کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه دوستان
    تا حالا کسی در کنار خاکستریش پرنده دیگری رو نگهداری کرده ؟

با عروس هلندی یا ملنگو کنار میاد ؟

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    اینم عکس خودم هنگام بوس گرفتن از سیلور و الان با انار تشویقش میکنم این کار رو بکنه به نظر شما این کار من خوبه یا روشم رو عوض کنم؟؟؟؟فایل پیوست 1268

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

با سپاس
    با سلام

دوست عزيز ، نگهداريه هيچ حيواني در كنار كاسكو مناسب نيست . شما بايد به هر حيواني كه نگهداري ميكنيد با محبت رسيدگي كنيد . از اونجاييكه كه كاسكوها فوق العاده حساس و عاطفي هستند سريعا دچار مشكل ميشن . بنده شخصا تمام پرنده هامو (حتي اونهايي كه در محل ديگه بودند) رو واگذار كردم.
    چند وقت پيش هم كه بطور موقت يك ايگوانا آوردم ، چند وقت با ناتسي مسئله داشتم (عكسها و مطلبش رو هم تو تاپيك ناتسي گذاشتم).

بجز اين مورد اصلي ، آوردن پرنده هاي ديگه چند مشكل اضافه تر هم ايجاد ميكنه .

چون پرنده هاي ديگه نسبت به كاسكو احتمال بيمار شدنشان بيشتر هست (بيماريهاي ويروسي و واگير)، بيماري رو به كاسكو منتقل ميكنند.

با ياد گرفتن و تقليد صداشون توسط كاسكو ، هم آموزش سخن گويي رو سختتر ميكنن و هم باعث اذيت اهل منزل ميشن ...

در صورت آزادي و تماس با هم احتمال درگيري و جراحت بينشون زياده ...

ضريب بالا رفتن مشكلات جنسي رو زياد ميكنه و....

در كل اينكار اصلا درست و مناسب نيست.

موفق باشيد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همه دوستان

با سپاس
    سلام .منم با آقا سهیل موافقم .به نظر من هم نباید هیچ طوطیه دیگه با کاسکو نگه داشت هم به خاطر تقلید صدا هم به خاطر حساس بودنشون .الان من دو تا مرغ عشق هم دارم با اینکه کاملا جدا نگهشون می دارم ولی کاسکوم صدای اونا رو خیلی بلندتر از خودشون تقلید می کنه .
    حتی دوتا کاسکوهای من دوتای اولی که با هم بزرگ شده بودن و فقط برای دو یا 3 ماه از هم دور شدن وقتی کاسکوی اول میومد خونمون کاسکوی اولی حسودیش می شد و اونو راه نمی داد تو قفسش یا وقتی که با اسباب بازی هاش بازی می کرد قهر می کرد می رفت یه گوشه دادو فریاد می کرد طوری شده بود که بعدها بدجور گازش می گرفت .:smile (268):

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینم عکس خودم هنگام بوس گرفتن از سیلور و الان با انار تشویقش میکنم این کار رو بکنه به نظر شما این کار من خوبه یا روشم رو عوض کنم؟؟؟؟فایل پیوست 1268

گفته بودم اینکار خطرناکه ولی گوش نمیدی .بعدش غذا رو از دهان خودت بهش نده .حتی غذا هایی که بهش می دی رو نباید خودت اول بخوری بعد بدی بهش .بزاق آدما باکتری هایی داره که باعث مریضی طوطی میشه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام دوستان
    با سلام

دوست عزیز ، جسارتا اگر میخواید که هم در تربیت سیلور پیشرفت کنید و هم در آینده دچار مشکل نشید به توصیه دوستان عزیز که تجربشون رو در اختیارتون میذارن دقت کنید و راههایی که بهتون میگن رو کاملا انجام بدید ، سعی هم نکنید که به اصطلاح با روشهای میانبر سریعتر به هدفتون برسید ...

