کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    فایل پیوست 1506فایل پیوست 1505فایل پیوست 1504فایل پیوست 1503
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    اگه امکانش هست به عکس ازش بذار....و حتما ببرش کامرانیه......من اونجا رو از همه جا بیشتر قبول دارم....فکر کنم نظره بقیه هم همین باشه.
    اینم جدیدترین عکساش ساعت کامرانیه بمن نمی*خوره.چون فقط عصر*ها هستن برای معاینه فردا میرم پیش دکتر ایزدی مطبش تو ****ه

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    دوستان یه پیشنهاد دارم که البته به نظر خود شما بستگی داره
    به نظر من پرنده به این حساسی و ظریفی رو هر جایی دکتر نبرید که بعدها باعث افسوستون نشه.
    چطور خودمون وقتی بیمار میشیم میگردیم بهترین دکتر رو پیدا کنیم پس لطفا سعی کنید یک کم تلاش کنید
    من دامپزشکی تهران رفتم همون که تو خ دکتر قریبه . به نظر من جز وقت تلف کردن نبود و از دست دادن یه پرنده :smile (187):
    اولا که یه میز استیل هست که با اجازتون همه طوطی ها رو روی همون میز میگذارن و معاینه میکنند . روزی که من رفتم روش چندین خط خونی بود که حتی زحمت نکشیدن پاکش کنند چه برسه به ضد عفونی کردنش
    اگر همون روز سرماخوردگی رو تشخیص می دادند الان نازی زنده بود :smile (16): فردا که براش دکتر آوردم دیگه کار از کار گذشته بود.
    نحوه تشخیص به هر 3 نفری که اونجا بودند منجمله ما این بود که باید از سینش عکس برداری بشه بعد تشخیص بدیم. بعد هم یه لیست از چیزایی که باید بدیم و نباید بدیم

