کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوستان نیکی من دو سه هفته است ساکت ساکت شده ، غذایش خوبه ، اسهال نداره ، پف نمی کنه ، شکر خدا مریض هم نیست ولی هیچی نمی گه چیکار کنم ؟؟؟؟
    قبلا سق می زد ، سوت ، آهنگ ساعت و موبایل و سه کلمه هم می گفت ( باباجون ، شاپور ، بیا) ولی الان هیچی .
    سلام سودابه جان
    سوال خودت را در تاپیک سوالات دامپزشکی بپرس لینکش این است :
    http://www.parsipet.ir/forum/showthr...ed=1#post19019
    تا دکتر برهانی کیا بهش پاسخ بده ... شرح تغییراتش را هم دقیق بگو یادمه که قبلا هم این مسئله برات پیش آمده بود البته اگر اشتباه یادم نمانده باشه ... با این علائمی که میگی نمیشه دقیق تشخیص داد من شنیدم که یک بیماری هست که باعث این حالت میشه اما گمان نکنم که طوطی شما این مشکل را داشته باشه در ضمن از درست بودن شنیده ها هم مطمئن نیستم بهترین راه اینکه نظر دکتر را بپرسی
    توی لک نرفته؟ گاهی اوقات توی لک رفتن باعث تغییر اخلاق طوطی میشه ؟ آیا جدیدا از چیزی نترسیده؟ ترس هم باعث این حالت میشه .... طوطی را میشناختم که بعد از زلزله تا مدتی ساکت بود بعد از دو هفته کم کم به حالت عادی برگشت... خوب فکر کن ببین مورد خاصی به ذهنت نمیرسه ؟
    باز هم معتقدم که بهترین راه اینکه نظر دکتر را بپرسی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    عسل من خیلی بی سر و صداست بیشتر به فکر خوردنه اشکالی نداره ؟
    ضمنا از کی آموزش سفایل پیوست 1310خن گفتنو شروع کنم ؟ آخه میگن چشم دودی بین 6 الی 8 ماهشونه
    سلام
    طوطی ها وقتی کوچک هستند کم سر و صدا تر از زمانی هستند که سنشون زیاد میشه به چند دلیل یکیش اینه که حنجره شون کامل شکل نگرفته ... در مورد طوطی بهترین زمان شروع آموزش زمانی است که به محیط جدید عادت کرده باشه معمولا بعد از 15 الی 20 روز می تونید شروع کنید طوطی هم مانند بچه اول باید صداها را بشنوه ممکنه شما هی تمرین کنید اون هیچی نگه اما زمانی که زبان باز کنه یقیقنا واژه ای را که زیاد تر از همه شنیده باشه زودتر از همه تکرار می کنه باید صبور باشید خصوصا که طوطی های خاکستری نژاد کنگو اصولا بعد از 11 الی 12 ماهگی قابلیت تکرار صداهایی را که قبلا شنیده اند پیدامی کنند ( به قول معروف زبان باز می کنند) تا قبل از آن حسابی باید باهاش تمرین کرده باشید اینطوری زود تر به حرف میاد ( توجه کنید از زمانها حدودی است و بسته به شرایط محیطی و میزان توجه و تمرین شما می تونه زود تر یا دیر تر اتفاق بیفته)
    جمله آخر را متوجه نشدم : " آخه میگن چشم دودی بین 6 الی 8 ماهشونه" ربط این مسئله که سن طوطی چه قدر است به سوال شما در مورد آغاز تمرین سخنگویی را متوجه نشدم ... تمام طوطی های خاکستری زیر دوسال می تونند آموزش سخنگویی ببیند و بسته به سشنون بلاخره بعد از مدتی به حرف میان

یادتون باشه تمرین سخنگویی باید در کنار تمرین رام شدن باشه در غیر این صورت یک طوطی سخنگوی غیر رام ارزش زیادی نداره طوطی های زیادی هستند که فقط حرف میزنند اما روی دست نمیان ، می ترسن و گاها دیده شده که قار میزنن پس نحوه برخورد شما با طوطی و تربیت شدنش بسیار مهم است

