کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    نه زیاد رفت امد نمیشه مغازه هم خیلی اروم هست (مشتری نیست ) :D مغازه زیر زمین هست
    قفس هم یک قفس معمولی ارتفاعش در حدود 50 cm و عرض و طولش در حدود 30 cm هست یک چوب هم وسطش هست برای نشستن 2 تا ظرف هم داخلش هست واسه اب و غذا پشت قفس پوشیده هست و 2طرف قفس هم بسته هست البته نه خیلی بسته نیمه باز ارتفاع از سطح زمین تقریبا 180
    وقتی از کنارش رد میشم غار میزنه شدید بعد که رفتم اینور اونور میره (از اون حالت در میاد) چنتا ملق هم میزنه اکروبات بازی میکنه چنتا سوت و جیغ کوتاه هم میکشه وقتی اکروبات بازی میکنه
    بعد میره ته قفس یک حالتی هم داره پر های بدنشو باد میکنه( نه خیلی زیاد )کاجم گذاشتم واسش نگاهشم نمیکنه البطه وقتی اهاش صحبت میکنم سوت میزنه و بالا پایین میره
    اینم را من 450 گرفتم
    خیلی نگرانم کرده تا 2 متریش نمیشه رفت
    میگین در قفس را باز کنم که بیاد بیرون شاید روحیه اش عوض بشه؟
    سلام
    خب ارتفاع قفسش رو کم کنید 180 سانت خیلی زیاده به حدود 1 متر برسونید و همونطور که گفتم اصلا بهش نزدیک نشید حالا چه 2 متر و چه 20 سانت
    تنها ش بزارید و از دور تحت نظر داشته باشیدش و جایی باشه که افراد غریبه رو کمتر ببینه و از کنارش هم رد نشند تا مدتی
    به جای کاج و از این چیز ها بهتره چند مدل اسباب بازی براش بگیرید و در قفسش به مرور نصب کنید و از مکمل ها هم استفاده کنید
    اصلا هم حداقل واسه چند ماه اینده فکر این که در قفس رو باز کنید و واسه گردش و تفریح بیاریدش بیرون رو نکنید چون بیرون اوردن و ازاد گزاشتن قبل از رام شدن همانا و رام نشدن پرنده و دردسر های بعدش همانا
    باز هم به نظرم اگه موقعیتش رو دارید در منزل نگهداری کنید ازش
    صفحات ابتدای این تاپیک رو هم بخونید شاید چیز های بیشتری در مورد رام کردنش دستگیرتون شه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    امروز نزدیک بود بمیرم از ترس
    آخه دیروز عسل رو بردم حمام و بعد از اینکه نیم خشکش کردم آوردمش جلوی فن و در قفس رو براش باز کردم و رفت رو قفسش حسابی بال زد و خوب خشک شد.
    ساعت نزدیک 8 بود که باباش زحمت کشید و یک کم سم سوسک تو آشپزخونه زد (از این مایع ها) که من فوری پنجره آشپزخونه رو باز کردم که هوا عوض شه . البته آشپزخونه با جایی که عسل هست یه 15-20 متری فاصله داره .
    چشمتون روز بد نبینه . عسل بیچاره صبح صبحانه رو خورد و یک کم سوت زد و دیگه هیچ

اگر بدونید من چه حالی داشتم.:smile (131):
    حتی بادوم زمینی رو هم از دست نمی گرفت که هیچ دستم هم تو قفس بردم از جاش تکون نخورد :smile (227):

فورا فن رو رو درجه زیاد گذاشتم و تو آبش مولتی ویتامین ریختم و یک کم عذای خشک که شامل بادوم زمینی و نصف گردو و یک دونه انجیر خشک و 7 تا هم توت خشک که ازش نمیگذره براش گذاشتم.
    ساعت 3 دیدم یک کم تکون خورد و رفت سراغ غذاش و اونا رو خورد. ساعت 5 هم آبش رو براش عوض کردم و توش عسل ریختم .

