کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت ناتسی عزیز
    من کاسکوم را در یه اتاق خالی و ساکت و تاریک رودستم میاوردمش و باش تمرین میکردم .ولی وقتی که غریبه ای را میدید اصلان صحبت نمیکرد و فقط دور قفس تاب میخورد.و فقط در حضور اهل خونه و یا وقتی که کسی پیشش نباشه صحبت میکرد؟ولی من بعضی از کاسکو ها را دیدم که تا بهشون سلام کنی سریع جواب میدن. و در کنار همه صحبت میکنند.
    به نظر من برای اینکه کاسکو خیلی اجتماعی بشه و با همه احساس راحتی کنه.باید هم در جای خلوت باش تمرین صحبت کرد و هم در جای شلوغ و در حضور جمع.
    اگه اساتید در این مورد نظری دارن خوشحال میشم نظرشون را بگن.
    با سپاس از دوستان
    با سلام

دوست عزیز کاملا حق با جنابعالیه ، بحث اجتماعی شدن کاسکوها بسیار مفصل و طولانیه و باید مرحله ای انجام بشه ...

کاسکوهایی که شما میفرمایید در هر مکان و شرایطی تغییر رفتار ندارند و اصطلاحا غریبی نمیکنن شرایط زیادی رو دارا هستند که یکی از مهمترین اونها سنشونه ، اگر کاسکویی درست تربیت بشه و تمرین ببینه با افزایش سنش (بخاطر اعتمادی که بر اثر گذشت زمان به انسانها پیدا میکنه) به آرامش میرسه که این آرامش اثرات زیادی روی رفتارش میذاره . حتی در پر زدن و پریدنش هم موثره.

البته باز هم تاکیدمیکنم این اتفاق بشرطی میوفته که کاسکو در شرایط درستی نگهداری و تربیت بشه .

بحث قبلیه بنده درباره کاسکوهاییست که در حال آموزش هستند ، سنشون بالا نیست و حتی دربرابر افراد خانواده اصلی خودشون هم صحبت نمیکنن... در واقع تاکید بنده و بسیاری از بزرگواران دیگه برای انجام برخی از کارهای اولیه در همین ابتدای آموزشها بخاطر این هست که در آینده دچار مشکل نشین و کاسکوتون به بهترین نحو تربیت بشه...

برخی از روشها شاید در کوتاه مدت بظاهر بی اشکال باشند و بعضا سریعتر و بهتر جواب بدن ولی مطمئن باشید ذر طولانی مدت مشکل ایجاد میکنه ، از اونجاییکه کاسکوها (و بیشتر طوطی سانان دیگه)بر خلاف اکثر حیوانات خانگی دارای عمر طولانی هستند بهتره که روشهای کوتاه مدت درموردشون استفاده نکنید و بیشتر به فکر آینده باشید...

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید من هر کاری کردم نتونستم پیغام خصوصی به کسی بدم چون تعداد پستام کم بود بخاطر همین مجبور شدم سوالمو اینجا بگم 1 هفتس دارم میگردم ببینم مهلت شرکت تو مسابقه تا کی هست کاری نتونستم بکنم لطفا بگین تا کی میتونم عکس بفرستم
    ممنون
    سلام عزیزم .تا جمعه وقت داری عکسشو بذاری .

دوستان تا جمعه این هفته تمدید شده مسابقه .می تونید عکس طوطی های خوشگلتون رو بذارید

برای شرکت در مسابقه عکساتون رو اینجا بذارید
    ویرایش توسط sepideh : 26th December 2010 در ساعت 04:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    با سلام به همه دوستان

اینقدر در مورد این محل تازه که مرکز خرید و فروش پرنده است گفتید که بالاخره امروز وسوسه شدم و رفتم اونجا :smile (173):

اینکه به ماها که شرق تهرانیم دوره بماند. (بدون ترافیک 2 ساعت رفت و برگشت طول کشید)
    تقریبا تمام مغازه ها فعال بودند ولی
    به نظر من نمی ارزه که این همه راه آدم بره و بعد هم قیمت ها مثل مغازه ها در نزدیکی خودمون که ازشون شناخت بیشتری داریم و بهتر میتونیم اعتماد کنیم باشه . ( تازه اگر هم اتفاقی یا مشکلی پیش بیاد بندگان خدا تا دیروقت و با حوصله جوابمون رو میدن )
    البته این نظر شخصی منه

