کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    خواهشا منو راهنمایی کنید از دست این تیکو دیگه خسته شدم!
    اولا که همچنان صداش در نمیاد و روزی یکی دو تا سوت میزنه اونم اول صبح و همین!! دکتر هومن ملوک پور گفت طبیعیه و شاید تا 6 ماهم صداش در نیاد اما یه روز بالاخره شروع میکنه!! حالا این به کنار
    تو این دقیقا 2ماهی که اومده فقط معنی دست دادن فهمیده واسه هیچ حرکت دیگه همکاری نمیکنه!! و اصلا وقتی میخوایم یه تمرینی و شروع کنیم هیچ چیزیو به عنوان جایزه قبول نمیکنه و پرت میکنه حتی اگه تخمه باشه و 1روز هم طبق گفته دوستان عزیز از جیره غذاش حذف شده باشه
    تو قفس میزاره به پاش دست بزنیم و گازم نمیگیره اما بیرون قفس چه ما بالاتر باشیم چه پاییینتر چه هم سطح دیدش گارد میگیره و هر چی کنارش باشه رو به شدت میجوه مثل میله های قفس اما گاز محکم اصلا نمیگیره
    تحت هیچ شرایطی رو دست نمیاد مگر اینکه روی چوب بیارمش و به زور بیارم رو دستم و دستمو بگیرم بالا که جرات نکنه بپره وگر نه ارتفاع کم بشه سریعا میپره
    امروز دقیقا 2ماهه که پیشمه فقط اینقدر رامه که از دست غذا میگیره و دست میده و معنی اینو قشنگ میدونه و گاز محکم هم ابدا نمیگیره و فقط ژست میگیره چشماشم طوسی سفیده
    با کلی ذوق و شوق خریدم اما الان تمام ذوقمو از بین برده و فقط دلم خوشه که تا میگم دست بده سریع پاشو میاره بالا!!!
    لطفا کمکم کنید نمیخوام پسش بدم ابدا این تو ذهنم نیست اما همش میگم کاش جای این اون جوجه امازونی که تو مغازه بود و خریده بودم اما حالا که خریدم میخوام هر طور شده رامش کنم و میدونم که خنگ هم نیست فقط نمیدونم چکار کنم همکاری کنه

سلام
    خوب آدم همیشه ممکنه که خسته بشه طوطی ها موجودات لجباز و بسیار باهوش هستند طوطی شما نیاز به تمرین مستمر و پیگیر داره البته بهت بگم که در عرض دوماه این همه کار انجام میده بیا به نکات مثبتی که خودت گفتی نگاه کن:
    دست میده
    از دست تخمه میگیره
    قار نمیکشه
    روی دست میاد : درسته که با زور میاد امامیاد ( جای امیدواری است )
    برای دوماه تمام این کارها خیلی زیاده شما هم توقعت خیلی زیاده
    در ضمن دست دادن کار بسیار پیشرفته ای است
    حالا کافیه شما کمی در تمریناتی که انجام میدی منظم باشی اینکه حرف نمیزنه کاملا طبیعی است تمرینات خودت را به دو دسته تقسیم کن و برای هر کدام یه برنامه بذار و یکی و یکی پیش برو با خودت بگو باید ترس طوطی را از بین ببرم و تا ترسش را از بین نبرم تمرین دیگه ای انجام نمیدم ( این مثال بودها) :
    دسته اول : آموزش سخنگویی
    دسته دوم : تمرینهای تربیتی

