کاربر ساده

شماره عضویت
    3563
    سلام خسته نباشید .من 5 هفتست یه کاسکوی یک ساله گرفتم والا من جونم در اومد ولی صدای جیغش قطع نشده ، کم شده ولی قطع نشده .طبق دستورات همه کارارو می کنم میشه کمکم کنید ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط athlantis نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید .من 5 هفتست یه کاسکوی یک ساله گرفتم والا من جونم در اومد ولی صدای جیغش قطع نشده ، کم شده ولی قطع نشده .طبق دستورات همه کارارو می کنم میشه کمکم کنید ؟
    سلام
    بعد از ورد پرنده ی وحشی به منزل به مرور این صدا ی قار کشیدن و صدا های جیغ مانند دیگه ای که معمولا جز صدا های غریزیه پرنده هست از بین میره اما در تمام خاکستری ها این زمانی که سپری میشه یکسان نیست و به خود پرنده و حتی نحوه ی حمل و محیط نگهداری قبل از ورود به منزل شما و خیلی موارد دیگه بستگی داره
    گاهی ممکنه به همون هفته ی اول هم نرسه میزان قطع و کم شدن این نوع صدا ها و گاهی هم ممکنه تا چندین ماه یا حتی سال طول بکشه
    شما اگه تمام موارد لازم و نکاتی که دوستان در این تاپیک قرار دادند رو خوندید و رعایت هم کردید پس تنها عاملی که میتونه کمکتون کنه صبر و گذشت زمان بیشتری هست
    امیدوارم به زودی نتیجه بگیرید

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    سلام
    دوست عزيز تنها چيز براي تربيت خاكستري فقط و فقط صبر و حوصله است خاكستريها هر كدام يه اخلاق و خوي دارند مثل ما انسانها يكيشون تو مدت كمتر از يك ماه جواب ميده يكي هم مثل خاكستري من كه تو مدت ده ماه جواب داد تا واقعا بهم اطمينان پيدا كرد و مرا به چشم يك دوست نگاه كرد.پس وقت و فرصت كافي به خاكستريد بده تا خوب بشناسدت بعد هم لذتشو ميبري تا هر موقع يه خاكستري وحشي را يك جا ديدي كه داره قار ميزنه تو دلت بهش ميخندي و ميگي يه روزي تو هم التماس ميكني كه يك نفر پيدا بشه بياد سرتو بخوارونه يعني اينقدر دستي و رام شده.هميشه موقعي كه يك پرنده را به خونه مياوريم بايد پيش خودمون بگيم كه اين پرنده به اراده خودش پيش ما نيامده بلكه ما خواستيم تا او را پيش خودمان بياوريم تا كم حوصله و عصباني نشويم و بتوانيم با صبر و حوصله به تربيتش بپردازيم.موفق و پيروز باشي به اميد روزهاي خوب

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .اول اینکه خواهش می کنم از این به بعد سوالتو رو همینجا مطرح کن .دوم اینکه به فارسی تایپ کن .چون پستی که فارسی نباشه طبق قانون پارسی پت فورا باید حذف بشه و اگه من ویرایش می کنم پست شما رو ، می خوام که جوابت رو بگیری حتما .

دوستان توضیح دادن کاملا .اولین پست شما تو پارسی پت واسه 3 هفته پیشه که گفته بودی 3 روزه طوطیمو خریدم .پس هنوز 4 هفته هم نشده :smile (22):.شما بگو حالا چی کار می کنی و تا چه حد می تونی نزدیکش بشی ؟چه مواقعی قار می کشه ؟و قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟
    ویرایش توسط sepideh : 21st January 2011 در ساعت 05:45 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام دوست عزیز
    لطفا صبر کنید و عجله نداشته باشید. روزی که من عسل رو آوردم تا امروز تقریبا شده 3 ماه و عسل تازه قار زدنش از بین رفته ولی بازهم بعضی وقتها قار میکشه . اگر تمام دستورات رو رعایت کردید بدون عجله صبر کنید و با محبت باهاش رفتار کنید. شاید باور نکنید من هم ماه اول که تمام شد همین احساس شما رو داشتم. پست های دیگران رو که میخوندم دلم میگرفت و فکر میکردم که چرا عسل با من اینطوری میکنه ولی الان می فهمم که هر کاری در زمان خودش نتیجه ای که باید رو میده. تا دیروز هیچوقت عسل در حضور من چیزی که با دست بهش میدادم رو وقتی رو قفس بود نمی خورد ولی دیروز هم از دستم خودش میومد تخمه میگرفت و هم همونجا میخورد. اینجا بود که فهمیدم تجربه ای که دوستان بدست آوردن در تکرار و صبر خلاصه شده یعنی بعد از اینکه تو این 3 ماه عسل دید که هیچ تلاشی برای اذیت کردنش نمیکنم حالا با اطمینان بیرون قفس تخمه از دستم میگیره و میخوره . از تجربه دوستان استفاده کنید مطمئن باشید نتیجه میده .:smile (44):
    موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    3563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .اول اینکه خواهش می کنم از این به بعد سوالتو رو همینجا مطرح کن .دوم اینکه به فارسی تایپ کن .چون پستی که فارسی نباشه طبق قانون پارسی پت فورا باید حذف بشه و اگه من ویرایش می کنم پست شما رو ، می خوام که جوابت رو بگیری حتما .

