کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام آرام جان
    من هم قبلا همین مشکل رو با عسل داشتم .
    از دوستان سوال کردم گفتند این پرنده های خوشگل دوست دارند تو بالاترین حد بشینند چون هنوز به ما اعتماد ندارند و این کار تربیت و آموزش رو سخت میکنه چون بالاتر از سطح دید ما هستند.
    الان دیگه میله بالا رو نمی زارم . درب رو از جلو باز میکنم خودش میاد میشینه رو سقف قفس

موفق باشید

خوب وقتی می شینه رو قفس و دستشویی می کنه کناره ها یا همون دیواره های قفس کثیف نمی شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توضیح بیشتر در رابطه با سوالم...من کفه قفس رو روزنامه می زارم. ولی مشکل اینه( که وقتی چوبه بالای قفس یعنی در بالا رو باز می کنم و چوبه نشیمنگاهش رو می زارم اون به جای این که بیشتر موقعها اونجا باشه می یاد روی در باز شده کنار چوبه بایی می شینه و دستشویی که می کنه کنار قفسش کثیف می شه نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    خوب وقتی می شینه رو قفس و دستشویی می کنه کناره ها یا همون دیواره های قفس کثیف نمی شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توضیح بیشتر در رابطه با سوالم...من کفه قفس رو روزنامه می زارم. ولی مشکل اینه( که وقتی چوبه بالای قفس یعنی در بالا رو باز می کنم و چوبه نشیمنگاهش رو می زارم اون به جای این که بیشتر موقعها اونجا باشه می یاد روی در باز شده کنار چوبه بایی می شینه و دستشویی که می کنه کنار قفسش کثیف می شه نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم....
    سلام
    من متوجه منظور شما شدم دوست عزیز چون منم دقیقا همین مشکلو با پرندم دارم تقصیر خودم بود از اول به جای اینکه چوبشو بذارم بره بالا بشینه در جلو رو باز کردم اونم عادت کرده میاد میشینه اون لبه و دستشوییشو همون جا میکنه منم مثل شما مجبورم 1 روز درمیون قفسو بشورم چون مدفوعش میره لای میلههای قفس:smile (187):الانم هرچی اون چوبرو میذارم که بره روی اون میترسه اصلا بیرون نمیاد وبا هیچ چیز قبول نمیکنه بره بشینه روش جایزه تشویق همرو امتحان کردم من که نتیجه نگرفتم:smile (57):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    آیا انجیر برای طوطی ضرر نداره آخه عسل من خیلی دوست داره ؟
    سلام .نه ضرری نداره و می تونی بهش بدی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    من متوجه منظور شما شدم دوست عزیز چون منم دقیقا همین مشکلو با پرندم دارم تقصیر خودم بود از اول به جای اینکه چوبشو بذارم بره بالا بشینه در جلو رو باز کردم اونم عادت کرده میاد میشینه اون لبه و دستشوییشو همون جا میکنه منم مثل شما مجبورم 1 روز درمیون قفسو بشورم چون مدفوعش میره لای میلههای قفس:smile (187):الانم هرچی اون چوبرو میذارم که بره روی اون میترسه اصلا بیرون نمیاد وبا هیچ چیز قبول نمیکنه بره بشینه روش جایزه تشویق همرو امتحان کردم من که نتیجه نگرفتم:smile (57):

سلام

طوطی خاکستری به دلیل هوش بسیار بالایی که نسبت به سایر طوطی ها داره بسیار بسیار بد بینه....
    معمولا این بد بینی نسبت به غذای جدید , اسباب بازی جدید و حتی چوب نشیمنگاه هم وجود داره.هر گونه تغییری تو قفس میتونه باعث استرس و ترس پرنده بشه که عادیه و به مرور زمان بهش عادت میکنه
    قطعا کاسکو روی چوب نشیمنگاه آرامش بیشتری خواهد داشت تا روی لبه فلزی در قفس...پس فقط صبر کنید تا به اون عادت کنه