من فکر کنم شما کمی قاطی پاتی باهاش تمرین کردی و فقط کافیه یک کم نظم به تمرینات و یک کم زمان یه طوطی بدهی تا بتونه باهات ارتباط برقرار کنه یک نکته در صحبت های شما وجود داره که ضد و نقییض است این را برای من مشخص کن:
    یه بار گفتی جایزه نمیگیره وحتی تخمه را میگیره میندازه زمین
    یه بار گفتی از دست غذا میگیره : وقتی میگیم که طوطی ازدست غذا میگیره به این معنی است که هر زمان هر خوراکی را خواستی بدی بهش بگیره ازت اگر بعضی وقت ها میگیره و بعضی وقتها نمیگیره این یعنی هنوز اعتماد به شما نداره درسته دست میده و ممکنه به زور روی دست بیاد ولی هنوز اعتماد نداره تخمه را گرفتن و انداختن زمین می تونه بهجز اعتماد نداشتن نشانه ناراحت بودن هم باشه طوطی من زمان هایی که با من قهر می کنه همین جوری میشه اون وقت من میشینم کنارقفسش قربون صدقه اش میرم منتش را میکشم هی میگم بیا و خوراکی را براش نگه میدارم و اون کمی من را نگاه می کنه یه دوری توی قفس میزنه یعنی اینکه من به تو اهمیت نمیدم و تو را نمی بینم بعد میاد خوراکی را میگره و آشتی می کنه شما باید اخلاق طوطیت دستت بیاد من فکر می کنم طوطی شما هنوز از شما می ترسه چیزهایی که شما میگی نشانه تمرین نامنظم است بذار یه مثال برات بزنم بسیاری از طوطی ها هستند که فقط حرف میزنند و اصلا رام نیستند چنین طوطی یعنی اینکه صاحبش فقط به فکر به حرف افتادنش بوده من معتقدم تمرینهای تربیتی و تمرینهای سخنگویی باید به موازات هم پیش بروند وقتی طوطی ترسش کامل از بین بره برای هر گونه آموزشی حتی سخنگویی هم مشتاق تر میشه

به سوالاتی که سپیده جان از شما پرسیدند جواب بده و مسئله از دست غذا گرفتن را هم طبق تعریفی که برات کردم دوباره توضیح
    بده و بگو که طوطی است در کدام مرحله است

اما در مورد جایزه : جایزه یک تکه بسیار کوچک از خوراکی است که طوطی بسیار بسیار بسیار آن را دوست داره و باید به طور کامل از غذایی روزانه طوطی حذف بشه شما گفتی یک روز حذف کردی این کافی نیست جایزه فقط باید برای کار خوب باشه و دیگه در هیچ شرایطی نباید به طوطی داده بشه تا کاملا بفهمه که اون فقط برای انجام کار مورد نظر است بذار برات مثال بزنم مثلا اگر یک چهارم یک گردو را به 4 یا 5 تکه تقسیم کنی و طوطی اون را دوست داشته باشه اون میشه جایزه یا اینکه اگر پسته دوست داره باید یک پسته را به 5 یا 6 تکه تقسیم کنی اون میشه جایزه و یا اگر انار دوست داره یک دانه کوچک انار میشه جایزه اگر ذرت خیلی دوست داره یک دانه ذرت میشه جایزه اگر تخمه خیلی دوست داره اون میشه جایزه ( از تخمه به شرطی می تونید به عنوان جایزه استفاده کنید که جز غذای اصلی طوطی نباشه و یا اینکه به مقدار کم در اختیارش قرار بگیره اگر هنوز با سایر خوراکی طوطی را تغذیه نمی کنید تخمه نمی تونه جایزه مناسبی باشه ) خلاصه همه طوطی ها از یک خوراکی بیشتر از سایر خوراکی ها خوششون میاد طوطی من عاشق عناب ، انار و فندق است عناب را وقتی بهش میدم که تمرین آمورش تمام شده باشه برای اینکه عناب بزرگه و نمیشه هم نصفش کرد و طوطی من فهمیده زمانهایی که دارم باهاش تمرین می کنم آخرش یه عناب جایزه میگیره و در طول تمرین یک فندق را با دقت تکه تکه و یا از دانه انار استفاده می کنم در سایر موارد اصلا بهش این خوراکی ها را نمیدم
    این ها را توضیح دادم که متوجه بشی باید برای طوطی است بیشتر وقت بذاری

