مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    ممنونم سپیده خانوم
    راستش طوطی من اصلا چیزای خشک مثل گردو فندق و بادوم و پسته نمیخوره فقط تخمه میخوره ولی تومیوه جات و سبزیجات خوش اشتهاست و از انگور و گل کلم بیشتر استقبال میکنه اما محال ممکنه که خر بشه و واسه گرفتن انگور بیاد رو دستم ببینه نمیشه بیخیال میشه
    از روز اول هم از دستم غذا میگرفت و میوه جات و فقط از دستم میگیره محاله بره از تو ظرف میوه برداره با دست که میدم تا ته میخوره بعضی اوقا تخمه هم میدم بهش با دست
    فقط بعضی اوقات اونم اول صبح بعد از اینکه کاورش و بر میدارم بالا میاره اونم فقط مغز تخمه خشک که اصلا هم بو نمیده و کاملا سر حاله
    گاردشم واسم الکیه و وقتی بهش اروم دست میزنم اونم با دستم مشغوله و گاز میگیره که اصلا محکم نیست و بیشتر میخواد بگه گیر نده بهم و بعدشم ازم غذا میگیره
    ظرفشو شبا بر میدارم چون وقتی کاور میکشم میره غذا خوری و چون تو اتاق خوابمه نمیزاره بخوابم اما اگه کار درستی نیست دیگه بر نمیدارم
    با تشکر از شما امیدوارم بتونم با راهنمایی های شما به زودی رو دست بیارمش
    خوب پس بهترین چیزی که می تونی واسه جایزه انتخاب کنی همون تخمه ست .ولی پسته و گردو رو نه اینکه چون دوست نداره بهش ندی .حتما حتما براش بذار .مثلا من هر روز یه پسته و یه نصفه گردو به عنوان جایزه به طوطیم می دم .درباره میوه نه به عنوان جایزه نده بهش .اینا غذاهای اصلی هستن .میتونی از این روش هم براش استفاده کنی که میوه و سبزیجات رو بخوره .آخرش چی ؟تا کی می خوای با دست بهش میوه بدی .حالا فرض کن یه روز نبودی یا اصلا کسی نبود بهش غذا بده .یعنی نباید به خودش این فرصت رو بدی که یاد بگیره خودش غذاشو بخوره و با غذاهاش سرگرم بشه ؟شما با دست بهش غذا بده ولی فقط واسه تخمه و غذاهای خشک مثل همون پسته و گردو و .. تلاش کن .سعی کن میوه و سبزیجات رو حالا یا با نخ سبزیجاتی که خانم شیکرا یاد دادن یا تو ظرف غذا بهش بدی .البته الان یهو اینکارو قطع نکنی .کم کم بهش یاد بده خودش غذاشو بخوره .یا بعد اینکه بهش دادی دیگه ول کن بده به خودش که نگهش داره .اینجوری لذتش بیشتره واسشون (من واسه طوطیه اولم همین کارو می کردم .دونه دونه حبوبات می نداختم تو دهنش یا همه چی با دست دیگه میوه و هرچی که فکرش رو بکنی .خیلی حساس بودم روی تغذیش .ولی خودش دوست نداشت من با دست بهش غذا بدم .همیشه تند تند ازم می گرفت خودش نگه می داشت و می خورد .منم دیگه دیدم دوست نداره ادامه ندادم .البته مثل این طوطیم بد غذا نبود .دلم تنگ شد براش :smile (109)

درباره بالا آوردن من فکر نکنم مشکلی باشه .ولی برای اطمینان می تونی اینجا از دکتر برهانی کیا بپرسی

ظرف غذاشو هم اصلا برندار .ای بابا فقط واسه اینکه صداش اذیتت می کنه ؟من با این صداها می خوابم .این صداها نباشه نگران میشم .که چرا شب غذا نخورده .

روی دست آوردن هم اینجا رو حتما بخون .یه تصویر کلی از کاری که باید انجام بدی بهت نشون میده .اگه سوالی داشتی همینجا بپرس .من تاکیدم رو پست پنجم از تاپیک step up هست که برای کاسکو مناسب تره .ولی همشو نگاه کن .