نکته ایکه خیلی از عزیزان دقت نمیکنند اینه که شاید بعضی از کارها و روشها در کوتاه مدت درست بنظر بیاد و مشکلی درست نکنه ولی در زمان طولانی کاسکو رو دچار مشکل میکنه ... پس به توصیه دوستان بزرگوار با دقت عمل کنید.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    با سلام و تشکر از راهنمایی های شما با توجه به وضعیت من وسیلور قدم بعدی برای تربیت سیلور چیه؟؟
    ممنون

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .خوب کاری از دستت بر نمیاد .فقط نباید گاز گرفتن رو با رفتارت بیشتر کنی .دستت رو نکش و دادو فریاد هم نکن .وقتی گاز گرفت بیشتر دستت رو ببر سمتش .بعد با خونسردی یجور که انگار اصلا گازش دردناک نبوده دستت رو آروم بیاری عقب.با جدیت بهش بگی نه .که بفهمه این کارش درست نیست .

با چه روشی می خوای بیاریش رو دست .توضیح بده چی کار می کنی ؟

شب چه ساعتی می خوابه ؟کی کاورش رو می کشی ؟صبح چه ساعتی از خواب پا میشه ؟کی کاور رو از روی قفسش بر می داری ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست گرامی ، همانطور که سرکار سپیده خانوم فرمودند از روش رام کردنتون ، کارهایی که تابحال باهاش انجام دادید و مقدار رام بودنش بفرمایید تا بشه راهکار بهتری پیدا کرد.

نوع گاز گرفتنش هم مهمه ، اگه بحالت حمله دست شما رو میگیره باید بفکر راهکار باشید و در حالتهای دیگه کاملا عادیه و باید تحمل کنید .

اگه دستتون رو گاز میگیره هم ازش فرار نکنید (چون احساس قدرت میکنه و اینکار عادتش میشه) ، هم نباید اجازه بدید گازتون بگیره چون عادتش میشه . باید با یه ترفند هواسشو پرت کنید و بدون اعمال خشونت نشون بدید که شما فرمانده اید. برای اینکار اولا اصلا نوک دستتون رو در اختیارش نذارید (مخصوصا اجازه ندید که ناخنتون رو بگیره ) و انگشتتون رو از پهلو به سمتش نزدیک کنید . دوما وقتی دیدید که میخواد انگشتتون رو بگیره با حرکت چرخشی و دورانی دستتون رو آروم دورش بچرخونید و بدون نشون دادن عکس العمل شدید اجازه گرفتن دستتون رو بهش ندید . سوما اگر دستتون رو گرفت با انگشت شستتون نوکش رو با کمی فشار ناز کنید اگه باز هم فشار داد شما هم یکم فشار رو بیشتر کنید . اینطوری هم به شما اعتماد میکنه و هم به حمله کردن و گاز گرفتن عادت نمیکنه.

در تمام مراحل ، یادتون باشه که حتما باید با محبت باهاش صحبت کنید و بهش آرامش بدید

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    باید 10 تا 12 بخوابه .طوطی شما 8 ساعت می خوابه .یکی از عوامل عصبانی بودنش می تونه خواب کم باشه .خوب حق بده بهش .اشتباهت اینه که دستتو می بری داخل قفس برای تمرین روی دست آوردن.بیرون از قفس که دستت رو گاز نمی گیره .اینکارو نکن .چون قفس رو قلمروش می دونه دوست نداره دستتو ببری داخل قفس اون صدای تق تقش یعنی دستتو بکش کنار:smile (268): .چوب نشیمن رو بذار کنار و فقط با دست تمرین کن .همیشه تمرین رو بیرون قفس انجام بده .بیرون قفس اول از همه یه کار کن که راحت از دستت غذا بگیره بعد که فهمیدی از این لحاظ مشکلی نداره تمرین روی دست آوردن رو شروع کن .من می گم الان چون یکم بی اعتماد شده فعلا با دست فقط غذا بده بهش اونم بیرون قفس .عجله نداشته باش .با آرامش پیش برو که هم اون راحت تر به دستت اعتماد کنه .اون کلیپی که گفتم رو دیدی ؟اون روش خیلی خوبیه .