بیا اولین کلیپ آمورشی که در لینک زیر وجود داره را دانلود کن این هم لینک مستقمیش طوطی من هم مثل طوطی شما از بیرون قفس می ترسید به هیچ عنوان بیرون قفس نمی آمد و لی وقتی من دستم را می بردم داخل قفس مشکلی نداشت و نمی ترسید من این کلیپ را دیدم این کلیپ یک تیمنه نیمه رام است که روی دست نمیاد صاحب طوطی گذاشته اش روی یک میز و در حالیکه یک دستش را جلوی دست دیگه اش گرفته یک جایزه را که طوطی دوست داره بهش نشان میده در واقع آموزش دهنده از یک دست به عنوان دست جایزه دهنده و استفاده کرده و دست دیگه بین این دست و طوطی قرار داره در کلیپ نگاه کن کاملا معلومه که طوطی هنوز رام نشده و از دست صاحبش می ترسه ( برای این این کلیپ را دوست دارم که برای نمایش از یک طوطی رام استفاده نکرده و فیلمی که گرفته واقعی است) خودت فیلم را دانلود کن و با دقت نگاه کن حتی اگر طول بکشه هم اشکالی نداره حتما دانلود کن
    آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up

در این صفحه ای که لینکش را گذاشتم به پست شماره سه دقت کن یک کلیپ اونجا هست منظورم همونه

از آنجا که طوطی من از قفس بیرون نمیامد من با خودم گفتم که خب چوب داخل قفسش میشه میز مثلا و من دستم را در حالیکه مشت کردم به میله می چسبونم و با دست دیگه جایزه اش را بهش میدم اوایل اصلا نمی آمد حتی دانه را بگیره من دستی را که به میله می چسباندم را می آوردم پایین می آمد دانه میگرفت دفعه بعد دستم را می سباندم به میله اون قدر این کار را را انجام دادم تا ترسش ریخت الان دستم را می چسبانم به میله

درانتهای کلیپ گفته که این تمرین ( یعنی فقط ریختن ترس طوطی از دست ) باید حدود سه هفته انجام بشه بعد تازه طوطی شروع می کنه پاش را روی دست گذاشتن برای این کار باید دست جایزه دهنده را از دست دیگه دور نگه دارید تا طوطی مجبور بشه پاش را بذاره روی دستتون کلیپ را که نگاه کنی می بینی تمینه یه وقتی که میترسه میره برای خودش یه دور میزنه بعد دوباره میاد طوطی من هم دقیقا این کار را می کنه توی قفس میره دور میزنه و درحالیکه با ترس به دست مشت شده چسبیده به میله نگاه می کنه میاد نزدیک حالا اگر دست مشت شده را ببرم پایین سریع میاد جایزه را میگره جالب اینجاست که از دست جایزه دهنده اصلا نمی ترسه حتی بعد از گرفتن جایزه با انگشتم بازی می کنه اما از دست دیگه میترسه برای همینه که میگم طوطی ها پرنده های بسیار باهوشی هستند

باور کن دیگه از طریق نوشتن بیشتر از این نمی تونم توضیح بدم اگر طوطیت میترسه باید با آرامش و صبوری ترسش را از بین ببری
    صبور و شکیبا باش و البته امیدوار .... من مطئنم که موفق میشی من خودم هم گاهی اوقات خسته میشم اون وقت میام با سپیده جان حرف میزنم که همیشه من را تشویق می کنه و همیشه به من و بقیه همه امیدواری میده :smile (272): :smile (272):

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .باهاش تمرین حرف زدن می کنی ؟ خودت براش سوت می زنی ؟ زمانی که براش حرف یا سوت می زنی چه عکس العملی نشون می ده ؟هیچ صدایی ایجاد نمی کنه ؟قفسش کجاست ؟وقتی که تنها میشه (یعنی شما رو تو جایی که هست نمی بینه) هیچ سر و صدایی ایجاد نمی کنه ؟به همه این سوالا جواب بده .

