مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    وقتی آوردمش خونه روی نوکش مثل سایدگی و تو رفتگی بود وبعد از 10روز که اومد رودستم بهتر متوجه شدم . دیدم ذره ذره اون قسمت داره خالی میشه .البته دیشب دیدم دوباره با ذره های زرد رنگ داره پر میشه اما بنظرم زیاد اون ذرهها محکم نیستند(زرد کم رنگ که به طوسی میزنه)

سلام دوباره .مرسی شیکرا جان

فکر کنم اگه بتونی خودت استخوون رو ببری طوری که تیزی ایجاد نشه خیلی خوبه .چون اگه شکسته شدن منقار طوطی شما به خاطر کمبود کلسیم باشه .ممکنه منقارش شکننده باشه .پس چیزای سفت در اختیارش نذار.
    در ضمن منم تجربه خودم رو بگم از زیاد استخوون دادن به طوطی .من یه روز درمیون به طوطیم استخوون می دادم .که یه روز بعد از دادن استخوون رنگ مدفوعش تغییر کرد البته همیشه تغییر میکرد ولی آخرین بار بعد از چندبار مدفوع کردن دیدم یه تیکه خون تو مدفوعشه .سکته کردم با اون چیزایی که خونده بودم تو سایتا گفتم مرگش حتمیه .ولی خدا رو شکر فقط 3 بار مدفوعش خونی بود .بعد اون دیگه چیزی ندادم . دیگه بهش استخوون ندادم .الان هم بعد این همه مدت فکر کنم فصل بهار بود فقط یه بار بهش دادم .در کل می ترسم به یکی بگم که به طوطیش استخوون بده .پس بهتره تو دادن این غذا به طوطی احتیاط کنی .
    سلام
    با تشکر از راهنماییتان
    وقتی شبها میام خونه حدود 2ساعت عسلو میارم بیرون اشکالی نداره ؟
    چون رام شده اشکالی نداره .

سلام
    غذاهایی که به عسل میدم تخمه .بادام زمینی . ذرت خیس داده(یا همون بلال خشک شده) کرفس و پرتقال .انار.هویج و باهم میریزم تو ظرف سرشو میکنه تو ظرف بیشتر خوردش میکنه تا بخوره .
    خوشبختانه استخوان مرغ خیلی دوست داره روزی یکی بهش میدم . اما سیب نمیخوره فقط خوردش میکنه .اسباب بازی هم از باغ پرندگان تهران خریدم از این چوبهای رنگی با نخهای کلفت که باهاش خیلی بازی میکنه
    دوست گلم من گفتم شما تو بخش سوالات پزشکی پستت رو ویرایش کن .چون دکتر برهانی کیا دونه دونه به پستا جواب میده گفتم شاید این پست جدیدی که می خوای بزنی رو نبینه .نه اینکه اینجا پستت رو ویرایش کنی واسه هر سوال .هر وقت سوال داشتی پست جدید بزن .
    تخمه رو باید کم کنی .بادام زمینی هم فقط به عنوان جایزه .کرفس هم بعضی ها معتقدن که نباید داد .پس احتیاط کن .من در کل غذاهایی مثل انار و ذرت رو یه روز در میون میدم .استخوان هم که گفتم نباید هر روز بدی .شاید دو هفته یکبار یا تو یه هفته یکبار .سیب هم براش بذار .معمولا هر سیبی رو قبول ندارن .مثلا طوطی من سیبش حتما باید سفت باشه .اگه غیر این باشه اصلا نمی خوره .سیبای مختلف رو امتحان کن .اگه نخورد بذار براش یه روزی می خوره .طوطی منم اول نمی خورد .حبوبات پخته شده یا خیس خورده نمی دی بهش ؟این که خیلی مهمه .حتما براش بذار .اون لینکی هم که برات گذاشتم حتما بخون .
    ویرایش توسط sepideh : 19th December 2010 در ساعت 09:37 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه

امروز عسل رو بردم بیمارستان و دکتر برهانی کیا ویزیتش کردن.
    خدا رو شکر مشکل خاصی نبود :smile (127): فقط باید حسابی به لحاظ کلسیم بهش برسم:smile (181):

بعد اگر همه چیز مرتب باشه به 2 تا 3 ماه آینده منقارش درست میشه :smile (263):
    مثل اینکه یه عفونت کوچیک داشته که رد کرده و به جایی آسیب نرسونده.

