کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه
    راستش دارم به این نتیجه مبرسم تیکو افسردست چون ارومنرین طوطی زمینه
    شما تصور کنیدکه یه طوطی از صبح تا شب ساکته ساکته و فقط با اسباب بازیاش بازی میکنه! و صدا از دلش در نمیاد
    اصلا هم دلم نمیخواد پسش بدم یا تعویضش کنم چون ادمیم که خودمو در قبال موجود زنده ای که میخرم تا اخر عمرش مسوول میدونم
    میگم میشه یه قفس بزرگ مثثل مدل 80024 بگیرم و یه کاسکو سخنگو بخرم بزارم کنارش تا 2تایی با هم باشن؟ عملی هست؟ موثره؟
    با سلام

دوست عزيز ، اينكه ميفرماييد كاملا ساكته يعني اصلا صدا نداره (جيغ و سوت و قار و....) يا جلوي شما ساكت ميشه؟

اين نكته رو بفرماييد چون اگه كلا بي صدا باشه احتمالا مشكل داره و بايد حتما پزشك معاينه اش كنه ...

ولي اگه منظورتون از ساكت بودن ، آروم بودنش هست ، مسدله اي نيست و قابل حله ..

در هر 2 صورت هم كاسكوي ديگه فقط مشكل رو بيشتر ميكنه و فايده اي نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    دیشب نیکی شروع کرد به سق زدن و رقصیدن ، یکی دو هفته است خودم می رفتم جلوی قفسش سق می زدم و دست می زدم و کله ام را تکان می دادم و نیکی فقط نگاه می کرد ولی دیشب خودش شروع کرد به تکرار این حرکات . اما وقتی رفتم طرفش که خودم باهاش تمرین کنم دوباره ساکت شد . چیکار کنم وقتی میروم طرفش ساکت نشه و باهام این حرکات را انجام بدهیم ؟( البته این راهم بگویم نیکی اصلا با جایزه میانه خوبی نداره وقتی بهش گردوه و پسته می دهم زیر زبونش نگه می داره )
    با سلام

خيلي مباركه ، اينكه جلوي شما اينكار رو نميكنه بخاطر اينه كه تازه اينكار رو ياد گرفته و خجالت ميكشه كه اجرا كنه و هنوز هم كاملا اجتماعي نشده ، كم كم و با مرور زمان درست ميشه...(مسئله خجالتي بودن و اجتماعي بودن 2 نكته كاملا مجزاست كه انشاا... در فرصت مناسب مفصلا بحث خواهيم كرد)

درباره جايزه هم عرض كنم كه همين كه از شما ميگيره خوبه و بقيه اش مهم نيست ، از طرفي جايزه صرفا خوراكي و غذا نيست و هر كاري كه مورد علاقه كاسكوست و اون رو تشويق ميكنه جايزه حساب ميشه...

موفق باشيد

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزيز ، اينكه ميفرماييد كاملا ساكته يعني اصلا صدا نداره (جيغ و سوت و قار و....) يا جلوي شما ساكت ميشه؟

اين نكته رو بفرماييد چون اگه كلا بي صدا باشه احتمالا مشكل داره و بايد حتما پزشك معاينه اش كنه ...

ولي اگه منظورتون از ساكت بودن ، آروم بودنش هست ، مسدله اي نيست و قابل حله ..

در هر 2 صورت هم كاسكوي ديگه فقط مشكل رو بيشتر ميكنه و فايده اي نداره

موفق باشيد
    ممنونم ناتسی جان
    ببینید ساکته ساکته!! انگار نه انگار تو خونه ما کاسکویی وجود داره فقط روزای اول غرغر میکرد که به ما که عادت کرد دیگه اونم نداره فقط واسه واکسن انچنان قارایی میکشید که امیدوارم کرد هنجرش سالمه
    کاملا هوشیاره فوضوله خوب میخوره یاد گرفته دست میده اما جیک نمیزنه شاید روزی یه صدای کوچیک در بیاره همین!!
    پیش دکتر ملوک پور بردم گفت ما نمونه هایی داشتیم که تا 6 ماه هم بی صدا بودن گفت مشکل خاصی نداره ...
    اما نگرانم کلافم کرده....

