مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها

عسل تا امروز 2 بار توسط دکتر در منزل ویزیت شده من نخواستم کوتاهی کنم

به هر حال از پاسختون سپاسگذارم

مطمئنا اگر ساعت 10:30 شب این اتفاق نمی افتاد
    من هم که تا امروز کاسکو نداشتم تا بدونم او برجستگی غذا نیست و چه تبعاتی داره کار به این جاها کشیده نمی شد .
    ببین .چرا زود ناراحت می شی .(ولی از ظهر که دیدیش نباید میذاشتی بمونه .حتما باید می بردیش .سر خود که نباید درمانش کنی )چرا این جمله رو جوری می خونی که فکر می کنی من دارم تو رو بخاطر اینکارت بازخواست می کنم .نه اصلا اینطور نیست .من می دونم چقدر نگرانشی .من خودم این مشکلات زیاد برام پیش اومده .تو پستام هم تا حالا نشده با کسی بد صحبت کنم پس نه الان نه هیچوقت دیگه جملاتی که می نویسم رو بد برداشت نکن .اگه اینطور باشه من دیگه به هیچ سوالی جواب نمی دم:smile (41): .
    بذار حالا دونه دونه جمله هامو اون طوری که منظورم بوده بهت بگم .
    ولی از ظهر که دیدیش نباید میذاشتی بمونه : ای کاش وقتی دیدیش بیشتر روش دقت می کردی .چون طوطی ها چیزی اگه روی منقارشون باشه حتما اون رو می خوان بردارن .مثل وقتی که غذا می خوره و منقارش رو با چوب نشیمن پاک میکنه یا اینکه با ناخناش سرش رو می خارونه ممکنه زخم ایجاد کنه .که همینطور هم شد .
    سر خود که نباید درمانش کنی :بتاتین که هیچی ولی آموکسی سیلین برای چی وقتی نمی دونی دلیلش چیه .این یعنی درمان سر خود .
    خواهشا جملات من رو طوری بخون که بدونی دارم باهات همدردی می کنم یا می گم ای کاش این اتفاقا میوفتاد .هیچوقت با تندی هیچ پستی رو نمی نویسم .دعوا ندارم که .اگه اینقدر واسم بی اهمیت بود این وضعیت تا الان به خاطش بیدار نمی موندم .چون خودم این شرایط اضطراری رو داشتم .درکت می کنم .
    الان هم دیگه نگران نباش .برو بخواب .ولی فردا حتما حتما ببرش دکتر .اولش با دکتر تماس بگیر .که اگه تونست خودش بیاد .:smile (105):
    ویرایش توسط sepideh : 13th December 2010 در ساعت 01:38 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

اگر جوش یا زائده و یا هر نوع برآمدگی مشکوکی مشاهده کردید حتما به دامپزشک مراجعه کنید
    انواع و اقسام مایت ها و انگل های پوستی میتونن منقار و نوک پرنده رو درگیر کنن
    Scaly Beak Mite یا به قول ایرانی ها شقاق!! یکی از دلایلش میتونه باشه
    بیماری های سینوسی و تنفسی هم یکی از دلایل به وجود آمدن ورم یا دمل های چرکی اطراق نوک و مجاری تنفسی پرندست ... هر چند بعیده که مشکل طوطی شما این باشه

اگر هم این زخم در اثر ضربه و یا سائیدگی به وجود اومده باشه باید یک دوره منظم و کامل آنتی بیوتیک مصرف کنید تا محل خونریزی و زخم عفونت نکنه
    طوطی هایی که کمبود ویتامین D3 و کلسیم دارن منقارشون حساس و سست میشه و معمولا مستعد ترک خوردن و شکستنه

فقط و فقط به دامپزشک مجرب مراجعه کنید..بهتره اینجور سوالات رو مستقیما از دکتر برهانی کیا (در بخش سوال و جواب دامپزشکی با دکتر برهانی کیا) مطرح کنید تا جواب اصلی و نهایی رو از خود ایشون بگیرید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    اینم عکسهای بعد از کنده شدن اون زائده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به دوستان

