کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام :smile (91):
    مگه چند تا پر ازش ریخته ؟ ریختن چند تا پر در روز یا هفته در اثر پر آرایی می تونه طبیعی باشه و اینکه این تعداد پر ازش بریزه نشانه تولک رفتن نیست ... خصوصا طوطی هایی که پرکن هستند و پرهای بدنشون در حال ترمیم است... حالا ملاک شما برای اینکه میگی طوطی رفته توی لک چیه؟
    البته تغییرات محیطی می تونه باعث تولک رفتن بشه ولی نه همیشه .....به نظرم .... اگر هنگام پر آرایی سه یا 4 پر ازش بریزه نشانه تولک رفتن نیست
    سلام
    اخه وقتی کف قفس رو میبینم پر های سفید که قدیمی هستن و پر هایی که قبلا جویده شدن هست
    و دیروز یه شاه پر قیچی شده کف قفس دیدم و چون به هیچ وجه سیلور از پر های بایش نمیکنه
    ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه دوستان

لطف میکنید بگید تو لکی خاکستریها کی ؟
    و اینکه در پرریزی شاه بالها هم ریخته میشه یا نه ؟

با تشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام
    اخه وقتی کف قفس رو میبینم پر های سفید که قدیمی هستن و پر هایی که قبلا جویده شدن هست
    و دیروز یه شاه پر قیچی شده کف قفس دیدم و چون به هیچ وجه سیلور از پر های بایش نمیکنه
    ممنونم
    سلام .ریختن دو سه تا پر در روز طبیعیه و جای نگرانی نداره .اون پرایی که قدیمی و جویده شده بود هم باید بیوفته دیگه .
    طوطیه منم از خرداد که رفته بود تو لک .هنوزم پراش تک و توک می ریزه حتی شاهپراش .بعضی هاشون هم که جویده شدست از قبل .نگران نباش طبیعیه به نظر من .

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

لطف میکنید بگید تو لکی خاکستریها کی ؟
    و اینکه در پرریزی شاه بالها هم ریخته میشه یا نه ؟

با تشکر
    در حالت طبیعی همه پرنده ها با گرم شدن هوا تو لک می رن .اما تو اسارت بخاطر یکنواخت بودن دما تو خونه تو لکی ممکنه از حالت عادی بیشتر طول بکشه .
    آره همه پرا می افته و پرای جدید در میاد ولی همشون همزمان نمی افته طوری که جایی از بدنش خالی شه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    ببخشید دوستان عزیزم باز هم سوالاتی دارم که به شرح زیر است.
    1-آیا تمام کاسکو ها سخن گو هستند؟
    2-در مشهد بهترین جای تهیه ی آن کجاست؟
    3-اگر به او یاد دهم که فقط در قفس دستشویی کند و او را بدون قفس بیرون ببرم چه کار می شه؟
    4-من یک اتاق خواب دارم که شخصی است و اتاق مامان و بابام هم خیلی نزدیک اتاق منه سر و صداش اون ها رو ناراحت نمی کنه؟
    5-با ماهی هام مشکلی نداره آخه من چهار تا اسکار دارم که بیش از حد وحشی هستند و اگر در آکواریومم باز باشه حوس شکار ماهی نمیکنه ؟البه ماهی ها هم خیلی بی کار نمی مونند و حالت رو می گیرند.
    6-بیست و چهار ساعته پمپ آکواریوم من که توی اتاقم هست(هم آکواریوم و تمام تشکیلات) روشنه مشکلی با صدای اون نداره من که عادت کردم ولی شاید اون نتونه؟می تونه؟
    7-راستی متفوع اون ها نجس است یا نه؟؟؟؟
    :smile (100)::smile (100)::smile (100)::smile (100)::smile (100):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    دارم ازغصه دق میکنم منقار عسلم بلنده؛نمیدونم کوتاه نشه چه مشکلی پیش میاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    1.کمبود کلسیم
    2.بیماری ویروسی مانند پی بی اف دی
    3.شقاق یا مایت های منقار پرنده
    .....
    تشخیص علت اصلیش در حیطه کار دامپزشکه .لطفا سریعا طوطی رو به بیمارستان کامرانیه و پیش دکتر برهانی کیا ببرید

موفق باشید
    آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    بچه ها لطفا اگه کسی تجربه کوتاه کردن منقارکاسکو رو توسط دامپزشک داره بمن پیغام بده؛لطفا زود زود!

سپیده جونم لوبیا سبزو پخته باید بدم یا همینطوری خام
    ویرایش توسط sepideh : 1st January 2011 در ساعت 10:08 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    3-اگر به او یاد دهم که فقط در قفس دستشویی کند و او را بدون قفس بیرون ببرم چه کار می شه؟
    4-من یک اتاق خواب دارم که شخصی است و اتاق مامان و بابام هم خیلی نزدیک اتاق منه سر و صداش اون ها رو ناراحت نمی کنه؟
    5-با ماهی هام مشکلی نداره آخه من چهار تا اسکار دارم که بیش از حد وحشی هستند و اگر در آکواریومم باز باشه حوس شکار ماهی نمیکنه ؟البه ماهی ها هم خیلی بی کار نمی مونند و حالت رو می گیرند.
    6-بیست و چهار ساعته پمپ آکواریوم من که توی اتاقم هست(هم آکواریوم و تمام تشکیلات) روشنه مشکلی با صدای اون نداره من که عادت کردم ولی شاید اون نتونه؟می تونه؟
    1.همه کاسکو ها حرف می زنن ولی بستگی به میزان تمرین کردن و سن و سال پرنده داره .البته همیشه استثنا وجود داره .