ممنون از راهنماییهای مفیدتون و از اینکه وقتتون میزارید بسیار سپاسگزارم
    از میزان رام بودن اینکه از دست کاملا غذا میگره غرغر اصلا نمیکنه به پا و نوکشم فقط به من و مادرم اجازه میده دست بزنیم
    راستش دیگه نمیزارم گازم بگیره البته الان دیگه اروم تره چون این 3روزه فقط ازم جایزه گرفته و تمرین دست دادن و انجام داده فقط امروز که یکم پاشو موقع دست دادن بیشتر گرفتم امد گازم بگیره منم طبق توصیه جناب ناتسی با شست نوکش و کمی فشار دادم! فشار دادن همان و فشار دادن تیکو همان! خلاصه دستمو داغون کرد! اونم با فشار من فشارشو بیشتر میکرد!
    اما اشتباهمو فهمیدم اونم این بود که من در قفس و از بالا باز میکردم و یه چوب میزاشتم این حالت نمیدونم چرا قلمرو طلب میکنتش و همش میرفت بالاترین نقطه و یه جوری میفهموند که بهم نزدیک نشید اما امروز که اومد بیرون در بالا رو بستم و تیکو رو قفس نشست شده بود تیکوی سابق!! حتی واسه گرفتن تخمه دستمو تعقیب هم میکرد و اصلا گازم نگرفت فقط کمی دستمو لیس زد واسه اینکه مطئن شم مشکل همین بوده در قفس و از بالا باز کردم و چوب گزاشتم دوباره شروع کرد کولی بازی و خودشو پف میداد!!
    از دست کاراش موندم!!

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    از میزان رام بودن اینکه از دست کاملا غذا میگره غرغر اصلا نمیکنه به پا و نوکشم فقط به من و مادرم اجازه میده دست بزنیم
    راستش دیگه نمیزارم گازم بگیره البته الان دیگه اروم تره چون این 3روزه فقط ازم جایزه گرفته و تمرین دست دادن و انجام داده فقط امروز که یکم پاشو موقع دست دادن بیشتر گرفتم امد گازم بگیره منم طبق توصیه جناب ناتسی با شست نوکش و کمی فشار دادم! فشار دادن همان و فشار دادن تیکو همان! خلاصه دستمو داغون کرد! اونم با فشار من فشارشو بیشتر میکرد!
    اما اشتباهمو فهمیدم اونم این بود که من در قفس و از بالا باز میکردم و یه چوب میزاشتم این حالت نمیدونم چرا قلمرو طلب میکنتش و همش میرفت بالاترین نقطه و یه جوری میفهموند که بهم نزدیک نشید اما امروز که اومد بیرون در بالا رو بستم و تیکو رو قفس نشست شده بود تیکوی سابق!! حتی واسه گرفتن تخمه دستمو تعقیب هم میکرد و اصلا گازم نگرفت فقط کمی دستمو لیس زد واسه اینکه مطئن شم مشکل همین بوده در قفس و از بالا باز کردم و چوب گزاشتم دوباره شروع کرد کولی بازی و خودشو پف میداد!!
    از دست کاراش موندم!!
    با سلام

دوست عزیز بنده نگفتم نوکش رو فشار بدید ، عرض کردم با کمی فشار نازش کنید ....

در مورد ارتفاع قفس هم همانطور که خودتون فرمودید نباید در مواقع تمرین و آموزش ارتفاعش از شما بالاتر باشه ....