از همه دوستان سپاسگذارم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه

خدا رو شکر مشکل خاصی نبود :smile (127): فقط باید حسابی به لحاظ کلسیم بهش برسم:smile (181):

از همه دوستان سپاسگذارم
    سلام خدا رو شکر که خوب شد .ولی انگار از اون روزی که گفتی قبلترشم بوده .چون تو عکسایی که تو مسابقه گذاشتی من نگاه کردم انگار بود .ولی خدا رو شکر که خوب شده .امیدوارم دیگه هیچ مشکلی براش پیش نیاد .خوشحالم کردی که از حالش خبر دادی .:smile (142)::smile (56):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام خدا رو شکر که خوب شد .ولی انگار از اون روزی که گفتی قبلترشم بوده .چون تو عکسایی که تو مسابقه گذاشتی من نگاه کردم انگار بود .ولی خدا رو شکر که خوب شده .امیدوارم دیگه هیچ مشکلی براش پیش نیاد .خوشحالم کردی که از حالش خبر دادی .:smile (142)::smile (56):
    سلام
    نمی دونم شاید اون موقع دقت نکرده بودم ولی حق با شماست و یه چیزایی تو عکس دیده میشه . انگار وقتی من دیدم که بزرگ شده بوده :smile (242):
    امروز دکتر سقف دهنش رو نگاه کرد و دید که عفونت به داخل دهنش نفوذ نکرده

مرسی از نگرانیت ( از طرف من و عسل :smile (228): )

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه

از همه دوستان سپاسگذارم

سلام
    چه خبر خوبی ... ممنون که خبر دادی ....
    ویرایش توسط sepideh : 20th December 2010 در ساعت 03:54 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    فایل پیوست 1323

سلام
    شب یلدا مبارک
    امشب عسلو بردم مهمونی خیلی بهش خوش گذشت .تازه بوس دادن یاد گرفته .اما سر خاروندن 3ثانیه میده و زود سرشو میکشه . طی 1 ماهی که داشتم خیلی پیشرفت کرده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستانه عزیز ...
    آرام چند کلمه یاد گرفته حالا می خوام جمله باهاش کار کنم .به نظرتون چه چه جملاتی بهتره باهاش کار بشه.
    (کلماتی که می گه.سلام.. بابا...بدو بدو بدووووووووووووو....ارام هستش تازگی ها سلام بابا رو پشت سر هم می گه.خوشحال می شم نظراتون رو بگید..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستانه عزیز ...
    آرام چند کلمه یاد گرفته حالا می خوام جمله باهاش کار کنم .به نظرتون چه چه جملاتی بهتره باهاش کار بشه.
    (کلماتی که می گه.سلام.. بابا...بدو بدو بدووووووووووووو....ارام هستش تازگی ها سلام بابا رو پشت سر هم می گه.خوشحال می شم نظراتون رو بگید..
    سلام عزیز دلم .اول از همه تبریک بخاطر اینکه آرام حرف می زنه .
    من نظر خودم رو می گم .فکر کنم اگه اول یه کلمه یه کلمه یادش بدی بهتره .بعد می تونی دوتاییش کنی .مثلا من اول چندتا کلمه به طوطیم یاد دادم .بعد دوتاییش کردم و (سپیده جون ) رو یادش دادم .بعد از مامانم کلمه ی عسل رو یاد گرفت منم دیدم خوب الکی بگه عسل که چی .بهش (عسل بابا ) رو یاد دادم .الان هم بهش 1 2 3 رو یاد دادم البته فقط تا دو میشمره .من فکر کنم الان زوده واسه جمله .چون زیاد شه یهو ، ممکنه گیج بشه .الان دو کلمه ای می تونی باهاش کار کنی .اینم هست که اگه یکی دوتا کلمه از یه جمله رو قبلا تکی یاد گرفته باشه راحت تر می تونه ، جمله ای که این کلمات توش هست رو یاد بگیره .:smile (44): تکی تکی هم بخوای کلمات رو یاد بدی بعد باهم تکرارشون کنی .راحت تر یاد می گیره.مثل همون سلام بابا که گفتی .:smile (22):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    من كلي با عسل پيشرفت داشتم.كم كم ميتونم نازش كنم.هم سر و هم پشت.يكم سخت روي دست مياد ولي بالاخره مياد.
    چيكار كنم راحت بذاره نازش كنم و بياد روي دستم؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    من كلي با عسل پيشرفت داشتم.كم كم ميتونم نازش كنم.هم سر و هم پشت.يكم سخت روي دست مياد ولي بالاخره مياد.
    چيكار كنم راحت بذاره نازش كنم و بياد روي دستم؟
    ممنون
    سلام میلاد .پیشرفتت واقعا عالیه .ولی همین که میذاره سر و پشتش رو ناز کنی کافیه .الان بیشتر سعی کن بیاریش روی دستت .وقتی که روی دستت میاد بهش جایزه بده فورا .وقتی روی دستت نشسته غذاهای خوشمزه بهش بده .اونایی که خیلی دوست داره .بعد دیگه یاد می گیره که هر وقت روی دستت میاد غذاهای خوشمزه گیرش میاد .بعد که حاضر شد راحت بیاد رو دستت .می تونی تو فاصله های کوتاه با دست جابجاش کنی .و بعد از اینکار هم تشویقش کن و جایزه بده .عجله نکن .وضعش پراش چطوره ؟دیگه نمی کنه ؟

صفحه 237 از 1238 نخستنخست ... 1371872182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532542552562873377371237 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)