لطفا و باز هم لطفا پرنده های خوشگلتون رو جایی ببرین که تمیز و بهداشتی باشه و دکتر هم واقعا تخصص طوطی سانان رو داشته باشه .
    وای خوب منم عسله خودمو همونجا بردم.همون دکتر غرییب.۱مشت دانشجو.رزیدنت بودن اونجا.که این حرفارو زدن.تازه میخواستن معاینه*اش کنن من اجازه ندادم.فردا میرم پیش دکتر صدرا ایزدی تو ****.مثل اینکه سات معاینهٔ کامرانیه فقط بد از زهرست که بمن نمی*خوره.بالاخره از شرح منقار ش قراره راحت شه و یه چک کلی* هم بشه
    ویرایش توسط sepideh : 5th January 2011 در ساعت 04:40 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sherry نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنونم از اینکه کمکم می*کنین.من عسل رو دوست دارم.نمیدونم قبل از من تو خانواده دیگه بوده یا نه سپیده جونم در حال حاضر هیچ دسترسی* به فروشنده ندارم غیب شده!!!دیگه هیچ کاریام به کارش ندارم سپردمش به خدا...عسل میذاره من آب او* غذاشو عوض کنم و قار نمیکش. من از همون روز اول جلوش مینشستم با دست بهش غذا میدادم خودم بهش یاد دادم اما پیش هم میاد که گازم بگیره موقع غذا دادن.۱وقتها هم انگشتمو آروم با نوکش لمس می*کنه ولی* انگار دنبال غذاست بیشتر تا لمس انگشت من. تنش میلرزه وقتی* میترسه .چیزی رو از بالا سر بهش نزدیک کنی* قار میکشه هرکس از بالا نگاش کنه واسعش قار میکشه اما برای من نه.من صورتمو تا نزدیک صورتشم میارم ولی* بقیه نمی*تونن چون قار میکشه.من باهاش حرف میزنم گوش میده یه کلمهٔ سلام رو بهش میگم و صدای گربه.یه چیزی شبیهش رو در میاره.یکی* من میگم یه جیغ شبیهش اون می*زنه.صبحا شیطون ولی* جدیداً از غذا صبحا افتاده اگه تخمه نباشه صبح نمی*خوره بیشتر حواسش به شیطونیشه.نزدیک ظهر میاد توی قفس چرتشو می*زنه چون بیکاره و غذا میخوره تو این فاصله تا شب همینه.بازی* کنم بازی* می*کنه.بیکار باشه چرت می*زنه دوباره شب به شیطونی میفته.خوب به اطرافش حساسه.از غذا هم نیفتاد اوردمش. اینم تمام حالتش.
    سلام عزیزم .اگه تصمیم داری که نگهش داری پس خیلی داری عجله می کنی .قرار شد 10 یا 15 روز فقط تعویض آب و غذا باشه .ببین این واسه اینه که به محیط خونه و قفسش عادت کنه اول .غذا دادن با دست بعد از این 10 روز شروع کن .ارتفاع قفس باید طوری باشه که طوطی هم سطح چشمات باشه .اگه پایین تر باشه می ترسه و فکر می کنه در مقابل افرادی که نزدیکش می شن هیچ دفاعی نداره این باعث پرکنی میشه.گه بالاتر از شما باشه احساس برتری نسبت به شما پیدا می کنه و تربیتش خیلی مشکل میشه .پس ارتفاع قفس رو طوری تنظیم کن که هم سطح چشمات باشه .قرار هم هست که کسی نزدیکش نره فعلا .این باعث ترسش میشه .فعلا خودت برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس بهش نزدیک شو .و سر غذاش حساس نباش .شما براش هم تخمه و هم میوه بذار که بخوره .اگه هم نخورد باز بذار .کم کم همه چی می خوره .اصلا اصلا صورتت رو نزدیکش نبر در هیچ صورتی نباید این کارو بکنی .طوطیه شما وحشیه حتی اگه قبلا هم صاحبی داشته برای شما وحشی و رام نشده محسوب میشه .پس صورتت رو نبر سمتش حتی اگه کاملا آروم باشه .طوطی من خیلی رامه ولی با این حال بعضی وقتا شده وقتی می خوام بوسش کنم گازای بدی می گیره .صورت هم خیلی حساسه .اگه یه موقع از روی ترس گازت بگیره ....:smile (187):همیشه اینو یادت باشه .تا وقتی که کاملا رام رام نشده صورتت رو نزدیک نبر . زمانی هم که رام شد باید همیشه احتیاط کنی .ار قفس هم فعلا بیرون نیارش .
    امیدوارم این دکتری که داری می بریش مثل دکتر قبلی نباشه .
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    راستی آقایون (یا خانم ها یا دوشیزه خانم ها) یکی از دوستام یک طوطی سبز (اسکندری بزرگ) داره در عرض 3 روز رامش کرده و الان هم که رام شده خیلی با هم رابطه ی خوبی دارند من با چیز هایی که این جا یاد گرفته بودم فکر می کردم اگه طوطی سریع رام بشه رابطه ی بد و با ترسی داره ولی با چشم خوم دیدم که این طور نیست :smile (100)::smile (100)::smile (100):
    حرف شما قبول ولی کی این مکان ها رو به ما نشون می ده اکثر دوستان تهرانی هستند و مکانی براشون معرفی شده ولی کسانی مثل من که اهل جای دیگه ای هستند باید چی کار کنند.من که مشهدی هستم باید پیش کی ببرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smile (274):
    میشه بپرسم مشکل کاسکوی چشم مشکی چیه که شما اون رو پیشنهاد نکردید من همیشه فکر می کردم هر چی که کاسکو کوچک تر باشد بهتر است یعنی این غلطه؟؟؟خب چرا؟؟؟:smile (187)::smile (187)::smile (187):

