کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    اقا با این تفاسیر امشب میبرمش خونه توی خونه یک پانسیون داریم در حد 12 متر هست دور تا دورش پر از درختچه و یک درخت خیلی بزرگ هم وسطش هست مثل جنگلهای امازون میمونه فکر کنم اینطوری واسش بهتر هست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    من متوجه نمیشم چجوریه میلاد جان عکس بذار .[/quote]
    من كامپيوترم ويروس گرفته و نميتونم عكس بذارم.ببينيد تمام پرا سالمن و جويده نشدن ولي بين پره هاي پرهاش از هم بازه.مثل پري كه با دست بكشي روش و دانه هاي ريز پر از هم جدا ميشن؟
    اين دليلش چيه؟
    فقط هم پراي جديدش اينجورين.

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    اقا با این تفاسیر امشب میبرمش خونه توی خونه یک پانسیون داریم در حد 12 متر هست دور تا دورش پر از درختچه و یک درخت خیلی بزرگ هم وسطش هست مثل جنگلهای امازون میمونه فکر کنم اینطوری واسش بهتر هست

ای بابا
    اون جا هم بزاری که دیگه رام نمیشه :smile (138):
    تو اون محیط باز و گل و درخت و چمن و سبزه زار پرنده از خداشه همون جا تنها باشه و .....
    شما ببرش منزل
    دوباره چند روز بهش فرصت اشنایی بده و بعد شروع کن با دست غذا دادن
    این مرحله و مراحل دیگه ی رام کردن که حدود 3 تا 4 ماه طول میکشه رو پشت سر بزار بعد که کاملا رام شد اونوقت میتونی برای تفریح روزانه چند ساعت بزاریش تو پانسون
    اگه از الان بزاری دیگه فکر رام کردن رو نکن

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    من كامپيوترم ويروس گرفته و نميتونم عكس بذارم.ببينيد تمام پرا سالمن و جويده نشدن ولي بين پره هاي پرهاش از هم بازه.مثل پري كه با دست بكشي روش و دانه هاي ريز پر از هم جدا ميشن؟
    اين دليلش چيه؟
    فقط هم پراي جديدش اينجورين.
    سلام
    میلاد جان اگه فقط پر های جدیدشه و پرندتون مواد معدنی و کلسیوم در غذاییش زمان تو لک رفتن به خوبی استفاده کرده حتما با دامپزشک مشورت کن .
    احتمالا دلیل علمی و درمانی داره

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سپیده خانم سلام
    ممنون از وقتی که می گذاری و جواب بچه ها را می دهید . دوست عزیز گفتی برای روی دست آمدن از میز استفاده کنید . من این کار را کردم و نتیجه هم گرفتم . ولی نیکی فقط وقتی روی میز باشد می آید روی دستم جاهای دیگه مثل مبل ، روی فرش و ... ازم فرار می کنه . چکار کنم تا جاهای دیگه هم بود بیاید روی دستم . با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام جناب کسری یعنی توی پانسیون نگذارمش اگه بدونین دیشب موقعی که داشتم میبردمش چیکار کرد بازم خوب شد جمعه بود کسی تو خیابونها نبود من که جای دیگه ای نمیتونم توی خونه بگذارمش گذاشتمش روی 2 تا پایه گلدون و توی پانسیون هست میدونین ترسم چی هست از این هست که فروشنده بهم انداخته باشه چون دور چشماس سفید شده خیلی نیستا اما بازم میترسم 2 سالیش باشه و خیلی سخت باشه تا رام بشه چشم دودی بگیرم بهتر نیست؟ پرنده فروشه میگفت چشم سیاه و چشم دودی ها زود میمیرن و تلفات دارن راست میگه؟اگه اینجوری نیست یک چشم دودی بگیرم که بچه باشه و زودتر رام بشه

