کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    یه سوال برام پیش اومده ؟ چرا طوطی ها مثل کبوتر یا مرغ روی زمین نمیشینند ؟ وتمام عمرشون ایستاده اند؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال برام پیش اومده ؟ چرا طوطی ها مثل کبوتر یا مرغ روی زمین نمیشینند ؟ وتمام عمرشون ایستاده اند؟
    سواله خیلی خیلی جالبیه که یه بار هم از یکی از دوستام شنیده بودم .کی گفته که نمیشینه ؟:smile (24):

ببین اگه واسه ما هم یه تیکه چوب می ذاشتن می گفتن باید روی این واستی و همینجا هم بخوابی ، وضعه ما هم مثل طوطی ها بود .
    خوب کبوتر اگه روی چوب بشینه مثله طوطی می مونه و می خوابه ولی اگه روی زمین باشه میشینه (درصورتی که بخواد بخوابه ).
    مرغم که تو لونه می خوابه و مدام روی زمین راه میره .

ولی طوطی ها مخصوصا طوطی های قفسی مدام روی چوب نشیمن نشستن .اونا هم اگه بیشتر وقتشون روی زمین باشن و بیرونه قفس ، زمانهای استراحتشون می خوابن رو زمین .ولی چون مدت کوتاهی که بیرون از قفس یا مثلا روی زمین هستن (یا روی یه سطح صاف ) زمانیه که وقته خوابشون نیست و بیشتر دوست دارن اون لحظه بگردن و فوضولی کنن ، دیگه وقتی واسه روی زمین نشستن و خوابیدن ندارن .
    مثلا عکس طوطیه من وقتی 5 ماهش بود رو ببین

ببین رو زمین خوابیده اون موقع قفسی نبود .الانم وقتی بیرونه قفسه خوابش بیاد روی زمین می خوابه حتی بعضی صبحا که طوطیمو از قفس میارم بیرون روی بالشم می خوابه تا من بیدار شم به همین صورتی که تو این عکس خوابیده .
    وقتی روی زمین هست می دونه که می تونه راحت بشینه و بخوابه بدونه اینکه بیوفته .پس من این نظریه رو رد می کنم :smile (3):.نظر من اینه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام میلاد .پیشرفتت واقعا عالیه .ولی همین که میذاره سر و پشتش رو ناز کنی کافیه .الان بیشتر سعی کن بیاریش روی دستت .وقتی که روی دستت میاد بهش جایزه بده فورا .وقتی روی دستت نشسته غذاهای خوشمزه بهش بده .اونایی که خیلی دوست داره .بعد دیگه یاد می گیره که هر وقت روی دستت میاد غذاهای خوشمزه گیرش میاد .بعد که حاضر شد راحت بیاد رو دستت .می تونی تو فاصله های کوتاه با دست جابجاش کنی .و بعد از اینکار هم تشویقش کن و جایزه بده .عجله نکن .وضعش پراش چطوره ؟دیگه نمی کنه ؟
    وقتي مياد روي دستم ميبرمش و ميگردونمش و اصلا نميترسه.فقط وقتي ميخواد بياد دستمو سوراخ سوراخ ميكنه و سخت مياد.پراشم خيلي وقته نميكنه.الانم كلي زشت شده.رفته تو لك و پراش دو رنگه!!!
    پراي جديدش تيره تره.
    سر و پشتش هم وقتي ناز ميكنم وسطش يه گازي ازم ميگيره ولي غر نميزنه.اونم وقتي ميذاره كه از فرار كردن خسته شده باشه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    وقتي مياد روي دستم ميبرمش و ميگردونمش و اصلا نميترسه.فقط وقتي ميخواد بياد دستمو سوراخ سوراخ ميكنه و سخت مياد.پراشم خيلي وقته نميكنه.الانم كلي زشت شده.رفته تو لك و پراش دو رنگه!!!
    پراي جديدش تيره تره.
    سر و پشتش هم وقتي ناز ميكنم وسطش يه گازي ازم ميگيره ولي غر نميزنه.اونم وقتي ميذاره كه از فرار كردن خسته شده باشه.
    سلام
    پیشترفتت که خیلی خوبه ... به نظر میاد اگر همینطور ادامه بدی حسابی رام میشه فقط بعد از اینکه آمد روی دستت بلافاصله بهش جایزه بده در طول روز هم چند بار بذار بیاد روی دستت بعد دوباره بذار روی استندش... وقتی میاد جایزه بده پیشنهاد می کنم یکساعت قبل از بیرون آمدن هیچ خوراکی بهش نده حتی ظرف غذاش را هم خالی کن( یک ساعت نه بیشتر) در طول روز هم خوراکی را که به عنوان جایزه در نظر گرفتی بهش نده بذار فقط هنگام تشویق اون را بده بهش موفق میشی و روزی میرسه که دیگه دستت سوراخ سوراخ نمیشه
    :smile (56):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    پراي جديدش تيره تره.
    سلام .ببین می تونی وقتی می خوای بیاریش روی دست .یه دستت رو که همیشه باید ببری زیر پاش که بیاد روی دست .با دست بعدی یه اسباب بازی بگیری و همزمان ببری سمتش .یعنی هم دستت میره زیر پاش هم با یه دست اسباب بازی می بری سمتش (به این روش که خودمم ازش استفاده می کردم می گن روشه دست خوب دست بد .طوطیه اولم وقتی روی سرم می نشست اصلا اجازه نمی داد که هیچ دستی بهش نزدیک بشه و اونو از جای محبوبش جدا کنه با تمام قدرتش گاز می گرفت .واسه همین من توپش رو همزمان با وقتی که می خواستم بیارمش روی دست ، می بردم سمتش .اونم بجای گاز گرفتن دست من اون توپ رو گاز می گرفت .چون دستت براش قابل اعتماد تره اگه همزمان ببری سمتش دستت رو گاز نمی گیره .به امتحانش می ارزه .من که نتیجه گرفتم .چون از اون به بعد گازهاش خیلی کمتر شد .

