مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    تشکر مجدد از همه که به فکر تیکو بودن
    یادمه خانوم شهرزاد چند تا کلیپ صوتی از صدای جنگلهای افریقا و حیواناتش گذاشته بودن واسه کاسکوها
    اما هرچی میگردم پیدا نمیکنم اگه میدونید کجاست بی زحمت لینکشو بدید واسه تیکو دانلود کنم
    سلام .لینکش اینه : جامع صداهای آموزشی برای طوطی سانان و سایر پرندگان
    ویرایش توسط sepideh : 11th January 2011 در ساعت 11:01 PM

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام به همه
    راستش دارم به این نتیجه مبرسم تیکو افسردست چون ارومنرین طوطی زمینه
    شما تصور کنیدکه یه طوطی از صبح تا شب ساکته ساکته و فقط با اسباب بازیاش بازی میکنه! و صدا از دلش در نمیاد
    اصلا هم دلم نمیخواد پسش بدم یا تعویضش کنم چون ادمیم که خودمو در قبال موجود زنده ای که میخرم تا اخر عمرش مسوول میدونم
    میگم میشه یه قفس بزرگ مثثل مدل 80024 بگیرم و یه کاسکو سخنگو بخرم بزارم کنارش تا 2تایی با هم باشن؟ عملی هست؟ موثره؟
    سلام
    ببينيد دوست عزيز اوايل كه من هاني رو خريده بودم ،اورده بودم طبقه بالا خونمون و فقط طوطي منو ميديد و چند ساعتي هم برادرم رو ، داخل قفس سوت اينا ميزد اما وقتي از قفس مياوردمش بييرون نه سوت ميزد نه غذا ميخورد و فقط خودش رو تميز ميكرد و بال ميزد ، منم از اين قضيه ناراحت بودم هر راهي كه خودم بلد بودم و دوستانم گفتن رو هم انجام دادم اما جوابي نگرفتم . تا اينكه تصميم گرفتم ببرمش طبقه پايين ، از شب بعد از اينكه اوردمش پايين هاني چه داخل قفس و چه بيرون غذا ميخورد و سوت ميزد و حرف ميزد و در كل خيلي شاد تر شده .
    ميخوام اينو بگم كه محيط و محل قرار گرفتنه پرنده خيلي ميتونه تاثير گذار باشه. شما هم امتحان كنيد شايد جواب گرفتيد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان خوبم
    دیشب داشتم با سیلور که روی قفس نشسته بود تمرین میکردم که یه دفعه پر زد ونشست روی قفس کوچیکش که روی زمین بود(همون قفس اولی) وقتی رفتم پیشش دیدم یکم بی قراری میکنه و میخواست بره جای اولش من هم از فرصت استفاده کردم یکم نازش کردم دیدم گازم نمیگیره و دیدم که اینجوریه حدود 5دقیقه هم پشتش رو ناز کردم و هم سرش رو خاروندم ولی انگار این کار رو دوست نداشت چون با تعجب اطراف رو نگاه میکرد و از همه جالب تر برای من این بود که وقتی ساعد دستم رو جلوش گرفتم پرید روی دستم منم بلند شدم رفتم پیش قفس بزرگه ولی تا نزدیک قفس شدم خودش قبل از رسیدن پرید روی قفس ولی امروز هر کاری کردم حتی نزاشت بش دست بزنم تا برسه بیاد رو دستم .
    حالا سوال من اینه که چی کار کنم بزاره دوباره دستش بزنم ؟؟؟؟یا بیاد روی دستم؟؟؟
    یا اصلا کار من اشتباه بوده این کار رو کردم چون بعدش که رفت روی قفسش میخواست پر بکنه که با کاغذ ارومش کردم
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم
    دیشب داشتم با سیلور که روی قفس نشسته بود تمرین میکردم که یه دفعه پر زد ونشست روی قفس کوچیکش که روی زمین بود(همون قفس اولی) وقتی رفتم پیشش دیدم یکم بی قراری میکنه و میخواست بره جای اولش من هم از فرصت استفاده کردم یکم نازش کردم دیدم گازم نمیگیره و دیدم که اینجوریه حدود 5دقیقه هم پشتش رو ناز کردم و هم سرش رو خاروندم ولی انگار این کار رو دوست نداشت چون با تعجب اطراف رو نگاه میکرد و از همه جالب تر برای من این بود که وقتی ساعد دستم رو جلوش گرفتم پرید روی دستم منم بلند شدم رفتم پیش قفس بزرگه ولی تا نزدیک قفس شدم خودش قبل از رسیدن پرید روی قفس ولی امروز هر کاری کردم حتی نزاشت بش دست بزنم تا برسه بیاد رو دستم .
    یا اصلا کار من اشتباه بوده این کار رو کردم چون بعدش که رفت روی قفسش میخواست پر بکنه که با کاغذ ارومش کردم
    ممنون
    سلام
    چون پرندتون مشکل پرکنی داره یا چیز هایی که دوستش داره رو در اختیارش بزارید یا ازش دور کنید که نتونه ببینه و کم کم فراموششون کنه تا دوباره مشکل اضافه شه واسش
    این که رفته رو قفس قبلیش و اونجا مهربون هم شده نشون دهنده ی علاقش به اون قفسه
    به نظرم بهتر بود اون قفس رو ازش دور میکردید همون موقع که قفس جدید گرفتید واسش اما حالا به نظر خودم بهتره بزارید پیشش که وقتی بیرونه اگه دلش میخواد بره روش اما درش رو بسته نگه دارید که داخل نره
    شما اصلا سعی نکنید به زور نوازشش کنید
    اگر مایل باشه همونطور که دیشب گذاشت باز هم میزاره این کار رو کنید
    حالا شما کمی بیشتر کار کنید باهاش چون الان تجربه نوازش رو هم پیدا کرده امکان داره خیلی زود به این خواستتون تن بده
    پرنده هایی که پرکنی دارند امکان داره با کوچکترین شوک یا تغییری دوباره حاد بشه بیماریشون . به این مسائل توجه داشته باشید حتما
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام دوستان خوبم
    ممنون
    با سلام