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سپیده خانم سلام
    ممنون از وقتی که می گذاری و جواب بچه ها را می دهید . دوست عزیز گفتی برای روی دست آمدن از میز استفاده کنید . من این کار را کردم و نتیجه هم گرفتم . ولی نیکی فقط وقتی روی میز باشد می آید روی دستم جاهای دیگه مثل مبل ، روی فرش و ... ازم فرار می کنه . چکار کنم تا جاهای دیگه هم بود بیاید روی دستم . با تشکر
    سلام
    روي صحبت شما با سپيده جون بود اما با اجازتون منم جواب ميدم.
    اينكه گفته ميشه مثلا در فضايي كار كنيد كه قفس نباشه و همونطور كه خودتون فرموديد روي ميز به اين جهته كه به دليله نبودن قفس سريعتر مياد رو دست تا اينكه روي قفس باشه كه محيط امنش هست و راحتتر به دستتون اطمينان ميكنه، اما الان كه به دستتون اطمينان كرده شما بايد همين تمرين رو در قسمتهاي مختلف منزل و قفس انجام بديد تا بدونه وقتي شما دستتون رو ميبريد جلو و از جمله مخصوصتون استفاده ميكنيد بايد گوش بده و بياد رو دستتون.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام جناب کسری یعنی توی پانسیون نگذارمش اگه بدونین دیشب موقعی که داشتم میبردمش چیکار کرد بازم خوب شد جمعه بود کسی تو خیابونها نبود من که جای دیگه ای نمیتونم توی خونه بگذارمش گذاشتمش روی 2 تا پایه گلدون و توی پانسیون هست میدونین ترسم چی هست از این هست که فروشنده بهم انداخته باشه چون دور چشماس سفید شده خیلی نیستا اما بازم میترسم 2 سالیش باشه و خیلی سخت باشه تا رام بشه چشم دودی بگیرم بهتر نیست؟ پرنده فروشه میگفت چشم سیاه و چشم دودی ها زود میمیرن و تلفات دارن راست میگه؟اگه اینجوری نیست یک چشم دودی بگیرم که بچه باشه و زودتر رام بشه
    سلام
    نه اگر ميخواهيد يه طوطي رام و سخنگو داشته باشيد نگهداري در پانسيون همونطور كه كسري گفت اصلا توصيه نميشه.
    در قسمتي از منزلتون كه از دو طرف ديوار باشه(كنج) قرار بديد و 10 روز بهش كاري نداشته باشيد تا به مجيط عادت كنه .
    من وقتي هاني رو خريدم بر خلاف گفته فروشنده كه ميگفت 1/5 سالشه 2/5 ساله بود و چشماش كاملا سفيد( من خودم دنباله چشم سفيد بودم به دليله اينكه بدنش مقاومتره و منم پارسال بهمن ماه بود كه خريدم و هوا سرد بود) ، هاني من بعد از مدت خيلي كوتاهي رام شد و الانم خيلي پيشرفت خوبي در سخنگويي داره.
    چشم سياه و دودي ريسكش بالاست و مراقبت خيلي زيادي ميخواد و بايد وقت زيادي صرفش كنيد.
    به نظر من طوطي خودتون رو نگه داريد و باهاش تمرين كنيد.

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام
    وقتی واسه تیکو صدای جنگل میزارم به دقت گوش میده بعد عین ادمایی که میرن تو فکر بهتش میزنه و هر چی ببرم سمتش نگاه نمیکنه انگار غرق در افکارشه!!
    حتی امروز به زور که تو این حین بهش تخمه دادم ازم گرفت و یه چند دقیقه تو دهنش چرخوند و به یه گوشه زل زد!!! عین ادمهایی که غرق در افکارشونن.....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    با اجارهی استاد های گرامی
    به نظر من پانسیون اصلا جای خوبی نیست هم از جهاتی که آقایون(یا خانم ها)گفتند و هم امکان داره اون جا گیاه سمی (برای خاکستری ها) باشه و امکان داره از کود یا حشره کش استفاده شده باشه که اگر از اون ها(چه گیاهان سمی چه کود ها) استفاده کنه اصلا براش خوب نیست.:smile (57)::smile (57)::smile (57):

صفحه 261 از 1238 نخستنخست ... 161211242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280311361761 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)