زشت نمیشه که تازه داره خوشگل میشه .هیچوقت نگو که زشت شدی .بهش بگو تو الان زیبا ترین طوطیه دنیا هستی :smile (56):.زیبا ترین موجودی که من دیدم:smile (56): .من وقتی که طوطیم پرکن بود و پراش خیلی داغون بود .همیشه بهش این جمله ها رو می گفتم .اینجوری به خودم هم روحیه می دادم :smile (268):.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .ببین می تونی وقتی می خوای بیاریش روی دست .یه دستت رو که همیشه باید ببری زیر پاش که بیاد روی دست .با دست بعدی یه اسباب بازی بگیری و همزمان ببری سمتش .یعنی هم دستت میره زیر پاش هم با یه دست اسباب بازی می بری سمتش (به این روش که خودمم ازش استفاده می کردم می گن روشه دست خوب دست بد .طوطیه اولم وقتی روی سرم می نشست اصلا اجازه نمی داد که هیچ دستی بهش نزدیک بشه و اونو از جای محبوبش جدا کنه با تمام قدرتش گاز می گرفت .واسه همین من توپش رو همزمان با وقتی که می خواستم بیارمش روی دست ، می بردم سمتش .اونم بجای گاز گرفتن دست من اون توپ رو گاز می گرفت .چون دستت براش قابل اعتماد تره اگه همزمان ببری سمتش دستت رو گاز نمی گیره .به امتحانش می ارزه .من که نتیجه گرفتم .چون از اون به بعد گازهاش خیلی کمتر شد .