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=3527

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=5375

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه دوستان
    دیشب برای پسرم شناسنامه گرفتم . از امروز دیگه رسما عسل شد پسرم :smile (178):
    دکترش از وضعیتش راضی بود.
    پرهای بالش رو هم دیشب قیچی کرد ، صبح خیلی عصبانی بود ولی الان دیگه شده همون عسل قبلی مامان :smile (263):

درضمن گفتند غذاهای آماده ویتاکرافت برای این سن طوطی مناسب نیست و بهتره که خودم این غذاها رو آماده کنم (بصورت نیم پز و میوه ها رو هم خشک و تازه)
    از هفته بعد قرص انگل باید بهش بدم که بعد از یک ماه واکسن نیوکاسل رو بصورت قطره خوراکی بهش بدیم.

درمورد آب اطراف مدفوعش هم همونطور که سپیده جان گفتند بخاطر پرتقال و نارنگی هست که میخوره :smile (228):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    دیشب برای پسرم شناسنامه گرفتم . از امروز دیگه رسما عسل شد پسرم :smile (178):
    دکترش از وضعیتش راضی بود.
    پرهای بالش رو هم دیشب قیچی کرد ، صبح خیلی عصبانی بود ولی الان دیگه شده همون عسل قبلی مامان :smile (263):

درضمن گفتند غذاهای آماده ویتاکرافت برای این سن طوطی مناسب نیست و بهتره که خودم این غذاها رو آماده کنم (بصورت نیم پز و میوه ها رو هم خشک و تازه)
    از هفته بعد قرص انگل باید بهش بدم که بعد از یک ماه واکسن نیوکاسل رو بصورت قطره خوراکی بهش بدیم.

درمورد آب اطراف مدفوعش هم همونطور که سپیده جان گفتند بخاطر پرتقال و نارنگی هست که میخوره :smile (228):
    با سلام

دوست عزیز ،اولا شناسنامه پسرتون مبارکه .

دوما بسیار کار درست و خوبی کردید که بردیدش تحت نظر پزشک ، امیدوارم که همه دوستان این نکته رو دقت کنند که تحت نظر بودن کاسکو و چک آپهای دوره ایشون بسیار واجبه و حتما نباید مواقع بیماری به پزشک مراجعه کنید . اگر کاسکوتون تحت نظر باشه خیلی از مشکلات و بیماریها اصلا بوجود نمیاد که برای درمانش دچار مشکل بشید ...

موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه دوستان گل
    راستش تیکو یه چند روزیه موقع تمرین گازای دردناکی میگیره و پرخاشگر شده! با اینکه اذیتش نکردم یا خستش نکردم اما از روزی که تمرینات رو دست اومدن شروع شده نه تنها همکاری نمیکنه بلکه دیگه مثل سابق نمیزاره بهش دست بزنم و گار میگیره اگرم ادامه بدم گازای محکمی میگیره در صورتی که قبلا اینجوری نبود!! روز دستم که حاضر نیست بیاد اما با ناز و قربون صدقه از دست غذا میگیره اول گوش میکنه اگه قربون صدقش بریم با دست میگیره اگه همینجوری بدیم پرت میکنه
    این دیگه چه جوریه من نمیفهمم
    ممنون میشم از راهنماییهای ارزنه و مفید شما
    با تشکر
    علی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همه دوستان گل
    راستش تیکو یه چند روزیه موقع تمرین گازای دردناکی میگیره و پرخاشگر شده! با اینکه اذیتش نکردم یا خستش نکردم اما از روزی که تمرینات رو دست اومدن شروع شده نه تنها همکاری نمیکنه بلکه دیگه مثل سابق نمیزاره بهش دست بزنم و گار میگیره اگرم ادامه بدم گازای محکمی میگیره در صورتی که قبلا اینجوری نبود!! روی دستم که حاضر نیست بیاد اما با ناز و قربون صدقه از دست غذا میگیره اول گوش میکنه اگه قربون صدقش بریم با دست میگیره اگه همینجوری بدیم پرت میکنه
    با تشکر
    علی
    سلام .خوب کاری از دستت بر نمیاد .فقط نباید گاز گرفتن رو با رفتارت بیشتر کنی .دستت رو نکش و دادو فریاد هم نکن .وقتی گاز گرفت بیشتر دستت رو ببر سمتش .بعد با خونسردی یجور که انگار اصلا گازش دردناک نبوده دستت رو آروم بیاری عقب.با جدیت بهش بگی نه .که بفهمه این کارش درست نیست .