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال پای کاسکوی من همیشه یخه یعنی هر وقت میاد روی پام سردی پاشو از روی شلوار حس میکنم میخواستم ببینم این مساله طبیعیه یا نه؟
    سلام
    در حالت عادی سرد یا گرم بودن پا نشانه خاصی نمی تونه باشه طوطی هایی که من داشتم بعضی هاشون پاشون سرد بوده بعضی هاشون گرم و حتی برخی هاشون در ساعات خاصی از روی پاشون سرد بوده و بعضی وقتها هم گرم بنابراین نمیشه قضاوت کرد من خیلی به این مسئله دقت کردم که ببینم آیا الگوی منظمی برای گرمی و سردی پاهای طوطی هایی که داشتم پیدا می کنم یا نه ولی این مسئله منظم نبود مثلا یه بار صبح سرد بود شب گرم یه بار شب سرد بود و صبح گرم ... با این حال می تونید از دکتر برهانی کیا هم سوال کنید
    البته این چیزی که من گفتم در مورد طوطی های سالم است طوطی های بیمار وضعشون فرق می کنه
    پاها و نوک جایی است که طوطی ها و کلا پرنده ها حرارت بدنشون را از اون مکانها از دست می دهند برای همین در طول شب سرشون را می کنند لای پر یا اینکه هنگام خواب یا استراحت یک پا را زیر سینه جمع می کنند طوطی های بیمار هم برای اینکه حرارت بدن را از دست ندهند این کار را انجام می دهند و فرقشون با طوطی سالم اینه که مدت زمان انجام این کار طولانی تر است مثلا تمام طول روز را کز می کنند یا خودشون را پف می دهندو بی حال هستند
    به نظرم اگر طوطی تون سالم است و کسالت نداره جای نگرانی نیست با این حال بهتره از دکتر برهانی کیا هم بپرسید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    با تشکر از راهنماییتان
    وقتی شبها میام خونه حدود 2ساعت عسلو میارم بیرون اشکالی نداره ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    با تشکر از راهنماییتان
    منظورم این بود طوطی من چشم دودی و توی سایتها خوندم 6الی 8 ماهشونه آِیا درسته ؟
    در ضمن یک عکس بهتر تو پست دکتر گزاشتم اگه میشه یک نگاه بندازی ممنون میشم
    سلام .با توجه به رنگ چشمای طوطیه خودم .طوطیه شما سنش بین 8 تا 9 ماهست . رنگ چشم تو 5 یا 6 ماهگی تیره تره .شما می تونید باهاش حرف زدن تمرین کنید بدون توجه به سن .این شکستگیه روی منقارش قبلا نبود ؟یعنی وقت خرید، متوجه نشدی ؟یا اینکه بعد از آوردن به خونه اینجوری شد ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    غذاهایی که به عسل میدم تخمه .بادام زمینی . ذرت خیس داده(یا همون بلال خشک شده) کرفس و پرتقال .انار.هویج و باهم میریزم تو ظرف سرشو میکنه تو ظرف بیشتر خوردش میکنه تا بخوره .
    خوشبختانه استخوان مرغ خیلی دوست داره روزی یکی بهش میدم . اما سیب نمیخوره فقط خوردش میکنه .اسباب بازی هم از باغ پرندگان تهران خریدم از این چوبهای رنگی با نخهای کلفت که باهاش خیلی بازی میکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    وقتی آوردمش خونه روی نوکش مثل سایدگی و تو رفتگی بود وبعد از 10روز که اومد رودستم بهتر متوجه شدم . دیدم ذره ذره اون قسمت داره خالی میشه .البته دیشب دیدم دوباره با ذره های زرد رنگ داره پر میشه اما بنظرم زیاد اون ذرهها محکم نیستند(زرد کم رنگ که به طوسی میزنه)
    سلام .این تیکه که قرمزش کردم رو به دکتر هم توضیح بده .پست جدید نزن .پست قبلیت رو ویرایش کن .
    در روز چه غذاهایی بهش میدی ؟ برای اینکه منقارش زودتر خوب شه باید روی تغذیش خیلی دقت کنی .رژِیم غذاییش باید به اندازه کافی ویتامین مخصوصا ویتامین A و پروتئین داشته باشه .کف دریا هم حتما حتما باید بذاری براش . براش چوب های امن و نرم و اسباب بازی های قابل جویدن بذار.