زشت نمیشه که تازه داره خوشگل میشه .هیچوقت نگو که زشت شدی .بهش بگو تو الان زیبا ترین طوطیه دنیا هستی :smile (56):.زیبا ترین موجودی که من دیدم:smile (56): .من وقتی که طوطیم پرکن بود و پراش خیلی داغون بود .همیشه بهش این جمله ها رو می گفتم .اینجوری به خودم هم روحیه می دادم :smile (268):.
    عسل گاز نميگيره.وقتي ميخواد بياد روي دست يه هر جاي ديگه با نوكش تست ميكنه تا ببينه سفته يا نه و اگه سفت بود مياد.دست من بدبخت هم اول با تمام قدرت سوراخ ميكنه و اگه به استخون رسيد مياد روي دستم!!!!ولي كم كم داره بهتر ميشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام دوستان.امدم اینجا از همه بچه ها تشکر کنم که منو توی اهلی کردن الکس یاری کردن.من دیگه با الکس هیچ مشکلی ندارم یعنی وقتی داخل قفس هم هستش نازش میکنم و در مورد روی دست امدنم هر موقع روی قفس نشسته باشه و من دستمو بگیرم جلوش خودش سریع میاد بالا و وقتی هم روی زمین باشه اگه از کنارش ر بشم سریع میاد و شروع میکنه به کوه نوردی تا به شونم برسه و امروز وقتی روی شون بود 1 گازکی از گوشم گرفت که خدارو شکر جدی نبود و همچنین علاقه خواصی داره بره روی سرم بشینه که تاحالا 1 بار موفق شده.ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام دوستان.امدم اینجا از همه بچه ها تشکر کنم که منو توی اهلی کردن الکس یاری کردن.من دیگه با الکس هیچ مشکلی ندارم یعنی وقتی داخل قفس هم هستش نازش میکنم و در مورد روی دست امدنم هر موقع روی قفس نشسته باشه و من دستمو بگیرم جلوش خودش سریع میاد بالا و وقتی هم روی زمین باشه اگه از کنارش ر بشم سریع میاد و شروع میکنه به کوه نوردی تا به شونم برسه و امروز وقتی روی شون بود 1 گازکی از گوشم گرفت که خدارو شکر جدی نبود و همچنین علاقه خواصی داره بره روی سرم بشینه که تاحالا 1 بار موفق شده.ممنون
    با سلام

علی جان خیلی مبارکه. انشاا... همیشه در حال پیشرفت و شادی باشی...

یه نکته رو از همین حالا دقت کن .... نذار به 2 چیز عادت کنه

1- سریع نره رو شونت ، وقتی میاد رو دستت و میخواد بره رو شونه با دست دیگه بگیرش و و یکم دستت رو از بدنت دور کن . که نتوته سریع بره رو شونت.

2- نذار با گوشت بازی کنه ... اگه خدای نکرده بگیره !!!!!!!! وقتی رو شونت هست با یه دستت نوکش رو مشغول نگه دار

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    منم تبریک میگم .در تائید حرفای آقا سهیل باید بگم ، هیچوقت صورت یا اجزای صورت رو نزدیکش نبر ( نه فقط به شما به همه دارم میگم ) خیلی خطرناکه .من حتی با این همه نزدیکی به طوطیم ، وقتی روی شونم میشینه باید گوشامو با دست بگیرم .یا حتی شده صورتم رو بردم سمتش و یه لحظه احساس خطر کرده و محکم لبمو گاز گرفته .در حالی که بعضی مواقع صورتمو با مهربونی زبون می زنه .این اتفاقا همیشه احتمالش هست پیش بیاد.همیشه این گازا آروم نیست .پس خیلی خیلی مراقب باش .حتی اگه نشون داد خیلی آرومه .

خبر خوبی دادی .امیدوارم همیشه موفق باشی .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    من هم بهت تبریک میگم و از شنیدن این خبر خوشحالم و با نظر جناب ناتسی و سپیده جان هم موافقم نذار یاد بگیره که گوشت را لمس کنه ... گاز گرفته شدن گوش دردناکه و از همه بد تر واکنشی است که آدم ناخودآگاه به صورت اتوماتیک هنگام این اتفاق از خودش نشون میده که معمولا با دور کردن سریع طوطی همراهه یعنی وقتی ناغافل گاز گرفت ممکنه آدم یه دفعه پرتش کنه پایین ( در حالیکه اون طفلک داره مثلا اظهار لطف می کنه و یا اینکه داره فضولی می کنه و یا هر چیز دیگه ..... ) بعد دیگه می ترسه و یه مدت طول میکشه فراموش کنه ....
    امیدوارم باز هم خبرهای خوب یشنویم
    شاد باشی

صفحه 238 از 1238 نخستنخست ... 138188219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257288338738 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)