برای عسل بالاخره یک قفس خوشگل بزرگ گرفتم که هر وقت شروع به صحبت کرد و باهام دوست شد بهش کادو بدم (از مولوی) :smile (127):
    با تشکر از همه دوستانی که براشون مزاحمت ایحاد کردم و راهنماییم کردن

فایل پیوست 1366

این چند روزه عسل سر و صدا نمیکنه و مثل همیشه سوت نمی زنه فقط با خودش غرغر میکنه و فکر میکنم جون و مامان رو هم داره با سوت میگه ولی از سوتهای دیکه خبری نیست
    خوب غذا میخوره و همه چیز هم طبیعیه ولی دلیلی پیدا نمی کنم ؟؟؟؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

اینقدر در مورد این محل تازه که مرکز خرید و فروش پرنده است گفتید که بالاخره امروز وسوسه شدم و رفتم اونجا :smile (173):

اینکه به ماها که شرق تهرانیم دوره بماند. (بدون ترافیک 2 ساعت رفت و برگشت طول کشید)
    به نظر من نمی ارزه که این همه راه آدم بره و بعد هم قیمت ها مثل مغازه ها در نزدیکی خودمون که ازشون شناخت بیشتری داریم و بهتر میتونیم اعتماد کنیم باشه . ( تازه اگر هم اتفاقی یا مشکلی پیش بیاد بندگان خدا تا دیروقت و با حوصله جوابمون رو میدن )
    البته این نظر شخصی منه

برای عسل بالاخره یک قفس خوشگل بزرگ گرفتم که هر وقت شروع به صحبت کرد و باهام دوست شد بهش کادو بدم (از مولوی) :smile (127):

فایل پیوست 1366

این چند روزه عسل سر و صدا نمیکنه و مثل همیشه سوت نمی زنه فقط با خودش غرغر میکنه و فکر میکنم جون و مامان رو هم داره با سوت میگه ولی از سوتهای دیکه خبری نیست

سلام دوست گلم مبارکه .قفس قشنگیه .از الان می تونی قفس رو جایی دور از عسل ولی تو دیدش بذاری که به وجودش عادت کنه .بعد که آوردیش رو دست باید کم کم ببریش نزدیک قفس جدید .هربار نزدیک و نزدیک تر ببرش .بعد که دیگه به نزدیک بودن به اون قفس عادت کرد خودت جلوی چشم عسل به قفس دست بزن بهش قفس رو معرفی کن .که ببینه تو با اون قفس در تماسی و ترسی نداره .بعد بذار خودش هم با منقارش اون قفس رو بگیره و همون لحظه بهش جایزه بده .فقط یه گاز گرفتن کوچیک از قفس جایزه داره .بعد وقتی که یه بار میله های قفس رو با منقارش گرفت می تونی رهاش کنی تا خودش میله ها رو بگیره .همین که گرفت فورا بیارش روی دست دوباره و بهش جایزه بده .چندبار که اینکارو انجام دادی بذار خودش از میله های قفس بالا بره در تمام این مدت تنهاش نذار کنارش بمون .تا نترسه .بعد تمام غذاهای خوشمزه ای که دوست داره رو روی قفس جدید بهش بده .اینا همه بیرونه قفسه و تو هر مرحله ای که بالا توضیح دادم یکی دو روز بمون .بعد می تونی در قفس رو باز کنی ببریش نزدیک ورودی قفس اونجا رو هم بهش نشون بدی و معرفی کنی براش .ممکنه بیرون قفس زیاد مشکل نداشته باشی ولی داخل بردنش سخت باشه . پس زمان بیشتری می بره .راهش اینه که غذاهایی که دوست داره رو تو قفس بذاری و بهش نشون بدی .من خودم وقتی قفس خریدم برای طوطیم با همین روش به قفس عادتش دادم .3 هفته هم طول کشید یه هفته هم از بدون اینکه ببرمش نزدیک فقط تو دیدش گذاشتم .حالا این قفس بزرگتره ممکنه براش ترسناک تر باشه و زمان بیشتری طول بکشه که بهش عادت کنه .در هر صورت شما عجله ای نداشته باش .چون قفس فعلیش هم مناسبه .بذار کم کم قبولش کنه .اسباب بازی هم تو قفس جدید نذار .ممکنه با دیدنه شلوغیه قفس بترسه .بعد که به طور کامل منتقلش کردی به قفس جدید ، اسباب بازی های خودش رو که تو قفسه قبلیش بود به قفس جدید منتقل کن .