با چه روشی می خوای بیاریش رو دست .توضیح بده چی کار می کنی ؟

شب چه ساعتی می خوابه ؟کی کاورش رو می کشی ؟صبح چه ساعتی از خواب پا میشه ؟کی کاور رو از روی قفسش بر می داری ؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .خوب کاری از دستت بر نمیاد .فقط نباید گاز گرفتن رو با رفتارت بیشتر کنی .دستت رو نکش و دادو فریاد هم نکن .وقتی گاز گرفت بیشتر دستت رو ببر سمتش .بعد با خونسردی یجور که انگار اصلا گازش دردناک نبوده دستت رو آروم بیاری عقب.با جدیت بهش بگی نه .که بفهمه این کارش درست نیست .

با چه روشی می خوای بیاریش رو دست .توضیح بده چی کار می کنی ؟

شب چه ساعتی می خوابه ؟کی کاورش رو می کشی ؟صبح چه ساعتی از خواب پا میشه ؟کی کاور رو از روی قفسش بر می داری ؟
    شب ساعت 11 کاور و میزارم تا 7 صبح که خودش بیدار میشه
    تمرینم به این صورته که اگه بیرون باشه دست یا چوب نشیمن و ببرم سمتش در میره اما تو قفس دستمو اول با جایزه میکنم تو کاری نداره اما تا بفمه ازش میخوام که پاشو بزاره رو دستم گاز میگیره بد مدل!!! منم داد نمیزنم دستمو کنارم نمیکشم که لجش میگیره و با حرص بیشتری فشار میده اما بازم اهمیت نمیدم شروع میکنه به صدای تق تق در اوردن
    اما یاد گرفته تا دستم میره نزدیک پاش پاش و اروم میاره جلو و من نوک ناخونشو میگیرم میگم دست بده بعد یه جایزه میگیره
    فقط تو همین همکاری میکنه تا بفهمه که باید به دستم بیشتر اعتماد کنه گاز میگیره محکم!!!

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام به همه دوستان گل
    راستش تیکو یه چند روزیه موقع تمرین گازای دردناکی میگیره و پرخاشگر شده! با اینکه اذیتش نکردم یا خستش نکردم اما از روزی که تمرینات رو دست اومدن شروع شده نه تنها همکاری نمیکنه بلکه دیگه مثل سابق نمیزاره بهش دست بزنم و گار میگیره اگرم ادامه بدم گازای محکمی میگیره در صورتی که قبلا اینجوری نبود!! روز دستم که حاضر نیست بیاد اما با ناز و قربون صدقه از دست غذا میگیره اول گوش میکنه اگه قربون صدقش بریم با دست میگیره اگه همینجوری بدیم پرت میکنه
    با تشکر
    علی
    با سلام

دوست گرامی ، همانطور که سرکار سپیده خانوم فرمودند از روش رام کردنتون ، کارهایی که تابحال باهاش انجام دادید و مقدار رام بودنش بفرمایید تا بشه راهکار بهتری پیدا کرد.

نوع گاز گرفتنش هم مهمه ، اگه بحالت حمله دست شما رو میگیره باید بفکر راهکار باشید و در حالتهای دیگه کاملا عادیه و باید تحمل کنید .