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    از دست کاراش موندم!!
    سلام .معمولا تمرین بیرون قفس یا دور از قفس باید باشه یعنی بهتر جواب میده و همونطور که آقا سهیل هم گفت ارتفاع شما باید بیشتر باشه ازش.اینم بخون بد نیست :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=1841

شما خودت الان دیگه می دونی به چی حساسه .پس همونطور رفتار کن که عصبیش نکنی. فقط مهم این بود که متوجه شدی به قلمروش حساسه .ببین اگه گازت گرفت فعلا کار خاصی نمی تونی بکنی .اگه منقارش رو بگیری فکر می کنه می خوای باهاش دعوا کنی بیشتر گازت می گیره.فعلا اینکارو نکن .این روش خوبیه ولی الان واسه شما زوده .البته این نظر شخصیه منه .

با سلام و تشکر از راهنمایی های شما با توجه به وضعیت من وسیلور قدم بعدی برای تربیت سیلور چیه؟؟
    ممنون
    درباره رفتارش و ارتباطش با شما یه توضیح بده .یادم رفته کدوم مرحله بودی :smile (268)::smile (186):
    راستی اینو یادم رفت مربوط به سوال قبلت بگم که این بوس دادن و ... اینا الان اصلا مهم نیست .مهم اینه که رام بشه .اونا جز مراحل رام شدن نیست .بهتره تمرکزت رو روی این کارا نذاری.

نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز بنده نگفتم نوکش رو فشار بدید ، عرض کردم با کمی فشار نازش کنید ....

در مورد ارتفاع قفس هم همانطور که خودتون فرمودید نباید در مواقع تمرین و آموزش ارتفاعش از شما بالاتر باشه ....

موفق باشید

روشی که شما گفتید خیلی عالیه .من خودم از این روش استفاده می کنم واقعا هم تاثیر گذاره .ولی فکر کنم واسه کسی که تازه طوطی گرفته و گازشو نمی تونه تحمل کنه فعلا روش خوبی نیست . من چون با طوطیم ارتباطم خیلی نزدیکه و به گازاش عادت کردم راحت با این روش جلوی گاز گرفتنش رو می گیرم . ولی خواهرم هنوز نتونسته اینکارو بکنه چون از گازش می ترسه. به مرور که طوطی روند رام شدن رو طی می کنه و بچه ها با اخلاق و رفتارش بیشتر آشنا میشن مطمئنا به خوبیه این روش پی می برن .کسی میتونه اینکارو بکنه که طوطیش رام باشه یا اینکه مثل شما تجربش تو نگهداری طوطی زیاد باشه و از همه مهمتر از گاز طوطی نترسه .
    طوطیه من میدونه گازش روی من تاثیری نداره چون وقتی گازم می گیره من منقار بالاییشو نگه می دارم و اون میفهمه که دیگه نمی تونه کاری بکنه .البته همونطور که شما گفتید نباید عصبانیتی در کار باشه .من بعد اینکار باهاش بازی می کنم یا یه اسباب بازی می دم بهش که با اون دعوا بگیره و دستمو فراموش کنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    سلام به همه دوستان

با سپاس
    سلام دوست عزیز
    من بهتون توصیه میکنم این کارو نکنین ماه پیش من مسافرت بودم خاکستریمو 3 روز گذاشتم جایی که 2 تا عروس هلندی داشتن (مجبور شدم) با اینکه همدیگرو نمیدیدن جیغ عروس هلندی رو نمیدونم شنیدین یا نه وقتی از هم دورشون میکنی همدیگرو با جیغ صدا میکنن الان این صدا رو یاد گرفته با صدایی 10 برابر صدای عروس هلندی و هر کاری میکنم از سرش نمیوفته صبحها که مرتب میزنه حتی وسط حرف زدنش :smile (119):واقعا نمیدونم چیکار کنم خیلی صداش بده بخاطر همین بهتون میگم اینکارو نکنین البته ببخشید خواستم تجربه خودمو بهتون بگم:smile (249):

صفحه 231 از 1238 نخستنخست ... 1311812122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502813317311231 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)