کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    با سلام
    میخواستم رفتار های سیلور رو نسبت به خودم بگم :
    الان سیلور روزی 1-2بار از قفسش بیرون میاد هر دفعه حدودا نیم ساعت از همه مهمتر بیرون از قفس بیشتر از همه با من رفیق هست و تا حد زیادی بش نزدیک میشم ودیگه کامل از دستم غذا میگیره و داداشم اصرار داره اونم باش کار کنه و بعضی مواقع هم میزاره دست به نوکش بزنم و بیرون از قفس اصلا از روی قفس جای دیگه ای نمیره و الانم دیگه کلمه ی سلام و سیلور رو واضح و بابا رو ناواضح میگه اصلا برای من غار نمیزنه در ضم برای خواهرم هم میرقصه و خداروشکر پرکنیش هم تا حد زیادی کنترل شده وبجز 4روز پیش که 2پر کند اونم به خاطر کسالتش بود دیگه هیچ پر نکنده وپر های گردن وپاش وشکمش کامل شده و فقط پر های روی سینه اش مونده که پر های سینش هم کوچیک هستند و باتوجه به این توضیح قدم بعدی برای رام کردن چیه ؟؟؟؟
    ممنونم

دوستان یه سوال دیگه میخواستم برای سیلور با چوب درخ مصنوعی درست کنم با رعایت نوع چوب برای طوطی ها مشکلی که در رفتار سیلور نداره؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط sepideh : 12th December 2010 در ساعت 01:25 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من بهتون توصیه میکنم این کارو نکنین ماه پیش من مسافرت بودم خاکستریمو 3 روز گذاشتم جایی که 2 تا عروس هلندی داشتن (مجبور شدم) با اینکه همدیگرو نمیدیدن جیغ عروس هلندی رو نمیدونم شنیدین یا نه وقتی از هم دورشون میکنی همدیگرو با جیغ صدا میکنن الان این صدا رو یاد گرفته با صدایی 10 برابر صدای عروس هلندی و هر کاری میکنم از سرش نمیوفته صبحها که مرتب میزنه حتی وسط حرف زدنش :smile (119):واقعا نمیدونم چیکار کنم خیلی صداش بده بخاطر همین بهتون میگم اینکارو نکنین البته ببخشید خواستم تجربه خودمو بهتون بگم:smile (249):
    سلام .مرسی که تجربتو گفتی .
    منم این مشکل رو دارم .با این تفاوت که دیگه پای یه حیوون یا یه پرنده ی دیگه در میون نیست .یه دختر خاله جیغ جیغو :smile (57):که مامانش میره سرکار .اینم هر روز خونه ماست .کاسکوی من جیغشو 10 برابر بلندتر تقلید میکنه .خوشبختانه کسی نمی تونه حرف بزنه .چون مقصر یکی دیگست :smile (142):.
    ولی شما راحت می تونی ترکش بدی .با بی توجهی به جیغاشو با تشویق بیشتر صحبت کردن .یعنی در طول روز بیشتر حرف زدن رو تمرین کنی .من خودم چندین بار ترکش دادم با یاد دادن کلمه جدید اون جیغ رو فراموش میکنه و مرتب کلمه ای رو تکرار می کنه که به خاطرش جایزه میگیره .شما هم همین کارو بکن .خیلی راحت می تونی ترکش بدی چون اون عروس هلندی ها دیگه خونتون نیستن که مرتب جیغ بزننو کاسکوت بخواد تقلید کنه .اگه با هم بودن اونوقت سخت می شد .
    موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم رفتار های سیلور رو نسبت به خودم بگم :
    الان سیلور روزی 1-2بار از قفسش بیرون میاد هر دفعه حدودا نیم ساعت از همه مهمتر بیرون از قفس بیشتر از همه با من رفیق هست و تا حد زیادی بش نزدیک میشم ودیگه کامل از دستم غذا میگیره و داداشم اصرار داره اونم باش کار کنه و بعضی مواقع هم میزاره دست به نوکش بزنم و بیرون از قفس اصلا از روی قفس جای دیگه ای نمیره و الانم دیگه کلمه ی سلام و سیلور رو واضح و بابا رو ناواضح میگه اصلا برای من غار نمیزنه در ضم برای خواهرم هم میرقصه و خداروشکر پرکنیش هم تا حد زیادی کنترل شده وبجز 4روز پیش که 2پر کند اونم به خاطر کسالتش بود دیگه هیچ پر نکنده وپر های گردن وپاش وشکمش کامل شده و فقط پر های روی سینه اش مونده که پر های سینش هم کوچیک هستند و باتوجه به این توضیح قدم بعدی برای رام کردن چیه ؟؟؟؟
    ممنونم

دوستان یه سوال دیگه میخواستم برای سیلور با چوب درخت مصنوعی درست کنم با رعایت نوع چوب برای طوطی ها مشکلی که در رفتار سیلور نداره؟؟؟؟؟
    سلام .خوب با این توضیحات قدم بعدی روی دست آوردنه .بیرون قفس باهاش تمرین کن .این لینک ها رو بخون .سوال برات پیش اومد بپرس .
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=1841