خوب دو ماه اصلا زمان زیادی نیست پس عجله نکن و نا امید نشو .خیلی پیشرفتت خوبه اینو جدی می گم .ببین الان داری می ترسونیش برای چی دستتو می بری بالا که جرات نکنه بیاد پایین .این خودش باعث میشه از دستت فراری باشه و دیگه روی دستت نیاد .

گفتی از دستت غذا می گیره و داخل قفس از هم ازت نمی ترسه .تا حالا تو قفس تمرین کردی ؟یعنی تمرین روی دست آوردن رو تو قفس باهاش کار کردی ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها

سلام
    خوب آدم همیشه ممکنه که خسته بشه طوطی ها موجودات لجباز و بسیار باهوش هستند طوطی شما نیاز به تمرین مستمر و پیگیر داره البته بهت بگم که در عرض دوماه این همه کار انجام میده بیا به نکات مثبتی که خودت گفتی نگاه کن:
    دست میده
    از دست تخمه میگیره
    قار نمیکشه
    روی دست میاد : درسته که با زور میاد امامیاد ( جای امیدواری است )
    برای دوماه تمام این کارها خیلی زیاده شما هم توقعت خیلی زیاده ......... :smile (272): :smile (272):
    ممنون از هر دوی شما عزیزان بینهایت سپاسگزارم از وقتی که برای بنده گذاشتید
    بله هم براش به کررات سوت میزنم و هم حرف میزنم اما اصلا و ابدا عکس العملی نشون نمیده حتی با سوت من هیجانی هم نمیشه وقتی هم که تنهاست با اسباب بازیاش ور میره از صبح تا اخر شب با اونا مشغوله انگار وظیفه داره بجوتشون کر هم نیست چون تا زنگ میزنن کلشو 1متر دراز میکنه ببینه کیه زنگ زده!! باور کنید بی صدای بی صدا هستش انگار تو خونه همستر داریم دکتر هومن گفت تو بعضی از کاسکوها این عدم صدا طبیعیه قفسشم تو اتاقم رو میزمه و در اتاق هم همیشه بازه و رفت و امد همه رو زیر نظر داره
    وقتی میاد بیرون بعضی اوقات به زور میارمش روی چوب نشیمن که خودشو میکشه که نیاد وقتی اومد میارم رو دستم و تا ببینه ارتفاع کمه سریع میپره
    تو قفس تحت هر شرایطی غذا میگیره بیرون قفس هم میگیره اما تا بفهمه یکم باید واسه کاری همکاری کنه سریع گارد میگیره و هر چی بدم پرت میکنه و اینجاست که دیگه جایزه واسش معنایی نداره حتی اگه گرسنه باشه هم پرت میکنه یا میره تو قفس و دیگه بیرون نمیاد!!!!!!!( این تو قفس رفتنش خیلی باحاله)
    داخل قفس بارها بهش کلی غذا دادم و بعدش خواستم تو همون قفس بیارمش رو دست که هی جاشو تغییر میده میره چپ و راست یا دستمو با نوکش بلند میکنه میزنه کنار اما گاز محکم نمیگیره اگرم ببینه فایده نداره سریع پاشو به هوای دست دادن میاره بالا کلشو کج میکنه و منو نگاه میکنه!!!:smile (208):
    گردو بادوم و پسته اصلا دوست نداره با چیزایی که میشه خرش کرد یکی لوبیا سبزه و انگور
    معنی برو تو رو هم خوب میدونه وقتی میاد بیرون تا میگم تیگو برو تو دیگه بسه سریع بدون هیچ اذیتی اما با کلی غرغر میره تو قفس