یکی از دوستانی که تو مشهد زندگی می کنه آدرسه این دکتر رو داده که می گه کارش خوبه.اگه دوست داری اینجا رو هم امتحان کن .
    بلوار سجاد- بزرگمهر شمالی- روبروی پاساژ شهر شب - کلینیک دکتر افخمی .
    اگه آدرس رو درست داده باشم .
    دو تا طوطی کاسکویی رو نمیشه پیدا کرد که اخلاق و رفتارشون شبیه هم باشه .اینا که جز یه نژاد هستن با هم متفاوتن پس نباید یه دوتا طوطی از دو تا نژاد مختلف رو اصلا باهم مقایسه کرد .نحوه تربیت کردنشون هم باهم متفاوته .رام کردن طوطی تو 3 روز اگه با زور و اجبار باشه تاثیر بدی روی طوطی میذاره .مخصوصا در طوطی های حساسی مثل کاسکو که مستعد پرکنی هستن .
    درباره طوطی هایی با چشم دودی همونطور که یزادن عزیز توضیح دادن .چون سیستم ایمنی بدنشون ضعیفتره زودتر مریض میشن مخصوصا طوطی هایی که وارداتی هستن .بعضی از بیماری ها هم هستن که با استرس ناشی از جابجایی طوطی فعال می شن .به خاطر همین بهتره دنبال کاسکوهای سن پایین نباشید .
    ویرایش توسط sepideh : 4th January 2011 در ساعت 05:24 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    سپیده جونم ممنونم.الان دیگه ۱۰ روز شده.امروز سعی* میکرد ناخونمو بگیر آرومم اینکارو میکرد اما وقتی* می*گرفت یکم فشار میداد که منم از ترس آروم دستمو می*کشیدم.و یه کار نگران کنند هم کرد ظهر خوابید ۲ساعت سرشو نیم ساعت آخر گذاشت بین بالش.از دامپزشکی هم که اومده یه مدلی* شد به نظرم. همون روز که غذا نمیگرفت.از دستم.وای به حالم فردا دوباره باهم قهر می*کنه و دوباره باید ۱۵روز صبر کنم از اول!!!!!تا آروم شه
    یعنی* زیر قفسش چیزی بذارم بیاد بالا؟روبروش بشینم دقیقا رو در رو هستیم اون بالا یا پائین نیست

من ناخود آگاه دستمو موقع گاز عسل میکشم فکر می*کنم تو این زمینه احتیاج به اطلاعات دارم.
    در ضمن دوستان عسل من عشق گردوه شده.چطوری تو برنامهٔ غذاییش قرار بدم که ضرر نداشته باشه براش.
    ویرایش توسط sepideh : 4th January 2011 در ساعت 05:53 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپیده جونم ممنونم.الان دیگه ۱۰ روز شده.امروز سعی* میکرد ناخونمو بگیر آرومم اینکارو میکرد اما وقتی* می*گرفت یکم فشار میداد که منم از ترس آروم دستمو می*کشیدم.و یه کار نگران کنند هم کرد ظهر خوابید ۲ساعت سرشو نیم ساعت آخر گذاشت بین بالش.از دامپزشکی هم که اومده یه مدلی* شد به نظرم. همون روز که غذا نمیگرفت.از دستم.وای به حالم فردا دوباره باهم قهر می*کنه و دوباره باید ۱۵روز صبر کنم از اول!!!!!تا آروم شه
    یعنی* زیر قفسش چیزی بذارم بیاد بالا؟روبروش بشینم دقیقا رو در رو هستیم اون بالا یا پائین نیست

من ناخود آگاه دستمو موقع گاز عسل میکشم فکر می*کنم تو این زمینه احتیاج به اطلاعات دارم.
    سلام .دستت رو فقط برای غذا دادن بهش ببر سمتش .بدون دلیل دستت رو به منقارش نزدیک نکن .چون هم شما از گاز گزفتنش می ترسی و هم اون هنوز به دستت اعتماد نکرده .این باعث میشه اون به خاطر اعتماد کافی نداشتن به شما دستت رو گاز بگیره و چون شما می ترسی از گازشو دستت رو ممکنه یهو بکشی عقب یا یه عکس العمل سریع نشون بدی و اون بفهمه که با این کار تونسته شما رو دور کنه و بعدها گازهای بیشتر و محکمتری می گیره .پس الان بدون هیچ عجله ای و بدون هیچ حرکت اضافه ای فقط با دست بهش غذا بده .اینکه سرشو گذاشت روی بالش نگران کننده بوده برات ؟این یه مدل خوابه .بعضی وفتا سرشون رو میذارن روی بالشون و می خوابن .پس نگران نشو .الان قفس روی زمینه ؟نه این خوب نیست .باید بذاریش روی یه میز که وقتی ایستادی کنار قفس ، هم سطح خودت باشه .روی زمین قفس رو نذار هیچوقت .به همون دلیلی که تو پست قبلی گفتم .
    موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .دستت رو فقط برای غذا دادن بهش ببر سمتش .بدون دلیل دستت رو به منقارش نزدیک نکن .چون هم شما از گاز گزفتنش می ترسی و هم اون هنوز به دستت اعتماد نکرده .این باعث میشه اون به خاطر اعتماد کافی نداشتن به شما دستت رو گاز بگیره و چون شما می ترسی از گازشو دستت رو ممکنه یهو بکشی عقب یا یه عکس العمل سریع نشون بدی و اون بفهمه که با این کار تونسته شما رو دور کنه و بعدها گازهای بیشتر و محکمتری می گیره .پس الان بدون هیچ عجله ای و بدون هیچ حرکت اضافه ای فقط با دست بهش غذا بده .اینکه سرشو گذاشت روی بالش نگران کننده بوده برات ؟این یه مدل خوابه .بعضی وفتا سرشون رو میذارن روی بالشون و می خوابن .پس نگران نشو .الان قفس روی زمینه ؟نه این خوب نیست .باید بذاریش روی یه میز که وقتی ایستادی کنار قفس ، هم سطح خودت باشه .روی زمین قفس رو نذار هیچوقت .به همون دلیلی که تو پست قبلی گفتم .
    موفق باشی
    سپیده جونم عکسای جدید عسل رو دیدی؟
    شرایط انتقال کاسکو تو قفس جدیدش رو قبلان توضیح دادین؟من با این مرحله روبرو شدم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    پس فکر کنم نمی ارزه از این کار ها کرد:smile (187):!!! حیف شد اگه می شد چی هم می شد:smile (209):راستی مکاتبه با استاد آژیده باشه برای بعد چون هنوز 15 تا نوشته ندارم:smile (57):
    سلام
    شما نمی تونی الان پیام خصوصی بدهی ولی می تونی در پروفایلشون پیام مهمان بذاری :smile (22):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    شما نمی تونی الان پیام خصوصی بدهی ولی می تونی در پروفایلشون پیام مهمان بذاری :smile (22):
    الان دارم با آقای استاد آژیده مکاتبه می کنم ببینم به کجا می رسیم.:smile (249):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