درباره سرو صدا نکردنش : ببین وقتی طوطی داره یه چیزی رو یاد می گیره سوتهای دیگه یا حتی جیغ هایی که میکشه کمتر میشه .چون داره اون کلمه جدید رو تمرین می کنه .پس این نگرانی نداره .الان کاری که باید انجام بدی اینه که همون دو کلمه ای که داره با سوت تمرین می کنه رو مرتب براش تکرار کنی .قبل این که بتونن یه کلمه رو بگن ، آهنگ اون رو با سوت تقلید می کنن .این نشونه به حرف اومدنشه .

نمی دونم الان تا چه حد رامه طوطیه شما ؟روی دست میاریش؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز سلام من دیشب داشتم پرتقال و نارنگی می خوردم یک برش هم به نیکی دادم ولی اون آمد روی میز و شروع کرد به خوردن پوست پرتقال ها . می خواستم بدونم پوست پرتقال و نارنگی برایش مشکل ایجاد می کند یا نه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام من دیشب داشتم پرتقال و نارنگی می خوردم یک برش هم به نیکی دادم ولی اون آمد روی میز و شروع کرد به خوردن پوست پرتقال ها . می خواستم بدونم پوست پرتقال و نارنگی برایش مشکل ایجاد می کند یا نه ؟
    سلام .نه مشکلی ایجاد نمی کنه ولی نه اینکه کلی بدی بهش بخوره .اول اینکه باید میوه رو خوب خوب بشوری دوم اینکه یه تیکه از این میوه ها رو می تونی با پوست بذاری براش (یعنی همون برش کوچیکی که بهش دادی رو با پوست هم می تونی بدی ) .بیشتر فکر کنم خرد کنه تا اینکه بخوره .ولی من خودم اصلا پوست رو نمی دم بهش .این نظر منه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    با سلام به همه دوستان

البته این نظر شخصی منه

فایل پیوست 1366

سلام دوست خوبم
    مبارک باشه قفسش خیلی خوشگله فکر میکنم عسل کم کم میخواد حرف بزنه چون وقتی میخوان حرف بزنن سوت زدن وجیغاشون کمتر میشه همونطوری که سپیده جان گفتن اون 2 تا کلمه رو بیشتر باهاش کار کنین تا یواش یواش راه بیوفته و جایزشو بگیره:smile (56):
    در ضمن اگه ممکنه قیمت و ابعاد قفستونو میخواستم ممنون میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام
    مرسی از راهنمایی تون بابت روش تعویض قفس خیلی مفید بود.

هنوز باهام خیلی رفیق نشده . تقریبا 2 ماه میشه که دارمش و تا حالا 3 بار از قفس آوردمش بیرون . میاد بیرون ولی دیگه وا مصیبتا که بره تو :smile (131):

رو قفس هم از دستم بادوم و تخمه میگیره . وقتی هم میبرمش تو قفس بهش یه بادوم میدم.
    یک کم هم به نوکش دست زدم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    مرسی از راهنمایی تون بابت روش تعویض قفس خیلی مفید بود.

هنوز باهام خیلی رفیق نشده . تقریبا 2 ماه میشه که دارمش و تا حالا 3 بار از قفس آوردمش بیرون . میاد بیرون ولی دیگه وا مصیبتا که بره تو :smile (131):

رو قفس هم از دستم بادوم و تخمه میگیره . وقتی هم میبرمش تو قفس بهش یه بادوم میدم.
    یک کم هم به نوکش دست زدم.
    الان که از دستت غذا می گیره باید روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنی چون یکی از مراحل رام کردنه و باعث میشه بیشتر بهت اعتماد کنه .در روز بین 1 تا 3 ساعت بذار بیاد بیرون (البته با توجه به شرایط خودت)بعد وقتی بیرونه باهاش تمرین کن .راهنمای آموزش و تمرین روی دست آوردن رو کامل بخون .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستای عزیز...
    1هفته ای می شه که ارام یه کار جدید یاد گرفته از داخله حال که قفسش اونجاست پرواز می کنه می یاد تو اتاق البته وقتی ما اونجا هستیم.. ولی در طوله روز به جز اشپزخونه جای دیگه نمی یاد انجا هم می یاد که یه چیزی بگیره بخوره...

یه چیز دیگه اینکه وقتی برای ما مهمان می یاد حتی برای اولین بار خیلی سرو صدا می کنه....علتش چی می تونه باشه؟
    یه سوال هم در مورد قارچ داشتم ایا دادنش به طوطی مشکلی ایجاد نمی کنه؟ ارام خیلی دوست دارهههههههه....

صفحه 240 از 1238 نخستنخست ... 140190221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259290340740 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)