اگه دستتون رو گاز میگیره هم ازش فرار نکنید (چون احساس قدرت میکنه و اینکار عادتش میشه) ، هم نباید اجازه بدید گازتون بگیره چون عادتش میشه . باید با یه ترفند هواسشو پرت کنید و بدون اعمال خشونت نشون بدید که شما فرمانده اید. برای اینکار اولا اصلا نوک دستتون رو در اختیارش نذارید (مخصوصا اجازه ندید که ناخنتون رو بگیره ) و انگشتتون رو از پهلو به سمتش نزدیک کنید . دوما وقتی دیدید که میخواد انگشتتون رو بگیره با حرکت چرخشی و دورانی دستتون رو آروم دورش بچرخونید و بدون نشون دادن عکس العمل شدید اجازه گرفتن دستتون رو بهش ندید . سوما اگر دستتون رو گرفت با انگشت شستتون نوکش رو با کمی فشار ناز کنید اگه باز هم فشار داد شما هم یکم فشار رو بیشتر کنید . اینطوری هم به شما اعتماد میکنه و هم به حمله کردن و گاز گرفتن عادت نمیکنه.

در تمام مراحل ، یادتون باشه که حتما باید با محبت باهاش صحبت کنید و بهش آرامش بدید

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    شب ساعت 11 کاور و میزارم تا 7 صبح که خودش بیدار میشه
    تمرینم به این صورته که اگه بیرون باشه دست یا چوب نشیمن و ببرم سمتش در میره اما تو قفس دستمو اول با جایزه میکنم تو کاری نداره اما تا بفمه ازش میخوام که پاشو بزاره رو دستم گاز میگیره بد مدل!!! منم داد نمیزنم دستمو کنارم نمیکشم که لجش میگیره و با حرص بیشتری فشار میده اما بازم اهمیت نمیدم شروع میکنه به صدای تق تق در اوردن
    اما یاد گرفته تا دستم میره نزدیک پاش پاش و اروم میاره جلو و من نوک ناخونشو میگیرم میگم دست بده بعد یه جایزه میگیره
    فقط تو همین همکاری میکنه تا بفهمه که باید به دستم بیشتر اعتماد کنه گاز میگیره محکم!!!

باید 10 تا 12 بخوابه .طوطی شما 8 ساعت می خوابه .یکی از عوامل عصبانی بودنش می تونه خواب کم باشه .خوب حق بده بهش .اشتباهت اینه که دستتو می بری داخل قفس برای تمرین روی دست آوردن.بیرون از قفس که دستت رو گاز نمی گیره .اینکارو نکن .چون قفس رو قلمروش می دونه دوست نداره دستتو ببری داخل قفس اون صدای تق تقش یعنی دستتو بکش کنار:smile (268): .چوب نشیمن رو بذار کنار و فقط با دست تمرین کن .همیشه تمرین رو بیرون قفس انجام بده .بیرون قفس اول از همه یه کار کن که راحت از دستت غذا بگیره بعد که فهمیدی از این لحاظ مشکلی نداره تمرین روی دست آوردن رو شروع کن .من می گم الان چون یکم بی اعتماد شده فعلا با دست فقط غذا بده بهش اونم بیرون قفس .عجله نداشته باش .با آرامش پیش برو که هم اون راحت تر به دستت اعتماد کنه .اون کلیپی که گفتم رو دیدی ؟اون روش خیلی خوبیه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به همه دوستان
    نیکی من اصلا دوست ندارد بیاید روی دست البته مقصر خودم هستم چون وقتی ساعد دستم را گاز می گیرد اصلا تحمل نمی کنم ، یک حالتی مثل قلقلک برایم ایجاد می شود وگرنه اصلا گاز محکم نمی گیرد . ولی سر شانه ام راحت می آید ، و با هم کلی توی خانه راه می رویم و کار می کنیم و بازی می کنیم . خوب اگر روی دست نیاید مشکلی که ایجاد نمی شه ؟؟؟؟؟ توی رابطه دوستی امان .
    روزهای جمعه روز حمامش است . دیروز وقتی داشتم اسباب بازیهاش را از قفس جدا می کردم تا ببرمش حمام ، سریع از قفس آمد پائین و توی اتاق شروع کرد به راه رفتن کاری که قبلا اصلا نکرده بود ، فکر می کنم از حمام کردن فرار می کرد هرچی سعی کردم نتوانستم ببرمش توی قفسش و مجبور شدم اول قفسش را شستم و بعدا خودش را آرام بردم حمام و شستمش . آنجا اصلا عکس العمل خاصی نشان نداد برعکس آرام ایستاده ، بعدش هم گرفتمش توی حوله اش و ارام آب اضافی بدنش را گرفتم وبا سشوار خشکش کردم که اتفاقا خیلی هم همراهیم کرد. می خواستم بدونم پرنده های شما هم از حمام گریزان هستند .(البته می دونم الان می پرسید چرا حوله مگر گربه یا سگ است ؟ ولی چون من حوله را روی شوفاژ گرم می کنم و بعد از حمام می اندازم روش خیلی خوشش می آید البته می اندازم روی پشتش و بالهایش نه روی سرش )