الان خوبه و داره سوت میزنه . کلی هم با اسباب بازی هاش بازی کرده :smile (142):

حالا نمی دونم کارهایی که انجام دادم کافیه یا هنوز کار دیگری هست که باید انجام بدم ؟؟؟

سلام
    من در استفاده از این افت و حشره کش ها تجربه ی بسیار بدی دارم
    در موقع مصرفشون خیلی احتیاط کنید , خیلی راحت میتونند یه حیوون رو از پا دربیارند و راه معالجه ای هم معمولا ندارند به خصوص برای پرنده ها
    خوشبختانه این بار رو در رفتید اما در روز های اینده هم حواستون به رفتار و کار های پرندتون حتما باشه
    ایشالا مشکلی نداره
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام دوستان

من برای عسل توت خشک و انجیر خشک و خرما خشک گرفتم.
    روزی چقدر میتونم از هرکدومش بهش بدم ؟
    عاشقه توت و انجیره :smile (15):

با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام به همه دوستان
    امروز نزدیک بود بمیرم از ترس
    آخه دیروز عسل رو بردم حمام و بعد از اینکه نیم خشکش کردم آوردمش جلوی فن و در قفس رو براش باز کردم و رفت رو قفسش حسابی بال زد و خوب خشک شد.
    ساعت نزدیک 8 بود که باباش زحمت کشید و یک کم سم سوسک تو آشپزخونه زد (از این مایع ها) که من فوری پنجره آشپزخونه رو باز کردم که هوا عوض شه . البته آشپزخونه با جایی که عسل هست یه 15-20 متری فاصله داره .
    چشمتون روز بد نبینه . عسل بیچاره صبح صبحانه رو خورد و یک کم سوت زد و دیگه هیچ

اگر بدونید من چه حالی داشتم.:smile (131):
    حتی بادوم زمینی رو هم از دست نمی گرفت که هیچ دستم هم تو قفس بردم از جاش تکون نخورد :smile (227):

فورا فن رو رو درجه زیاد گذاشتم و تو آبش مولتی ویتامین ریختم و یک کم عذای خشک که شامل بادوم زمینی و نصف گردو و یک دونه انجیر خشک و 7 تا هم توت خشک که ازش نمیگذره براش گذاشتم.
    ساعت 3 دیدم یک کم تکون خورد و رفت سراغ غذاش و اونا رو خورد. ساعت 5 هم آبش رو براش عوض کردم و توش عسل ریختم .

الان خوبه و داره سوت میزنه . کلی هم با اسباب بازی هاش بازی کرده :smile (142):

حالا نمی دونم کارهایی که انجام دادم کافیه یا هنوز کار دیگری هست که باید انجام بدم ؟؟؟
    با سلام

دوست عزيز ، بنده به عزيزان بارها عرض كردم كه بدترين حالت براي كاسكو تغيير ناگهانيه دماست ، نبايد بزاريد به كاسكو باد سرد و يا سوز ناشي از اختلاف دما بخوره ، شما چند روزي بايد محيطش رو كمي گرمتر از معمول كنيد و حتما با بخور محيطش رو مرطوب كنيد ، ويتامين رو هم استفاده كنيد و خيلي مراقب رفتارش باشيد ، هر تغيير ظاهري كه مشكوك بود بايد به پزشك مراجعه كنيد ، با احترام به كسري عزيز ، هنوز مشخص نيست كه مشكلي پيش اومده و يا خير چون كاسكو ها پرنده هاي مقاومي هستند و بيماري رو سريعا بروز نميدن ، اين خصلتشون يه خوبي داره و يه بدي ، خوبيش در اينه كه بسياري از بيماريها رو در مراحل ابتدايي خودشون از پا درميارن ولي بديش اينه كه اصولا موقعي نشانه بيماري رو نشون ميدن كه چند وقتي از شروعش گذشته ، توصيه ميكنم كه تا 1 هفته مراقبتتون و نظارتتون رو با حساسيت بيشتر انجام بديد...

در مورد استفاده از سموم آفتي هم كاملا با نظر دوست عزيزمون موافقم و عرض كنم ، سمومي كه بصورت مايع و بودار هستند نه تنها براي كاسكو بلكه براي خود شما هم بسيار مضرند ، شما يا از مواد جامد و بي بو استفاده كنيد و يا مواد مايع رو وقتي استفاده كنيد كه بعدش در منزل نباشيد.

سلام دوستان

با تشکر
    با سلام

دوست عزيز هر 3 تاي موادي كه گرفتيد خوراكيهاي خوبي هستند ولي چون جزء غذاهاي شيرين حساب ميشن بايد مقدار مصرفشون كم باشه ...