دوستان توضیح دادن کاملا .اولین پست شما تو پارسی پت واسه 3 هفته پیشه که گفته بودی 3 روزه طوطیمو خریدم .پس هنوز 4 هفته هم نشده :smile (22):.شما بگو حالا چی کار می کنی و تا چه حد می تونی نزدیکش بشی ؟چه مواقعی قار می کشه ؟و قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟
    مرسی از همه دوستان که اینقدر لطف دارید ممنون/سپیده خانوم ببخشید .
    من کاملا جلوی قفس وایمیسم اصلا جیغ نمیزنه هی غرغر میکنه بعد با صدای اروم جیغ میزنه دیروزم شب یه بادوم بردم سمتش به سرعت گرفت ولی افتاد :smile (31): بعد کی باید فردم ببرم حموم؟ بازم مرسی از همه دوستان عزیز که رحمت کشیدن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3435
    سلام بر کلیه دوستان
    من یک ماهی هست که یه کاسکو گرفتم اسمش رو ساشا گذاشتم . یه 2 هفته ای هست که به یک مشکل جدی اصابت کردم . موضوع از این قرار است که این آقا ساشای ما پرکن شده اند . قصه از اونجا شروع شد که بعد از 1 هفته که ساشا اومد خونمون هی می رفت گوشه ی قفس خودشو می مالید به 3 کنج عقبی قفس اول فکر می کردم بازی می کنه ، ولی بعد چند روز دیدم نه خیلی جدی داره خودشو می خوارونه !!! منتظر شدم یک هفته ی دیگه هم گذشت و به عقل خودم گفتم لابد ده محیط عادت کرده بردمش حمام و طبق اصول با اسپری آب ولرم رو از گردن به پایینش پاشیدم خیلی قار زد ولی من به کارم ادامه دادم و بعد از اینکه کاملاً خیس شد با سشوار از دور جوری که نسوزه خشکش کردم که کلی حال می کرد قار هم نزد ، از حمام اومدیم بیرون گذاشتمش سر جاش . اون روز هرچی صداش می کردم برام صوت می زد ولی از 4 روز بعدش پرکنی شروع شد !! الان 1 ماه از خریدش می گذره و ساشا تقریباً همه پرهاشو کنده و فقط کرک باقی مونده !!
    من پیش دامپزشک رفتم ولی اول واکسن نیوکاسل بهش زد بعدشم یه قرص ب1 و یه قرص ب6 براش نوشت و گفت روزی یکی از هر کدوم تو آبش حل کنم ولی به نظرم فایده نداشته چون حس می کنم داره کرک هاشو هم می کنه .
    براش اسباب بازی 2 مدل گرفتم توپ پینگ پنگ هم تو قفسش گذاشتم کاج هم شستم گذاشتم تو قفس البته اینارو یکی یکی گذاشتم تو قفس بعد از اینکه 2 روز بغل قفس جلوی چشمش بود ولی بازم فایده نداره !!
    در مورد جاش هم وقتی رو چوب وایساده روبروی چشمم هست و غذاشم تخمه ، بادام زمینی ، سیب ، موز هست و کمی گردو حالا مشکل اینجاست که :
    1. با توجه به اینکه پر نداره (کرک داره) ولی هنوز خودشو به گوشه ی قفس می خوارونه و من هم همون 1 بار بردمش حمام یعنی ترسیدم بدتر بشه ، الان ببرمش حمام یا نه ؟؟؟
    2. چون بردمش پیش دکتر و داره دارو مصرف می کنه آیا اسپری ضد پرکنی نیاز هست ؟ با توجه به اینکه می گن اسپری جلوی غدد چربی زیر پرشو می گیره و تو دراز مدت اذیتش می کنه ضمن اینکه حلال مشکل هم نیست و برای مدتی کارسازه ؟؟
    از دوستان بابت پر حرفی پوزش می خواهم ولی اگر کمک فکری دارید دریغ نفرمایید پولش فدا سرش دارم دیوونه میشم حس می کنم داره اینجوری زجر می کشه که پرهاشو می کنه !!! راستی ساشا چشماش تقریباً دودیه یعنی حول و حوش 1 سالشه !! بازم ممنون از طرف پدری افسرده (آقا مملی)