آژیده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستانه عزیز....
    آرام از این قفسها که در بالاش باز می شه داره از اینا که پایینش رنگی هست و تو بازار هم زیاد دیده می شه..مشکله من اینه که آرام بشتر مواقع به جای این که بره رو چوبش ترجیح می ده سمته راست یا چپ روی اون میله باریک بشینه.... و وقتی که دسشویی می کنه کنار قفسش کثیف بشه یعنی اگه هفته ای 1بار قفسو نشورم انگار 1ماهه که شسته نشده 1بار اون قسمته پایین رو رو***مه زدم ولی دیواره های قفس کثیف شد و پایین کمی از قبل بهتر ...چند روزی هست که واقعا خسته شدم تا قفسو می یارم می ره روش سریع کثیف می شه...
    دوستانه عزیز اگه راه حلی برای من داید ممنون می شم کمکم کنیدددد

سلام .متوجه شدم حالا :smile (264):

اول از همه باید بگم که یه بخش هایی از قفس باید روزانه تمیز شه و هر هفته هم باید کل قفس رو تمیز کنی .مثل روزنامه کف قفس که باید هر روز عوض بشه . گوشه های قفس یا نزدیک میله های قفس رو می تونی هر روز تمیز کنی .پس این کار رو باید انجام بدی چه بخواد قفس رو کثیف کنه هر روز ، چه نکنه .

ولی برای مدفوع کردنش .من با آموزش طوطی برای اینکه یه جای خاص دستشویی کنه مخالفم .ولی تو قفس اگه محل درست رو بهش یاد بدی خیلی خوبه .پس تو باید حتما این رو یادش بدی که روی چوب نشیمن بشینه و مدفوع کنه .اول از همه باید بدونی که طوطیت تو چه فاصله ای مدفوع می کنه یا علامت قبل از مدفوع کردنش چیه .این رو باید یاد بگیری .یه چند روز به رفتارش قبل از مدفوع کردن دقت کن .مثلا طوطی های من قبل از مدفوع کردن دمشون رو یکم تکون می دادن .یا من دیگه فهمیده بودم که مثلا هر 10دقیقه طوطیم مدفوع می کنه ..بعد که فهمیدی به محض اینکه علامت قبل از مدفوع کردن رو دیدی یا وقتی که زمان بندی مدفوع کردنش دستت اومد بذارش روی چوب نشیمنش و با یه کلمه یا یه جمله که همیشه باید ازش استفاده کنی ازش بخواه که همون جا مدفوع کنه . وقتی اینکارو کرد فورا تشویقش کن با آفرین گفتن و جایزه دادن .ممکنه طول بکشه این آموزش ولی باید سعی کنی که یادش بدی .آموزش مدفوع کردن تو قفس خیلی خوبه چون طوطی بیشتر اوقات توی قفس یا روی چوب نشیمن بالای قفس نشسته پس بهش فشاری نمیاد و تو هم راحت میشی .
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    سلام .اول بهم بگو روی دست می تونی بیاریش یا نه ؟
    اگه می تونی روی دست بیاریش کارت خیلی راحت تر میشه .ببین من وقتی اولین بار برای طوطیم قفسی گرفتم که درش از بالا باز می شد و یه چوب نشیمن بین میله ها بود که وقتی طوطی بیرونه روش بشینه .طوطیم خیلی ترسید و اصلا روش نمی نشست .یعنی اصلا طرفش نمی رفت .