در ضمن دوستان عسل من عشق گردوه شده.چطوری تو برنامهٔ غذاییش قرار بدم که ضرر نداشته باشه براش.
    سلام
    خوشحالم از اینکه تصمیم گرفتی نگهش داری بابت این تصمیم بهت تبریک میگم
    در مورد اینکه سرش را گذاشت را لای پرش و خوابید طبیعی است ( البته اگر این حرکت با بیحالی، کز کردن بش از حد، پف دادن پرها، تغییر حالت مدفوع همراه نباشه اصلا جای نگرانی نیست طوطی ها پرنده های خواب آلویی هستند)
    در مورد گاز گرفتن همانطور که سپیده جان گفتند عمل کن طوطی نباید بفهمه که شما ازش ترسیدی حتی یک کوچولو......
    گاهی اوفات حتی اگر گاز شدید هم گرفت نباید دستت را ناگهانی عقب بکشی البته این یک عمل غیر ارادی می تونه باشه اما اگر توی ذهنت این آمادگی را داشته باشی واکنش آرام تری می تونی نشان بدهی همه در مراحل تربیت طوطی با گازگرفتگی مواجه میشن حتی گاهی اوقات ممکنه دست آدم زخم هم بشه ولی باید تحمل کرد سختی داره اما بعد که رام بشه می بینی این سختی ها همه اش شیرین شده
    در مورد گردو : حتما از گردویی استفاده کن که رنگش سفید باشه و تا حد امکان از دادن گردوهایی که رنگشون تیره شده خود داری کن، گردو را باید به عنوان جایزه بهش بدهی حالا که عاشق گردو است باید از اون به عنوان جایزه استفاده کنی هر وقت کاری انجام داد که میخواستی یک تکه کوچولو بهش بده این تکه کوچولو می تونه اندازه یک نصف لوبیا باشه ....
    موفق باشی عزیزم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سپیده جونم عکسای جدید عسل رو دیدی؟
    شرایط انتقال کاسکو تو قفس جدیدش رو قبلان توضیح دادین؟من با این مرحله روبرو شدم.
    سلام
    میشه لطفا عکس های بعد از کوتاهی نوکش را بذاری ... میخوام ببینم چه طور شده ....ممنون :smile (111):

کاربر ساده

شماره عضویت
    3563
    سلام به دوستان عزیز خسته نباشید .من طبق دستورات 10روز اب و غذا کاسکومو عوض کردم جیغ هاش غطع نشده ولی کم شده حالا چیکار کنم میشه راهنماییم کنید مرسی

صفحه 251 از 1238 نخستنخست ... 151201232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270301351751 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)