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی از همه دوستان که اینقدر لطف دارید ممنون/سپیده خانوم ببخشید .
    من کاملا جلوی قفس وایمیسم اصلا جیغ نمیزنه هی غرغر میکنه بعد با صدای اروم جیغ میزنه دیروزم شب یه بادوم بردم سمتش به سرعت گرفت ولی افتاد :smile (31): بعد کی باید فردم ببرم حموم؟ بازم مرسی از همه دوستان عزیز که رحمت کشیدن
    سلام .اینکه خیلی خوبه همین که شما کنار قفس میمونی و قار نمیکشه اونم تو این مدت عالیه .اون مراحلی که شما طی کردی واسه این بود که به محیط و قفسش عادت کنه .حالا وقت اینه که به شما هم اعتماد کنه .دلیل اینکه بادوم رو با سرعت گرفت و انداخت اینه که هنوز از شما می ترسه . باید یه چند روزی تو فاصله مناسب از قفس بشینی و با آرامش باهاش حرف بزنی تا کم کم به حضور شما کنار قفس عادت کنه .بعد از اینکار می تونی ظرف غذاشو برداری و تخمشو آروم ببری سمتش و از لایه میله های قفس بهش بدی.فقط دستتو نگهدار و حرکت اضافه نداشته باش . ممکنه اوایل بگیره و بندازه ولی بعد حتما می خوره .از نظر من بهترین زمان برای تمرین صبح بعد از بیدار شدن از خوابه . ولی این فقط شروع تمرینه .در طول روز چندین بار باید اینکارو انجام بدی .مدتش 10 دقیقه بیشتر نشه که خستش کنی .بعد تنهاش بذار و دو سه ساعت بعد دوباره شروع کن .فقط یادت باشه 1. در قفس رو به هیچ عنوان باز نکن .2 . از قفس هم نیارش بیرون . 3. بعد از هربار که با دست بهش غذا دادی ظرف غذاشو بذار سرجاش .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط agha mamali نمایش پست ها
    سلام بر کلیه دوستان
    من یک ماهی هست که یه کاسکو گرفتم اسمش رو ساشا گذاشتم . یه 2 هفته ای هست که به یک مشکل جدی اصابت کردم . موضوع از این قرار است که این آقا ساشای ما پرکن شده اند . قصه از اونجا شروع شد که بعد از 1 هفته که ساشا اومد خونمون هی می رفت گوشه ی قفس خودشو می مالید به 3 کنج عقبی قفس اول فکر می کردم بازی می کنه ، ولی بعد چند روز دیدم نه خیلی جدی داره خودشو می خوارونه !!! منتظر شدم یک هفته ی دیگه هم گذشت و به عقل خودم گفتم لابد ده محیط عادت کرده بردمش حمام و طبق اصول با اسپری آب ولرم رو از گردن به پایینش پاشیدم خیلی قار زد ولی من به کارم ادامه دادم و بعد از اینکه کاملاً خیس شد با سشوار از دور جوری که نسوزه خشکش کردم که کلی حال می کرد قار هم نزد ، از حمام اومدیم بیرون گذاشتمش سر جاش . اون روز هرچی صداش می کردم برام صوت می زد ولی از 4 روز بعدش پرکنی شروع شد !! الان 1 ماه از خریدش می گذره و ساشا تقریباً همه پرهاشو کنده و فقط کرک باقی مونده !!
    من پیش دامپزشک رفتم ولی اول واکسن نیوکاسل بهش زد بعدشم یه قرص ب1 و یه قرص ب6 براش نوشت و گفت روزی یکی از هر کدوم تو آبش حل کنم ولی به نظرم فایده نداشته چون حس می کنم داره کرک هاشو هم می کنه .
    براش اسباب بازی 2 مدل گرفتم توپ پینگ پنگ هم تو قفسش گذاشتم کاج هم شستم گذاشتم تو قفس البته اینارو یکی یکی گذاشتم تو قفس بعد از اینکه 2 روز بغل قفس جلوی چشمش بود ولی بازم فایده نداره !!
    در مورد جاش هم وقتی رو چوب وایساده روبروی چشمم هست و غذاشم تخمه ، بادام زمینی ، سیب ، موز هست و کمی گردو حالا مشکل اینجاست که :
    1. با توجه به اینکه پر نداره (کرک داره) ولی هنوز خودشو به گوشه ی قفس می خوارونه و من هم همون 1 بار بردمش حمام یعنی ترسیدم بدتر بشه ، الان ببرمش حمام یا نه ؟؟؟
    2. چون بردمش پیش دکتر و داره دارو مصرف می کنه آیا اسپری ضد پرکنی نیاز هست ؟ با توجه به اینکه می گن اسپری جلوی غدد چربی زیر پرشو می گیره و تو دراز مدت اذیتش می کنه ضمن اینکه حلال مشکل هم نیست و برای مدتی کارسازه ؟؟
    از دوستان بابت پر حرفی پوزش می خواهم ولی اگر کمک فکری دارید دریغ نفرمایید پولش فدا سرش دارم دیوونه میشم حس می کنم داره اینجوری زجر می کشه که پرهاشو می کنه !!! راستی ساشا چشماش تقریباً دودیه یعنی حول و حوش 1 سالشه !! بازم ممنون از طرف پدری افسرده (آقا مملی)
    سلام . خواهش می کنم اینقدر ناراحت و افسرده نباش .منم طوطیم پرکن بوده که الان خوبه خوب شده .تو این فروم هم دوستانی بودن که طوطی پرکن داشتن و تونستن تا حدودی کنترلشون کنن .شما هم حتما می تونی .یه نصیحت از طرف من به شما حساسیت بیش از حد و نگران بودن بیشتر کار رو خراب می کنه .من زمانی تونستم طوطیمو کنترل کنم که به خودم مسلط شدم .چون قبلش فقط حرص می خوردم و گریه می کردم .پس اول از همه خونسرد باش.:smile (22):