حالا من پیشنهادم اینه که (یعنی کاری که خودم کردم برای اینکه روی چوب نشیمن بالای قفس بشینه )در قفس رو از بالا باز کردم و چوب نشیمن رو گذاشتم بین میله .
    بعد طوطیمو که روی دستم بود بردم سمت قفس .اول بهش نشون دادم از دور بعد کم کم بردمش نزدیک .اصلا زورش نکردم که روی چوبش بشینه فقط کنار قفس نگهش داشتم که ببینه بعد به خاطر علاقش به پسته مجبورش کردم که یکم برای گرفتن پسته خودش رو به قفس نزدیک کنه حتی یه تلاش کوچیک برای گرفتن پسته جایزه داشت .یه چند روز همین کارو کردم .بعد دفعه بعد دستم رو به میله هایی که چوب نشیمن روش بود نزدیک کردم یعنی کاملا نزدک میله ها .بعد پسته رو جای نگه داشتم که برای رسیدن بهش پاشو باید می ذاشت رو میله ها .اولش نمیومد ولی باز واسه تلاشش برای گرفتن پسته جایزه دادم .همین کارو چندبار تکرار کردم تا اینکه حاضر شد بیاد روی میله ها .تا اینجا خیلی امیدوار کنندست .فکر کنم طوطی شما روی میله ها میشینه آره ؟بعد پسته رو دقیقا بالای چوب نشیمن نگه می داشتم که برا گرفتنش بیاد روی چوب .اینم دقیقا مثل مراحل قبلی .اصلا تو هیچ مرحله ای عجله نکن .بذار به دلخواه خودش بیاد .با این راه ها تونستم راضیش کنم رو چوب بالای قفس بشینه .تو هم می تونی همین راه رو امتحان کنی .ولی قبلش مهم اینه که روی دستت بیاد و بدونی که چه غذایی رو بیشتر از همه دوست داره .
    امیدوارم کمکت کنه این روش .
    ویرایش توسط sepideh : 29th December 2010 در ساعت 03:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    يه سوال ديگه گفتم توي قفس هاي جدا تگهداري كنم ميشه؟؟؟اخه خيلي گزينه ي مناسبي هستش
    مثلا ميشه يكي رو توي يك اتاق و ديگري رو توي اتاق ديگه نگهداري كنم
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سوال ديگه گفتم توي قفس هاي جدا تگهداري كنم ميشه؟؟؟اخه خيلي گزينه ي مناسبي هستش
    ممنون
    سلام .خوب اگه می خوای جدا نگهشون داری چه تاثیری می تونن داشته باشن رو هم ؟سیلور یه اتاق ، طوطیه دیگه هم تو یه اتاق .الان چه جوری اون طوطی می خواد کمکش کنه .ببین اول اینکه سیلور چون پرکنه نیاز به توجه و رسیدگیه بیشتری داره .تو اگه بخوای یه طوطیه دیگه بگیری خواه ناخواه باید واسه اونم وقت بذاری و بهش برسی .این از توجهت به سیلور کم می کنه .دوم اینکه آوردنش تو اتاق کنار سیلور ممکنه باعث بشه که سیلور حسودی کنه .که این هم پرکنی رو بیشتر می کنه .پس نتیجه می گیریم که ........... یه طوطیه دیگه نباید بگیری .اینا رو لازم بود که بگم .حالا دیگه میل خودته که توجه کنی یا نه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    از جواب هاتون ممنونم دوستان خوبم پس مشکل جددی وجود نداره ولی باید صرفه جویی کنم تا بتونم در آینده ای نچندان دور یکی از این خشگل ها رو بخرم آقایون(یا خانم ها یا دوشیزه خانم ها) به جای من هم یک دست بر سر کاسکو هاتون بکشید و برای من هم دعا کنید تا روزی من هم یکیشو داشته باشم.

:smile (109)::smile (109)::smile (109)::smile (109)::smile (109):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام ایا کاهو و کلم سفید برای طوطیها خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام دوستای عزیز...
    1هفته ای می شه که ارام یه کار جدید یاد گرفته از داخله حال که قفسش اونجاست پرواز می کنه می یاد تو اتاق البته وقتی ما اونجا هستیم.. ولی در طوله روز به جز اشپزخونه جای دیگه نمی یاد انجا هم می یاد که یه چیزی بگیره بخوره...