بازم بینهایت ممنون امیدوارم با راهنماییهای شما دوستان عزیز اینم بالاخره رام شه

کاربر ساده

شماره عضویت
    3563
    سلام خسته نباشید کاسکوم خیلی جیغش کم شده امروز غذاشو برداشتم تا با دست بهش غذا بدم کارم درسته؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    ممنون از هر دوی شما عزیزان بینهایت سپاسگزارم از وقتی که برای بنده گذاشتید
    بله هم براش به کررات سوت میزنم و هم حرف میزنم اما اصلا و ابدا عکس العملی نشون نمیده حتی با سوت من هیجانی هم نمیشه وقتی هم که تنهاست با اسباب بازیاش ور میره از صبح تا اخر شب با اونا مشغوله انگار وظیفه داره بجوتشون کر هم نیست چون تا زنگ میزنن کلشو 1متر دراز میکنه ببینه کیه زنگ زده!! باور کنید بی صدای بی صدا هستش انگار تو خونه همستر داریم دکتر هومن گفت تو بعضی از کاسکوها این عدم صدا طبیعیه قفسشم تو اتاقم رو میزمه و در اتاق هم همیشه بازه و رفت و امد همه رو زیر نظر داره
    وقتی میاد بیرون بعضی اوقات به زور میارمش روی چوب نشیمن که خودشو میکشه که نیاد وقتی اومد میارم رو دستم و تا ببینه ارتفاع کمه سریع میپره
    تو قفس تحت هر شرایطی غذا میگیره بیرون قفس هم میگیره اما تا بفهمه یکم باید واسه کاری همکاری کنه سریع گارد میگیره و هر چی بدم پرت میکنه و اینجاست که دیگه جایزه واسش معنایی نداره حتی اگه گرسنه باشه هم پرت میکنه یا میره تو قفس و دیگه بیرون نمیاد!!!!!!!( این تو قفس رفتنش خیلی باحاله)
    داخل قفس بارها بهش کلی غذا دادم و بعدش خواستم تو همون قفس بیارمش رو دست که هی جاشو تغییر میده میره چپ و راست یا دستمو با نوکش بلند میکنه میزنه کنار اما گاز محکم نمیگیره اگرم ببینه فایده نداره سریع پاشو به هوای دست دادن میاره بالا کلشو کج میکنه و منو نگاه میکنه!!!:smile (208):
    گردو بادوم و پسته اصلا دوست نداره با چیزایی که میشه خرش کرد یکی لوبیا سبزه و انگور
    معنی برو تو رو هم خوب میدونه وقتی میاد بیرون تا میگم تیگو برو تو دیگه بسه سریع بدون هیچ اذیتی اما با کلی غرغر میره تو قفس

بازم بینهایت ممنون امیدوارم با راهنماییهای شما دوستان عزیز اینم بالاخره رام شه
    سلام .درباره ساکت بودنش با دکتر برهانی کیا هم مشورت کن .

الان شما دوراه داری واسه تمرین .هم داخل قفس چون ازت نمی ترسه و هم بیرون قفس (یعنی دور از قفس ، جایی که قفسش رو نبینه ) .تو هر دو حالت تو باید بهش فرصت بدی اول به دستت اعتماد کنه .منظورم از این اعتماد اینه که هر وقت دستتو می بری سمتش فکر نکنه شما ازش انتظار داری یه کاری انجام بده .باید طوری بشه که وقتی دستت کنارشه هیچ واکنشی (مثلا با مقارش دستتو کنار بزنه )نداشته باشه .تو هر دو روش هم ممکنه چند هفته طول بکشه و شما اصلا نباید عجله کنی .