نكته دوم هم اينكه چون مواد خشك شده بعضا ميزبانان خوبي براي قارچها و موجودات ريز هستند حتما قبل از اينكه مصرف بشن بايد كاملا و تك تك تستشون كنيد كه مشكل نداشته باشند....

موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزيز ، بنده به عزيزان بارها عرض كردم كه بدترين حالت براي كاسكو تغيير ناگهانيه دماست ، نبايد بزاريد به كاسكو باد سرد و يا سوز ناشي از اختلاف دما بخوره ، شما چند روزي بايد محيطش رو كمي گرمتر از معمول كنيد و حتما با بخور محيطش رو مرطوب كنيد ، ويتامين رو هم استفاده كنيد و خيلي مراقب رفتارش باشيد ، هر تغيير ظاهري كه مشكوك بود بايد به پزشك مراجعه كنيد ، با احترام به كسري عزيز ، هنوز مشخص نيست كه مشكلي پيش اومده و يا خير چون كاسكو ها پرنده هاي مقاومي هستند و بيماري رو سريعا بروز نميدن ، اين خصلتشون يه خوبي داره و يه بدي ، خوبيش در اينه كه بسياري از بيماريها رو در مراحل ابتدايي خودشون از پا درميارن ولي بديش اينه كه اصولا موقعي نشانه بيماري رو نشون ميدن كه چند وقتي از شروعش گذشته ، توصيه ميكنم كه تا 1 هفته مراقبتتون و نظارتتون رو با حساسيت بيشتر انجام بديد...

در مورد استفاده از سموم آفتي هم كاملا با نظر دوست عزيزمون موافقم و عرض كنم ، سمومي كه بصورت مايع و بودار هستند نه تنها براي كاسكو بلكه براي خود شما هم بسيار مضرند ، شما يا از مواد جامد و بي بو استفاده كنيد و يا مواد مايع رو وقتي استفاده كنيد كه بعدش در منزل نباشيد.

با سلام

دوست عزيز هر 3 تاي موادي كه گرفتيد خوراكيهاي خوبي هستند ولي چون جزء غذاهاي شيرين حساب ميشن بايد مقدار مصرفشون كم باشه ...

نكته دوم هم اينكه چون مواد خشك شده بعضا ميزبانان خوبي براي قارچها و موجودات ريز هستند حتما قبل از اينكه مصرف بشن بايد كاملا و تك تك تستشون كنيد كه مشكل نداشته باشند....

موفق باشيد
    با تشکر از پاسختون

پنجره آشپزخانه نزدیک 15 متر باهاش فاصله داره و اصلا در معرض باد نبود و کم شدن دمای هونه رو هم با گذاشتن فن رو درجه زیاد براش جبران کردم . (آشپزخونه به سالن اپن باز نداره) و سریع هم دستگاه بخورش رو که تصویه کننده هوا هم هست روشن کردم
    دمای اتاق رو بالا بردم دیروز و تو آبش مولتی ویتامین ریختم و ساعت 5 هم براش عوض کردم و تو آبش عسل ریختم

از خطرناکی سم اطلاع داشتم و سریع خودم رو رسوندم ولی خوب یک کم زده بود

چشم حتما مراقبش هستم تا یک هفته و نمی زارم دمای خونه پایین بیاد
    امروز هم حالش خوبه . غذاش رو خورده . الان هم براش میوه و فلفل دلمه ای و هویج و سیب گذاشتم که داره میخوره با یه پرتقال مینیاتوری

من روزی 1 انچیر خشک بهش میدم و 7-8 تا هم توت خشک

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز سلام به همگی شما

در این مدت 10 ماهه که من نیکی را دارم این به من ثابت شده که هیچ چیزی بهتر از صبر و گذر زمان نیست ، توی مدت طولانی کاسکو وقتی به شما اعتماد پیدا کرد هم روی دستتون می آید و هم اینکه بشدت بهتون علاقمند می شود . وقتی ببیند که شما هیچ آزاری برایش ندارید یک دوست صمیمی و خوب می شه . پس به دوستانیکه جدیدا کاسکو خریدند توصیه می کنم خواهشا عجله نکنید و بگذارید کاسکو خودش شما را انتخاب کند اونوقت است که از این دوستی لذت می برید .
    من تنها اشتباهی که کردم هفته اول که آمد پیش من پرید به سمت پنجره و من از ترس به زور گرفتمش و داخل قفس بردمش ( البته بدون مزد هم نبود آنچنان گازی از استخوان انگشتم گرفت که مدتها درد می کرد) شاید این مدت خیلی طولانی است ولی نتیجه خوبی گرفتم .

