مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز...
    1هفته ای می شه که ارام یه کار جدید یاد گرفته از داخله حال که قفسش اونجاست پرواز می کنه می یاد تو اتاق البته وقتی ما اونجا هستیم.. ولی در طوله روز به جز اشپزخونه جای دیگه نمی یاد انجا هم می یاد که یه چیزی بگیره بخوره...

یه چیز دیگه اینکه وقتی برای ما مهمان می یاد حتی برای اولین بار خیلی سرو صدا می کنه....علتش چی می تونه باشه؟
    یه سوال هم در مورد قارچ داشتم ایا دادنش به طوطی مشکلی ایجاد نمی کنه؟ ارام خیلی دوست دارهههههههه....
    سلام .علت سر و صداش وقتی مهمون میاد اینه که توجه شما رو به خودش جلب کنه .طوطیه منم همینطوره تا میبینه حواسمون یه جای دیگست می خواد جلب توجه کنه تا ما باهاش بازی کنیم یا باهاش حرف بزنیم .
    اما قارچ جز غذاهاییه که نباید به طوطی داده بشه مثل آوکادو ، شکلات ، کافئین و دونه سیب و ... .قارچ باعث میشه طوطی استفراغ هم بکنه ولی حتی اگه اینکارو نکرد باز هم نباید بهش بدی. اگه زیاد هم بهش بدی به کبدش آسیب وارد می کنه .بعضی ها هم می گن که باعث مشکلات روده ای هم میشه .پس دیگه بهش نده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    سلام بر همه ی دوستان خوب این انجمن من اسمم الیاسه و می خواهم که کاسکو بخرم ولی اطلاعات کمی در این رابطه دارم و سوالاتم را این جا می نویسم تا ببینم انتخاب خوبی است یا نه.
    1-من اگر کاسکو بخرم اون وقت عادت می کنه کجا دستشویی کنه ؟
    2-حدود قیمت یک جوجه کاسکوی معمولی چه قدره؟
    3-می تونم اون رو توی اتاق خواب خودم بزنم ؟:smile (100)::smile (100)::smile (100):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    امروز رفتم بازار یه جوجه ی دم قرمز چشم دودی رو میگفت300ت میگم حالا اون رو بیارم خونه با سیلور مشکلی نداره ؟؟؟؟؟
    من به خاطر سیلور میگم چون چند جایی خوندم که میگم اگه یه طوطی برای طوطی های پرکن بیاری میتونه اون رو سرگرم کنه.
    ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستانه عزیز....
    آرام از این قفسها که در بالاش باز می شه داره از اینا که پایینش رنگی هست و تو بازار هم زیاد دیده می شه..مشکله من اینه که آرام بشتر مواقع به جای این که بره رو چوبش ترجیح می ده سمته راست یا چپ روی اون میله باریک بشینه.... و وقتی که دسشویی می کنه کنار قفسش کثیف بشه یعنی اگه هفته ای 1بار قفسو نشورم انگار 1ماهه که شسته نشده 1بار اون قسمته پایین رو رو***مه زدم ولی دیواره های قفس کثیف شد و پایین کمی از قبل بهتر ...چند روزی هست که واقعا خسته شدم تا قفسو می یارم می ره روش سریع کثیف می شه...
    دوستانه عزیز اگه راه حلی برای من داید ممنون می شم کمکم کنیدددد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام دوستان عزیز
    من نمیتونم برای مسابقه عکس بذارم لطف کنین کامل نحوه عکس گذاشتنو توضیح بدین من عکسامو اپلود کردم ولی برای ارسال مشکل دارم وقتی میخوام بفرستم پیغام میده که متن شما کمتر از 20 کرکتر است وارسال نمیشود نمیفهمم یعنی چی اگه ممکنه کمکم کنین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    سلام بر همه ی دوستان خوب این انجمن من اسمم الیاسه و می خواهم که کاسکو بخرم ولی اطلاعات کمی در این رابطه دارم و سوالاتم را این جا می نویسم تا ببینم انتخاب خوبی است یا نه.
    1-من اگر کاسکو بخرم اون وقت عادت می کنه کجا دستشویی کنه ؟
    2-حدود قیمت یک جوجه کاسکوی معمولی چه قدره؟
    3-می تونم اون رو توی اتاق خواب خودم بزنم ؟:smile (100)::smile (100)::smile (100):
    سلام .خوش اومدین به پارسی پت .
    1.می تونید این رو بهش یاد بدین که یه جای خاص مدفوع کنه .ولی زمان بره .طوطی اگه قفسی باشه نیازی نداره که این رو یادش بدین .چون بیشتر وقتشو داخله قفسه و اگه هم با توجه به شرایط خودتون ساعاتی رو بیرون باشه معمولا روی قفس می شینه .پس اگه مدفوع هم بکنه کف قفس میریزه .
    من خودم به دو تا از طوطی هام یاد دادم .البته اونا رو از بچگی بزرگ کردم و راحت تر بود کارم .ولی بهتره اینکار رو انجام ندین .چون طوطی که عادت کنه یه جای خاص مدفوع کنه بعد مدتی اگه اون محل رو پیدا نکنه یا جایی باشه دور از محل موردنظر ، علاوه بر اینکه بهش فشار میاد باعث عصبانیتش هم میشه مثل طوطیه خودم که اینجوری بود و تا جای مخصوص رو پیدا نمی کرد واقعا عصبی میشد و همه چی رو پرت می کرد .میشه این رو یاد داد به طوطی ولی هم زمان می بره و هم این دردسرا رو داره .