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به همه
    راستش دارم به این نتیجه مبرسم تیکو افسردست چون ارومنرین طوطی زمینه
    شما تصور کنیدکه یه طوطی از صبح تا شب ساکته ساکته و فقط با اسباب بازیاش بازی میکنه! و صدا از دلش در نمیاد
    اصلا هم دلم نمیخواد پسش بدم یا تعویضش کنم چون ادمیم که خودمو در قبال موجود زنده ای که میخرم تا اخر عمرش مسوول میدونم
    میگم میشه یه قفس بزرگ مثثل مدل 80024 بگیرم و یه کاسکو سخنگو بخرم بزارم کنارش تا 2تایی با هم باشن؟ عملی هست؟ موثره؟

دوست عزیز من نمی دونم که شما از چه موقعی طوطیت را آوردی ، ولی طوطی من هم از اول آرام بود بدون هیچ جیغ و سرو صدایی طوری بود که فکر می کردم نکنه لال باشه بعداز یکی دو ماه که انس گرفت شروع کرد به سرو صدا کردن تا مدتها باهاش مشکلی نداشتم تا اینکه حدود اوایل آبان ماه دوباره ساکت شد ، ساکت ساکت طوریکه خودم هم افسردگی گرفته بودم بطوریکه وقی توی همین سایت با دکتر برهانی کیا مشورت کردم گفتند باید عکس رادیولوزی ازش گرفته شود . تا اینکه از طریق یکی از مدیران سایت متوجه شدم از بس از طریق صدای ضبط شده باهاش تمرین می کردم دچار این حالت شده به همین دلیل ارتباط را باهاش نزدیک کردم و رو در رو باهاش حرف زدم و بازی کردم تا اینکه دوباره شادابی اش را بدست آورد . حالا شما هم روزی چند بار از نزدیک باهاش حرف بزن بگذار هم بهت اعتماد کنه هم رابطه اش نزدیک بشه آنوقت نتیجه اش را می بینی . ببین هیچ تماس بدنی باهاش نداشته باش دستت را جلو نبر که بخواهی نوازشش کنی ، غذا هم که می خواهی بدهی دائم قربان صدقه اش برو . همه اینها را می فهمد .

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوست عزیز من نمی دونم که شما از چه موقعی طوطیت را آوردی ، ولی طوطی من هم از اول آرام بود بدون هیچ جیغ و سرو صدایی بعداز یکی دو ماه که انس گرفت شروع کرد به سرو صدا کردن تا مدتها باهاش مشکلی نداشتم تا اینکه حدود اوایل آبان ماه دوباره ساکت شد ، ساکت ساکت طوریکه خودم هم افسردگی گرفته بودم بطوریکه وقی توی همین سایت با دکتر برهانی کیا مشورت کردم گفتند باید عکس رادیولوزی ازش گرفته شود . تا اینکه از طریق یکی از مدیران سایت متوجه شدم از بس از طریق صدای ضبط شده باهاش تمرین می کردم دچار این حالت شده به همین دلیل ارتباط را باهاش نزدیک کردم و رو در رو باهاش حرف زدم و بازی کردم تا اینکه دوباره شادابی اش را بدست آورد . حالا شما هم روزی چند بار از نزدیک باهاش حرف بزن بگذار هم بهت اعتماد کنه هم رابطه اش نزدیک بشه آنوقت نتیجه اش را می بینی . ببین هیچ تماس بدنی باهاش نداشته باش دستت را جلو نبر که بخواهی نوازشش کنی ، غذا هم که می خواهی بدهی دائم قربان صدقه اش برو . همه اینها را می فهمد .
    ممنونم
    تیکو از 14 ابان پیشمه نه صدای ظبط شده واسش نمیزارم یا خودم یا مادرم همیشه پیشش هستیم و باهاش سر و کله میزنیم اما تاحالا صدایی نداشته....

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    ممنونم ناتسی جان
    ببینید ساکته ساکته!! انگار نه انگار تو خونه ما کاسکویی وجود داره فقط روزای اول غرغر میکرد که به ما که عادت کرد دیگه اونم نداره فقط واسه واکسن انچنان قارایی میکشید که امیدوارم کرد هنجرش سالمه
    کاملا هوشیاره فوضوله خوب میخوره یاد گرفته دست میده اما جیک نمیزنه شاید روزی یه صدای کوچیک در بیاره همین!!
    پیش دکتر ملوک پور بردم گفت ما نمونه هایی داشتیم که تا 6 ماه هم بی صدا بودن گفت مشکل خاصی نداره ...
    اما نگرانم کلافم کرده....
    با سلام

دوست عزيز ، چه واكسني بهش زديد؟ قبل از واكسن چطور بود؟

موفق باشيد

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    ببین دوست عزیز نیکی من هم همینطوری بود من فرودین ماه امسال آوردمش ، اینقدر ساکت بود که فکر می کردم نکنه لال باشه ولی کم کم شروع کرد به سرو صدا کردن

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزيز ، چه واكسني بهش زديد؟ قبل از واكسن چطور بود؟

موفق باشيد
    قبل از واکسن هم همین بود فرقی نداشت
    واکسن 3بار بود هر 3 هفته شامل نیوکاسل و انفلانزا و ...
    حدود 20 روز بعد از خرید اولین واکسنشو زد اما قبل واکسن هم بی صدا بود...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    قبل از واکسن هم همین بود فرقی نداشت
    واکسن 3بار بود هر 3 هفته شامل نیوکاسل و انفلانزا و ...
    حدود 20 روز بعد از خرید اولین واکسنشو زد اما قبل واکسن هم بی صدا بود...