شما چندتا عکس حتما بذار ازش تا ببینیم پرکنیش تا چه حده و از این حرکتش که میره گوشه قفس و خودش رو می خارونه هم اگه فیلم بگیری خیلی عالی میشه .

چیزی که خیلی مهمه اینه که شما باید ببریش یه دکتر خوب چون اول باید مطمئن شی که دلیل پرکنی فیزیکی نیست .زدن واکسن هم جز استرس هیچ سودی براش نداشته .
    شما باید بیشتر از شرایطش تو خونه بگی. .این سوالات رو حتما کامل جواب بده .

1. چه قفسی براش گرفتی ؟ کجا گذاشتی (یعنی موقعیتش تو خونه ) ؟ کنار قفس چیزی نیست که باعث استرسش بشه ؟
    2.تا چه حد می تونی نزدیکش بشی ؟ارتباطت باهاش چطوره ؟
    3.زمانی متوجه شدی میره گوشه قفس و خودشو می خارونه ، از قفس بیرونشم میاوردی ؟الان چی بیرون میاریش ؟اگه آره وقتی بیرون از قفسه چکار میکنه ؟
    4.از کجا گرفتی ؟قبلا صاحبی هم داشته ؟رام بوده ؟
    5.پرایی که ازش میریزه یا قبلا می ریخت با ریشه بود یا بی ریشه ؟

شما اینا رو دقیق جواب بده تا با اطلاعاتی که تو این پست دادی و جوابایی که بعدا میدی و عکس و فیلمی که ازش میذاری راحت تر بشه راهنمایی کرد .در ضمن این پر حرفی نیست هر چقدر که توضیحات شما کامل تر باشه ما هم کامل تر می تونیم شما رو راهنمایی کنیم .خدا رو شکر که پولش هم برای شما مهم نیست:67:.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .اینکه خیلی خوبه همین که شما کنار قفس میمونی و قار نمیکشه اونم تو این مدت عالیه .اون مراحلی که شما طی کردی واسه این بود که به محیط و قفسش عادت کنه .حالا وقت اینه که به شما هم اعتماد کنه .دلیل اینکه بادوم رو با سرعت گرفت و انداخت اینه که هنوز از شما می ترسه . باید یه چند روزی تو فاصله مناسب از قفس بشینی و با آرامش باهاش حرف بزنی تا کم کم به حضور شما کنار قفس عادت کنه .بعد از اینکار می تونی ظرف غذاشو برداری و تخمشو آروم ببری سمتش و از لایه میله های قفس بهش بدی.فقط دستتو نگهدار و حرکت اضافه نداشته باش . ممکنه اوایل بگیره و بندازه ولی بعد حتما می خوره .از نظر من بهترین زمان برای تمرین صبح بعد از بیدار شدن از خوابه . ولی این فقط شروع تمرینه .در طول روز چندین بار باید اینکارو انجام بدی .مدتش 10 دقیقه بیشتر نشه که خستش کنی .بعد تنهاش بذار و دو سه ساعت بعد دوباره شروع کن .فقط یادت باشه 1. در قفس رو به هیچ عنوان باز نکن .2 . از قفس هم نیارش بیرون . 3. بعد از هربار که با دست بهش غذا دادی ظرف غذاشو بذار سرجاش .
    مرسی از راهنماییت بازم ممنون.فقط من کی باید ببرمش حموم؟

صفحه 264 از 1238 نخستنخست ... 164214245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283314364764 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)