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=5375

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .مرسی که تجربتو گفتی .
    منم این مشکل رو دارم .با این تفاوت که دیگه پای یه حیوون یا یه پرنده ی دیگه در میون نیست .یه دختر خاله جیغ جیغو :smile (57):که مامانش میره سرکار .اینم هر روز خونه ماست .کاسکوی من جیغشو 10 برابر بلندتر تقلید میکنه .خوشبختانه کسی نمی تونه حرف بزنه .چون مقصر یکی دیگست :smile (142):.
    ولی شما راحت می تونی ترکش بدی .با بی توجهی به جیغاشو با تشویق بیشتر صحبت کردن .یعنی در طول روز بیشتر حرف زدن رو تمرین کنی .من خودم چندین بار ترکش دادم با یاد دادن کلمه جدید اون جیغ رو فراموش میکنه و مرتب کلمه ای رو تکرار می کنه که به خاطرش جایزه میگیره .شما هم همین کارو بکن .خیلی راحت می تونی ترکش بدی چون اون عروس هلندی ها دیگه خونتون نیستن که مرتب جیغ بزننو کاسکوت بخواد تقلید کنه .اگه با هم بودن اونوقت سخت می شد .
    موفق باشی
    سلام دوست خوبم ممنون از توجه و راهنماییتون
    باور کنین منم تمام کارهایی که شما گفتینو انجام میدم ولی اثر نداره البته کمتر شده ولی انگار نمیخواد از ذهنش بره بعضی وقتا که اینکارو میکنه تنهاش میذارم ساکت میشه ولی تا میام سراغش دوباره شروع میکنه یه وقتایی هم میبینم این جیغو میزنه میارمش پیش خودم مثلا پای کامپیوتر تا وقتی پیشمه ساکته میذارمش سر جاش شروع میکنه 3.4 تا کلمه میگه بینش این جیغو میزنه و همینطور ادامه میده میترسم زیاد پیشم بمونه بد عادت بشه بعضی وقتها هم پشت سر هم میزنه که دیگه مجبور میشم روشو بندازم صدای همسایه ها در نیاد:smile (109): به نظر شما کدوم از این کارهایی که میکنم موثرتره که همونو ادامه بدم :smile (199):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    باور کنین منم تمام کارهایی که شما گفتینو انجام میدم ولی اثر نداره البته کمتر شده ولی انگار نمیخواد از ذهنش بره بعضی وقتا که اینکارو میکنه تنهاش میذارم ساکت میشه ولی تا میام سراغش دوباره شروع میکنه یه وقتایی هم میبینم این جیغو میزنه میارمش پیش خودم مثلا پای کامپیوتر تا وقتی پیشمه ساکته میذارمش سر جاش شروع میکنه 3.4 تا کلمه میگه بینش این جیغو میزنه و همینطور ادامه میده میترسم زیاد پیشم بمونه بد عادت بشه بعضی وقتها هم پشت سر هم میزنه که دیگه مجبور میشم روشو بندازم صدای همسایه ها در نیاد:smile (109): به نظر شما کدوم از این کارهایی که میکنم موثرتره که همونو ادامه بدم :smile (199):
    با سلام

دوست عزیز ، همانطور که عزیزان بارها فرمودند تنها راه ترک عادات غلط در کاسکوها بی توجهی و بی محلیه .

چون صداهایی مثل صوت و جیغ براشن راحتتره و به شرایط خودشون نزدیکتره ، مسلما تکرارش براشون خوشایند تره و بخاطر همین ترک این کارها هم زمان بیشتری میخواد و هم سختتره ...

روشهای دیگه(مثل روکش انداختن و...) برای ترک دادن موثر نیست و صرفا میتونه بطور موقت باعث آروم کردن پرنده بشه و در ازاش مشکلات دیگه ای رو هم براش بوجود میاره ...

همین کاری که سپیده خانوم فرمودند رو ادامه بدید و صبر داشته باشید حتما نتیجه میگیرید

