مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1103 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیزم
    برای من چندروزی هست که این مشکل پش اومده

کاسکویی رو حدود 15 روزه که خریدمش یکسالو نیمش هست 8 روز اول مشکلی نداشت ولی یکشب حدود 7 تا بادام زمینی با پوست بهش دادم و از فرداش دیدم مدفوعش آبکی هست الان از آبکی بودن مدفوعش 7 روزه میگذره ولی تغییری نکرده لیست غذاییشم به این شکل هست : تخمه آفتابگردان . سیب زیاد بهش میدم کاسکوم سیبها رو تیکه میکنه ولی میخوره دوروز یکبار دوتا پسته و نصف گردو . کلم بروکلی.فلفل دلمه ای . دیشبم ذرت براش آبپز کردم دوست داشت و میخوردش گندم آبپز خیلی کم بهش دادم
    کلا با اینکه مدفوعش آبکی هست ولی غذا خوردنش خوبه ولی از روزی که خریدم لاغرتر شده
    مدفوعش اصلا مثل روزهای اولش که سفت بود نیست و بیشتر مواقع یه رشته سبز با یکم سفیدی و آبکی زیاد دورش .. بعضی وقتها رشته سبز و فقط آبکی دورش گاهی هم فقط آب با یکم سفیدی

دو تا عکس از مدفوعش گذاشتم و خواهش میکنم از دوستان عزیزم نگاه کنن و نظرشون رو بگن که آیا اسهال داره یا نه
    توی عکسها نشون دادم که اگه سینی زیرش رو کج کنم آبکیها با سفیدیها به سرعت به طرف شیب حرکت میکنن