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    سلام دوستان

با تشکر

همونطور که کاربر ناتسی گفتند با تمام مفید بودن انجیر و توت که یکی از محبوب ترین غذا ها برای طوطی سانان هست مراقب سالم بودنشون باشید حتما
    من خودم معمولا انواع اجیل جات رو به صورت مخلوط ریز در اختیار پرنده هام میزاشتم
    در استفادشون زیاده روی نکنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام به همگی شما

در این مدت 10 ماهه که من نیکی را دارم این به من ثابت شده که هیچ چیزی بهتر از صبر و گذر زمان نیست ، توی مدت طولانی کاسکو وقتی به شما اعتماد پیدا کرد هم روی دستتون می آید و هم اینکه بشدت بهتون علاقمند می شود . وقتی ببیند که شما هیچ آزاری برایش ندارید یک دوست صمیمی و خوب می شه . پس به دوستانیکه جدیدا کاسکو خریدند توصیه می کنم خواهشا عجله نکنید و بگذارید کاسکو خودش شما را انتخاب کند اونوقت است که از این دوستی لذت می برید .
    من تنها اشتباهی که کردم هفته اول که آمد پیش من پرید به سمت پنجره و من از ترس به زور گرفتمش و داخل قفس بردمش ( البته بدون مزد هم نبود آنچنان گازی از استخوان انگشتم گرفت که مدتها درد می کرد) شاید این مدت خیلی طولانی است ولی نتیجه خوبی گرفتم .

سلام
    خوشحالم که بهتون ثابت شده صبر بهترین راه برای نگهداری ... تربیت و سخنگو کردنه خاکستری هاست
    والا همه ی دوستان و مدیران به کاربر های تازه وارد چنین چیزی رو میگند اما معمولا کمتر کسی چنین صبری رو داره
    شما الان دیگه باید اموزش سخنگویی و بازی کردن رو به پرندتون یاد بدید و بعد از این اموزش ها دیگه کاملا لذت داشتن یه خاکستریه رام و سخنگو رو خواهید برد
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    کسری عزیز سلام با تشکر از راهنمایی های شما و دیگر دوستان محترم
    الان هنوز فکر می کنم بخاطر اون برخورد اول هنوز با من کمی مشکل داره ولی تمرین روی دست آمدن را شروع کردم خیلی سریع جواب گرفتم الان می آید روی دستم ولی زود می رود پائین فکر کنم چند روز دیگه این هم حل شود .
    دوستان و کاربرهای جدید خواهشا به توصیه های اساتید گوش کنید و صبر را پیشه کنید یک صبر طولانی مدت و چند ماهه ، شما الان با زود تمرین کردن فقط خودتان را از چشم کاسکوهایتان می اندازید و آنها اعتمادشان را بکلی از دست می دهند .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    همونطور که کاربر ناتسی گفتند با تمام مفید بودن انجیر و توت که یکی از محبوب ترین غذا ها برای طوطی سانان هست مراقب سالم بودنشون باشید حتما
    من خودم معمولا انواع اجیل جات رو به صورت مخلوط ریز در اختیار پرنده هام میزاشتم
    در استفادشون زیاده روی نکنید
    با تشکر از شما و ناتسی عزیز

من مقدارش رو گفتم شما هم میگید زیاده روی نکنم
    ولی نگفتید این مقدار زیاده یا کافیه

با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    با تشکر از شما و ناتسی عزیز

من مقدارش رو گفتم شما هم میگید زیاده روی نکنم
    ولی نگفتید این مقدار زیاده یا کافیه

با تشکر
    من به شخصه نمیتونم مقدار دقیقی رو بگم چون علم این قضیه که چربیه 8 تا توت چقدره و .... رو ندارم اما فکر کنم زیاده
    انجیر رو که همون یکی بدید ولی توت رو فکر کنم با توجه به احتمالا پسته و سایر غذا هایی که میدید در حد 2 یا 3 عدد در روز برسونید
    بازم دوستانی که اطلاعاتشون علمیه میتونند کمک بیشتری کنند
    اگه شیکرا هم جواب بده خوبه

صفحه 254 از 1238 نخستنخست ... 154204235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273304354754 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)