرد به طرف غذا و هی سوت جیغ میزد کمی عسلم کردم به بادام زمینی و گذاشتم که بخوره یک نوک زد بهش تا دید اون مزه را نمیده نخورد چیکارش کنم؟ فقط غذاش تخمه بادام زمینی پسته البته بادام زمینی و پسته را روزی 2 عدد بهش میدم تخمه هم خیلی کم راستی یک جیز خیلی جالب درست سر ساعت 7 صبح با اینکه روی قفس پارچه هست شروع میکنه به سوت زدن سر ساعت این مدلش هست؟

صفحه 265 از 1238 نخستنخست ... 165215246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284315365765 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)