اولی داخل قفس : اول فقط یه دستتو ببر داخل قفس و فقط بهش جایزه بده و دست دومت رو در گیر نکن .بعد کم کم دست دیگتو هم داخل قفس کن .یعنی همونطور که داری با دست اول بهش غذا می دی ، دست دومت رو هم جایی دور از طوطیت روی چوب نشیمن بذار (یه گوشه از چوب نشیمن ).فقط بذار اصلا تکون نده یا دنبالش نکن که بزور بیاد روی دستت .فقط می خوام به حضور دست دومت عادت کنه .بعد کم کم دستت رو بهش نزدیک کن .... بعد دست دومت رو کنار چوب نشیمن نزدیک پاش نگه دار و با دست دیگه جایزه بده بشه .... بقیش دیگه دقیقا مثل این کلیپ : .ir/download.php?f...l37rt9h746.zip
    فقط نکته مهم اینه که این مراحلی که بالا گفتم همه توی یه روز انجام نده . واسه هر مرحله یکی دو روز شایدم بیشتر باید وقت بذاری ....

دومی بیرون از قفس ( دور از قفس ) : این روش اینجوریه که شما قفس رو روی یه میز بذاری و در رو از جلو باز کنی تا بیاد روی میز .یا میز یا مبل حالا هر جایی که دور از قفسش باشه (جایی که انتخاب می کنی رو از وسایل استرس آور یا هر چیزه کوچیکی که باعث حواسپرتی یا ترسش میشه خالی کن .طوطی من حتی اگه یه در خودکار هم کنارش باشه حواسش پرت میشه .. پس به این نکته توجه کن .همین باعث میشه فقط دوست داشته باشه از اون محیط فرار کنه و اصلا به تمرین توجه نکنه ).قفسش رو دور کن ازش که نبینه .و تمرین رو مثل همون کلیپ شروع کن .من می خوام تو این کلیپ دقت کنی به رفتار تربیت کننده که چطور آروم و با خونسردی طوطی رو راضی می کنه که بیاد روی دستش ... .

امیدوارم بتونی شما هم بیاریش روی دست .فقط عجله نکن اصلا با دست دنبالش نکن .از ارتفاع نترسونش با بلند کردن زیاد از زمین .وقتی اولین بار اومد روی دستت اصلا دستت رو حرکت نده و فقط جایزه بده .حتی اگه فقط یه پاشو گذاشت روی دستت .اگه هم فقط از روی دستت رد شد باز جایزه بده بهش.

ببین اخه لوبیا سبز رو چجوری می خوای بهش بدی یا مثلا انگور رو چندتا دونه می خوای در روز بدی ..... نه اینا نه ... اگه انار بود می تونستی 10 دونه مثلا بدی در روز ولی آخه تمرینات شما در روز نباید فقط یکبار باشه که .. شما باید در روز 4یا 5 بار با فاصله باهاش کار کنی . اگه تخمه خودش رو می خوره همون رو به عنوان جایزه بده :smile (57):

اگه می خوای از روش دوم استفاده کنی در روز مثلا3 ساعت میاریش بیرون سعی کن این 3 ساعت رو تقسیم کنی مثلا به 3 قسمت .تو هر قسمت هم باهاش برای 10 دقیقه کار کنی .مدت تمرین رو طولانی نکن چون خسته کننده میشه براش .

اینم که می گی معنی برو رو خوب می دونه سعی کن تقویت کنی .یه وقت از سرش نندازی .این خیلی خوبه که وقتی می گی برو تو قفس می ره ... :smile (264):

موفق باشی :smile (142):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط athlantis نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید کاسکوم خیلی جیغش کم شده امروز غذاشو برداشتم تا با دست بهش غذا بدم کارم درسته؟
    سلام ببخشید من یادم نمیاد چند روزه آوردیش خونه . بعد از اینکه اون 10 ، 15 روز رو طی کردی باید کم کم با فاصله کنارش بشینی و باهاش به آرومی و با ملایمت حرف بزنی تا کم کم به وجود خود شما هم عادت کنه .این فاصله رو هم بتدریج کم کنی تا نزدیک قفس ... بعد که دیگه اگه نزدیک قفس بمونی اصلا قار نکشه و از ترس نره گوشه قفس می تونی با دست غذا دادن رو شروع کنی .بله اون لحظه ظرف غذا رو باید برداری و از بیرون میله های قفس بهش غذا بدی و وقتی تمرین تموم شد دوباره ظرفش رو بذاری ...