در تكميل فرمايشات كسري عزيز عرض كنم كه كاسكوها اصولا براي اعتماد به يك كار يا چيز جديد چند مرحله رو طي ميكنن..

اول شناخت و تست اوليه ،

بعد كه كمي اعتمادشون جلب شد مرحله حدس و خطا و تست ثانويه است ، در اين مرحله يكم دل رو به دريا ميزنن و يه كارهايي رو انجام ميدن ،
    بعد اگر براشون مطلوب بود و مشكلي نداشت تكرارش ميكنن در اين بخش رفتارهاي كاملا متفاوتي هم دارند ... بخاطر همين شايد مدتها كار مورد نظر رو تكرار نكنن ، يا برعكس انجام بدن و حتي حالت دفاع و يا حمله بگيرن ، يا اون كار رو تكرار كنن ...

شما بايد صبر داشته باشيد و فرصت بديد كه به مرحله اعتماد كامل برسه.

موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام به همه
    راستش دارم به این نتیجه مبرسم تیکو افسردست چون ارومنرین طوطی زمینه
    شما تصور کنیدکه یه طوطی از صبح تا شب ساکته ساکته و فقط با اسباب بازیاش بازی میکنه! و صدا از دلش در نمیاد
    اصلا هم دلم نمیخواد پسش بدم یا تعویضش کنم چون ادمیم که خودمو در قبال موجود زنده ای که میخرم تا اخر عمرش مسوول میدونم
    میگم میشه یه قفس بزرگ مثثل مدل 80024 بگیرم و یه کاسکو سخنگو بخرم بزارم کنارش تا 2تایی با هم باشن؟ عملی هست؟ موثره؟
    سلام دوست خوبم
    جالبه من همش دارم دنبال یه راهی میگردم یکم از سرو صدای این وروجک کم بشه هیچ راهی پیدا نکردم واقعا نمیدونم این همه انرژی رو از کجا میاره(ماشاا...)نگران نباشید یکم که بگذره انقدر حرف میزنه وبلبل زبونی میکنه که کلتو میخوره :smile (132):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان خوبم
    ممنون
    اول از همه میشه بگی چه تمرینی می کردی باهاش ؟نظر من اینه که احتمالا حالا یا به خاطر نوع تمرینی که داشتی انجام می دادی یا ترس از چیزی یا از دست دادن تعادلش روی جایی که واستاده بوده پرواز کرده و روی قفس قبلیش نشسته (اصلا نشونه گیری نکرده بود که روی اون قفس بشینه فقط چون از قبل به اون قفس آشنا بوده و می دونسته که امنه نشسته روش ) این مورد بارها واسه من پیش اومده .اگه این قفس نبود احتمالا روی زمین می نشست یا جایی که از نظر خودش ( تو اون لحظه که خیلی اتفاقی پرواز کرده ) امن به نظر میومده .ولی با این حال چون از قفسش دور بود دوست داشت برگرده سر جای اولش .وقتی هم که روی قفس نشسته تو شوک بوده ( چون پروازش اتفاقی بود ) واسه همین متعجب به دور و برش نگاه می کرده و دوست داشته هر جور شده سریعا برگرده .اگه گذاشته نازش کنی واسه اینه که اصلا حواسش به تو نبود دوست داشت بره سر جاش .