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .همین که وقتی جیغ میزنه میاریش پیش خودت این توجه دیگه:smile (142):اصلا نگاش نکن .هیچ عکس العملی نشون نده .با انداختن روی قفس ، من که اصلا نتیجه نگرفتم .یادمه طوطیه اولم زیاد گاز می گرفت .منم خونده بودم تو سایتای ایرانی که باید بندازیش تو قفس .یکی دوبار اینکارو کردم .ولی نه تنها فایده نداشت .بیشترم شد.تا اینکه خودم اول دلیل گاز گرفتن رو فهمیدم .بعد شروع کردم به حل این مشکل .بی توجهی بهترین راهه .ببین اگه بخوای حساس باشی این صدا اعصابت رو خورد میکنه .اصلا فکر کن اون لحظه صدایی نمی شنوی .ولی در عوض واسه حرف زدنش راه به راه بهش جایزه بده .وقتی حرف میزنه .هر جا هستی از جات پاشو با تشویق زیاد بهش فوری جایزه بده و بعد برو بشین .کنارش منتظر نمون که دوباره اون حرفو تکرار کنه .برو بشین .وقتی دوباره گفت باز پاشو و جایزه بده .مثلا طوطیه من وقتی یه کلمه رو داره یاد میگیره و یه بار تکرار می کنه .فورا از جام پامیشم بهش جایزه می دم .اونم چون میبینه به خاطر این حرفش جایزه گرفته همش تکرارش می کنه .کلمه آفرین رو برای کارای خوبی که انجام میده بهش یاد بده .تا معنیشو یاد بگیره .همینطور کلمه نه رو .کاسکوی من کاملا میدونه که آفرین یعنی چی .تا میگم آفرین صدای تشویق از خودش در میاره (انگار که همه نشستن واسش دست میزنن )می دونه که کار خوب جایزه داره همراه با گفتن آفرین .کار بد که اصلا توجه نمی کنم بهش .وضعت از من بدتر نیست .تا دو روز ترکش می دم دوباره اون جیغ جیغو یه آژیر می زنه یادش میاره .اصلا نگران نباش .باهاش بازی کن یه ساعتی از روز رو . بهش یاد بده وقتی که نیستی یا حواست جای دیگست چطور با اسباب بازی هاش بازی کنه و درگیر بشه باهاشون .تا وقتی که جیغاش تموم نشده از جات پا نشو و بهش نگاه نکن .وقتی جیغاش تموم شد برو سمتش بهش بگو آفرین و جایزه بده بهش .بعد باهاش حرف زدن تمرین کن .وقتی که یه کلمه رو تکرار کرد و بهش جایزه دادی ، خودت هم اون رو تکرار کن براش که بدونه اون کلمه ای که باعث شده جایزه بگیره کدومه .
    نگران نباش حتما می تونی ولی باید تحملت رو بیشتر کنی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    عسل امروز یه چیزی به نوکش چسبیده بود که من فکر کردم غذاشه - رفتم براش میوه بزارم که دیدم مقارش داره خون میاد انگار یه جوش بوده خودش اون و کنده .
    چکار کنم الان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی از چی اینطوری شده ؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    عسل امروز یه چیزی به نوکش چسبیده بود که من فکر کردم غذاشه - رفتم براش میوه بزارم که دیدم مقارش داره خون میاد انگار یه جوش بوده خودش اون و کنده .
    چکار کنم الان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی از چی اینطوری شده ؟؟؟؟؟؟؟؟
    با سلام

دوست عزیز ، جای نوکش؟ روی منقار جوش نمیزنه . نوک منقارش خونریزی کرده یا انتهاش؟ خونریزی بوده یا فقط لکه خونی ؟

اگه میتونید عکسش رو بذارید

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز ، جای نوکش؟ روی منقار جوش نمیزنه . نوک منقارش خونریزی کرده یا انتهاش؟ خونریزی بوده یا فقط لکه خونی ؟

اگه میتونید عکسش رو بذارید

موفق باشید

دقیقا رو یکی از خطهای سفیدی که روی منقارشه
    وقتی حوش رو میکنید چطوریه زیرش همونطور
    عکس نمیتونم بگیرم ولی یه زخم تازه است
    هیچ کجای قفس هم خونی ریخته نشده
    من خودم دیدم مثل یه زائده اندازه لپه روی خط سفید کنار منقارش بود که فکر کردم غذا چسبیده بهش ولی بعد از چند دقیقه خودش کنده بودش

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    دقیقا رو یکی از خطهای سفیدی که روی منقارشه
    وقتی حوش رو میکنید چطوریه زیرش همونطور
    عکس نمیتونم بگیرم ولی یه زخم تازه است
    هیچ کجای قفس هم خونی ریخته نشده
    من خودم دیدم مثل یه زائده اندازه لپه روی خط سفید کنار منقارش بود که فکر کردم غذا چسبیده بهش ولی بعد از چند دقیقه خودش کنده بودش
    با سلام

دوست عزیز ، خطهایی که میفرمایید اگر بخاطر زیاد کشیدن منقار روی اجسام سفت (مثل میله های سمباده ای)باشه ، خیلی خوب نیست ، این اجسام نباید خیلی طولانی مدت مورد استفاده باشند ...

اگر زخم از خود خراش ها باشه نشون میده که خطهاش عمیق شده و خوب نیست ، باید نوکش رو مدام با روغن چرب کنید و کلسیم و ویتامین a<b<d ش رو هم کمی بیشتر کنید .

ولی اگر خراشش عمیق نیست احتمال داره که جای دیگش (مثل پاش) زخم بوده و با نوکش که پاک کرده زخمش رو نوکش مونده ...

خودتون دقیق بررسی کنید تا منشا ش رو پیدا کنید و بفرمایید ....

موفق باشید

صفحه 232 از 1238 نخستنخست ... 1321822132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512823327321232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)