کاربر ساده

شماره عضویت
    3563
    دستت درد نکنه الان مرسی پس زود برداشتم ممنون از کمکت .
    ویرایش توسط sepideh : 7th January 2011 در ساعت 06:39 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    من 2 روزه یک کاسکو خریدم چشم طوسی البته دور چشماش کمی سفید شده خیلی کم این کاسکو من اغلب اوقات ته قفس میشینه لم نمیده ها روی پاهاش میشینه البته همش هواسش به من هست (داخل مغازه نگهداری میشه ) اینو میفهمم تا به طرفش میرم شروع میکنه به قار زدن کمی هم اکربات بازی میکنه غدا هم که میخوره مثلا پسته یا بادام کوهی (کازو) نصقشو میریزه کف قفسش ایا این عادی هست؟ ممنون از راهنماییتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 2 روزه یک کاسکو خریدم چشم طوسی البته دور چشماش کمی سفید شده خیلی کم این کاسکو من اغلب اوقات ته قفس میشینه لم نمیده ها روی پاهاش میشینه البته همش هواسش به من هست (داخل مغازه نگهداری میشه ) اینو میفهمم تا به طرفش میرم شروع میکنه به قار زدن کمی هم اکربات بازی میکنه غدا هم که میخوره مثلا پسته یا بادام کوهی (کازو) نصقشو میریزه کف قفسش ایا این عادی هست؟ ممنون از راهنماییتون
    سلام
    برای تشخیص رنگ چشم خاکستری ها باید به رنگ دور چشم توجه کرد نه به رنگ مردمک
    این نشونه ها نشونه ی ترسیدن پرندتون و نا مناسب بودن محل قفس و شرایطش اطرافش هست و اگه این روند ادامه پیدا کنه ممکنه دچار بیماری های ناشی از استرس و ترس بشه و اگر هم جوجه باشه حتی میتونه موجب مرگش بشه
    کلا خاکستری ها از نظر من برای نگهداری در مغازه ها مناسب نیستند ((حداقل قبل از رام شدن ))
    شما شرایط قفس پرندتون رو رعایت کنید و قفسش رو تو یه محیط کم رفت امد و جایی که کسی فعلا برای مدت حداقل 10 الی 20 روز کسی بهش نتونه خیلی نزدیک بشه قرار بدید و خودتون هم اصلا پیشش نرید حتی برای بازی و یا .... جز برای تعویض ظرف غذا و اب و کاغذ زیر قفس و بزارید برای مدتی پرنده به محیط جدیدش عادت بکنه (( منظورم این نیست که در یک محیط کاملا تنها قرارش بدید ))
    البته بازم به نظرم اگر امکانش هست سعی کنید در منزل نگهش دارید
    خوردن غذاش به این صورت که میفرمایید طبیعی هست و معمولا به همین صورت غذا میخورند
    از شرایط قفسش لطفا کمی بیشتر توضیح بدید و این که کجای مغازتون هست و ایا رفت و امد زیادی میشه ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    سلام
    برای تشخیص رنگ چشم خاکستری ها باید به رنگ دور چشم توجه کرد نه به رنگ مردمک
    این نشونه ها نشونه ی ترسیدن پرندتون و نا مناسب بودن محل قفس و شرایطش اطرافش هست و اگه این روند ادامه پیدا کنه ممکنه دچار بیماری های ناشی از استرس و ترس بشه و اگر هم جوجه باشه حتی میتونه موجب مرگش بشه
    کلا خاکستری ها از نظر من برای نگهداری در مغازه ها مناسب نیستند ((حداقل قبل از رام شدن ))