واسه همین وقتی که دستتو بردی سمتش چون می حواسته از اونجا بره اومده رو دستت و علت پروازش روی قفسش بدون اینکه بذاره تو به قفس برسی اینکه راه رو واسه رفتن به محل قبلیش پیدا کرده و دیگه نیازی ندیده که تو ببریش سمت قفس .این اتفاقا پیش میاد .البته همونطور که کسری گفت مراقب این اتفاقات باش چون ممکنه باعث ترسش بشه .اون نوازش تو هم به زور بوده و چون پرکنه اینکارو دیگه نکن .بعد نتیجش این میشه که دوباره پراشو بگیره .خوبه یاد گرفتی چجوری حواسشو پرت کنی .وقتی شروع به پرکنی کرد باید حواسش رو پرت کنی یا با دادن اسباب بازی یا با جابجا کردنش (که اینکارو زمانی می تونی انجام بدی که روی دست بیاد پس الان فقط با اسباب بازی )

البته همونطور که کسری گفت گاهی اوقات به خاطر علاقه به محلی که قبلا نگه داشته میشدن هم ممکنه برن سمت اون قفس قبلی .طوطیه منم وقتی کوچیک بود توی یه سبد صورتی می خوابید تمام بازی هاش هم همونجا بود .البته این واسه وقتیه که 2 3 ماه داشت .بعد که بزرگتر شد هر وقت اون سبد رو میدید می پرید و می نشست روش .که من واسه سیلور فکر نمی کنم این باشه .

تو که می تونستی بهش دست بزنی .داشتی روی دست آوردن رو تمرین می کردی .الان چی کار می کنی دقیقا ؟توضیج بده .چجوری تمرین می کنی ؟و ارتباطت با سیلور (یادم نیست )

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان بعد از چند روز درست حسابی نگاش کردم مثل اینکه فروشنده پرهای یکی از بالهاشو چیده و یکی دیگر را جا گذاشته اون یکی بالشم را بچینم؟
    کاش میشد این جیغهاشو کم کنه وقتی میرم طرفش اب و غذاشو عوض کنم دستمال کاغذی میکنم تو گوشم یک سوال هم داشتم کنسرو ذرت و نخود فرنگی براش ضرر داره؟ به خاطر مواد نگه دارنده که میزنن بهش
    الان 6 روز شده فکر کنم جیغ زدن هاش به طور خیلی نامحسوسی کم شده یا شایدم توهم زدم اخه کی میشه من اینو رام کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام ممنون از تمامی دوستان به خاطر جواب های کاملی که دادنند
    من الان دارم روی دست اوردن رو باش تمرین میکنم ولی به اون صورت پیشرفت خوبی نداشته (با اون روشی که دوستان فیلم گذاشتن که طرف با یه تیمنه کار میکرد)ولی ماشالله داره روز به روز کلمه های جدید یاد میگیره دوستان روشی ندارید
    که سریع تر بیاد روی دست ؟؟؟
    واین چند تا عکس جدید که نشون میده ماشالله چقدر پرکنیش بهتر شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216

نسبت به این عکس که مال 3ماه پیشه

صفحه 258 از 1238 نخستنخست ... 158208239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277308358758 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)