لینکه پایین لیست مقالات مربوط به تغذیه طوطی هاست که حتما بخونش .استخوان مرغ پخته شده و پوسته تخم مرغ آبپز هم به طوطیت بده حتما .برای اینکه کلسیم جذب کنه نیاز به ویتامین D3 داره پس باید از مولتی ویتامین هم استفاده کنی .دستورش تو همین لینکیه که پایین برات می ذارم .

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7460

ایشالا که هر چه زودتر خوب شه
    ویرایش توسط sepideh : 19th December 2010 در ساعت 09:37 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    وقتی آوردمش خونه روی نوکش مثل سایدگی و تو رفتگی بود وبعد از 10روز که اومد رودستم بهتر متوجه شدم . دیدم ذره ذره اون قسمت داره خالی میشه .البته دیشب دیدم دوباره با ذره های زرد رنگ داره پر میشه اما بنظرم زیاد اون ذرهها محکم نیستند(زرد کم رنگ که به طوسی میزنه)
    سلام
    در مورد طوطی شما دکتر هنوز پاسخ ندادند بنابراین تنها کاری که شما می تونی انجام بدهی همان طور که دوست و همکار خوبم سپیده جان گفنند رسیدگی به خوراک پرنده است
    یک تجربه هم من داشتم بهتون بگم که دقت کنید یکبار که استخوان مرغ به طوطیم دادم ،طوطی ژاردینم- دقیقا هم جثه یک تیمنه است - وقتی داشت باهاش بازی می کرد و سرش را می جویید استخوان را شکاف داد و نوکش لای شکاف گیر کرد تا به حال چنین موردی برام پیش نیامده بود پرنده خودش ترسیده بود و هر کاری میکرد نوکش در نمیامد ... خلاصه یک لحظه که کنار قفس آرام گرفت سر استخوان را گرفتم و یه سمت پاپیین کشیدم ( یک سوراخ داخل استخوان به وجود آمده بود نوکش - منقار بالا -توی اون گیر کرده بود) و استخوان در آمد
    این را گفتم که اگر در حال حاضر منقار پرنده تون مشکل داره از دادن چیزی مثل استخوان بهش در حال حاضر خود داری کنید یا اینکه استخوانهای نازک تر مثل استخوان بال استفاده کنید ،منقاری که ترک خورده یا مشکل داشته باشه ممکنه استحکام لازم را نداشته باشه و اگر افتاقی که برای طوطی من افتاد برای طوطی شما هم بیفته مشکل ساز میشه ( منقار طوطی من سالم بود) هر وقت منقارش کامل سالم شد آن وقت استخوانهای ضخیم تر بدهید ... البته یادتون نره که استخوان مرغ را درست به اندازه ای که لازم است بهش بدهید نه بیشتر
    گفتم این تجربه را بگم یه وقت برای پرنده تون مشکلی پیش نیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان برای تسریع در یاد دادن کلمات به طوطی راه حلی هست ؟؟؟؟؟؟اخه من باسیلور بعد از حدودا 3-4هفته تونست بگه سلام ولی بابا رو در عرض یک هفته یاد گرفت .
    ممنونم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان برای تسریع در یاد دادن کلمات به طوطی راه حلی هست ؟؟؟؟؟؟اخه من باسیلور بعد از حدودا 3-4هفته تونست بگه سلام ولی بابا رو در عرض یک هفته یاد گرفت .
    ممنونم
    سلام
    بهترین راه حل تمرین سخنگویی رو در رو است و همچنین ممارست در تمرین کردن و جایزه دادن تا بیشتر به حرف زدن تشویق بشه و دیگه اینکه باید صبور باشی
    به نظرم کمی عجله می کنی پیشرفتت همین الان هم خیلی خوب بوده با توجه به اینکه طوطی شما پرکن هم بوده بهتره زیاد بهش فشار نیاری

صفحه 236 از 1238 نخستنخست ... 1361862172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532542552863367361236 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)