این عکسهای عسل قبل از اون اتفاقه
    فایل پیوست 1282فایل پیوست 1283

اینم عکسهای بعد از کنده شدن اون زائده

فایل پیوست 1284فایل پیوست 1285
    سلام
    عسل جان این عکس ها یا لینک این نوشته ات را در بخش بیماری ها برای دکتر برهانی کیا بذار اونجا بهتر راهنمایی میشی.. باید سوالت را از متخصص بپرسی سایر دوستان هم همین را به شما توصیه کردند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    الان طوطیم کاملا از قار افتاده و بدونه ترس ازم تخمه میگیره و هرجا دستمو میبرم چه داخل یا خارج
    قفس میاد و تخمه میگیره و میزاره بالای سرشو نازکنم نه پشت گردنش ولی رو دستم نمیاد و میترسه
    امروز که داشتم باش کار میکردم با تخمه اوردمش رو میز که پام نزدیکش بود و نزدیک بود که از پام بیاد
    بالا ولی دو باره تخمه رو بردم رو قفس اونم اومد بالا اخه گفتم نکنه بیاد رو پام و کم کم به بدنم عادت
    کنه و اخرش بیاد رو شونم و همیشه از رو دست اومدن بترسه؟
    ادامه بدم تا بیاد رو پام و .....یا بزارم اول بیاد رو دستم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    الان طوطیم کاملا از قار افتاده و بدونه ترس ازم تخمه میگیره و هرجا دستمو میبرم چه داخل یا خارج
    قفس میاد و تخمه میگیره و میزاره بالای سرشو نازکنم نه پشت گردنش ولی رو دستم نمیاد و میترسه
    امروز که داشتم باش کار میکردم با تخمه اوردمش رو میز که پام نزدیکش بود و نزدیک بود که از پام بیاد
    بالا ولی دو باره تخمه رو بردم رو قفس اونم اومد بالا اخه گفتم نکنه بیاد رو پام و کم کم به بدنم عادت
    کنه و اخرش بیاد رو شونم و همیشه از رو دست اومدن بترسه؟
    ادامه بدم تا بیاد رو پام و .....یا بزارم اول بیاد رو دستم؟
    سلام . حالا یه بار خواسته بیاد روی پات چرا نذاشتی ؟والا این روی پا اومدن اصلا ربطی به روی دست اوردن و رام کردن نداره به نظر من .طوطیه خودم اصلا از بابا و مامان و داداشم خوشش نمیاد اصلا به هیچ وجه راضی نمیشه که بهشون اعتماد کنه .از دستشون غذا می گیره ، روی پاهاشون هم میشینه ولی اصلا اجازه نمیده بهش دست بزنن یا روی دست هیچکدوم نمیره .پس تمرین روی دست آوردن جداست و دردسر خودش رو داره .فعلا همون چوب نشانگر (که حالا با دست انجام می دی )رو کار کن باهاش بذار بیشتر به دستت اعتماد کنه بعد مابین این تمرینا واسه روی دست آوردن اقدام کن .به همون روشی که آوردیش روی میز باز همون کارو بکن و وقتی می خوای تمرین روی دست آوردن رو باهاش کار کنی قفسش رو دور کن ازش .اینا نظر شخصیه منه .اگه توضیحی نیاز بود دوستان اضافه میکنن .

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    سلام
    دوستان اگر بخواهید بهترین کتاب در رابطه با آموزش و اصول نگهداری از طوطی خاکستری رو به کسی پیشنهاد بدید کدوم کتاب رو معرفی می کنید ؟ یکی از دوستان من به دنبال کتاب مناسب می گرده ...

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام خدمت تمام دوستان ،
    بچه ها یه سوال: وقتی پرنده تو تولکهستش واسه حمام کرنش مشکلی هست بنظرتون ؟ یعنی تو این مدت حمومش بکنم یا نه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر بخواهید بهترین کتاب در رابطه با آموزش و اصول نگهداری از طوطی خاکستری رو به کسی پیشنهاد بدید کدوم کتاب رو معرفی می کنید ؟ یکی از دوستان من به دنبال کتاب مناسب می گرده ...
    سلام .کتابی که من استفاده کردم بهترین نبود ، در حد متوسط بود .

راهنمای تربیت و نگهداری طوطی خاکستری آفریقایی ، نویسنده هاش :متی سوآدان و دیانلی دتر ، مترجمش :حمیدرضا پریور

تو این کتاب هر چی که می خواستم و تمام اطلاعاتی که من اون موقع راجع به جوجه کاسکو و بازی ها و نگهداری و تربیت و بیماری و رفتارو ... بود رو پیدا می کردم .مطمئنا کتابای بهتری هم هست . ولی من فقط از همین استفاده می کردم .البته الان فکر می کنم سایت های اینترنتی راجع به طوطی اطلاعات بیشتری دارن .

دوستان دیگه اگه کتاب بهتری میشناسید معرفی کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام خدمت تمام دوستان ،
    بچه ها یه سوال: وقتی پرنده تو تولکهستش واسه حمام کرنش مشکلی هست بنظرتون ؟ یعنی تو این مدت حمومش بکنم یا نه ؟
    سلام .اتفاقا حموم کردن تو این دوران یکی از کارای ضروریه.پرای جدیدی که در میان ممکنه باعث خارش پوست بشن و ناراحتش کنن .که حموم کردن مرتب این خارش رو کمتر می کنه .حتما باید حمومش کنی :smile (248):.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    من 20 روز پیش یک جوجه کاسکو چشم دودی خریدم اسمشو گزاشتم عسل . روزهای اول وقتی نزدیک قفس میشدم به گوشه قفس میرفت و قار میکشید تا 10روز فقط اب و غذاشو عوض میکردم بعد 10روز برق اتاق وخاموش کردم ودستمو داخل قفس کردم وسرشو خاروندم اونم شروع کرد به غار زدن وآروم آروم ساکت شد ولی باز هم غر غر میکرد فردا شب هم این کارو کردم وبه دخترم گفتم چراغ روشن کن عسل با روشن شدن چراغ غار های وحشتناکی میکشید واز داخل قفس به بیرون پرید و در داخل اتاق شروع کرد به قدم زدن من تا 5 دقیقه کار نداشتم بعد آروم چوب بالای قفس رو گرفتم و به پاهاش نزدک کردم و عسل هم اومد روی چوب بعد دو طرف چوبو گرفتم ودستمو به اون نزدیک کردم عسل آروم پاهاشو گزاشت رو دستم اصلا باورم نمیشد آخ نمیدونی چه حالی داد الان 28روز شد تو این مدت از دستم غذا میگیره وهر وقت دستمو جلوش میگیرم ومیگم عسل بیا بالا زود میاد رو دستم ولی سرشو هنوز با اختیار خودش نمیاره به خارونم ویه مشکل دیگه که دارم منقار اون که تو پست دکتر برهانی مطرح کردم منقار بالایی اون شکسته البته مشکل خوردن نداره وسروحالم هست من شبها اون 2ساعت میارم بیرون اشکالی نداره

صفحه 234 از 1238 نخستنخست ... 1341842152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532843347341234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)