2. می تونی قیمت های کاسکو رو از فروشگاه پارسی پت ببینی .

3.احتمالا منظور شما اینه که می تونی تو اتاق خودت بذاریش .آره چرا نتونی .می تونی بذاری ولی بستگی به این داره که خودت چقدر تو اتاق هستی .یا کی بیشتر می خواد تربیتش کنه .مثلا من چون بیشتر تو اتاقم هستم و خودم و خواهرم تربیتش می کنیم تو اتاقم قفسش رو گذاشتم .یکی ممکنه محل رفت و آمدش و کارش مثلا تو هال باشه .که قفس طوطیشو میذاره اونجا .بستگی به شرایط خودت داره .

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز رفتم بازار یه جوجه ی دم قرمز چشم دودی رو میگفت300ت میگم حالا اون رو بیارم خونه با سیلور مشکلی نداره ؟؟؟؟؟
    من به خاطر سیلور میگم چون چند جایی خوندم که میگم اگه یه طوطی برای طوطی های پرکن بیاری میتونه اون رو سرگرم کنه.
    ممنونم
    نه یزدان جان .گفته بودم نباید بیاری . آره این هست که ممکنه سرگرمش کنه ولی نه تو شرایطی و فضای کوچیکی که ما طوطی هامون رو نگه می داریم و گاهی هم شده که طوطی ای پرکن پر طوطی دیگه رو هم می کنن .من این رو زمانی خوندم که طوطیه خودم پر کن بود و دنبال راه حل می گشتم .پس این رو از فکرش بیا بیرون خواهش می کنم .به فکر رام کردن و سرگرم کردنش با اسباب بازی و بازی های که خودت می تونی بهش یاد بدی باش .

سلام دوستانه عزیز....
    آرام از این قفسها که در بالاش باز می شه داره از اینا که پایینش رنگی هست و تو بازار هم زیاد دیده می شه..مشکله من اینه که آرام بشتر مواقع به جای این که بره رو چوبش ترجیح می ده سمته راست یا چپ روی اون میله باریک بشینه.... و وقتی که دسشویی می کنه کنار قفسش کثیف بشه یعنی اگه هفته ای 1بار قفسو نشورم انگار 1ماهه که شسته نشده 1بار اون قسمته پایین رو روزنامه زدم ولی دیواره های قفس کثیف شد و پایین کمی از قبل بهتر ...چند روزی هست که واقعا خسته شدم تا قفسو می یارم می ره روش سریع کثیف می شه...
    سلام .یعنی وقتی در قفس از بالا بازه، میره روی اون میله ها و بجای اینکه تو قفسش مدفوع کنه کنار قفس مدفوع می کنه ؟

من دقیقا متوجه نشدم چجوریه .:smile (32):

یعنی تا حالا روزنامه نمی ذاشتی کف قفس ؟ یکم بهتر توضیح بده .من متوجه نشدم .:smile (117):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من نمیتونم برای مسابقه عکس بذارم لطف کنین کامل نحوه عکس گذاشتنو توضیح بدین من عکسامو اپلود کردم ولی برای ارسال مشکل دارم وقتی میخوام بفرستم پیغام میده که متن شما کمتر از 20 کرکتر است وارسال نمیشود نمیفهمم یعنی چی اگه ممکنه کمکم کنین
    اول عکس هایی که می خوای انتخاب کنی رو تو آپلود سنتر فروم (www..ir) آپلود می کنی .بعد چند تا آدرس برات میاره که شما آدرسی که این روبروی
    (Hotlink for forums (1 نوشته شده رو کپی کن .بعد قسمتی که توی این عکس دورش دایره کشیدم رو باز کن و اون آدرس رو past کن توش.

[IMG].ir/files/5jxwsix9lw3xf60b9yhq.jpg[/IMG]

حالا می تونی یه توضیح کوچیک از طوطی خوشگلت هم بنویسی که دیگه گیر نده کمتر از 20 کرکتر شده .اگه باز مشکل داشتی بگو به من برات درست کنم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    آیا انجیر برای طوطی ضرر نداره آخه عسل من خیلی دوست داره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همگی

عسل وقتی میره بالا دیگه نمیاد پایین. میترسه یا نمی خواد بیاد ؟

چکار کنم بهتره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام دوستانه عزیز....
    آرام از این قفسها که در بالاش باز می شه داره از اینا که پایینش رنگی هست و تو بازار هم زیاد دیده می شه..مشکله من اینه که آرام بشتر مواقع به جای این که بره رو چوبش ترجیح می ده سمته راست یا چپ روی اون میله باریک بشینه.... و وقتی که دسشویی می کنه کنار قفسش کثیف بشه یعنی اگه هفته ای 1بار قفسو نشورم انگار 1ماهه که شسته نشده 1بار اون قسمته پایین رو رو***مه زدم ولی دیواره های قفس کثیف شد و پایین کمی از قبل بهتر ...چند روزی هست که واقعا خسته شدم تا قفسو می یارم می ره روش سریع کثیف می شه...
    سلام آرام جان
    من هم قبلا همین مشکل رو با عسل داشتم .
    از دوستان سوال کردم گفتند این پرنده های خوشگل دوست دارند تو بالاترین حد بشینند چون هنوز به ما اعتماد ندارند و این کار تربیت و آموزش رو سخت میکنه چون بالاتر از سطح دید ما هستند.
    الان دیگه میله بالا رو نمی زارم . درب رو از جلو باز میکنم خودش میاد میشینه رو سقف قفس

موفق باشید

صفحه 241 از 1238 نخستنخست ... 141191222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260291341741 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)