    شما شرایط قفس پرندتون رو رعایت کنید و قفسش رو تو یه محیط کم رفت امد و جایی که کسی فعلا برای مدت حداقل 10 الی 20 روز کسی بهش نتونه خیلی نزدیک بشه قرار بدید و خودتون هم اصلا پیشش نرید حتی برای بازی و یا .... جز برای تعویض ظرف غذا و اب و کاغذ زیر قفس و بزارید برای مدتی پرنده به محیط جدیدش عادت بکنه (( منظورم این نیست که در یک محیط کاملا تنها قرارش بدید ))
    البته بازم به نظرم اگر امکانش هست سعی کنید در منزل نگهش دارید
    خوردن غذاش به این صورت که میفرمایید طبیعی هست و معمولا به همین صورت غذا میخورند
    از شرایط قفسش لطفا کمی بیشتر توضیح بدید و این که کجای مغازتون هست و ایا رفت و امد زیادی میشه ؟
    نه زیاد رفت امد نمیشه مغازه هم خیلی اروم هست (مشتری نیست ) :D مغازه زیر زمین هست
    قفس هم یک قفس معمولی ارتفاعش در حدود 50 cm و عرض و طولش در حدود 30 cm هست یک چوب هم وسطش هست برای نشستن 2 تا ظرف هم داخلش هست واسه اب و غذا پشت قفس پوشیده هست و 2طرف قفس هم بسته هست البته نه خیلی بسته نیمه باز ارتفاع از سطح زمین تقریبا 180
    وقتی از کنارش رد میشم غار میزنه شدید بعد که رفتم اینور اونور میره (از اون حالت در میاد) چنتا ملق هم میزنه اکروبات بازی میکنه چنتا سوت و جیغ کوتاه هم میکشه وقتی اکروبات بازی میکنه
    بعد میره ته قفس یک حالتی هم داره پر های بدنشو باد میکنه( نه خیلی زیاد )کاجم گذاشتم واسش نگاهشم نمیکنه البطه وقتی اهاش صحبت میکنم سوت میزنه و بالا پایین میره
    اینم را من 450 گرفتم
    خیلی نگرانم کرده تا 2 متریش نمیشه رفت
    میگین در قفس را باز کنم که بیاد بیرون شاید روحیه اش عوض بشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    با سلام به همه دوستان
    امروز نزدیک بود بمیرم از ترس
    آخه دیروز عسل رو بردم حمام و بعد از اینکه نیم خشکش کردم آوردمش جلوی فن و در قفس رو براش باز کردم و رفت رو قفسش حسابی بال زد و خوب خشک شد.
    ساعت نزدیک 8 بود که باباش زحمت کشید و یک کم سم سوسک تو آشپزخونه زد (از این مایع ها) که من فوری پنجره آشپزخونه رو باز کردم که هوا عوض شه . البته آشپزخونه با جایی که عسل هست یه 15-20 متری فاصله داره .
    چشمتون روز بد نبینه . عسل بیچاره صبح صبحانه رو خورد و یک کم سوت زد و دیگه هیچ

اگر بدونید من چه حالی داشتم.:smile (131):
    حتی بادوم زمینی رو هم از دست نمی گرفت که هیچ دستم هم تو قفس بردم از جاش تکون نخورد :smile (227):

فورا فن رو رو درجه زیاد گذاشتم و تو آبش مولتی ویتامین ریختم و یک کم عذای خشک که شامل بادوم زمینی و نصف گردو و یک دونه انجیر خشک و 7 تا هم توت خشک که ازش نمیگذره براش گذاشتم.
    ساعت 3 دیدم یک کم تکون خورد و رفت سراغ غذاش و اونا رو خورد. ساعت 5 هم آبش رو براش عوض کردم و توش عسل ریختم .

الان خوبه و داره سوت میزنه . کلی هم با اسباب بازی هاش بازی کرده :smile (142):

حالا نمی دونم کارهایی که انجام دادم کافیه یا هنوز کار دیگری هست که باید انجام بدم ؟؟؟

صفحه 253 از 1238 نخستنخست ... 153203234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272303353753 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)