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    نیکی من اصلا دوست ندارد بیاید روی دست البته مقصر خودم هستم چون وقتی ساعد دستم را گاز می گیرد اصلا تحمل نمی کنم ، یک حالتی مثل قلقلک برایم ایجاد می شود وگرنه اصلا گاز محکم نمی گیرد . ولی سر شانه ام راحت می آید ، و با هم کلی توی خانه راه می رویم و کار می کنیم و بازی می کنیم . خوب اگر روی دست نیاید مشکلی که ایجاد نمی شه ؟؟؟؟؟ توی رابطه دوستی امان .
    روزهای جمعه روز حمامش است . دیروز وقتی داشتم اسباب بازیهاش را از قفس جدا می کردم تا ببرمش حمام ، سریع از قفس آمد پائین و توی اتاق شروع کرد به راه رفتن کاری که قبلا اصلا نکرده بود ، فکر می کنم از حمام کردن فرار می کرد هرچی سعی کردم نتوانستم ببرمش توی قفسش و مجبور شدم اول قفسش را شستم و بعدا خودش را آرام بردم حمام و شستمش . آنجا اصلا عکس العمل خاصی نشان نداد برعکس آرام ایستاده ، بعدش هم گرفتمش توی حوله اش و ارام آب اضافی بدنش را گرفتم وبا سشوار خشکش کردم که اتفاقا خیلی هم همراهیم کرد. می خواستم بدونم پرنده های شما هم از حمام گریزان هستند .(البته می دونم الان می پرسید چرا حوله مگر گربه یا سگ است ؟ ولی چون من حوله را روی شوفاژ گرم می کنم و بعد از حمام می اندازم روش خیلی خوشش می آید البته می اندازم روی پشتش و بالهایش نه روی سرش )
    با سلام

دوست عزيز ، مطلب شما چند نكته داره كه بنده خدمتتون عرض ميكنم .

1- بهتره كه براي تمرين روي دست آمدن خيلي ساعدتون رو جلوش نبريد ، اگه با دستتون (انگشت سبابه و يا 4 انگشت بسته) اينكار رو بكنيد خيلي بهتره ...

2-روي شونه آمدن كاسكو براي نشون دادن فرمانروايي و قدرت طلبيش هست (دوست دارن هميشه بالاترين نقطه باشند) اينكار اگر براش عادت بشه براي رام و دستي كردنش براتون مشكل ساز ميشه ، خيلي اجازه اينكار رو بهش نديد.

3-وقتي مياد روي زمين بهترين وقت براي تمرين روي دست امدنه ، اين فرصت رو از دست نديد.

4-حمام كردن براي كاسكوها سليقه ايه ، بعضيشون خيلي دوست دارن و بعضيشون اصلا خوششون نمياد ، خشك كردن با حوله اتفاقا بهترين راه براي آبگيريه كاسكوهاست (البته اگر درست و با حوله مناسب انجام بشه) ، فقط در هواي سرد خيلي مراقب حمام بردن كاسكو باشيد ، حتما بعد خشك شدن ، محيطي هم كه كاسكو رو به اونجا ميبريد اول گرم كنيد و بعد كاسكوتون رو انتقال بديد . اختلاف دما (حتي در چند ثانيه) ميتونه خيلي به كاسكوتون آسيب بزنه ...

موفق باشيد

صفحه 230 از 1238 نخستنخست ... 1301802112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492803307301230 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)