2.نمی دونم تو مشهد کجا می تونی یه طوطی خوب بگیری .

3.تا وقتی که کاملا رام نشده نمی تونی ببریش بیرون .مدفوع کردن هم یه امر غیر ارادیه و تا رام نشده نمی تونی چیزی بهش یاد بدی .

4.همه طوطی ها پر سرو صدا هستن .اگه بتونی تحمل کنی پس می تونی نگهش داری .

5.طوطی ماهی خور و شکارچی نیست.پرنده ای هم نیست که بخواد شنا کنه .:smile (15):

6.نه فکر نمی کنم صداش اذیتش کنه .

7 نه نجس نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط sherry نمایش پست ها
    بچه ها لطفا اگه کسی تجربه کوتاه کردن منقارکاسکو رو توسط دامپزشک داره بمن پیغام بده؛لطفا زود زود!

همونطور که دکتر برهانی کیا و آقای آژیده گفتن باید حتما حتما ببریش دکتر .اگه کوتاه نشه تو غذا خوردن و فعالیتهای دیگه دچار مشکل میشه .
    لوبیا سبز رو در هر دو حالت می تونی بهش بدی .

همه سوالات مربوط به کاسکوتو همینجا بپرس .

موفق باشی .
    ویرایش توسط sepideh : 1st January 2011 در ساعت 10:27 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها

سلام
    همکار خوبم به شما پاسخ دادند من هم نظر ایشون را تایید می کنم
    در مورد سوالهاتون اینطوری میشه گفت که اگه میشه یک لطفی بکنید قبل از خرید کاسکو تمام صفحات این تاپیکی را که توش هستیم بخونید سوال و جوابهای بچه ها می تونه شما را با مشکلات و مسائل نگهداری کاسکو بیشتر آشنا کنه و باعث بشه که شما با آگاهی خرید کنی اگر دوست داری از داشتن یه حیوون لذت ببری بهتره که در موردش بیشتر و بهتر بدونی
    1- طوطی های خاکستری بسته به سن و میزان کارکردن صاحبشون توانایی صحبت کردنشون متفاوت میشه در سنین بالا توانایی یادگیرشون کمتر از جوانی است در ضمن اختلافات شخصیتی شون هم می تونه این تفاوت را بیشتر کنه نمیشه به شکل یک قانون کلی گفت که همه کاسکوها حرف میزنن یا همشون نمی زنن توانایی شون مثل ما آدمها با هم فرق داره علاوه بر آن میزان تمرین کردن هم می تونه در موفقیت یا عدم موفقیتشون تاثیر داشته باشه
    2- متاسفانه در مشهد جایی را نمیشناسم
    3- شما قبل از هر آموزشی باید طوطی را رام کنی مرحله رام کردن هر طوطی بین چند ماه تا یکسال ممکنه طول بکشه بعد می تونی شروع کنی به آموزش چیزی که دلت میخواد در نگهداری و آموزش طوطی باید بسیار شکیبا و صبور باشی بنابراین به این سوال شما الان نمیشه پاسخ قطعی داد
    4- دو مورد هست که خریدار طوطی باید بهش توجه کنه : اول گرد طوطی و کثیف کاریهاش و خرابکاری و دوم سرو صداش این دوتا جز جدایی ناپذیر طوطی ها هستند و نمیشه کاریش کرد طوطی خاکستری سوت های بلندی میکشه ممکنه از قار زدن بیفته ولی سوتها همیشه هست و بالاخره هر چیزی یه خوبی داره یه بدی باید هر دو را پذیرفت
    5- 6 - اگر اسکارها طوطی را نخورن طوطی اسکار را نمی خوره :smile (91): نگران نباش هر چند که من به شخصه با نگهداشتن طوطی و ماهی در یک مکان مخالفم چون اگر طوطی ( که بسیار فضول و کنجکاو هست) هوس کنه سیمهای مربوط به وسایل آکواریوم را بجوه دیگه نمیشه کاریش کرد
    7- نجس نیست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

سلام
    ببرید دکتر بدهید کوتاه کنه من اینکار را انجام دادم هم منقار هم نوک طوطی را کوتاه کردند مشکلی هم پیش نیامد
    کوتاه نکردن نوک علاوه بر مشکل در غذا خوردن باعث سایر مشکلات هم میشه ممکنه به جایی گیر کنه یه مثال میزنم اگر ناخنت بلند باشه و به یه جا گیر کنه امکانش نیست که یکدفعه از بیخ بشکنه منقار هم همینطوره در ضمن طوطی شما علاوه بر منقار ناخنهای پاش هم بلنده باید حتما کوتاه بشه اون هم ممکنه به جایی گیر کنه و براش مشکل به وجود باید
    لوبیا سبز را هم به صورت خام و هم به صورت پخته میشه بهش داد

صفحه 245 از 1238 نخستنخست ... 145195226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264295345745 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)