http://www.irupload.ir/images/jravbnfbzck7gcy355f.jpg

http://www.irupload.ir/images/3tdnmoyvt4mrnjnxuxo.jpg

منتظر نظر عزیزانم هستم
    سلام .شما سوالتون رو از دکتر برهانی کیا هم پرسیدین که حتما به شما جواب میدن .
    ولی من هم نظرم رو می گم .مدفوع کاسکو از 3 تا بخش تشکیل شده .قسمت مدفوع که کرم ماننده و سبز رنگ و ممکنه با خوردن بعضی از غذا ها تو چند نوبت رنگش تغییر کنه و نباید ذرات غذا توش باشه ، قسمت اورات که سفیده که نباید رنگش زرد باشه و قسمت ادرار که شفاف و بی رنگه که اگه با مدفوع قاطی شه ممکنه یکم رنگی شه که اونم مهم نیست . وقتی مقدار ادرار تو مدفوع طوطی بیشتر میشه همه اونو با اسهال اشتباه می گیرن در حالی که اگه بخش مدفوع که سبز رنگه همونطور جامد باشه و شکل خودش رو از دست نده اسهال نیست ، پر ادراریه .تو پر ادراری شکل طبیعیه مدفوع حفظ میشه فقط مقدار ادراری که دفع میشه بیشتره (یعنی دفع بیش از حد آب)
    پر ادراری بیماری نیست ولی ممکنه یکی از علایم بیماری باشه.
    بیماری دستگاه گوارش ، بیماری کلیوی ، دیابت ، تغییرات غذایی(استفاده از میوه و سبزیجات تو رژِیم غذایی طوطی )، میزان آبی که در طول روز می خوره ،سم و استرس ممکنه باعث پر ادراری بشن .
    تو پر ادراری باید به حالت پرنده هم توجه کنی .اگه بی حال یا بی اشتها باشه باید حتما ببریش دکتر و اگه اون حالتا رو نداره ممکنه به خاطر استفاده از سبزیجات و میوه ها تو غذاییش باشه چون این غذاها مقدار آبشون زیاده و ممکنه با تغییر غذاییش این حالت از بین بره ولی با توجه به اینکه مدت زیادی هست که این حالت رو داره بهتره حتما با دکتر مشورت کنی .
    خودت چیزایی که باید بهش توجه کنی اینه :
    1.اینکه باید در طول روز دقت کنی که چقدر آب می خوره
    2.برای یه روز یا دو روز میوه و سبزیجات رو کم کنی . تا ببینی غذایی تو این پر ادراری نقش داره یا نه .درباره بادام زمینی هم که دادین نمی دونم ربط داره یا نه ولی بادام زمینی جز غذاهایی هست که نباید در روز بیشتر از یکی دوتا بهش بدی .اونم به عنوان تشویقی و نباید جز غذای اصلیش باشه .
    3.محیطی که طوطی رو نگه می داری بدون استرس باشه . که اینا رو لازمه بهش دقت کنی .شما طوطیتو تازه آوردی خونه باید ارتفاع قفس و محلی که قفس رو قرار دادین امن و بدون استرس باشه و به این زودی از قفس بیرون نیاریش که آوردی (حداقل یکی دوماه نباید بیاریش بیرون ) .اون 10 یا 15 روز که باید به طوطی فرصت آشنایی به محیط رو بدی ، دادی ؟تنهاش گذاشتی که به محیط و قفسش عادت کنه ؟اینا همه می تونه باعث استرس بشه .که امیدوارم رعایت کنی .
    4.به زمان مدفوعش دقت کنی .این عکسی که از مدفوع گذاشتی مقدارش زیاد به نظر میاد .گاهی اوقات دیر به دیر مدفوع کردن هم باعث میشه حجم مدفوع زیاد بشه .مثلا بعضی از طوطی ها به خاطر غریزه ای که دارن سعی می کنن تو قفسشون مدفوع نکنن .که این بیشتر شبا اتفاق می افته و صبح حجم مدفوعشون زیاد میشه .به زمان بین مدفوع کردنش هم دقت کن و ببین از یه مدفوع تا مدفوع دیگه چقدر طول می کشه .این مورد بعدها با احساس امنیتی که تو قفسش و محیطش پیدا کرده خوب میشه (البته اگه تو هر نوبت مدفوع اینقدر آب دفع می کنه این مورد در موردش خیلی نمی نوته درست باشه )
    به هر حال شما باید تو هر نوبت به میزان و رنگ و مقدار مدفوع دقت کنی این برای اطلاعاتی که قراره در اختیار دکتر بذاری هم خیلی مهمه .
    اینا همه نظر منه . بهترین کار این هست که شما حتما با دکتر مشورت کنید .
    ویرایش توسط sepideh : 19th January 2011 در ساعت 02:50 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    فرق جوجه گوشتی با جوجه سرنگی چیه؟ اصلا فرقی داره؟ شاید هم توی سن های مختلف اسم های مختلفی داره؟؟؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه
    تیکو جدیدا صبحها تا ظهر از خودش خیلی صدای جیک جیک و یا ک ر یم و ... در میاره البته با تن صدای متوسط و خیلی فعالتر شده وقتی میاد بیرون دیگه فقط نمیشینه و با اسباب بازیش خوب بازی میکنه در کل روحیش بهتره
    طبق مشورتی هم که با دوستان عزیزمخصوصا ناتسی عزیز که این روزا خیلی مزاحمشم داشتم احتمال مشکل و خیلی خیلی کم دونستن با این حال پیش دکتر برهانی کیا هم میبرمش که خیالم راحت بشه
    جدیدا هم یاد گرفته اگه بست در قفسشو نزارم در قفسشو باز میکنه میاد بیرون واز بالا سعی میکنه اسباب بازیشو بیاره بیرون بعد که ببینه نمیتونه منو نگاه میکنه اگرم محلش ندم پاشو میاره بالا که بهم دست بده که من اسباب بازیشو بیارم بیرون که باهاش ور بره تا هم میگم برو تو یه نگاه میکنه چند بار که تکرار کنم سریع میره تو قفسش و اذیت نمیکنه
    در کل خیلی خیالم راحتتر شده اما واسه اطمینانم که شده حتما واسه چکاپ میبرمش

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    فرق جوجه گوشتی با جوجه سرنگی چیه؟ اصلا فرقی داره؟ شاید هم توی سن های مختلف اسم های مختلفی داره؟؟؟
    نه فرقی تقریبا ندارند و به جوجه هایی که هنوز پر در نیاوردند یا قسمت زیادی از بدنشون بدون پر هست و توانایی مستقل بودن و اب و غذا خوردن ندارد رو در اصطلاح میگند ( بعضی پرنده فروش ها به این نوع جوجه ها , جوجه کرکی هم میگند )

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    سلام
    قيمت يه كاسكو 1ساله چنده؟با 350 تومن چه كاسكويي ميشه خريد؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    سلام

سلام
    نمیشه قیمت قطعی داد
    بستگی به ***تور های زیادی داره . مثل :
    شهری که خرید میکنید- جایی که خرید میکنید- فصل خرید - اطلاعات خودتون و خیلی موارد دیگه
    حالا همدان قیمت ها چه رنجی هست خبر ندارم
    اما با 350 هم میتونید یه خاکستری 1 ساله بگیرید از یه جا و با همین پول امکان داره جای دیگه یه 3-4 ساله بهتون بدن
    در کل قیمت ها معمولا تو این رنجه که جوجه 1 تا 2 ساله رو حدود 400 تا 600 و هر چه سن بالاتر بره رو پایین تر میفروشند ولی با 350 هم فکر کنم حداقل یه چشم سفید خوب بتونید گیر بیارید
    مثلا همین جا که من هستم چشم زرد رو دارند 400 تا 450 میفروشند اما من خودم میخرم 150 تا 170 از همین فروشنده ها ... واسه همین میگم خیلی قیمت دقیق نمیشه بیان کرد