یه چیز دیگه اینکه وقتی برای ما مهمان می یاد حتی برای اولین بار خیلی سرو صدا می کنه....علتش چی می تونه باشه؟
    یه سوال هم در مورد قارچ داشتم ایا دادنش به طوطی مشکلی ایجاد نمی کنه؟ ارام خیلی دوست دارهههههههه....
    سلام
    همکاران خوبم به شما پاسخ دادند من هم یک نکته را اضافه می کنم : آشپزخانه جای مناسبی برای طوطی نیست البته صد در صد خودتان این را می دانید فقط جهت یاد آوری گفتم اگر میاد داخل آشپزخانه به شدت مراقبش باشید ( علاوه بر آنکه بوی ناشی از پختن غذا و داغ شدن ظرف تفلون برای پرنده ها اصلا خوب نیست :smile (263):

به هیچ عنوان به طوطی قارچ ندهید قارچ جز خوراکی های به شدت ممنوعه است

نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    سلام بر همه ی دوستان خوب این انجمن من اسمم الیاسه و می خواهم که کاسکو بخرم ولی اطلاعات کمی در این رابطه دارم و سوالاتم را این جا می نویسم تا ببینم انتخاب خوبی است یا نه.
    1-من اگر کاسکو بخرم اون وقت عادت می کنه کجا دستشویی کنه ؟
    2-حدود قیمت یک جوجه کاسکوی معمولی چه قدره؟
    3-می تونم اون رو توی اتاق خواب خودم بزنم ؟:smile (100)::smile (100)::smile (100):
    سلام
    خوش آمدی امیدوارم بتونی به پرنده خوب برای خودت پیدا کنی و از نگهداریش لذت ببری :smile (91):
    ( بهتره فکر آموزش دستشویی کردن در جای مخوص به طوطی را از سر بیرون کنی ... عمل دفع مثل نفس کشیدن یک عمل غیر ارادی است هر چند که طوطی می تونه تا حدودی خودش را کنترل کنه اما در دراز مدت به عوارض دیگه ای دچار میشه الان این نوع آموزش مدتهاست که از بحث های آموزشی حذف شده :smile (272)

سلام دوستان
    امروز رفتم بازار یه جوجه ی دم قرمز چشم دودی رو میگفت300ت میگم حالا اون رو بیارم خونه با سیلور مشکلی نداره ؟؟؟؟؟
    من به خاطر سیلور میگم چون چند جایی خوندم که میگم اگه یه طوطی برای طوطی های پرکن بیاری میتونه اون رو سرگرم کنه.
    ممنونم

سلام
    دوست خوبم خواهش می کنم از خرید یک طوطی دیگه منصرف شو ... این کار با شرایطی که سیلور داره اصلا درست نیست راه حلی که شما خواندی یکی از راه حلهایی است که وجود داره اما شرایط خاصی میخواد با شرایطی که طوطی شما داره احتمال خوب شدنش خیلی کم است یککم فکر کن .....شما باید یک طوطی را تازه را بعد از قرنطینه به خانه بیاری و نمیتونی که وحشی نگهش داری باید سعی کنی که رام بشه و آموزش ببینه دو طوطی را نمیشه همزمان با هم آموزش داد ...( با شرایطی که ما در منازل داریم ) حتی اگر در اتاقهای جداگانه هم بذاری باز هم صدای قار کشیدنش را سیلور میشنوه
    نه اون طوطی وحشی تازه وارد درست تربیت میشه و نه سیلور خوب میشه و ممکنه روی هم تاثبر بد هم داشته باشند اگر سیلور بهش حسودی کنه که دیگه پرکنی اش کاملا از کنترل خارج میشه به نظرم این راه حل مناسبی برای سیلور نیست با این حال خودت هستی که باید تصمیم نهایی را بگیری

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    آیا انجیر برای طوطی ضرر نداره آخه عسل من خیلی دوست داره ؟

سلام
    انجیر خوبه فقط چون خیلی شیرینه باید در دادنش به طوطی زیاده روی نکنی هفته ای سه تا دونه کافی است :smile (91):

سلام دوستان
    ممنون
    سلام مجدد
    خواهشا از خرید یک طوطی جدید منصرف شو اگر احساس می کنی که نمی تونی سیلور را نگهداری واگذارش کن ولی از نگهداری دو طوطی با هم منصرف شو
    :smile (272):

صفحه 242 از 1238 نخستنخست ... 142192223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261292342742 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)