اگر حتی فقط چند بار صدای سوت و جیغ و غارشو شنیدید جای نگرانی نیست و به مرور با شرایط وفق میده خودشو...بعضی از خاکستری های ماه ها طول میکشه تا اسارت و قفس و همنیشینی با انسان رو قبول کنن...فراموش نکنید که طوطی خاکستری حافظه بسیار خوبی داره...
    طوطی شما قطعا خاطرات زندگی طبیعیش تو جنگل های آفریقا رو هنوز به یاد داره...ممکنه تو طبیعت جفت یا حتی جوجه داشته و ...
    ای کاش با این وضعیتی که داره حد اقل فعلا واکسن بهش تزریق نمیشد.پرندتون افسرده بوده و حالا به جای اینکه کمک کنید به جلب اطمینانش یه خاطره وحشتناک دیگه اونم تو 3 نوبت براش به وجود آوردید

تنها کاری که باید انجام بدید صبر و محبته
    شما یک پروسه 6 ماهه رو برای رام کردن و اهلی کردن طوطیت در نظر بگیر
    ممکنه 1 ماهه رام شه و ممکنه حتی تو 6 ماه هم رام نشه ولی 90% از خاکستری ها توو کمتر از 6 ماه رام میشن
    هیچ دلیلی نداره که بخواین به زور رامش کنید یا حتی وادار به انجام کاری بکنیدش.اینجوری فقط و فقط استرس وارد میکنید به پرنده
    به مرور متوجه میشید چه چیزی خوشحالش میکنه.سعی کنید همیشه کارهایی رو که دوست داره براش انجام بدید و چیز هایی رو که دوست داره با محبت بهش بدید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اگر حتی فقط چند بار صدای سوت و جیغ و غارشو شنیدید جای نگرانی نیست و به مرور با شرایط وفق میده خودشو...بعضی از خاکستری های ماه ها طول میکشه تا اسارت و قفس و همنیشینی با انسان رو قبول کنن...فراموش نکنید که طوطی خاکستری حافظه بسیار خوبی داره...
    طوطی شما قطعا خاطرات زندگی طبیعیش تو جنگل های آفریقا رو هنوز به یاد داره...ممکنه تو طبیعت جفت یا حتی جوجه داشته و ...
    ای کاش با این وضعیتی که داره حد اقل فعلا واکسن بهش تزریق نمیشد.پرندتون افسرده بوده و حالا به جای اینکه کمک کنید به جلب اطمینانش یه خاطره وحشتناک دیگه اونم تو 3 نوبت براش به وجود آوردید

تنها کاری که باید انجام بدید صبر و محبته
    شما یک پروسه 6 ماهه رو برای رام کردن و اهلی کردن طوطیت در نظر بگیر
    ممکنه 1 ماهه رام شه و ممکنه حتی تو 6 ماه هم رام نشه ولی 90% از خاکستری ها توو کمتر از 6 ماه رام میشن
    هیچ دلیلی نداره که بخواین به زور رامش کنید یا حتی وادار به انجام کاری بکنیدش.اینجوری فقط و فقط استرس وارد میکنید به پرنده
    به مرور متوجه میشید چه چیزی خوشحالش میکنه.سعی کنید همیشه کارهایی رو که دوست داره براش انجام بدید و چیز هایی رو که دوست داره با محبت بهش بدید

موفق باشید
    بابک آژیده
    بسیار سپاسگزارم اقای اژیده
    خدا رو شکر به همه 4 نفر اعضای خونه ما اطمینان داره به هممون دست میده میزاره پا و نوکشو ناز کنیم و محاله ممکنه ما روگاز بگیره و از هممون هم غذا میگیره در صورتی که جلوی افراد غریبه به شدت مهاجم میشه.

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    تشکر مجدد از همه که به فکر تیکو بودن
    یادمه خانوم شهرزاد چند تا کلیپ صوتی از صدای جنگلهای افریقا و حیواناتش گذاشته بودن واسه کاسکوها
    اما هرچی میگردم پیدا نمیکنم اگه میدونید کجاست بی زحمت لینکشو بدید واسه تیکو دانلود کنم

صفحه 257 از 1238 نخستنخست ... 157207238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276307357757 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)