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    من توی کرج که چند وقت پبش رفتم 1 ساله داشت (البته تیمنه) 4 کلمه هم حرف میزد(راست و دروغشو نمیدونم اما سنشو مطمئنم) میداد 350 .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    درمورد قیمت کسری جان به شما توضیح دادند
    من هم یک خواهشی ازتون داشتم ... هنگام خرید حواستون را خیلی جمع کنید اول به چند تا پرنده فروشی توی شهرتون سر بزنید و با دقت به طوطی ها و رنگ چشمهاشون و سایر نشانه های سلامتی توجه کنید ....بدون اینکه از پرنده فروش سوال کنید فقط نگاه کنید ... به فرق رنگ چشم ها دقت کنید .... منظورم اینه که اینطوری نباشه که برید توی مغازه هر چی پرنده فروش گفت خوبه را بخرید بیارید .. اگر کمی دقت کنید شما هم توی شهر خودتون می تونید خرید خوبی داشته باشید ... حداقل اش اینه که اگر با آگاهی خرید کنید مثل بعضی از دوستان طوطی سن بالا بهتون نمی اندازند اگر احساس کردید که طوطی دلخواهتون را پیدا نمی کنید صبر کنید و دائم به پرنده فروشی ها سر بزنید بلاخره توی بارشون یکی - دوتا خوب پیدا میشه ... کمی صبوری میخواد ... من شده خودم برای خرید طوطی 4 یا 5 ماه مغازه ها زیرنظر داشتم ....
    همین که شما قبل از خرید پرس و جو می کنید خودش نشانه توجهتون یه این مسئله است ... امیدوارم اگر قصد خرید دارید یک پرنده خوب براتون پیدا بشه
    شاد باشی

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام دوستان
    تیکو مدتیه خودش سعی در برقراری ارتباط با من داره مثلا وقتی میاد روی قفس دیگه تو دورترین نقطه نسبت به من قرار نمیگیره
    وقتی از جلو قفس رد میشم خودش پاشو میاره بالا حتی اگرم سیر باشه و جایزه نخواد
    صبحها فقط صبحها صداش در میاد و با دیدن من از دور یه جیغ میرنه و سرشو کج میکنه نگاهم میکنه و امروز فهمیدم که اون صدای شبیه یا ک ر یم که قبلا هم گفته بودم در واقع تقلید سوت من با یه تن دیگست
    و به شدت علاقه داره که انگشتمو بگیره منم نوک بالاشو بگیرم و کمی قدرت نمایی کنه از این کار لذت میبره معمولا بعد از ظهرها که در قفس و باز کنم واسه غذا خودش یه جوری حالیم میکنه که نوکمو بگیر مثلا دارم واسش غذا میریزم پاهاشو میاره بالا اما بجای دست دادن با نوکش انگشتمو میگیره(همون کاری که جناب ناتسی فرموده بودن)
    در کل خیلی پسر باهوشیه اما همچنان نسبت به طوطیهای دیگه فوق العاد کم صداست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تیکو مدتیه خودش سعی در برقراری ارتباط با من داره مثلا وقتی میاد روی قفس دیگه تو دورترین نقطه نسبت به من قرار نمیگیره
    وقتی از جلو قفس رد میشم خودش پاشو میاره بالا حتی اگرم سیر باشه و جایزه نخواد
    صبحها فقط صبحها صداش در میاد و با دیدن من از دور یه جیغ میرنه و سرشو کج میکنه نگاهم میکنه و امروز فهمیدم که اون صدای شبیه یا ک ر یم که قبلا هم گفته بودم در واقع تقلید سوت من با یه تن دیگست
    و به شدت علاقه داره که انگشتمو بگیره منم نوک بالاشو بگیرم و کمی قدرت نمایی کنه از این کار لذت میبره معمولا بعد از ظهرها که در قفس و باز کنم واسه غذا خودش یه جوری حالیم میکنه که نوکمو بگیر مثلا دارم واسش غذا میریزم پاهاشو میاره بالا اما بجای دست دادن با نوکش انگشتمو میگیره(همون کاری که جناب ناتسی فرموده بودن)
    در کل خیلی پسر باهوشیه اما همچنان نسبت به طوطیهای دیگه فوق العاد کم صداست
    سلام
    تبریک میگم بهت ... خیلی خوب پیشترفت کرده ....
    در مورد صداش هم نگران نباش .... غیر طبیعی نیست

صفحه 263 از 1238 نخستنخست ... 163213244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282313363763 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)